Umyj samochód przed zwrotem do wypożyczalni.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Naprawdę opłaca się umyć samochód przed oddaniem go do wypożyczalni.

Wydając niespełna 15$ i poświęcając 20 minut na umyciei odkurzenie samochodu przed oddaniem do wypożyczalni możecie zaoszczędzić 125 dolarów!

Niestety coraz częściej otrzymuję informacje od osób podróżujących po USA o tym, że wypożyczalnie zaczynają pobierać opłaty za oddanie “brudnego” samochodu. Takich sytuacji nie pamiętam przed COVIDem – najwyraźniej jest to kolejny sposób na zarobienie przez wypżyczalnie dodatkowych pieniędzy

Odkurzanie wnętrza wynajętego samochodu
Opłaca się odkurzyć samochód przed zwrotem do wypożyczalni.

Piasek w samochodzie.

To zdecydowanie największa bolączka dla wypożyczalni! Jeśli we wnętrzu samochodu wyraźnie widać resztki piasku, możecie być pewni, że nie umknie to uwadze obsługi i na pewno otrzymacie wezwanie do zapłaty za dodatkowe sprzątanie.

Plamy na siedzeniach i tapicerce.

Wielokrotnie wynajmowałem samochody, które miał już tapicerkę i siedzenia “lekko” poplamione. Nie było to oczywiście brudne wnętrze – łatwo było poznać, że są to plamy, które wypożyczalnia próbowała już wyczyścić – niemniej jednak warto zwrócić na to uwagę przy wynajmie samochodu i (szczególnie na jasnej tapicerce) i zrobić dokumentację fotograficzną przed wyjazdem z terenu wypożyczalni.

Zauważyłem, że obsługa wypożyczalni mniej zwraca uwagę na plamy/odbarwienia na siedzeniach niż na przykład pozostawiony wewnątrz piasek!

Podróżując z małymi dzieciakami ciężko mi było uniknąć idealnego zachowania czystości (plamy z soku, keczup, lody itp). Nigdy jednak nie otrzymałem wezwania do zapłaty za dodatkowe czyszczenie tapicerki.

Zawsze w walce z plamami we wnątrzu samochodu z pomocą przychodziły najtańsze, kupione w Walmart nawilżane chusteczki dla niemowląt.

Jak wymyć wnętrze samochodu

Excessive Interior Dirt

Oczywiście pojęcie “brudny samochód” jest dla wypożyczalni bardzo względne i będzie Wam ciężko udowodnić (chyba że macie dokładne zdjęcia), że oddany samochód był czysty zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz.

Warto wymyć samochód przed zwrotem, aby wypożyczania nie miała żadnych argumentów do pobrania dodatkowych pieniędzy (125$) za czyszczenie.

Zwrot brudnego samochodu - kara
Opłata za sprzątanie samochodu jaką liczy sobie wypożyczalnia to $125

Przydatne porady

  • Zawsze zróbcie zdjęcia przed i po zwrocie samochodu nie tylko z zewnątrz ale również w środku. Zwróć uwagę aby była widoczna na zdjęciach tapicerka, siedzenia oraz wnętrze bagażnika.
  • Sprawdzajcie dokładnie wszyskie operacje na karcie kredytowej lub debetowej, nawet do 2 miesięcy po zwrocie samochodu. Wypożyczalnia ma prawo w tym czasie pobrać z Waszej karty środki za “sprzątanie”.

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ubezpieczenia samochodu w USA. Nie przepłacaj !

Ubezpieczenie samochodu w USA to dodatkowy wydatek kilkuset dolarów. Jest to niemała kwota, nierzadko porównywalna z podstawową ceną...

Jak wynająć samochód w Los Angeles

Wynajem samochodu w Los Angeles tak na prawdę nie jest skomplikowaną procedurą. Należy posiadać tylko podstawową wiedzę na...

Pomoc Drogowa “Roadside Assistance” w Stanach

Ubezpieczenie Roadside Assistance  powinna zawierać każda polisa, którą wykupujecie aby poruszać się po USA własnym samochodem. Jeśli w...

Wynajem samochodu USA – pytania i odpowiedzi

W poniższym artykule zgromadziłem najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące wypożyczenia samochodu w USA. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania...