Dolina Śmierci: Kompletny Przewodnik

Kalifornia posiada jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych w całych Stanach Zjednoczonych. Jeśli miałbym sporządzić listę najciekawszych miejsc jakie należy odwiedzić w tym stanie to Dolina Śmierci na pewno znalazła by się w ścisłej czołówce.

Dolina Śmierci: kompletny przewodnik po Parku Narodowym Doliny Śmierci w Kalifornii.

Z każdą wizytą Dolina Śmierci (którą odwiedziłem już sześć razy) odsłaniała przede mną swoje nowe oblicze. Od ekstremalnie wysokich temperatur w lipcu do chłodnych styczniowych poranków. Wrażenia za każdym razem były zupełnie inne choć odwiedzałem wciąż te same (jednak nie takie same) miejsca i punkty widokowe.

Zachęcam do przeczytania, które z 11 miejsc w Dolinie Śmierci warto zobaczyć, jeśli odwiedzasz Death Valley po raz pierwszy.

Dolina Śmierci - droga lokalna
Lokalna droga gdzieś na terenie Doliny Śmierci

Zapraszam rónież do zapoznania się z poniższym przewodnikiem po Dolnie Śmierci w Kalifornii. Jestem pewien, że przyda się on wszystkim chcącym odwiedzić po raz pierwszy (i nie tylko) Death Valley.

W poniższym przewodniku w formie ebooka znajdują się informacje, porady, mapki, wskazówki oraz odnośniki do szczegółowo opisanych szlaków oraz punktów widokowych.

PRZEWODNIK PO DOLINIE ŚMIERCI (eBOOK)

Do pobrania: Dolina Śmierci: Przewodnik

Dolina Śmierci - przeowdnik
Dolina Śmierci -przewodnik w formie ebooka

Propozycja zwiedzania Doliny Śmierci

Wbrew pozorom zwykły turystyczny wyjazd do Doliny Śmierci z pewnością nie będzie należał do wyjątkowo ciężkich wyczynów. Wiele osób obawia się wiele osób obawia się napotkać na ekstremalne trudności (moim zdaniem niesłusznie) rezygnuje z wyjazdu do tego miejsca.

Owszem, sama nazwa Dolina Śmierci (Death Valley) nie brzmi zachęcająco do tego aby odwiedzić to pustynne miejsce w Kalifornii. Szczególnie do myślenia dają letnie miesiące gdy temperatury powietrza wahają się tutaj w granicach 45-47 stopni Celsiusza.

W praktyce jednak zwiedzanie tych najbardziej znanych punktów widokowych i szlaków nie jest trudne, nawet przy pięćdziesięciostopniowym upale. Dlaczego? Dowiesz się tego z mojego ebooka.

Dolina Śmieci – podstawowy plan zwiedzania

Dobrze przygotowany logistycznie plan zwiedzania to w przypadku tak ekstremalnej lokalizacji jaką jest Dolina Śmierci praktycznie 90% sukcesu.

Ponieważ sieć dróg przystosowanych do przejazdu zwykłym samochodem osobowym wewnątrz doliny jest bardzo uboga polecam przed wyjazdem zapoznać się dokładnie z mapą szlaków komunikacyjnych przecinających Dolinę Śmierci.

Przyda się również dobra znajomość lokalizacji dróg asfaltowych, szutrowych oraz tych dostępnych tylko dla samochodów z napędem na cztery koła. Te podstawowe informacje pomogą Wam na pewno zaoszczędzić dużo stresów i sprawić że podróż do Death Valley będzie łatwa i przyjemna.

Do pobrania: Dolina Śmierci: Przewodnik

 

Materiały video nagrane w czasie moich pobytów w Dolinie Śmierci

Dodatkowe informacje:

Jakim samochodem poruszać się po Dolinie Śmierci

W Dolinie Śmierci znajduje się ponad 450 km bardzo dobrze utrzymanych dróg asfaltowych, 480 mil utwardzonych dróg szutrowych oraz kilkaset kilometrów prymitywnych dróg przeznaczonych do poruszania się samochodami wyłącznie z napędem 4×4.

Wybór miejsc do których chcecie dotrzeć decyduje o wyborze środka transportu. Na pewno Dolinę Śmierci można zaliczyć zwykłym samochodem osobowym. W moim przewodniku podaję, które punkty widokowe w Doline Śmierci dostępne są zwykłymi samochodami typu sedan.

Droga-Szutrowa w Dolinie Śmierci
Tak w większości wyglądaj utwardzone drogi szutrowe w Dolinie Śmierci
Droga Off Road w Dolinie Śmierci
To już nieco trudniejsze wyzwanie – droga dla samochodów z większym prześwitem.

Jeśli planujecie dotrzeć do nieco bardziej odległych i mniej uczęszczanych przez turystów miejsc będzie potrzebny do tego samochód co najmniej klasy SUV.

Proszę pamiętać, że na większości dróg szutrowych bardziej przydaje się wyższy prześwit pomiędzy kołami niż napęd 4×4. Powierzchnia takich dróg jest przeważnie dobrze utrzymana. Trafiają się jednak miejsca z większymi kamieniami czy odcinki częściowo zasypane piachem przez które ciężko jest przejechać zwykłym samochodem.
Szczegółowe informacje dotyczące dróg 4×4 również znajdziecie w moim ebooku.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja