ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2024)

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

ESTA USA – najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2024roku.

Gdzie złożyć wniosek ESTA? |Ważność Esta | Ile kosztuje ESTA |Ile się czeka na ESTA | ESTA i pobyt na Kubie

Gdzie złożyć wniosek ESTA?

Wniosek ESTA musi być złożony online na oficjalnej stronie internetowej CPB ESTA esta.cbp.dhs.gov. Wniosek należy złożyć samodzielnie wypełniając go języku polskim lub angielskim.
Proszę uważać aby wniosku ESTA nie składać na stronach internetowych pośredników, którzy pobierają dodatkowe opłaty za złożenie ESTA!

ESTA – Oficjalna Strona Internatowa na której można złożyć ESTA

Ile kosztuje ESTA

Wniosek ESTA kosztuje dokładnie 21 dolarów. Na cenę ESTA składają się dwie kwoty:

  • 4.00$ -opłata manipulacyjna
  • 17.00$ -opłata za zatwierdzenie wniosku

Uwaga! Nie płać więcej za ESTA! W Internecie ogłaszają się firmy pośredniczące, które pobierają dodatkową opłatę w wysokości 90 Euro! Pamiętaj aby zapłacić za ESTA tylko na oficjalnej stronie https://esta.cbp.dhs.gov/

Kiedy wypełnić wniosek ESTA

Departament Homeland Security zaleca aby wniosek ESTA został wypełniony co najmniej 72 godziny przed podróżą do USA.

Czy mając ważną wizę do USA muszę mieć ESTA?

Mając ważną wizę można wjechać do USA. Nie trzeba rejestrować się w systemie ESTA.

Jak anulować ESTA?

Nie można anulować ESTA. Można jednak składać wniosek ESTA ponownie, nawet w odstępie 24 godzin. Wówczas system anuluje automatycznie wniosek, który został złożony wcześniej.

Jak poprawić ESTA

Wniosek ESTA można poprawić w dowolnej chwili w trakcje wypełniania. Jeśli jednak wniosek został złożony i opłacony nie można go już poprawić. Jeśli poprawka dotyczy danych osobowych, adresu, stanu cywilnego należy złożyć nowy wniosek ESTA raz jeszcze.

Ile się czeka na ESTA?

Maksymalny czas oczekiwania na ESTA wynosi 72 godziny, jednak zazwyczaj ESTA jest gotowa wcześniej. Tylko w wyjątkowych przypadkach czas na uzyskanie ESTA może się wydłużyć.

Jak długo ważna jest ESTA?

ESTA jest ważna przez 2 lata od daty zatwierdzenia wniosku ESTA przez Internet. ESTA może jednak stracić ważność przed upływem 2 lat! Jeśli paszport traci ważność wcześniej niż ESTA, ESTA również wygasa w tym samym dniu.

Proszę sprawdzić email z datą zatwierdzenia wniosku ESTA. Od tego dnia liczy się dwuletni okres ważności.

ESTA ważna jest przed dwa lata
ESTA ważna jest przez dwa lata od daty zatwierdzenia czyli od momentu otrzymania emaila z datą zatwierdzenia ESTA

Ile czasu zajmuje wypełnienie ESTA?

Wypełnienie ESTA przez Internet zajmuje około 15 minut. Aby wypełnić ESTA w tym czasie należy mieć wcześniej przygotowane wszystkie dokumenty: paszport, adres zameldowania, adres zakładu pracy, itp.

Jak sprawdzić ESTA?

Aby sprawdzić ESTA należy zalogować się ponownie na stronę gdzie została wypełniona ESTA i w sekcji “Sprawdź istniejący wniosek” należy wybrać “Sprawdź status osoby”. Aby sprawdzić status ESTA wymagane jest podanie numeru paszportu, danych osobowych oraz numeru wnioski ESTA jaki otrzymali Państwo w czasie rejestracji.

Wydruk Wniosku ESTA
Sprawdzenie statusu ESTA

Czy muszę rejestrować się ponownie w ESTA w przypadku otrzymania nowego paszportu?

Tak. Konieczna jest ponowna rejestracja w systemie ESTA nowego paszportu. W tym celu należy ponownie wypełnić aplikację i uiścić opłatę.

Czy podróżując do innego kraju przez USA  (tranzytem) muszę się rejestrować w ESTA?

Tak. Osoby traktujące USA jako kraj tranzytowy muszą również rejestrować się w systemie ESTA na tej samej zasadzie jak osoby podróżujące bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych.

Czy mogę wypełnić aplikację ESTA dla znajomych lub członków rodziny?

Tak. Można zarejestrować w systemie ESTA znajomych lub członków rodziny. Należy jedna podać dane osobowe tych osób (numery paszportu, daty urodzenia itp.). ESTA pozwala na dodanie jednorazowo maksymalnie 50 osób. Każda z osób otrzyma wówczas unikalny numer rejestracyjny.
Proszę pamiętać również o tym, iż grupowa rejestracja nie oznacza iż wszystkie osoby podane podczas wypełniania aplikacji ESTA podróżowały wspólnie w jednym czasie.

Jak długo mogę przebywać w USA mając ESTA?

– Maksymalny czas legalnego (jednorazowego) pobytu w Stanach Zjednoczonych nie może przekraczać 90 dni. Maksymalny czas pobytu w USA w ciągu jednego roku (12 miesięcy) nie może przekraczać 180 dni.

Jak długo musi być ważny paszport do wniosku ESTA

Ważność paszportu przy składaniu ESTA (dla obywateli Polski) nie jest jak podaje błędnie wiele serwisów 6 miesięcy. Paszport musi być ważny do ostatniego dnia planowanego pobytu w USA.

Czy mogę wyjechać poza granicę USA (np.do Kanady) w 89 dniu pobytu i wrócić ponownie po kliku dniach aby zostać znów trzy miesiące w USA?

Niekoniecznie. Wyjazd do państwa graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi uznawany jest jako wyjazd “lokalny” i nie anuluje 90 dniowego okresu pobytu w USA. Innymi słowy wyjazd do Meksyku lub na Karaiby i powrót do USA liczy się jako “ciągły pobyt” w Stanach Zjednoczonych.

Proszę jednak pamiętać, że decyzja o tym czy otrzymacie ponownie zgodę na wjazd do USA po przekroczeniu granicy z Kanadą czy Meksykiem zależy od urzędnika imigracyjnego. Jeśli przedstawicie mu dowody na to, że Waszą intencją nie jest powrót do USA w celach zarobkowych możecie znów otrzymać pozwolenie wjazdu na 90 dni.

 

Wyjazd do USA 2024: Podstawy

Zobacz moją transmisję na żywo gdzie odpowiadam na pytania dotyczące wyjazdu do USA w 2024 roku.

Jak często mogę wjeżdżać do USA na ESTA

Oficjalnie nie ma żadnej informacji jak często można przekraczać granicę z USA mając ESTA. Jeśli ktoś planuje częste wizyty w USA proszę przygotować się na ewentualną rozmowę z oficerem imigracyjnym. Jeśli takowa rozmowa dojdzie do skutku trzeba będzie przedstawić solidne podstawy tak częstych wyjazdów do Stanów Zjednoczonych. Całkowita długość pobytu w USA w ciągu roku nie możne przekroczyć 180 dni.

Jak długo muszę pozostać w Polsce przed ponownym wjazdem do USA?

W tym przypadku również na oficjalnej stronie ESTA nie ma podanych żadnych szczegółów. Teoretycznie można więc wrócić do Polski przed upływem 90 dni pobytu w USA i wyjechać ponownie do USA następnego dnia. Trzeba będzie jednak przekonać oficera imigracyjnego jaki jest powód tak częstych wizyt w USA. Oficerowie CBP zwracają szczególną uwagę na takie osoby i mają podstawy podejrzewać iż dana osoba próbuje “oszukać system” i podjąć pracę w Stanach.

Czy mogę podjąć pracę lub rozpocząć naukę w USA będąc zarejestrowany w ESTA?

Nie. ESTA to podróż do Stanów Zjednoczonych tylko w celach turystycznych lub biznesowych. Aby podjąć naukę lub pracę w USA wymagane jest posiadanie odpowiedniej wizy (studenckiej lub pracowniczej).

Czy muszę wydrukować potwierdzenie rejestracji w ESTA i mieć przy sobie w czasie podróży do Stanów Zjednoczonych?

Nie jest to koniecznie aczkolwiek zalecane. ESTA to system elektronicznej autoryzacji podróży, który jest bezpośrednio połączony z numerem paszportu. Urzędnik Imigracyjny skanując paszport automatycznie otrzymuje informacje z systemu ESTA o danej osobie.
Warto mieć jednak przy sobie kopię potwierdzenia rejestracji ESTA (np. wydruk emaila). Niektóre linie lotnicze przed wejściem na pokład wymagają podania numeru identyfikacyjnego przyznanego przez system ESTA lub potwierdzenia o wniosku rejestracji.

Mam podwójne obywatelstwo czy muszę rejestrować oba paszporty w ESTA?

Nie. Osoby z podwójnymi paszportami rejestrują tylko jeden paszport w systemie ESTA. Proszę pamiętać, że musi być to paszport kraju, który jest członkiem programu Visa Waiver.

Czy muszę mieć wykupiony bilet na lot do USA przed wypełnieniem wniosku ESTA?

Nie. Bilet lotniczy ani żadna inna forma dokumentu potwierdzająca wylot do Stanów Zjednoczonych nie jest potrzebna aby zarejestrować się w systemie ESTA.

Czy po przylocie do USA jest specjalna odprawa dla osób z ESTA?

Osoby posiadające ESTA oraz wizę turystyczną do USA odprawiają się na lotnisku w tej samej kolejce. Na lotniskach jest podział osób przylatujących tylko na dwie grupy. Obywatele USA + osoby z zieloną kartą (US Citizens + Premament Residents) oraz druga kolejka do odprawy dla osób z wizą turystyczną oraz dla posiadaczy ESTA (Visitors + Non-U.S. Citizens). Zaznaczam, że procedura może być różna na różnych lotniskach

Lecę do USA z biurem podróży. Co mam wpisać w miejscu “adres pod którym będę przebywać w USA “

Proszę wpisać adres dowolnego hotelu w mieście do którego odbywa się lot docelowy z Polski lub innego miasta.

Czy we wniosku ESTA mam wpisać adres stałego czy tymczasowego zamieszkania?

W ESTA proszę zawsze wpisywać adres stałego miejsca zameldowania

ESTA i wizyta na Kubie

Wizyta na Kubie - ESTA
Według informacji na rządowej stronie Visa Waiver Program osoby, które odwiedziły Kubę po terminie 12 stycznia 2021 nie mogą starać się o ESTA. Należy wówczas złożyć wniosek o wizę turystyczną. Wizyta na Kubie przed datą 12 stycznia 2021 upoważnia do otrzymania ESTA.

Wyjaśniam w jaki sposób należy interpretować przepis dotyczący podróży na Kubę.
Poniżej pytanie dotyczące Kuby z ESTA:

Czy podróżowałeś/aś do Kuba, Iranu, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu lub przebywałeś/aś w którymkolwiek z tych krajów 1 marca 2011 r. lub później?

Wniosek ESTA podróż na Kubę

Jeśli wybierzemy odpowiedź TAK zostaniecie przekierowani do kolejnej strony z ostrzeżeniem:
“Czy na pewno chcesz odpowiedzieć “tak” na to pytanie?. DHS zaleca przejrzenie odpowiedzi na pytanie “Gdzie znajdę informacje na temat ustawy Terrorist Travel Prevention Act” w części “Pomoc” w tej witrynie przez przystąpieniem do wypełniania wniosku”

Wniosek ESTA-Kuba-Ostrzenie

Klikając na link pojawia się okno które prowadzi nas do AKTUALNYCH przepisów znajdujących się w ustawie “Terrorist Travel Prevention Act”

Ustawa podróż a KUBĘ i EsTA

Zapoznajemy się z AKTUALNYMI przepisami ustawy, które mówią o tym, że osoby, które odwiedziły Kubę po terminie 12 stycznia 2021 nie mogą starać się o ESTA.

Przepisy wjazdowe na ESTA -podróż na Kubę

Jak widać mamy rozbieżność w datach znajdujących się w formularzu ESTA oraz w datach znajdujących się w ustawie “Terrorist Travel Prevention Act“. Zawsze jednak należy zapoznać się z AKTUALNYMI zapisami w ustawie, które jednoznacznie określają datę pobytu na Kubie.

Otrzymałem odmowę po złożeniu wniosku ESTA. Po jakim czasie mogę znów wypełnić aplikację?

Nie ma w przepisach określonego czasu po którym można ponownie złożyć wniosek ESTA po otrzymaniu odmowy. Proszę jednak pamiętać, że jeśli nie ma żadnej większej zmiany w statusie (zmiana pracy, zawarcie związku małżeńskiego itp) aplikacja zostanie ponownie odrzucona.

Co wypełniają w ESTA (rubryka pracodawca) osoby mające własną działalność gospodarczą?

Proszę zaznaczyć opcję “TAK” i wpisać nazwę firmy oraz dane adresowe (nawet jeśli firma znajduje się pod tym samym adresem jak miejsce zamieszkania). W rubryce pracodawca proszę również podać swoje dane.

Drugą poprawną opcją jest również zaznaczenie opcji “NIE”. Jednak rekomenduję podanie danych firmy, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo przyznania ESTA. W ten sposób demonstrujemy “mocniejsze więzi z krajem i większe prawdopodobieństwo powrotu z USA”.
Bardzo dobrze jest to wytłumaczone na rządowej stronie urzędu imigracyjnego.
“…all individuals must demonstrate that they are not intending immigrants into the United States and qualify for a visitor or non-immigrant status. Employment information can help demonstrate eligibility under this legal requirement…”

Mam przyznany wniosek ESTA ale w międzyczasie zmieniłem adres zamieszkania. Czy muszę wypełniać ESTA ponownie?

Nie. Zmiana miejsca zamieszkania nie wpływa na ważność ESTA

Otrzymałem nowy paszport czy muszę wypełniać ESTA ponownie

Tak. Zmiana paszportu równoznaczna jest z ponownym złożeniem wniosku ESTA

Podróż z dziećmi do lat 18, czy muszę wypełniać wniosek grupowy?

Tak. Osoby niepełnoletnie nie mogą wypełnić ESTA, muszą to zrobić za nich rodzice składając wniosek grupowy ESTA. Procedura jest praktycznie identyczna jak składanie pojedynczego ESTA.

W paszporcie mam podane dwa imiona, w ESTA podałem tylko jedno imię. Czy muszę wypełnić ESTA raz jeszcze?

Imiona podane w paszporcie muszę się zgadzać w 100% z danymi osobowymi (imię, imiona, nazwisko, nazwiska) podanymi w ESTA.
W taki przypadku należy ponownie wypełnić ESTA. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na imię/imiona podane w tzw. “pasku numerycznym”. To najważniejszy element paszportu, który jest skanowany przez służby imigracyjne w USA.

ESTA - polski paszport
Polski paszport z zaznaczonym paskiem numerycznym

Polskie znaki (imię i nazwisko) w ESTA

Polskie znaki w aplikacji ESTA użyte w imieniu oraz nazwisku muszą zgadzać się z zapisem imienia oraz nazwiska na pasku numerycznym w paszporcie (zdjęcie powyżej).

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Informacje zawarte na tej stronie są wyłącznie moją własną interpretacją i tłumaczeniem oficjalnych przepisów ESTA znajdujących się na https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ i nie mogą być traktowane jako porady prawne.
PP

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
608 komentarze
 1. Czy jeśli byłem na ESTA we wrześniu 2022 w Nowym Jorku, a teraz na koniec stycznia 2023 lecę do Miami to muszę aktualizować mój wniosek, chodzi mi o miejsce zatrzymania (hotelu)?

 2. podróz do USA zaraz po ślubie:
  1. ślub i zmiana nazwiska 10 lutego
  2. wylot do USA 12 lutego
  czy należy informować ESTA/cokolwiek, o takim wydarzeniu, czy też te dane nie zdążą się niegdzie zaktualizować?

   • U mnie sytuacja będzie nieco inna, stąd pytanie, czy muszę ponownie wnioskować o Esta ? Byłam w USA w maju 2022 roku. Wychodzę za mąż w styczniu 2024 roku, nie zmieniam nazwiska ani paszportu, natomiast wylot mam w marcu 2024.

  • Na przełomie stycznia i lutego planujemy rejs po Karaibach. W zależności od cen lotów planujemy lecieć albo do Orlando i odwiedzić parki rozrywki, a pozniej zatrzymac się w Miami na kilka dni, albo leciec bezpośrednio do Miami. Z uwagi na powyższe nie mamy dokonanej rezerwacji na noclegi, a jedynie wybrany termin i rejsowiec wypływający z Miami. Nie mamy również osoby do kontaktu. Czy w związku z powyższym możemy wpisać w rubrykę osoba do kontaktu dane armatora i statku?

   • Proszę wpisać jako osobę do kontaktu jakąkolwiek osobę z biura obsługi klienta itp. ze strony armatora statku. Jako miejsce pobytu proszę wpisać pierwszy hotel w którym się zatrzymacie po przylocie do USA.
    M

 3. Mam ważny paszport do lipca 2023. ESTA otrzymałam w sierpniu 2022. Wyjezdzam na Florydę w lutym na 3 tygodnie (4 miesiące do przeterminowania paszportu). Czy mam wyrabiać nowy paszport kierując się zasada 6 miesięcy minimum ważności i aplikować o nowa ESTA, czy na obecnym to będzie zaakceptowane?

   • Witam czy jak mam dwa adresy zameldowania jeden w Niemczech a drugi w Polsce to lepiej jaki podać w ESTA ?
    We wszystkich urzędach w Polsce napewno widniej mój Polski adres ale jednak więcej przebywam w Niemczech i nie wiem czy jest to dla nich tak istotne że jakby mieli gdzieś w systemie jeden adres a podałbym inny to czy uznali by to za niezgodność czy raczej adres ich nie obchodzi tak jak np błędy w nazwisku itd

     • Nie wiem czy nie będzie wtedy problemem adres pracy który jest w Niemczech ale wydaje mi się że oba adresy powinny przejść prawdę mówiąc oba są prawidłowe ale być może lepiej jednak wpisać ten polski dziękuje za odpowiedz

  • Jeżeli dostałem odmowe wizy w czasie covid, bo US były zamknięte, to ma to wpływ na ESTA? Byłem w US wiele razy, inne aspekty mam na tip top.

 4. Wysłałam wniosek w aplikacji i zorientowałam się, że to strona prywatnej firmy. Nie opłaciłam go. Potem weszłam na właściwą stronę i wysłałam kolejny wniosek i opłaciłam go (za mniejsze pieniądze). Czy ktoś miał podobną sytuację. Czy było potem oki?

  • Czyli w pierwszej kolejności chciałaś wypełnić wniosek za pośrednictwem pośrednika- nie ma to najmniejszego sensu, bo wniosek i tak musisz wypełnić sama (podać wszystkie dane i infirmacje), a w żaden dposob nie zwiększa to szansy na uzyskanie Esta.
   Esta wypełniasz tylko na stronie rządowej.

 5. Dzień dobry,

  rok temu ubiegałem się o wizę turystyczna, która nie otrzymałem. Na tamta chwile nie posiadałem obywatelstwa Polskiego ( problem pewnie nie dotyczył obywatelstwa a pracy). Teraz mam obywatelstwo Polskie i swoja firmę. Czy przy składania wniosku o ESTA muszę podać inf., ze otrzymałem odmowę o wizę turystyczna w przeszłości i podać dane tamtego paszportu ?

  Będę bardzo wdzięczny za odp.

  Pozdrawiam

  • Tak, należy podać informacje o odmowie wizy turystycznej. Nie trzeba podawać danych paszportu – wszytsko jest już w systemie. Tutaj bardziej chodzo o to czy osoba przyzna się do odmowy czy jednak to ukryje (co automatycznie dyskwalifikuje do podróży).

   • Cześć, a co.jak nie pamiętam czy się starałam o wizę I dostałam odmowę? Coś mi świta ale to było dawno temu. Jak to sprawdzić? Zadzwonić do ambasady? Udzielą mi takich informacji czy muszę być osobiście?

    • Możesz nie pamiętać terminu starania się o wizę, ale nie sądzę abyś zapomniał czy dostałeś odmowę. Skoro nie byłeś w USA = nie dostałeś wizy 🙂 Spróbuj emailem skontaktować się z ambasadą, ale możesz podać też termin w przybliżeniu – nic się wielkiego nie stanie.

    • Mam podobny problem. Bylem w USA jak mialem 18 lat. po 7 latach staralem sie o wize turystyczna ale mi odmowiono. Mam zaplanowany wyjazd w listopadzie i teraz wypełniam wniosek i pytanie czy kiedykowielwiek odmiowono wizy. Czy jednak jest szansa ze przejdzie mi przejdzie ESTA ???

  • Ze strony usa-esta.pl
   “Czy kiedykolwiek odmówiono ci wydania wizy amerykańskiej, o którą ubiegałeś się na podstawie obecnego lub poprzedniego paszportu, lub czy kiedykolwiek odmówiono ci wjazdu do Stanów”
   Dość ważna kwestia.Z tego tekstu wynika, że chodzi konkretnie o poprzedni paszport, a nie wszystkie poprzednie paszporty.
   Dostałam odmowę ponad 20 lat temu, więc ani na obecnym ani na poprzednim poprzednim paszporcie.
   Czy to błąd w tekście czy biorą pod uwagę max. tylko ten jeden poprzedni paszport?

   • Oryginalny tekst brzmi “Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?”
    Kluczowe zdanie to: have you ever been refused admission to the United States. Czyli dotyczy nieokreślonego czasu w przeszłości. Tak naprawdę Pana wszystkie dane są w “systemie” więc polecam przyznać się do odmowy wjazdu do USA aby na kolejne 10 lat nie zamknąć sobie drogi. Przyznanie się do odmowy wjazdu w aplikacji niekoniecznie równa się odmowie ESTA. Około 30% osób które się do mnie zgłaszały z takim zapytaniem/problemem otrzymywało ESTA. Wszystko zależy od tego jaki był powód odmowy wjazdu. A to już wie tylko “Wieki Brat”. Powodzenia !

    • Bzdura. Pytanie jest jasno zadane, czy na obecnym lub poprzednim paszporcie dostałeś domowe. Paszposrt jest wazy 10 lat a dwa to juz 20 lat, i zadane pytanie czy w ciagu tych wszuytkich lat dostałes odmowe, bo moze się zdażyc ze w ciagu 10 lat dostałes odmowe a wczesniej byłes w USA, nie kazdemu daja wize na 10 lat sa rozne przypadki.

     • Proszę jeszcze raz przeczytać uważnie
      “have you ever been refused admission to the United States..”
      “czy kiedykolwiek odmówiono ci wjazdu do Stanów”
      Kiedykolwiek to znaczy również ponad 20 lat temu.

      • Refused admission to chodzi już przy wjezdzie a nie przy staraniu się o wizę . To są 2 oddzielne kwestie: 1 – odmówienie wizy na dwóch ostatnich paszportach 2. odmówienie wjazdu kiedykolwiek

   • Czy na wyżej postawione pytanie we wniosku mogę odpowiedzieć nie, jeżeli ok 12 lat temu brałem udział w loteri wizowej bez powodzenia?

  • ESTA jest wskazana ale nie jest koniecznia jeśli ma Pani wciąż ważną wizę w paszporcie. Wiele osób (które wjeżdzają na wizie) zostaje przepytanych na granicy czemu nie mają ESTA. I to w sumie jedyna niedogndność. Więc jeśli chce mieć Pani święty spokój…warto wyrobić sobie ESTA.

 6. Dzień dobry. Czy aplikując o ESTA mogę podać kartę kredytową męża (nie mam takiej karty ani PayPal), czy jednak wyrobić sobie swoją, bo podając kartę męża zwiększę szansę na odrzucenie mojego wniosku?
  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 7. Mam ESTĘ ważną do początku października tego roku. Czy jeśli polecę w sierpniu lub wrześniu pobyt będzie mógł trwać 90 dni abstrahując, że esta wygaśnie wcześniej?

  • ESTA ważna jest tylko po to aby wjechać do USA. W czasie pobytu w Stanach Twoja ESTA nie musi być ważna … czyli tak naprawdę można wjechać do USA w ostatnim dniu ważności ESTA.

 8. Jestem emerytką. Co wpisać we wniosku ESTA w rubryce “miejsce pracy”?
  I jeszcze jedno – tam w pozycji adres – pisze, żeby podać nr i miejscowość . Czy w tym okienku podać nr domu, czy też w okienku następnym? A może w tej miejscowości podac kod pocztowy, jako nr miejscowości?

 9. Witam.przy wypełnianiu formularza, przy pytaniu o inne nazwiska czy pseudonimy, nie pomyslalam, że chodzi o panieńskie i nie wpisalam.. Czy to będzie problem. Esta już przyznana…pozdrawiam.

 10. Mam ważną ESTA wydaną w marcu 2022, na której odwiedziłam USA w sierpniu 2022. Wyrabiając ESTA musiałam podać nazwę hotelu, w którym będę przebywać, a teraz planuję wakacje w USA (również w sierpniu), ale na innym wybrzeżu. Czy mogę mieć jakieś problemy, skoro w ESTA podałam hotel w Los Angeles, a teraz będę lądować w Nowym Jorku?
  Pozdrawiam

 11. Wypełniam właśnie formularz. Jeśli mieszkam w miejscowości bez ulicy to co wpisać w pierwszym okienku adresu ? Sam numer a później poniżej nazwę miejscowości? Czy wpisać w pierwszym okienku miejscowość i numer domu a niżej w nazwie miasta miejscowość? Czy jeszcze jakoś inaczej?

  • Okienka mają być uzupełniane do lewej do prawej. Więc proszę wpisać tak jak podaje instrukcja:
   1. nazwa miejscowości 2. puste okienko 3. numer domu 4. nazwa miejscowości (raz jeszcze) 5. Województwo 6. Kraj

   • Witam.
    Czy jeśli wyrobię sobie ESTA i w trakcie pobytu tak mi się spodoba by podjąć decyzje o pobycie stałym, to czy po upływie ważności ESTA (2lata) mogę ubiegać się o np. zieloną kartę?

    Oraz czy jak pracuje i mieszkam na codzień w Niemczech to jest jakiś problem w trakcie wypełniania wniosku. Mam na myśli miejsce pracy i zamieszkania, obywatelstwo Polskie a pracuje i mieszkam w DE.
    Pozdrawiam

 12. Witam, mieszkam w Polsce w miejscowości przygranicznej i pracuję w Niemczech. Czy to nie jest problem gdy podam Niemiecki zaklad pracy jako pracodawcę? Pozdrawiam

 13. Przygotowując się do wypełnienia wniosku ESTA odkryłam informację, że pobyt na Kubie od stycznia 2021 (wtedy Kubę uznano za państwo wspierające terroryzm) uniemożliwia składanie wniosku i trzeba starać się o wizę. Trochę się zdenerwowałam, bo internet wertuję od jakiegoś czasu, bilety kupiłam, a tu taki pasztet. Byłam na tej Kubie w maju 2022 i ani BP, ani nikt z uczestników nie zająknął się na ten temat; wszystkich interesował tylko covid.
  Sprawdziłam paszport- nie mamy kubańskich pieczątek. Paweł wiesz coś na ten temat? Czy we wniosku ESTA jest wyraźne pytanie o Kubę? Znasz może osoby, które przerabiały ten problem? Oczywiście chciała bym uniknąć wyrabiania wizy.

  • Tak, problem z Kubą przerabiany. Niestety, w ESTA jest pytanie o Kubę i niestety takie wnioski zostają automatycznie odrzucone. Musisz starać się w takim przypadku o wizę turystyczną. To jedyna droga aby wyjechać do USA.

 14. Ja i żona mamy ważne wizy B1/B2 i tym razem jadą z nami nasze dzieci, które nigdy wcześniej nie były w USA. W takim razie ESTA tylko dla dzieci? Czy lepiej wypełnić ESTĘ dla całej czwórki? I jeśli tylko dla dzieci to czy mogę wskazać siebie jako opiekuna grupy skoro sam nie będę aplikować do ESTY?

  • Zdecydowanie lepiej jak wypełnicie ESTA dla całej rodziny. Oczywiście możecie jechać na wizy ale rekomendowane jest użycie ESTA. Wówczas obejdzie się bez zadawania zbędnych pytań na granicy. Jeśli jednak zdecydujecie wypełnić ESTA tylko dla dzieci wówczas jeden z rodziców musi być opiekunem (nawet jeśli nie ma ESTA).

 15. W lipcu planuje swój pierwszy wyjazd do USA zastanawiają mnie dwie rzeczy 🙂 1.Pracuje w dwóch miejscach na pół etatu i ma zarejestrowaną własną działalność, co lepiej wpisać w systemie? 2. Lepiej wypełnić wniosek teraz czy zaczekać do czerwaca/lipca? 🙂

 16. Dzień Dobry. Wypełniłem ESTA i otrzymałem pozytywną odpowiedz. Niestety żle zrozumiałem pytanie ” czy kiedykolwiek odmówiono mi wizy” Zrozumiałem ze sprawa dotyczy aktualnego paszportu a nie starego. 21 lat temu (około 2002 rok ) na starym paszporcie odmówiono mi wizy w konsulacie w Krakowie. W kwestionariuszu ESTA zaznaczyłem ze nigdy mi nie odmówiono.
  Czy mogę jakoś zaktualizować te odpowiedz?
  Czy powinienem jeszcze raz złożyć wniosek?

  Dziekuje

 17. Dzień dobry Panie Pawle, czy jesli byłam na Kubie w 2019 roku jestem bezpieczna, jeśli chodzi o przyznanie ESTA? Mam pieczątkę w paszporcie z taką datą, na stronie ESTA nie ma podanej daty o której wspomina Pan we wpisie, stąd moje pytanie. 🙂
  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź,
  Wiktoria

  • Jest Pani bezpieczna. Oto tekst źródłowy ” Travelers from the 40 world countries under the United States’ Visa Waiver Programme (ESTA) who have been to Cuba before January 2021 are eligible to travel to the US with an ESTA (Electronic Travel Authorization System). Udanego wyjazdu!

 18. Dzień dobry,
  pytanie odnośnie szczepienia. Wiem, że te szczepienia, które przeterminowały się w europie są ważne w USA.
  Jeśli byłam zaszczepiona Johnson&Johnson dawka (1 z 1), 28 września 2021 to to szczepienie jest aktualne w USA i się nie przeterminowało?
  Dziękuję,
  K

 19. Hej, czy jeśli odwiedziłam Kube we wrześniu 2022 i mam pieczątki ale mam też wize turystyczną na starym paszporcie.
  To mogę nie robić ESTA (której i tak nie moge robić) i wjechać na wize w starym paszporcie?
  Kinga

 20. Dzień dobry,
  złożyłem wniosek o ESTA wpisując w rubryce “employer” “No”. Prowadzę od 8 lat włąsną kancelarię prawną i nie mam pracodawcy. Po przeczytaniu wskazówek widzę, że jest zalecane wpisanie jednak “Yes” 🙂 Dostałem autoryzaję ESTA, ale nie wiem czy nie złozyć jeszcze raz wniosku, żeby nie mieć problemów na lotnisku. Lecę do USA tylko na 3 noce, przelotem w dalszej podróży. Jakie jest Państwa zdanie ?

  • Proszę nic nie zmieniać, tzn ..nie składać drugiego wniosku. W najgorszym wypadku będzie trzeba się wytłumaczyć z pomyłki przy odprawie paszportowej w USA. Ale nie sądzę, żeby to był problem. Udanej podróży!

 21. Dzień dobry, nasza rodzina planuje podróż do USA ale mężowi odmówiono wizy ponad 30 lat temu i jeśli dobrze rozumiem musi udać się do konsula bo ESTA zostanie odrzucona? Czy ja i córka tez musimy to zrobić skoro podróżujemy razem, czy wystarczy ESTA? Ja dwukrotnie starałam się w przeszłości o wizę i ja dostałam, córka ma dopiero 6 lat. Dziękuje i pozdrawiam

  • Niekoniecznie mąż musi iść od razu do konsula. Powinien wypełnić ESTA i zaznaczyć opcję, że została mu odmówiona ESTA w przeszłości. Miałem wiele przypadków osób które otrzymały ESTA pomimo odmowy wizy. Warto spróbować za $21.
   Pani oraz córka możecie złożyć ESTA osobno. Nie dotyczy Was odmowa wizy, którą otrzymał mąż.

 22. Witam, mam takie pytanie dotyczace aktualizacji ESTA. Mam dalej ważne ESTA z poprzedniego wyjazdu, ktory byl ponad 9 miesiecy temu. Planuje kolejny wyjazd do USA w inne miejsce(inne miasto, inny stan) to czy musze cos aktualizowac w ESTA badz wystepowac o nowy wniosek?

 23. Miałem paszport z przyklejoną ważną wizą do USA. Od kilku tygodni mam nowy paszport i za tydzień wyjeżdżam do USA. Czy muszę aktualizować ESTA?

  • Może Pan wjechać do USA na wizie w starym paszporcie + musi mieć Pan przy sobie nowy paszport. Stary jest na100% anulowany (przedziurkowane strony) -jednak strona z wizą powinna być ważna (bez wybitej dziury).

 24. Witam .proszę o odpowiedź. Wypełniając ESTA wpisałam.nazwę hostelu. Potem jednak znalazłam tańsza opcję zakwaterowania na airbnb w tym samym mieście . Czy jest sens zmiany Esty? Jeśli tak to czy będzie to płatne?poprzednie komentarze dotyczyły osób ponownie udających się do USA. W moim przypadku jest to pierwsza wizyta. Z góry dziękuję

 25. Witam. Mam ESTE jeszcze na ponad rok, byłem w Stanach, wróciłem do kraju regulaminowo do 90 dni. jednak chciałbym polecieć znowu na trochę dłużej, więc:
  1. czy mając ESTE mogę ubiegać się o wizę na dłuższy pobyt, np. turystyczną?
  2. czy mając ESTE i gdy w trakcie jej trwania nastąpiła zmiana stanu cywilnego z “kawaler” na “żonaty”, czy muszę podejmować jakieś działania przed ewentualnym wyjazdem?
  Pozdrawiam.

  • Tak, mając ESTA można się ubiegać o klasyczną wizę turystczną, która pozwala na pobyt w USA do 6 miesięcy.
   Zmiana stanu cywilnego nie wpływa na zmianę ESTA. Co innego, gdyby zmienione zostało nazwisko.

 26. Dzień dobry, rodzice raz dostali Este ale z powodu pandemii nie udało im się wyjechać. Teraz składając ponownie nie dostali ponieważ 10 lat temu odmówiono im wizy. Moje pytanie dlaczego raz dostali a teraz nie?

 27. Cześć, czy jako studentka warto wpisywać to w rubrykę czy może wpisać pracodawcę sprzed 2 lat, u którego już 1,5 roku nie pracuję.
  A jeśli rubryka student, to adres i tel podac uczelni? Proszę o pomoc

  • Ponieważ przekroczony został czas pobytu na ESTA (90 dni) na pewno nie możesz wjechać na tą samą ESTA. Musisz złożyć ponownie wniosek. Szczerze mówąc masz małe szanse na uzyskanie ESTA i na 99% będziesz musiała starać się o zwykłą wizę turystyczną = rozmowa z konsulem.
   Przekroczenie terminu pobytu to wbrew pozorom poważna sprawa i możesz mieć zakaz wjazdu do USA przez 10 lat.

 28. Czy w przypadku zmiany dowodu osobistego należy składać ponownie ESTE? Este składałem ponad rok temu i wydaje mi się, że nie wprowadzało się tam nr dowodu ale chciałbym się upewnić, że myślę prawidłowo.
  Pozdrawiam

 29. Dzień dobry, czy w pytaniu o inne nazwiska/pseudonimy powinnam wpisać nazwisko z pierwszego małżeństwa? Nosiłam je dosyć długo.

 30. Hej,
  Mam pytanie odnośnie polskich znaków w miejscowości. Jest pytanie o miejsce urodzenia, wpisuje ŁÓDŹ i automatycznie jest przy tym czerwony X, czy w takiej sytuacji powinnam wpisać LODZ, potem woj. Lodzkie? Nie chciałabym popełnić błędu przy tym.

  • Proszę nie używać polskich znaków. System do bazy danych i tak zamienia polskie znaki czyli ŁÓDŹ będzie widoczna jako LODZ. To co widać na ekranie komputera to tylko interpretacja przeglądarki. Niektóre np Chrome próbują automatycznie dodawać lub usuwać polskie znaki w formularzach w zależności od tego jakie są ustawienia języka w tych przeglądarkach.
   Podsumowując- nie używam polskich znaków

 31. – Czy w pytaniu o choroby zaznaczyć TAK jeśli jestem osobą kulejącą – nie jest to w żaden sposób zaraźliwe, nie wynika z uzależnień itp. ale po prostu to widać…
  – Czy wypełniając Estę warto mieć już zarezerwowany motel / hostel – czy wystarczy mieć “upatrzony”

  • Choroby = choroby głównie zaraźliwe, przewlekłe czy poważne które wymagają stałego nadzoru lekarskiego.
   W ESTA jest pytanie o adres miejsca w którym się zatrzymasz na pierwszą noc -warto więc mieć coś na oku.

 32. Czy jeśli mam ważną Estę, ale na tranzyt (na tamten czas taka była mi potrzebna) to będzie również ważna na pobyt, który planuję, czy muszę wyrabiać nową?

 33. Witam. Wypełniając wniosek o ESTA jest pytanie o zatrudnienie. Jestem od kilku lat na rencie inwalidzkiej z częściową niezdolnością do pracy, więc zgodnie z prawem pracuję na 1/3 etatu (praca zaczęta miesiąc temu).
  1. czy podczas wypełniania wniosku wpisać rentę czy lepiej pracodawcę ?
  2. jeśli rentę to czy podczas przekraczania granicy celnik pyta o rodzaj renty i na jak długo? czy trzeba przedstawiać jakieś dokumenty odnośnie “na jaką chorobę ta renta” ?
  Pozdrawiam.

  • Proszę wpisać pracodawcę. Nie słyszałem jeszcze aby na granicy przeprowadzana była dodatkowa, szczegółowa kontrola. Chyba że ma Pani jakąś przeszłość kryminalną lub podróżowała Pani poprzednio do USA i została dłużej niż termin wizy. W innym przypadku proszę lecieć i się nie stresować.

   • Dziękuję za informacje.
    Jeszcze jedno pytanie; czy jeśli jednak zaznaczę we wniosku rentę (możliwe , że już nie będę miała etatu w czasie wylotu), to jest jakoś “gorzej”? w sensie, lepiej jak jest na wniosku pracodawca? urzędnik na granicy przychylniej patrzy w takiej sytuacji? (rentę mam od lat a prace od nie dawna i w systemie informatycznym może tylko pokazywać rentę i może być w związku z tym dużo pytań bo na wniosku ESTA praca a w systemie renta).

 34. Dzień dobry. Byłem w Nowym Jorku we wrześniu 2022 i w ESTA podałem informację, że mój pobyt nie był lotem tranzytowym. Tym razem lecę do Meksyku przez Miami – tam tylko się przesiadam- jednak w ESTA nie mogę zaktualizować informacji o tym, że tym razem mój pobyt w USA to tylko tranzyt. Czy muszę składać wniosek raz jeszcze?

  • Skoro ESTA jest już przyznana nie musi się Pan martwić. Pytania dotyczyły pierwszego pobytu w USA – teraz jest już Pan w systemie i można wlecieć zwykłym lotem (bez tranzytu) i zostać w USA. Zapewne w czasie kontroli paszportowej padnie pytanie o długość pobytu …i to wszystko.

   • Dziękuję za odpowiedź. Moje wątpliwości wynikają z tego, że w moim wniosku jest podany „US point of contact” którego nie mogę zmienić a w związku z tym że lece tranzytem takiego point of contact nie będę mieć. Czy staż graniczna nie uzna tego za błąd w moim wniosku czy w związku z tym ze byłem już w USA w ogole nie będą na to patrzyć?

    • Na lotnisku zostanie zapewne Pan zapytany o cel podróży itp. Urzędnik wówczas naniesie odpowiednie zmiany w systemie ESTA i będzie ok. To wiadomość z pierwszej ręki ponieważ moja sąsiadka pracuje w Immigration Serivce na lotnisku O’Hare w Chicago i dokładnie takie pytanie miałem jakiś czas temu.

 35. Dzień dobry,
  Wybieram się na konferencję do USA, ostatnio zmieniałem paszport. W starym posiadam ważną nieuszkodzoną wizę turystyczno-biznesową. Aby uniknąć wożenia dwóch paszportów zaaplikowanej o ESTA. Niestety dostałem odmowę z informacją, że mogę ubiegać się o wizę. Czy w takim przypadku może pojawić się problem z wjazdem na wizie, czy raczej nie powinno być problemu skoro wiza jest jeszcze ważna przez kilka lat?

  • Tak, jeśli masz ważną wizę w swoim paszporcie, możesz z niej skorzystać, aby podróżować do USA, nawet jeśli Twoje zgłoszenie ESTA zostało odrzucone. Możesz na wszelki wypadek przygotować się na rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym ponieważ będzie on widział w systemie że masz odrzuconą ESTA. Oczywiście nie będzie to żadnym powodem do tego abyś nie został wpuszczony do USA.

 36. Witam, czy wypełniając wniosek ESTA dla siebie i dla żony, wypełniam wniosek grupowy, czy dla każdego indywidualny, dziękuję

 37. Witam,
  Mam ważna ESTA lecz zmieniłam adres zamieszkania oraz pracę. Na ESTA nie podałam wcześniej pracy, ponieważ wtedy nie pracowałam. Czy aplikować o nowa ESTA i umieścić tam że pracuje, lub wystarczy pokazać np mój kontrakt oficerowi imigracyjnemu?
  Dziekuje z gory za odpowiedz, pozdrawiam 🙂

 38. Witam
  Posiadam wizę od 7 lat ( ważna na 10 lat ) i w tym okresie nie udało mi się wybrać do USA… W tym roku w końcu Chce się wybrać – czy mogę się też ubiegać o ESTA? na stronach rządowych jest napisane że w przypadku posiadania Wizy nie trzeba … po złożeniu wniosku o ESTA nie zrobi się “bałagan” ? nie ukrywam że chciałbym sobie ograniczyć rozmowę z urzędnikiem do minimum 😉 Pozdrawiam Serdecznie 😉

  • Mając ważną wizę można bez problemy wjechać na wizę. ALE ….tutaj uwaga. Wiele osób mi zgłasza, że urzędnicy w USA preferują ESTA i właśnie dlatego zadają zazwyczaj więcej pytań gdy ktoś wjeżdża na wizie. Myślę, że warto wydać $21, wyrobić ESTA i mieć święty spokój.

   • ok , czyli rozumiem że można mieć i wizę i ESTA 😉 to w niczym nie koliduje tylko jedynie może “pomóc” 😉
    Bardzo Dziękuje i Pozdrawiam 😉
    Ps. Dziękuje za świetny kanał na YT i stronę 😉 dużo ciekawostek się dowiedział 😉 czas na odwiedziny USA 😉

 39. Witam serdecznie.Wraz z rodzina planujemy kilkudniowy wyjazd do US , jeszcze nie wiemy gdzie.Co wpisac w ETSA(osoba kontaktowa w US – Hotel?) bylyby dobrze miec ETSA i wtedy rezerwowac hotel,samolot.Na stale mieszkamy w Wiedniu i tu pracujemy ,mamy polskie paszporty-co robic?Serdecznie dziekuje.Pozdrawiam

  • Proszę na początek wypełnić ESTA podając adres hotelu, osobę kontaktową można podać nr telefonu do hotelu i wymyśleć jakieś dane osobowe. Tutaj chodzi o to, że hotel będzie miał Wasze dane w systemie rezerwacji więc będzie mógł się z Wami “kontaktować” i to wystarczy.
   Mając ESTA kupujecie bilety na samolot. ESTA wypełniacie zgodnie z polskim paszportem ponieważ ESTA jest 100% powiązana z paszportem a nie z miejscem pracy czy zamieszkania

 40. Witam czy może ktoś mi pomóc jakie dokumenty i gdzie, gdyż już mam przyznany wyjazd do USA z Esta w czerwcu i lecę sama z dziećmi. Z tego co wiem potrzebne pozwolenie z podpisem męża czy moim również. Gdzie mam się udać po taki dokument bo jeszcze słyszałam że musi on być w języku angielskim.

 41. Planuję turystyczny wyjazd do USA do przyjaciół w maju 2023. Z końcem kwietnia 2023 kończę wieloletni stosunek pracy z pracodawcą. Czy brak zatrudnienia od maja może uniemożliwić mi otrzymanie ESTA?

   • Witam, prześledziłem wszystkie pytania i to zadane przez Izę pokrywa się z moim. Muszę jednak dopytać. W przyszłym roku planujemy wyjazd w 4 osoby do USA na 3 tygodnie. Wszyscy pracujemy na kontraktach i po zakończeniu planujemy wyruszyć w podróż życia. Czy brak zatrudnienia we wniosku to duży problem? Nie widzę innej możliwości na tak długi pobyt w Stanach jak zakończenie kontraktu, wyjazd i rozpoczęcie kolejnego już po powrocie. Mam nadzieję, że nie zagmatwalem sprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

    • Nie może Pan składać wniosku ESTA jadąc na kontrakt. ESTA to 100% wiza turystyczna i jeśli system wykryje (a jest duża szansa że tak ponieważ praca na kontrakcie jest oficjalnie rejestrowana) wówczas będzie to Pana ostatni wyjazd do USA. Otrzyma Pan blokadę na wjazd na 10 lat.

 42. dzień dobry, moja mama planuje wyjazd do USA do rodziny, złożyliśmy wniosek jakieś 30 godzin temu i wciąż oczekujemy na jego autoryzację. Czy to normalny czas oczekiwania? Wiem, że mają 72h na rozpatrzenie, ale zastanawiam się, czy te 30h już o czymś nie świadczy. Mam jeszcze pytanie – 5 lat temu odmówiono mojej mamie wizy, czy faktycznie wpływa to na decyzję o przyznaniu ESTA?

 43. Przymierzam się do wypełnienia ESTA. W USA byłam raz prawie 30 lat temu. Czy będę musiała podawać dokładną datę wyjazdu z Polski i powrotu? Nie mam pieczątki przy powrocie. Czy przekroczony 6miesięczny pobyt może mieć jeszcze jakieś znaczenie dziś?

  • Nie trzeba podawać dokładnej daty wyjazdu do USA. ESTA ważna jest przez okres 2 lat i wyjazd może odbyć się w dowolnym terminie w tym okienku czasowym. Przekroczony okres pobytu w USA to na pewno kłopoty. Nie wiem czy jest to zapisanie w bazie danych ESTA czy nie ale wypełniając ESTA od Pani zależeć będzie czy przyzna się Pani do tego czy nie.

 44. Dzień dobry,

  Przy wypełnieniu ESTA podałam błędne miejsce urodzenia, wniosek został zaakceptowany, czy muszę złożyć nowy?

 45. Dzień dobry! Byłam rok temu W Nowym Jorku w sierpniu, wyrobiłam ESTĘ, zostałam wpuszczona. W maju planuję kolejną podróż, do Kalifornii, stąd moje pytania:
  – poprzednio wpisałam w Estę jedno imię zamiast dwóch, czy mimo, że już zostałam wpuszczona, może się tak zdarzyć, że w tym roku ktoś się do tego przyczepi?
  – przed przeczytaniem komentarzy, mówiących o tym, że nie trzeba aktualizować miejsca pobytu, zaktualizowałam już na jednej Escie adres aktualnego hotelu, mam do przejrzenia jeszcze 3 ESTY osób, z którymi lecę, co w takim przypadku, zmienić adresy w każdej Escie, czy cofnąć u siebie i wpisać adres poprzedniego hotelu w swojej Escie? A może już nic nie kombinować i zostawić tak jak jest? Generalnie ta aktualizacja jest bez sensu, bo gdy weszłam na przegląd danych , w rubryce Dane osoby kontaktowej w USA wciąż widnieje stary hotel, a zmienił się tylko Adres podczas pobytu w USA

 46. Witam
  Po 4 dniach złożenia wniosku ESTA nie otrzymałam żadnej wiadomości na emaila który podałam. Sprawdziłam na stronie gdzie aplikowałem podając numer aplikacji i dane paszportu i okazało się że autoryzacja ESTY jest zatwierdzona.
  Czy te dane podane na tej stronie są wystarczające ,ponieważ nie ma tam numeru wniosku natomiast jest numer aplikacji i podana jest data ważności ESTY na jeden rok?Z tego co piszą ESTA jest ważna 2 lata.
  Czy wydrukować te dane z tej strony , czy czekać na emaila?

 47. Dzień dobry!
  Mam ważną ESTA do grudnia tego roku. Planowałam jednak zrobić sobie dłuższe wakacje i złożyłam wniosek o wizę, która nie została mi przyznana. Czy w takim razie mogę wciąż wjechać do USA na ESTA, czy traci ona swoją ważność lub nie przepuszczą mnie na granicy? Z góry dziękuję za odpowiedź!

 48. Dzień dobry, wypełniałam wniosek rodzicom i w pytaniu o inne nazwiska/pseudonimy nie wpisałam nazwiska panieńskiego mamy. Myślałam, że chodzi tylko o jakichś artystów, celebrytów itp. Czy będzie z tym problem? ESTA zaakceptowana. Pozdrawiam.

 49. Dzień dobry mam ważną ESTE do 27.07.21023 roku a mój wyjazd od nowego yorku jeswt w terminie 12.07 do 02.08 2023, czy muszę wyrabiąc nową este czy na tej będzie wszystko ok ? dziekuje pozdrwiam

 50. Dzień dobry,
  w sierpniu 2022 otrzymałam ESTE, która jest jeszcze ważna. Jednak składając wniosek w ubiegłym roku nie zaznaczyłam pola, że będzie to podróż z tranzytem, bo nie było takiej potrzeby. Jednak w tym roku lecę ponownie do Chicago, ale w międzyczasie będą wakacje w Meksyku. Następnie powrót do Chicago i stamtąd do Polski. Czy muszę wnioskować o nową ESTE?

  • Nie trzeba wnioskować o nową ESTA. Na miejscu w czasie kontroli zapewne zapytają Panią jak długo będzie przebywać Pani w USA i to wszystko. Służba graniczna już sobie wszystko zaznaczy w komputerze odnośnie Pani osoby.

 51. Witam. Dwa pytania dla świętego spokoju 😉
  1. Orientuje się Pan jak wygląda obecnie sprawa z wjazdem do USA jeśli chodzi o szczepienie na COVID?
  Na stronach internetowych są sprzeczne informacje!
  2. Na formularzu ESTA (już przyznana), w pytaniu o obecną lub poprzednią prace zaznaczyłam poprzednią (ostatnią, czyli ponad dwa lata temu), teraz jestem na rencie. Czy na przejściu granicznym nie będzie problemu jeśli powiem , że po prostu teraz jestem na rencie? czy może lepiej zatrudnić się przed wyjazdem ? (mam taką możliwość na rencie częściowej jest to zgodne z polskim prawem). Lece dopiero w Czerwcu i tak się zastanawiam bo pewnie w systemie będzie widniała renta! Czy to gorzej czy lepiej ? Czy może zostawić jak jest! Pozdrawiam.

  • Na dzień dzisiejszy wymagany jest certyfikat (co najmniej 2 szczepionki).
   Testy na COVID nie są wymagane
   Jeśli chodzi o ESTA to zmiana/brak pracy na chwilę obecną nie ma znaczenia. Jeśli zostanie Pan zapytany na granicy o miejsce pracy proszę odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Ale raczej tym bym się nie przejmował.

 52. Dzień dobry,
  uzupełniliśmy z mężem dwa wnioski, jednak po przejściu na zakładkę płatności nie mamy przycisku “zapłać teraz”, a informację: “nie możemy przetworzyć Twojej płatności. Spróbuj ponownie w późniejszym terminie”. Czy to oznacza, że musimy faktycznie czekać (pytanie jak długo, bo wyjazd mamy w kolejnym tygodniu), czy mamy uzupełniać wnioski na nowo? Dodam tylko, że wniosek uzupełniliśmy wczoraj i do dziś nie zmienił się status tej wiadomości.
  Dziękuję za pomoc!

 53. Dzień dobry,
  Miałem paszport innego kraju, który został zwrócony przy rezygnacji z obywatelstwa tego kraju. Jak odpowiedzieć na pytanie o wczesniej posiadane paszporty (Have you ever been issued a passport or national identity card for travel by any other country? Tych danych nie mam, gdyż nie mam paszportu, a kopii nie zachowałem( Dziękuję i pozdrawiam.

 54. Dzień dobry,
  Przy wypełnianiu Esty, która została zatwierdzona, wpisalam adres firmy, w której mama pracowała do czasu emerytury. Na emeryturę przeszła w październiku 2022. Czy powinnam wypełnić druga este z poprawiona informacja o braku zatrudnienia?

 55. Dzień dobry ,
  Mój syn (8 lat) ma ważną wize, ja i żona nie posiadamy. Czy powinienem wypełnić ESTA dla wszystkich dla swietego spokoju ?

 56. Dzień dobry Panie Pawle,
  super strona, dzięki, że dzieli się Pan swoją wiedzą na temat USA.
  Formularz ESTA wypełniłem, opłaciłem, został on pozytywnie rozpatrzony. Dla świętego spokoju chciałem się upewnić jednej rzeczy:
  w swoich danych kontaktowych w Polsce podałem adres wynajmowanego lokum w Warszawie. Teraz pomyślałem sobie, że może powinienem tam wpisać drugi, stały adres zameldowania. Czy to ma jakieś znaczenie? W kontekście paszportu raczej nie, tam nie ma informacji o miejscu zamieszkania. Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości.
  Pozdrawiam, Mateusz

 57. Dzień dobry, czy zna Pan przypadki osób które pomimo ESTA miały problem z wjazdem do USA? Mąż nie dostał wizy w latach 80-tych, zaznaczył to wypełniając ESTA i dostał zgodę. Zastanawiamy się tylko czy nadal możemy mieć problemy na granicy? Podróżujemy w trójkę, ja i córka wypełniliśmy osobny wniosek. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  • Jeśli mąż dostał ESTA to znaczy że może wjechać do USA. Tak miałem już takie osoby i nie było żadnych problemów na granicy. WAŻNE aby to że mąż nie dostał wizy było wpisane w ESTA.

 58. Chciałam pojechać z mężem do NYC na tydzień na przełomie września i października w czasie mojej przerwy od pracy (tzn. chciałam sobie zrobić przerwę po zwolnieniu się z aktualnej pracy i przed rozpoczęciem następnej, aby wykorzystać ją na podróże). Co w takiej sytuacji? Czy brak pracodawcy w tym czasie automatycznie mnie skreśla? 🙁 Problem dotyczyłby tylko mnie, mojego męża nie.

  • Proszę śmiało wypełniać ESTA i wyruszać do NYC. Wypełnia Pani ESTA teraz – gdy jest Pani zatrudniona podając pracodawcę. Przepisy ESTA wyraźnie mówią, że zmiana zatrudnienia nie jest powodem aby wypełniać ESTA po raz drugi. I takim sposobem legalnie, bez stresów wylatuje Pani do Stanów.

 59. Do wszystkich zainteresowanych jesli występujecie o ESTA znacznie wcześniej niż macie zaplanowany wyjazd , to uważnie sprawdzajcie pocztę e-mail , którą podaliście we wniosku o Esta , bo nawet jeśli otrzymacie zgodę na podróż to status może się nieoczekiwanie zmienić, Zawsze istnieje ryzyko ,że odmówią wjazdu do USA w ostatniej chwili , po tym jak opłacicie transport i pobyt , a dowiedzieć się o tym że nie wejdziecie na pokład samolotu- “bezcenne”. a jeszcze jak polecicie z przesiadką – to już szczyt bezcenności. Ot … Ameryka

 60. Witam
  ESTA zatwierdzona .
  Zapomniałam wpisać w rubryce, inne nazwiska , moje nazwisko panieńskie. W paszporcie mam podane tylko jedno nazwisko .
  Czy może tak zostać?

   • Teraz jest opcja “upload your passport”, system sam zaczytuje imiona i nazwiska. Potem jest pytanie “First (given) name” – pytają o pierwsze imię teoretycznie, system też tak wczytuje. Czy jest jakiś problem potem z tym drugim imieniem? Czy były takie przypadki że postrzegali to jako niezgodność danych?

    • Niezgodność danych występuje TYLKO WTEDY jeśli w paszporcie podane jest drugie imię a ESTA nie wyświetla tych danych. ESTA = 100% odzwierciedlenie danych osobowych w paszporcie.

 61. Witam !! Znajomy byl na Esta 2 razy po niespelna 90 dni . Esta konczyla sie w tym roku w maju w zwiazku z tym zlozyl nowy wniosek i otrzymal . Kupil bilet i przylecial do chicago na nastepne 80 dni zostal zawrocony bo officer stwierdzil ze napewno do pracy bo w polsce niedaja tyle wolnego w pracy i zapewne jest bez pracy( anulowal Esta) . Nieuwierzyl ze ma bezplatny urlop i zostal zaproszony na wakacjie przez rodzine . mowisz prawde nie wierza , klamiesz uwierza . Tak ze uwazajcie na granicy , duzo osob z Esta zawracaja . Pytanie czy bedzie mogl starac sie i inna wize ? np . narzeczenska?

  • W przypadku odmowy ESTA można (a nawet trzeba) ubiegać się o wizę. Tak nawiasem mówiąc, nie wiem z którego lotniska został zawrócony znajomy, ale jeśli często latacie do USA na ESTA polecam wybierać typowo turystyczne destynacje jakimi są Floryda czy Kalifornia. Lecąc do NY czy Chicago ryzykujemy właśnie to, że można zostać posądzony o pracę na czarno.

 62. Witam
  Proszę o informację odnośnie zabrania leków do USA.
  Biorę leki na nadcisnienie i żołądek które są na receptę.
  Czy muszę mieć informacje od lekarza że muszę je brać itp.
  Dziękuję za pomoc

 63. Witam
  W czerwcu lecimy z mężem do rodziny w San Francisco na cały miesiąc. Czy mogłabym prosić o informację związane z ubezpieczeniem w tym czasie.
  Dziękuję za pomoc

 64. Po otrzymaniu zgody na wjazd (ESTA przyznana), z powodu wypadku, zmieniłem termin wyjazdu do NYC z kwietnia na wrzesień. Czy w tym wypadku nalezy ponownie wnioskować o ESTA?

 65. Tak dla pewności: Czy to prawda, że od 12 Maja 2023 nie trzeba mieć szczepienia na covid-19 ?
  Wystarczy ESTA lub VISA, bilet i lecę ?

 66. Jestem od 12 lat na emeryturze ,od 3 lat jeszcze pracuję na pół etatu , co mam wpisać w formularzu ESTA: emeryt czy pracodawcę

 67. Wyjezdzam we wrzesniu do US. Jestem zatrudniony w pracy do konca czerwca. planuję znalezc inna prace od pazdziernika, czy to przeszkodziłoby w otrzymaniu ESTY?

 68. Witam, moja matka wyszła ponownie za mąż zmieniła nazwisko, ojciec wyjechał do Niemiec zmienił imię i nazwisko co w takim przypadku wpisać w rubryki nazwisko/imię rodziców, nazwiska bieżące, poprzednie, nazwisko rodowe matki?
  Wpisałem bieżące, czy mam ponownie wypełnić wniosek po akceptacji ESTA ?

 69. Mam pytanie dotyczące wniosku Esta. Czy powinnam i gdzie wpisać swoje nazwisko panieńskie? Nie używam go, mam nazwisko po mężu, w paszporcie też nie mam. A co z nazwiskiem panieńskim matki, podać? Gdzie? Czy nazwisko rodowe to to samo co panieńskie?

 70. Dzień dobry,
  Szukam w internecie odpowiedzi na to jak odpowiedzieć na pytanie zawarte w formularzu ESTA dotyczące tego czy kiedykolwiek byłem karany bądź aresztowany… Niestety nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jaką odpowiedź powinienem zaznaczyć jeżeli karany byłem 20 lat temu i dzisiaj w polskim systemie wszystkie wzmianki o mojej karalności zostały zatarte i widnieje jako osoba niekarana. Niektórzy mówią, że to nie ma znaczenia ponieważ pytanie jest ogólne i dotyczy całego życia i powinienem wybrać odpowiedź YES, a inni mówią, żeby zaznaczyć odpowiedź NO ponieważ wedle polskiego prawa jestem już osobą niekaraną.
  Jak według Państwa powinienem interpretować to pytanie?
  Za pomoc z góry serdecznie dziękuję

  • Jeśli w polskim systemie widnieje Pan jako osoba niekarana, proszę zaznaczyć w ESTA “NO” ESTA pobiera informacje o danej osobie na bieżąco z baz danych policji, sądu, rejestru osób skazanych itp. Skoro tam Pana nie ma – to ESTA nie ma tych danych.

 71. Witam, mam pytanie na temat zatrudnienia. Czy jeśli obecnie nie mam umowy o pracę to wybrać opcję “No” czy wpisac dane pracodawcy, u którego pracowałam w ubiegłym roku? Miałam odmowę wizy 10 lat temu i boję się, że dodatkowo brak zatrudnienia uniemożliwi mi otrzymanie ESTA…

 72. Otrzymałem pozytywną odpowiedż z ESTA – ale stwierdziłem , że mylnie podałem miejsce urodzenia .Czy składając ponownie formularz ESTA z korektą miejsca urodzenia, muszę przelać ponownie 21$

 73. Dzień dobry, Czy jeżeli wypełniam wniosek w języku polskim to zawód mam podać po polsku czy po angielsku? Oglądałam film, gdzie tłumaczył pan na przykładzie pielęgniarki żeby wpisać nurse i zastanawiam się czy w przypadku wypełniania wniosku po polsku też mam wpisać nurse. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  • Tak naprawdę to dowiedziałem się ze nie ma to znaczenia. Aplikacja wypełniona w języku polskim jest z automatu tłumaczona na angielski. Można więc bezpiecznie “łączyć” zwroty polskojęzyczne z anglojezycznymi.

 74. Dzień dobry . Wypełniliśmy esta i dostaliśmy approved. Wiec się cieszymy . Ale mamy dwa pytania. Gdy wypełnialiśmy wniosek nie mieliśmy pytania gdzie zatrzymamy się w USA. Mieliśmy tylko żeby podać kontakt na osobę w razie gdyby coś się stało i tam była Inf ze to może być ktoś z poza USA . Wiec daliśmy nasza mame z polski . Czy to jest ok? A druga rzecz , to było pytanie czy USA jest puntem w którym się zatrzymujemy i potem jedziemy dalej . Zaznaczyliśmy tak , ponieważ w USA będziemy tydzień a później z tamtąd jedziemy do Peru a potem z Peru będziemy lecieć przez USA . Czy to dobrze wypełniliśmy ? Czy powinnismy napisać -nie i tym samym wyświetliła by się nam Inf żeby podać gdzie się zatrzymamy w USA? Prosimy o podpowiedz

  • Dobrze wypełniliście ESTA. Osoba kontaktowa to tylko formalność. Miałem przypadki, że wpisywano dane managera z hotelu w którym się ktoś meldował.
   Odnośnie pytania o “zatrzymanie się i podróż dalszą” – też jest ok. Miałem przypadek, że osoba podróżująca do USA wpisała wręcz przeciwnie tzn miała być “tranzytem” a została dłużej. Przy kolejnej wizycie w USA wszystko można było wyjaśnić przy rozmowie z urzędnikiem. Nie było ŻADNYCH konsekwencji.

