Ile kosztuje wyjazd do USA w 2024 roku.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2024 roku?

Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można przeliczać je na wiele sposobów. Najczęściej pytacie w emailach o to ile potrzeba przygotować pieniędzy na dwutygodniowy wyjazd do Stanów. Ile kosztują noclegi? Na jakie dodatkowe koszty należy się przygotować planując podróż po USA na własną rękę?

W tym artykule znajdziecie zestawienie głównych kosztów wyjazdu do USA przygotowanych na podstawie moich kilkudziesięciu podróży po Stanach.

Poniższe koszty zwiedzania USA nie obejmują przelotów międzynarodowych oraz lokalnych (wewnątrz USA). Zawierają natomiast koszty noclegów, wynajmu samochodu, wyżywienia, dostępu do Internetu, biletów do Parków Narodowych itp.

Koszty wyjazdu do USA: co warto wiedzieć

Musisz pamiętać, że w wyliczeniach kosztów podróży i zwiedzania różnych stanów w USA będą występować różnice dochodzące nawet do 30% Wszystko zależeć będzie od miejsc, które planujesz odwiedzić i rodzaju zakwaterowania.

Planując zwiedzanie Los Angeles, San Francisco, Miami czy Nowego Jorku musicie liczyć się wysokimi kosztami noclegów oraz dodatkowymi wydatkami na transport publiczny i parkingi. Duże amerykańskie miasta to również koszty związane z lokalnymi atrakcjami np. muzea, punkty widokowe, rejs na Statuę Wolności, przelot helikopterem nad Kanionem Kolorado, parki rozrywki, wystawy itp.

koszty rejsu statua wolności w Nowym Jorku
Koszt rejsu na Statuę Wolności: 24.80$

Zwiedzanie Parków Narodowych oraz miejsc poza wielkimi miastami jest dużo tańsze. Drastycznie spada na przykład cena benzyny, posiłków oraz zakwaterowania. Szukając hoteli w nieco dalszych odległościach ( 20-30 min. ) od atrakcji można zaoszczędzić nawet do 35 dolarów za noc.

Koszty wyjazdu do Stanów znacznie wzrosną gdy zdecydujecie się skorzystać z dodatkowych, płatnych atrakcji w danej lokalizacji. Warto wcześniej zarezerwować przez Internet bilety wstępu do tych miejsc aby dokładne znać całkowite koszty zwiedzania. Często rezerwując online można zaoszczędzić kilka dolarów na bilecie. Warto o tym pamiętać planując budżet.

Pamiątki na pewno będą stanowiły spory procent budżetu Waszej podróży. Pamiętajcie więc o tym, aby z góry zaplanować kwotę jaką możecie przeznaczyć na koszulki, kubki, magnesy i inne gadżety.

Pamiątki z USA - koszty
Na pamiątki w USA można wydać naprawdę sporo…

Koszty podróży do USA

Tygodniowa podróż po USA dla jednej osoby to koszt około 2520$

W koszty podróży wliczyłem średnie ceny budżetowych noclegów (hotele sieci Motel 6, Days Inn, Motel 8), samochód klasy sedan. Zakładam posiłki przygotowywane głównie we własnym zakresie oraz dodatkowe wydatki w kwocie $200 (wejściówki, atrakcje, pamiątki) Najważniejsze koszty podróży :

Koszt podroży po USA jedzenie
Zakupy i wyżywienie we własnym zakresie znacznie obniża koszty podróży.

Tygodniowe zwiedzanie USA w dwie osoby to koszt około 2900$

Jest to kwota powiększona głównie o koszty wyżywienia oraz noclegów. Koszty paliwa, wejściówek do Parków Narodowych pozostają takie same. Jak widać dwie osoby podróżujące razem przez tydzień po Stanach Zjednoczonych mają niższy budżet dzienny na osobę niż jedna osoba podróżująca samotnie przez tydzień.

Dwutygodniowe zwiedzanie USA dla czterech osób to koszt 5565$

Na koszty podróży dla czterech osób ma głównie wpływ cena samochodu (większe auto, dłuższy okres wynajmu) oraz ceny noclegów (pokoje hotelowe z dwoma łóżkami). Zakładam, że wyżywienie przygotowywane będzie we własnym zakresie. Dwa tygodnie w USA to również dużo więcej przejechanych mil, czyli wyższe koszty paliwa. Wzrosną również koszty innych wydatków.

Koszty wynajmu samochodu w Stanach
Wynajem większego samochodu to niższe koszty dla jednej osoby.

Koszty podróży i zwiedzania USA: porady praktyczne

Aby zmniejszyć koszty podróży warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji noclegów oraz samochodu z 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

Polecam rozpoczęcie planowania podróży do USA również pół roku wcześniej. Jeśli zwiedzacie USA w sezonie wakacyjnym warto zacząć planowanie już w październiku. Zauważyłem, że ceny w tym miesiącu są bardzo atrakcyjne.

Koszty zwiedzania Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco i innych dużych miastach można ciąć, korzystając z komunikacji miejskiej i karnetów wieloprzejazdowych. Warto poszukać kuponów rabatowych na lokalne atrakcje (strona groupon.com ).

Wydatki na jedzenie w USA można zmniejszyć korzystając z tzw. Happy Hours. Są to określone godziny w ciągu w których restauracje obniżają nawet do 20% ceny posiłków.

Jedzenie w USA - koszty
Porcje w amerykańskich restauracjach są naprawdę duże…
Koszty podróży USA- śniadanie
Ile kosztuje śniadanie w USA?

Z łatwością można obniżyć koszt dwutygodniowej objazdówki po Stanach nawet o 300 dolarów, korzystając z porad zawartych w moim ebooku poradniku dla podróżujących po USA.

Warto zasmakować lokalnego jedzenia. Nie jest drogie i na pewno nie nadwyręży Waszego budżetu. Średni koszt “zestawu” to wydatek około $12

Koszt jedzenia Street Food w USA
Koniecznie spróbujcie Street Food!
Koszty kawy w USA -
Warto też spróbować amerykańskiej kawy…

Nie warto oszczędzać kupując jedzenie w WalMart! Jest ono naprawdę słabej jakości i można kupić tutaj głównie mrożonki. Jeśli już decydujecie się na zakupy to zaopatrzcie się wyłącznie w wodę i ewentualnie owoce lub słodycze.

Kupując karnet do Parków Narodowych (Annual Pass) możecie zaoszczędzić na biletach wstępu. Koszt karnetu dla czterech osób to $80, co daje Wam nielimitowane wejścia do wszystkich parków na ternie USA.

Obniż koszty wynajmu samochodu, nie pozwól aby wypożyczalnia sprzedała Ci dodatkowe ubezpieczenia, których nie potrzebujesz. Poniższe zdjęcie to przykład jak łatwo zapłacić  za wynajem prawie 441$ więcej.

Koszt wynajmu samochodu w USA
Nie przepłacaj w wypożyczalni.

Przykładowy koszt zwiedzania Los Angeles (1 dzień, 1 osoba)

Koszy jednego dnia w Los Angeles mogę w przybliżeniu określić na podstawie moich kilku wizyt w tym mieście.

Główny wydatek to oczywiście hotel (średnio 130$). Lokalne śniadanie (nie liczę śniadań hotelowych, które w hotelach za 130$ są bardzo słabe) to wydatek 27$ (omlet + kawa). Parkingi (2 godziny) 10$ za postój przy jednej atrakcji- gdzie średnio odwiedzicie co najmniej 4 lokalizacje. Lokalny lunch w Santa Monica (popularny Bubba Gump Shrimp Co.) to koszt 48$ (cena z napiwkiem 18%). Dodajmy jeszcze  przekąski, owoce i kawę (20$ + 14$ + 4.50$) oraz kolację w formie pizzy (26$).

Podsumowując: Koszt zwiedzania i pobytu w Los Angeles (dla jednej osoby ) to 300 dolarów.

Amerykańskie śniadanie - ceny
Zdecydowanie polecam śniadania poza hotelami….

Oczywiście podróżując w dwie osoby koszty parkingów oraz hotelu zmaleją o 50%. Przygotowując samemu posiłki można również ograniczyć wydatki na jedzenie około 30-40%. Zamiast lanczu w Buba Gump można zjeść klasycznego burgera z dodatkami za 12$.

Nie doliczyłem do kosztorysu ceny paliwa ponieważ będzie on uzależniony od Waszej trasy zwiedzania. Łatwo jednak można go przeliczyć używając popularnej strony GasBuddy
Przeczytaj co warto zobaczyć w Los Angeles.

Jestem pewien, że moje wyliczenia przydadzą się Wam w przygotowaniu budżetu oraz pomogą zminimalizować koszty trakcie podróży po Stanach Zjednoczonych.

WARTO PRZECZYTAĆ:
WYNAJEM SAMOCHODU W USA – praktyczne porady
HOTELE W USA – praktyczne porady
ESTA – jak wypełnić wniosek
CO KUPIĆ W USA – co warto kupić po przylocie do USA

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2024)

ESTA USA - najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2024roku. Gdzie złożyć wniosek ESTA?...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...

Najciekawsze miasta USA – jak zaplanować pierwszą podróż?

Stany Zjednoczone to ogromny kraj, który swoim zasięgiem obejmuje powierzchnię 9,4 mln km2. Najtrudniejszą decyzją podczas planowania podróży...