 75. Witam mam pytanie, lecę za tydzień do USA i jestem w stresie pracuje od dłuższego czasu i KOEDY wypełniałam Esta pracodawca upewnił mnie ze mnie zatrudnił później się okazało ze jednak tego nie zrobił.. powinnam wypełnić este od nowa?

 76. Mam pytanie odnośnie wniosku ESTA dla dziecka w wieku 14 lat podróżującego bez opiekuna . Czy taki wniosek można potwierdzić paszportem dziecka ?? I czy w rubryce zatrudnienie wpisać uczeń i nazwę szkoły ??

 77. Witam.
  Wiozę w prezencie 6 kremów do twarzy, każdy wart ok. 10 $.
  Czy na Deklaracji Celnej na drugiej stronie w rubryce Opis Artykułu, mam wpisać każdy krem osobno i wtedy na dole razem , że ogółem 60$ ? Czy od razu wpisać Cream x 6 ? Czy może w ogóle tego nie wpisywać ?
  Pozdrawiam.

 78. Dzień dobry. Mam autoryzację Esta, ale w międzyczasie zmieniły mi się plany dot miejsca przylotu. Pierwotnie mieliśmy lecieć do Miami, ale zmieniliśmy plany i najpierw będą 3 dni w NYC a później Miami. We wniosku esta mamy adres Miami, czy to będzie problem?

 79. Dzień dobry! Moje pytanie dotyczy możliwości złożenia wniosku o ESTE, zanim wygasła ważność poprzedniej. Nasza obecna ESTA ważna jest do 18/04/2024, do USA wylatujemy 26/04/2024 i wolałabym złożyć wniosek ok marca, żeby w razie negatywnej odpowiedzi móc zawnioskować o wizę czy nie będzie z tym problemu? Pozdrawiam serdecznie- świetna strona!!

 80. Dzień dobry, złożyłam i mam zatwierdzoną ESTA ale nie podałam tam poprzedniego nazwiska z pierwszego malzenstwa. Czy muszę wypełnić wniosek jeszcze raz?

 81. Mam ważną ESTA . W trakcie ważności ESTA przeszłam na emeryturę i nie pracuję. Czy muszę składać wniosek o ESTE jeżeli w poprzednim wniosku miałam wpisanego pracodawcę, u którego byłam zatrudniona? Pozdrawiam serdecznie.

 82. Bardzo proszę o pomoc. Będę wypełniał wniosek ESTA dla siebie i żony. Oboje jesteśmy od lat niepracującymi emerytami. Mam problem z pytaniem o to, czy mam obecnego lub poprzedniego pracodawcę. Logika podpowiada mi, że nie mam, czyli zaznaczyć Nie i sprawa załatwiona. Rozsądek podpowiada mi, by wybrać Tak, tym bardziej że wyjaśnienie do pozycji “Nazwa pracodawcy” pozwala wpisać: własna działalność gospodarcza, student, dziecko, osoba zajmująca się domem, rodzic pozostający w domu LUB INNE SŁOWO OPISUJĄCE STATUS ZATRUDNIENIA.
  Czy powinienem zaznaczyć Tak i wpisać w pole “Nazwa pracodawcy”: emeryt/emerytka?
  Jeśli tak, to czy w polach adresowych (które są obowiazkowe do wypełnienia!) powinienem wpisać swój adres?
  A może adres ZUS?
  A jeśli nie, to co mam zaznaczyć i wpisać?
  Bardzo proszę o odpowiedź.

 83. Dzień dobry,
  wzięłam ślub i tym samym zmieniłam nazwisko 17.06.2023, do USA chce jechać 13.07.2023- może dowód zdążę zrobić jednak paszportu nie. Czy mogę składać wniosek o ESTA na stary paszport? Rozumiem, że wpisać panieńskie nazwisko w nazwisku bo dane esta=paszport i to jest jasne.Czy w systemie nie będą oni widzieć ze nazwisko mam inne? oczywiście wezmę akt małżeństwa. Czy przyznawac sie celnikowi do nowego nazwiska?

 84. Witam, na Lotnisku JFK urzednik imigracyjny po rozmowie powiedzial mi ze mogę przebywać tylko 50 dni na terenie USA. W paszporcie wpisał tylko datę wlotu, wyszukałem w internecie ze mogę sprawdzić dokładna datę legalnego pobytu na stronie i94.cbp. Po sprawdzeniu okazało się ze mam wbite 90 dni. Powiedzcie mi teraz czy mogę siedzieć te 90 dni czy muszę jednak skrócić pobyt, nie chce po prostu przesiedzieć ponieważ bede chciał kiedyś wrócić. Dzieki

  • Jeśli w paszporcie czy w systemie jest wbite 90 dni to proszę pozostać 90 dni. Zawsze, gdy osoba zmuszona jest do pozostania krócej na terenie USA otrzymuję taką adnotację w paszporcie.

 85. Dzień Dobry
  bardzo proszę o pomoc przy wypełnianiu ESTA mam kilka pytań:
  1. ja jestem rolnikiem, prowadzę gospodarstwo rolne – pod tym samym adresem co adres zamieszkania. Czy właśnie takie dane powinnam podać. Nie pracuję zawodowo od prawie 10 lat?
  2. mój mąż prowadzi własną, odrębną działalność, czyli wpisuje adres miejsca wykonywania działalności i swoje dane osobowe?
  3. w paszporcie nie mam nazwiska panieńskiego, to wpisać go w rubryce “pseudonim” i czy muszę podać nazwisko panieńskie mojej mamy jeśli tak, to w której rubryce?
  4. czy muszę podawać media społecznościowe – korzystam z fb

  • Gospodarstwo rolne odpowiada własnej działalności biznesowej i takie dane adresowe proszę podać. TAK – Mąż pracujący “u siebie” podaje adres wykonywania działalności. Nazwisko panieńskie można podać w rubryce “pseudonim”.
   Media społecznościowe nie są obowiązkowe

 86. Jeszcze mam pytanie..
  moje dzieci są w wieku szkolnym.10 I 12 LAT. .
  w pytaniu -czy masz obecnego lub poprzedniego pracodawcę -wpisalam NIE.
  czy coś innego powinnam wpisac.?
  I w pytaniu -czy jesteś obywatelem innego kraju? -wpisalam TAK. (bo mają niemieckie i polskie)
  a w pytaniu- byłeś kiedyś obywatelem innego kraju?-wpisuje NIE.
  Proszę o odpowiedź..

 87. Dzien dobry
  Mam nowy polski paszport a w starym mam wazna wizę do 2025roku. Czy powinnam wyrobić Este?
  I mam jeszcze jedno pytanie..
  Moje dzieci (10 i 12 lat) urodziły się w niemczech i mają tylko niemiecke paszporty , w którym brakuje numeru PESEL, bo nie mają niemieckich dowodów osobistych..
  w pytaniu o krajowy numer identyfikacyjny- wpisalam same zera (czy wpisac UNKNOWN)
  Ale mają jeszcze polskie obywatelstwo i mają dowody osobiste polskie, (bez paszportow), to może powinnam w tą rubrykę zamiast zer wpisac polski Pesel..
  Czy nie powinnam mieszac..
  prosze o pomoc..
  Serdecznie pozdrawiam

 88. Dzień dobry,
  Mam dwa imiona z tym, że drugie w zapisie maszynowym jest wpisane tylko w części zamiast Malgorzata Malgorza (tak się zaczytuje z paszportu), nie wiem czy w polu imię powinnam zostawić tak jak jest w zapisie maszynowym czy taka jak jest w paszporcie w polu imię czyli całe drugie imię. Wyjaśnienie w formularzu jest mylące.

 89. Panie Pawle, dziś w sobotę w godzinach wieczornych wypełniłem i opłaciłem, zgodnie z zamieszczanymi tu przez Pana wskazówkami, wniosek grupowy ESTA dla mnie i dla żony (emeryci) – i po godzinie otrzymaliśmy zatwierdzoną autoryzację (zgodę na podróż). Bardzo, bardzo dziękuję!

 90. Dzień dobry, W rubryce pseudonim i inne nazwiska nie wpisałam nazwiska panieńskiego, tylko zostawiłam NO, oczywiście w paszporcie nie ma nazwiska panieńskiego, Czy muszę ponownie złożyć wniosek ?

  • W tym przypadku, jeśli imię i nazwisko na paszporcie jest takie same jak na ESTA i na bilecie nie musi Pani podawać nazwiska panieńskiego na ESTA. Nie jest to wymagane, aczkolwiek jest to rekomendowane ponieważ w przeszłości znana była Pani pod tym nazwiskiem.
   Nie trzeba jednak wypełniać ponownie ESTA

 91. Witam. W związku z zawarciem małżeństwa zmienilam nazwisko. Wiza pozostaje w starym paszporcie i z nazwiskiem rodowym. Czy mając nowy paszport, zmienione nazwisko, wiza jest nadal ważna? Czy należy wyrobić Este?

 92. Rok temu wyjeżdżaliśmy do USA do mojej siostry w odwiedziny i mieliśmy ESTĘ grupową na 6 osób, w tym 4 dzieci. W tym roku 2 nastolatki 13 i 15 lat, mają lecieć same do Cioci. Czy tamta ESTA grupowa będzie wystarczająca ? Obawiam się czy dziewczynki nie będą miały problemów przy odprawie. Czy powinniśmy i czy w ogóle możemy wyrobić im kolejną Este, skoro tamta jest ważna 2 lata. Czy tym razem osobne, nie grupowe.

 93. Dzień dobry. W pytaniu o poprzedniego lub aktualnego pracodawcę podałam poprzedniego, chociaż osoba wnioskująca od kilku lat jest na emeryturze. Czy mogą się przyczepić? Czy po prostu na lotnisku trzeba wytłumaczyć ten fakt, jeśli ktoś zapyta? (Różnie można było zinterpretować pytanie, dlatego w taki sposób odpowiedziałam)
  Pozdrawiam

 94. Dzień dobry,
  na tej stronie jest informacja, że ESTA kosztuje 21 USD. Kiedy wypełniam jednak wniosiek na stronie płatności figuruje suma 89 USD, której nie można zmienić. Czy cena się zmieniła? Czy mam dokończyć płatność na sumę 89 USD?

 95. Dzień dobry,
  W sierpniu lecę do Stanów po raz pierwszy. Mam problem z wypełnieniem rubryki o pracę. Prowadzę własną działalność, ALE zawiesiłam ją z końcem czerwca na czas nieokreślony (teoretycznie do połowy września), zatem obecnie jestem bezrobotna, ale od września (kilka dni po powrocie) wracam do pracy. Czy powinnam wpisać dane firmy czy “unemployed”? Jest jeszcze opcja na dodanie w CEIDG daty wznowienia działalności gosp. ale nie wiem, czy oni mogą to jakoś zweryfikować??

  • 1. Jestem studentką i dorabiałam na umowie zlecenie. W ESTA nie wpisałam pracodawcy, bo myślałam, że w czasie podróży nie będę już tam pracować. Jednak dalej zostaje w firmie. Czy muszę zmieniać esta?
   2. Mój kolega w pozycji zatrudnienie zanazaczyl NIE, a jest rolnikiem czy trzeba to zmieniać?

   • Nie musi Pani nic zmieniać w swojej deklaracji. Podobnie znajomy nie musi wypełniać nowej ESTA
    źródło” A new travel authorization may be required in any of the following circumstances: The traveler is issued a new passport The traveler changes his or her name The traveler changes his or her sex The traveler’s country of citizenship changes”

 96. Odmowa wizy 2003, potem 2004-2008 turystycznie i ostatni raz Work&Travel. Esta przyznana, ale po ponad 90h oczekiwania, mały niepokój się pojawił, ale prawdopodobnie wakacje i więcej podań, stąd wydłużony czas.

 97. Dzień dobry,
  w USA byliśmy już w zeszłym roku, teraz w październiku wybieramy się na wycieczkę po zachodzie. Sytuacja wygląda tak, że do końca sierpnia jestem na wypowiedzeniu w obecnej pracy, a nową mam zamiar zacząć szukać dopiero po powrocie do Polski na koniec października. Dodatkowo we wrześniu biorę ślub więc będę musiała wypełnić nową estę ze względu na zmiane stanu cywilnego więc wpiszę tam poprzedniego pracodawcę. Obawiam się trochę, że urzędnik może się przyczepić do tego, że obecnie nigdzie nie pracuje, przy poprzednim wjeździe mocno mnie pytał o zarobki, długość umowy itp. Co Pan doradza w takiej sytuacji? Może niepotrzebnie się tym przejmuję?
  Pozdrawiam i dziękuję za ciężką pracę nad tak wartościowym miejscem w internecie!

  • Proszę się nie przejmować chwilowym brakiem zatrudnienia. ESTA na pewno zostanie przyznana i urzędnik nie będzie miał dodatkowych pytań.
   Proszę wpisać oczywiście dane obecnej pracy -nawet jeśli Pani już nie będzie pracowała.

 98. Dzień dobry. Wyjeżdżam z nieletnim dzieckiem. Czy muszę mieć poświadczoną notarialnie zgodę męża-drugiego rodzica na wyjazd naszego dziecka ze mną-matką? Gdzieś wyżej na tej stronie widziałam link do formularza. Wydrukowałam go, zabrałam się za wypełnianie, a tam jest U.S. Passport Number do wypełnienia. Nasze dziecko ma polski paszport. Jest może gdzieś dostępny formularz dla posiadaczy polskich paszportów?

  • Ponieważ nie istnieje oficjalny dokument, który może służyć jako wzór, może Pani tak naprawdę stworzyć swój własny dokument i zamienić nazwę US Passport Number na Passport Number. Liczą się tak naprawdę podpisy rodziców i podpis notariusza.

 99. Dzień dobry, proszę o pomoc. Źle zrozumiałam pytanie dotyczące wizyty na Kubie w ESTA. Byłam na Kubie w 2017, a w Esta zaznaczyłam, że nie byłam. Czy mogę ponownie wypełnić Esta? Czy ubiegać się o wizę? Z góry dziękuje za odpowiedź!

 100. Mam problem ze złożeniem wnioski – popełniłam błąd w dacie urodzenia i niestety przy składaniu nowego mam komunikat ze wniosek o tym samym nr paszportu istniej – co mam zrodzić w takim przypadku. Kontaktuje się email-owo ale nikt nie odpowiada.

 101. Dzień dobry, czy w pytaniu o inne nazwiska/pseudonimy powinnam wpisać swoje nazwisko panieńskie? Oraz czy w pytaniu o dane rodziców należy wpisać nazwisko panieńskie matki czy po mężu.

  • Tak, proszę w rubryce nazwiska/pseudonimy trzeba wpisać swoje nazwisko panieńskie TYLKO w wypadku, gdy w posługuje się Pani dwoma nazwiskami (np. Marta Jackowska-Nowak). W pytaniu o dane rodziców należy wpisać nazwisko matki po mężu.

   • Witam , miałem kiedyś zatarg z prawem . To był mały zatarg który uległ już zatuszowaniu , więc według prawa jestem osobą nie karaną i mam też zaświadczenie o nie karalności nie widnieje z żadnym rejestrze karnym , jestem ” czysty ” czy mogę nadal ubiegać się o ESTE?

 102. Witam serdecznie. Mam pytanie w 2022 byłem z rodzinka na wakacjach w USA. W 2024 chce lecieć ponownie. Patrzyłem, że ESTA ma wazna do końca października 2023. Kiedy mogę zlozyć kolejny wniosek o nowa ESTE. Dziękuje za pomoc i odpowiedx.

 103. Hej!
  Przez pomyłkę, przy składaniu wniosku zaznaczyłam „tylko przejazdem”, jednak lecę do stanow na tydzień, czy jest to znaczący błąd? Powinnam złożyć nowy wniosek?

 104. Dzień dobry. Co należy wpisać przy wypełnianiu ESTA, gdy starałam się o wizę ponad 20 lat temu, ale nie pamiętam daty? Wizy nie dostałam.

 105. Dzień dobry, proszę o informacje jaki podać adres zamieszkania przy wypełnianiu ESTA, jestem osoba zatrudniona w Niemczech od ponad roku i wynajmuje tutaj mieszkanie oraz mam meldunek. Jestem również zameldowana w Polsce. Proszę o pomoc, pozdrawiam

 106. Witam. Jak dlugo musi byc wazna wiza turystyczna zeby wjechac do USA? Jedziemy we wrzesniu na 2tyg a wizy mamy wazne do grudnia.

 107. Witam,
  Od 11 lat mieszkam i pracuje w Belgii, jestem rezydentka tego kraju. Moje pytanie jest, jaki wpisac adres zamiaszkania, polski czy belgijski. ? Dziekuje za odpowiedz.

 108. Witam,
  Za miesiac lecimy do USA. W maju wypelnilem wniosek dla syna jako aplikacje indywidualna i otrzymałem pozytywną autoryzację ESTA. Po czasie zweryfikowałem, że mogę mieć potencjalne błędy w danych tj.
  – w danych rodziców wpisałem po jednym imieniu (oboje mamy dwa imiona w paszporcie).
  -dDodatkowo nie pamiętam i nie wiem jak sprawdzić czy zaznaczyłem opcję third parties only.

  Czy będzie z tym problem?
  Dodatkowo ja, żona i córka mamy wizę B1/B2. Tylko dla syna wypełniam wniosek. Czy jest sens ponownie wypełniać dla nas ESTA?
  Dziekuje za odpowiedz.

  • Jedyny problem pojawi się gdyby w danych osobowych (pierwsze, drugie imię + nazwisko) pojawiłby się błędy. Dane rodziców już nie są tak istotne (chodzi mi o drugie imię). Mając wizę B1/B2 nie potrzebujecie ESTA. Ale…dla tzw. świętego spokoju możecie wypełnić wniosek. Miałem sporo zgłoszeń, że jednak urzędnicy dopytują się “dlaczego nie macie ESTA”. Oczywiście nie mogą Was cofnąć z tego powodu z granicy, ale za koszt ESTA ($21) można kupić sobie “święty spokój”

 109. Dzień dobry,

  5 lat temu dostałam odmowę na wizę, czy jeśli teraz wypełnię formularz ESTA i zostanie pozytywnie rozpatrzony, istnieje możliwość, że na lotnisku mogą robić mi problemy z powodu tamtej odmowy sprzed lat? Nie wiem czy mam „ryzykować” czy jednak w razie czego ubiegać się wizę. Nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji na oficjalnych stronach urzędowych. Dziękuję!

  • Skoro system ESTA Panią zaakceptował w najgorszym przypadku będzie miała Pani kilka dodatkowych pytań od urzędnika. Ale ja bym się tym nie przejmował. Ryzyko cofnięcia z granicy jest minimalne.

 110. Witam, w rubryce o pracę wpisałam “WLASNA DZIALALNOSC” gdyż jestem osobą prowadzącą własną działalność. Ale potem zorientowałam się, że chyba należało to wpisać w języku angielskim. Nie mam jeszcze akceptacji wizy. Czy wypełnić nowy wniosek ?

 111. Witam chciałbym wybrać się do USA na urlop wraz z dziewczyną i 14 letnia córka. Jakich dokumentów potrzebuje dla dziecka oprócz ESTA i paszportu?

  • Jeśli z nieletnią córką nie podróżują obydwoje rodzice wówczas proszę uzupełnić i podpisać w obecności notariusza tzw Autoryzację Podróży. Proszę do mnie napisać na emaila (interameryka@gmail.com) podeślę Panu wzór.

 112. Witam, we wniosku nie wpisałam kodu pocztowego miejsca zamieszkania, dodatkowo nie wpisałam kodu pocztowego pracodawcy i jego numeru telefonu. Czy to może być jakiś większy problem na kontroli ? Wniosek esta pozytywnie rozpatrzony

  • Brak kodu pocztowego nie jest dużym błędem. Proszę się nie martwić tylko lecieć spokojnie do USA. W razie potrzeby urzędnik może zapytać o to jeśli uzna, że kod pocztowy jest niezbędny.

 113. Dzień dobry,
  przede wszystkim dziękuję za masę wiedzy którą Pan przekazuje!
  Wielka prośba o pomoc ws. ESTA
  Byla już odpowidź ale chciałbym potwierdzić.
  Mam ESTA z Luty 2022 uzyskaną na Tranzyt – finalnie nie byłem w USA.
  Obecnie planujemy wyjazd na kilka dni LV.
  Jedyną pozycję jaką mogę edytować to adres e-mail.
  Proszę o radę; zostawić tranzyt i wytłumaczyć urzędnikowi (adres hotelu, bilet powrotny itd.)?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 114. Witam. Chcę przez Miami lecieć na Kubę, potem znów powrót do Europy przez Miami. Zakładając że zostanie mi przyznana ESTA jeszcze przed wizytą na Kubie, czy mogą być problemy z powrotem z Kuby do Miami ? Z góry dzięki za pomoc!

 115. Witam. Chcę lecieć z chłopakiem na 2 miesiące do Las Vegas. On tam będzie w sprawach biznesowych, ja chce skorzystać i z nim pozwiedzać Zachodnie Stany. Jednak nie pracuje obecnie, utrzymujemy się z jednej wypłaty bo chłopak ma dobra prace. ESTA jest przyznana, w zeszłym roku byłam na niej w USA trzy tygodnie jednak wtedy pracowałam. Czy mogą mnie cofnąć jeśli nie posiadam zatrudnienia?

  • Nie powinna mieć Pani żadnych problemów, skoro wcześniej odwiedziła Pani USA i wróciła Pani w terminie, więc kwalifikuje się Pani wciąż jako osoba “zaufana” do podróży turystycznej do USA.

 116. Witam,
  Brat wysłał wniosek i dostał approved. Jednak nie zastanowił się nad pytaniem o zaburzenia psychiczne- brat choruje na depresje, będzie podróżował z zaświadczeniem i lekami. Zaznaczyl odpowiedź, czy powinien jeszcze raz wypełnić wniosek i zaznaczy tak w tym pytaniu, skoro będzie podróżował z lekami itd?

  • Według strony “American Psychiatric Association” depresja jest zaburzeniem psychicznym (mental disorder), więc brat powinien odpowiedzieć na to pytanie TAK. Nie pamiętam jak w języku polskim jest dokładnie przetłumaczony ten punkt w ESTA ale ogryinalnie brzmi “Do you have a physical or mental disorder..”

 117. Wybieram się do USA z Biurem Podróży. Podróż – road trip kupować będę w ostatnim momencie. Nie wiem która to będzie dokładnie oferta i jak będzie wyglądać trasa. Wniosek ESTA chcę jednak wypełnić z wyprzedzeniem. Co wpisać w adresie pobytu ( nie wiem do jakiego miasta będziemy lecieć)

 118. Dzień dobry,
  Mąż, ja i córka niedługo wyjeżdżamy do USA. Mąż ma ważną Visę B1/B2 (jeszcze chyba przez 5t lat), a ja z córką nie. Czy mąż też potrzebuje składać wniosek o ESTA? Z powyższych komentarzy wywnioskowałam, że tak by było lepiej, aby uniknąć tłumaczenia przy kontroli. Czy dobrze myślę?
  Dziękuję z góry za odpowiedź

  • Zdecydowanie łatwiej będzie Wam jako całej rodzinie uniknąć dodatkowych pytań, gdy wszyscy będziecie mieć ESTA. Nie jest to oczywiście regułą ALE, “preferowane” są zawsze osoby mające ESTA.

 119. Dzień dobry,
  Na początku sierpnia wzięłam ślub i tym samym zmieniłam nazwisko (dwa człony) W październiku chcę lecieć do USA. Bilety i wniosek o ESTA mam na stary paszport (wg prawa jest jeszcze ważny przez 4 miesiące od zawarcia małżeństwa i wrócę do polskie przed upływem tego terminu). Jednak w miejscu, gdzie należy wypisać czy jestem znana z innych nazwisk/pseudonimów, nie wpisałam nowego nazwiska. Czy w takiej sytuacji powinnam jeszcze raz złożyć wniosek czy nie powinno być problemów?

 120. Dałam się oszukać i zakupiłam este przez stronę pośrednika. Zapłaciłam 98$. Czy jest jakakolwiek możliwość odzyskania nadpłaconych środków?
  Był ktoś w podobnej sytuacji?

 121. Witam . Może Pan mi pomoże bo przeszukuje internet wzdłuż i wszerz. Wiem, że decyzja esta może być negatywna z kilku powodów tj kryminalna przeszłość. Mój partner spowodował wypadek ok 13 lat temu ( na szczęście niegroźny, musiał odbyć lekcje żeby odzyskać prawko ) Pytanie teraz czy podać te informacje we wniosku czy to już uległo przedawnieniu ?

 122. Cześć, zakończyłam wpisywanie wniosku. Zapisało mi go, sprawdziłam ostateczne dane, po kliknięciu w opłatę “wysypał” mi się internet i strona zgasła. Teraz nie mogę odszukać miejsca gdzie powinnam zapłacić – pomożesz?

 123. Cześć, to będzie moja pierwsza podróż do USA. We wniosku esta wpisałem jako osobę kontaktową hotel, który wcześniej miałem zarezerwowany. Sytuacja jednak się zmieniła i musiałem zmienić miejsce pobytu. We wniosku natomiast nie mogę już zmienić osoby kontaktowej. Czy powinienem wypełniać formularz od nowa, czy zostawić jak jest i wszystko będzie ok?

 124. Witam, chcę w przyszłym roku polecieć do NYC na koncert. Będę się ubiegać o ESTA. Jestem osobą niepracującą od wielu lat, na utrzymaniu męża, czy powinnam się zatrudnić-mam taką możliwość-przed złożeniem wniosku, czy patrzą na datę zatrudnienia? a po otrzymaniu ESTA czy mogę się zwolnić.

  • Tak naprawdę nikt nie wie jakie są dokładnie warunki otrzymania ESTA i czy np. zatrudnienie ma większe, czy mniejsze znaczenie. Na wszelki wypadek proszę się “zatrudnić”. Nie sądzę aby system sprawdzał datę.

 125. Witam
  We wniosku wpisałam, że będę w USA tranzytem ( bo tylko 2 dni tam będę i wypływam w rejs po Karaibach) nie mogę dokonać aktualizacji adresu hotelu.

  • Proszę się nie przejmować zmianą adresu. W czasie rozmowy z urzędnikiem on może nanieść stosowne poprawki. Nie będzie to oczywiście miało wpływu na to czy zostanie Pani wpuszczona do USA czy nie.

 126. Witam, moja ESTA kończy się 6 listopada. W styczniu planuję wyjazd na tydzień wraz z dziećmi. Czy mogę wypełnić nowy wniosek grupowy już teraz czy muszę czekać do zakończenia terminu mojego ESTA? Czy jest szansa że zostanie odrzucony? pozdrawiam

  • Proszę wpisać swój adres domowy a jako nazwa firmy (jeśli nie ma Pan zarejestrowanej własnej działalności pod inną nazwą) proszę podać również imię i nazwisko. Na 100% zadziała

 127. Czy komus zdarzylo sie czekac na wniosek dluzej niz 72h? Moj czas oczekiwania wynosi juz 78godzin. Czy warto zadzwonic do travel communication center czy czekac?

   • Witam.zlozylem wniosek w piatek wieczorem,jest wtorek rano nadal nie mam odpowiedzi.juz praeue 90 godz..prosze o pomoc i z gory dziekuje

    • Rozumiem, że wniosek został opłacony i ma status “pending…”czyli oczekujący na zwtwierdzenie. Prosze się zalogować do systemu ESTA i tam sprawdzić status. W weekend zauważyłem że zawsze są opóźnienia – wygląda na to że wnioski są dopiero rozpatrywane od poniedziałku. Czyli….od poniedziałku proszę liczyć max 72 godziny.

   • Witam Państwa, u mnie z rodziną podobna sytuacja a wylot za tydzień zaplanowany na ferie zimowe dziecka… Proszę o pomoc czy to jest “normalne” Wnioski złożone i opłacone dla 4osobowej rodziny 09 stycznia, dziś 15.01 i cały czas oczekiwanie… Napisałam wczoraj email do ESTA Support i póki co żadnej odpowiedzi również. Czy można coś zrobić aby przyspieszyć odpowiedź?

    • Proszę pamiętać, że w USA 15 stycznia jest święto więc mogą być opóźnienia z rozpatrywaniem ESTA od 13go do 15go stycznia. Jeśli dodamy to tego tradycyjne 72 godziny wówczas wychodzi nam czas oczekiwania w tym świątecznym okresie prawie 6 dni!

 128. Dzień dobry!
  O jakie choroby psychiczne chodzi w pytaniu z chorobami, czy dotyczy ono również leczenia np antydepresantami ect?

 129. Dzien dobry,
  Mam pytanie dotyczace platnosci za wniosek Esta. Mam komentarz: your payment has been submitted, ale ponizej w polu payment summary jest pusto, czyli nie jest wpisane payment received, data ani payment tracking code. Placilam karta debetowa i z konta zostaly pobrane pieniadze. Czy to jest blad? Czy to moze byc przyczyna opoznienia w odpowiedzi? Czekam juz 4 dni

  • Jeśli składała Pani wniosek w weekend to przeważnie odpowiedzi z ESTA są opóźnione aż do poniedziałku-wtorku. Skoro pieniądze zostały pobrane to na pewno ESTA zostanie rozpatrzona.

  • Też mam ten sam problem już 4 dni czekam na rozpatrzenie ,niby 72godziny powinna być odp ,proszę dać znać jak się potoczyło.pozdrawiam

 130. Cześć! Mam pytanie, jak to wkoncu jest z pobytem na Kubie? Byłam na Kubie w 2019 roku. Jednak na stronie posrednika pytaja czy bylo sie na Kubie od 2011 roku, a nie 2021. Jesli zaznaczam ze bylam wyskakuje okienko ze wniosek nie moze być przetworzony.
  Myslalam ze Kuba została wpisana na ta listę w 2021 roku i podróż z 2019 nie będzie przeszkodą. Bardzo proszę o wyjasnienie. Dziekuję i pozdrawiam

 131. Czy możliwe, że nie otrzymałam pozwolenia ESTA, ponieważ odmówiono mi wizy turystycznej w 2018? Jaka jest szansa, że jeśli teraz pójdę po wizę turystyczną to ją otrzymam?

  • Tak, dużym prawdopodobieństwem jest to że odmówiono Pani ESTA ponieważ nie otrzymała Pani wizy turystycznej. Ale nie jest to 100% potwierdzone. Znam osobiście kilka osób, które otrzymały ESTA a odmówiono im kilka lat wcześniej wizy turystycznej. Widocznie są jakieś dodatkowe kryteria które decydują o przyznaniu ESTA.

 132. Witam. Wypełniłam wniosek grupowy Esta dla siebie, męża i dorosłej już córki. Cała nasza trójka dostała już pozytywną autoryzację ESTA. Ale… Czytając znajdujące się tu pytania i odpowiedzi trochę się zaniepokoiłam ponieważ u całej naszej trójki przy nazwisku matki wpisałam nazwisko aktualne a nie panieńskie. Po drugie w pytaniu o inne pseudonimy/nazwiska zaznaczyłam opcję NIE a wcześniej byłam już mężatką więc więc miałam inne nazwisko – najpierw panieńskie, później po pierwszym mężu. Czy to może być problem? Odpowiedzi tutaj są różne – czasem, że trzeba złożyć ponownie wniosek a czasem, że to nie jest aż tak istotne. Co Pan radzi?

  • Nie martwiłbym się podaniem przy nazwisku matki aktualnego nazwiska. To najmniejszy problem. Jednak moim zdaniem powinna Pani podać nazwisko po pierwszym mężu. Do tego nazwiska są przypisane Pani wszystkie wcześniejsze dane osobowe.
   Proszę złożyć dla siebie raz jeszcze ESTA. To wydatek tylko 21$, a będzie Pani pewna wjazdu na teren USA.

 133. Dzień dobry,
  mam pytania dotyczące tranzytu przez USA, konkretnie rozważam lot Lima- Warszawa z przesiadkami w Nowym Jorku i Helsinkach.
  1) Bilet kupiony w Finnair (Finlandia należy do programu VWP), ale na odcinku Lima-Nowy Jork realizowany przez Latam Airlines Peru (Peru nie należy do VWP) – czy wystarczy Esta, czy muszę mieć wizę, bo nie wpuszczą mnie do samolotu? Informacja z oficjalnej strony: Wizę trzeba uzyskać, “jeśli zamierzasz przybyć do Stanów Zjednoczonych na pokładzie przewoźnika lotniczego, który nie jest stroną porozumienia”.
  2) Jeśli jednak Esta wystarczy, to czy przy przesiadce 13 godz. można opuścić lotnisko? Czy w Esta warto zaznaczać, że chodzi o tranzyt?
  Bardzo proszę o pomoc

  • ESTA zupełnie wystarczy. Tranzyt z inofrmacji jakie posiadam to pobyt na terytorium USA do 24h. Oczywiście można opuszczać w tym czasie lotnisko, jednak samo zaznaczenie w ESTA czy chodzi o tranzyt czy nie tak naprawdę nie ma znaczenia. Ostateczną decyzję podejmie urzędnik na lotnisku w USA bo NA PEWNO padnie pytanie o cel i długość podróży.

 134. Ponad 20 lat temu starałam się o zielona kartę do USA (loteria). Koleżanka pod agama mi wypełnić wniosek na loterię. Nie otrzymałam jej. Czy teraz muszę to wykazać starając się o wniosek ESTA? Czy w takim wypadku mogę otrzymać odmowę?

 135. Czy strona na której należy wypełnić wniosek ESTA jest w języku polskim? Znalazłam taką stronę internetowa po polsku:
  https://esta.cbp.dhs.gov
  Czy to jest może oryginalna strona na której mogę wypełnić wniosek? Nie chciałabym podawać swoich wszystkich danych osobowych na jakiejś fałszywej stronie (o takich tez słyszałam).

 136. Witam , ESTA przyznana ale zaznaczyłam że to podróż tranzytowa ! ,A my będziemy tydzień w Miami i tam dopiero zaczynamy rejs po Karaibach -> wracamy do Miami -> i lot do Polski . Czy powinnam składać nowy wniosek by zmienić te dane ?

 137. Dzień dobry, członek rodziny ma lot w niedzielę, natomiast po upłynięciu 72h godzin wciąć nie ma odpowiedzi z ESTA. Co w takim przypadku?

 138. Obecnie na stronie rządowej w odpowiedzi na pytanie czy muszę przesłać skan paszportu,w odpowiedzie jest,że TAK.Wcze sniej było opcjonalnie.Więc coś sie zmieniło ?

 139. Czy to musi być zdjęcie ściśle widoczze stroną zawierającą dane personalne w paszporcie,czy może to być zdjęcie trochę szersze niż ta strona ? Poniewaz smartfonem zawsze zrobi trochę większe zdjęcie niż jest strona z danymi,czy to system odczyta ?

 140. Cześć, mam ważną wizę jeszcze przez miesiąc a za 2 miesiące planuje wyjazd do USA. Czy mogę starać się o ESTA już teraz ? Czy muszę poczekać do końca ważności wizy? Druga sprawa- córka ma ważną wizę jeszcze kilka lat. Rozumiem że w jej przypadku nic nie muszę robić ? Wjeżdża na ważnej wizie mimo że rodzice będą na ESTA?

 141. Witam.
  Młodzież ucząca się w wieku 16i17l. (Grupa ok.16 os.) planuje z Panią wychowawczynią tygodniowy wyjazd na zwiedzanie NY. Mam kilka pytań związanych z wypełnieniem wniosku ESTA
  1. Kto wypełnia wniosek (uczeń,rodzic czy wychowawczyni wniosek grupowy)?
  2.Co wpisać w rubryce pracodawca?
  3.Co wpisać w rubryce adres pobytu wUS jeżeli jeszcze go nie znam?
  4. Nr tel. Do osoby kontaktowej w US, jeśli też go nie mam( 00 czy UNKNOW)
  Proszę o pomoc.

  • 1 Wypełnia dowolna osoba która jest pełnoletnia. Tylko wniosek grupowy daje takie możliwości
   2.Proszę wpisać student
   3.Adres pobytu = adres pierwszego hotelu w którym się zatrzymacie
   4.Można wpisać nr telefonu do hotelu lub wpisać N/A

 142. Witam 🙂 mój znajomy poleciał na wizie ESTA i aktualnie przebywa w U.S od 6 miesięcy nielegalnie (nie wrócił do kraju), czy po zawarciu związku małżeńskiego z obywatelem USA może ubiegać się o zieloną kartę, mimo tego że jest nielegalnie? Dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Nie jestem pewien na 100%, więc trzeba będzie dopytać prawnika, ale to jeden ze sposobów który wykorzystują ludzie aby otrzymać obywatelstwo. Proszę pamiętać że procedura jest długa. To nie działa tak, że po zawarciu małżeństwa od razu dostaje druga osoba obywatelstwo.

 143. Posiadamy z mężem polskie paszporty a córka brytyjski czy będzie to jakiś problem przy przekraczaniu granicy ?pozdrawiam

  • System i tak tłumaczy automatycznie ESTA na angielski więc moim zdaniem dla wszystkich zawodów, które nie mają “dosłownego odnośnika” w angielskim należałoby zrobić tłumaczenie i wpisać je po angielsku. Wówczas można uniknąć dodatkowych pytań w czasie rozmowy z urzędnikiem.
   Czasem “system” przetłumaczy coś nie do końca poprawnie i …są wtedy pytana. \

 144. Ponad 5 lat temu ubiegałam się o wizę turystyczną. Dostałam odmowę w konsulacie. Od tamtej pory zmieniłam pracę na znacznie lepiej płatną. Czy mogę dostać odmowę ESTA?

 145. Wyrabiałem ESTA na podróż do Meksyku w październiku 2022 zaznaczyłem tranzyt podróż nie doszła do skutku. Teraz wykupiłem rejs po Karaibach na marzec w wycieczce jest jeden nocleg w Maiami czy wyrabiać nową Esta z wpisaniem adresu hotelu

  • Można śmiało i bez problemów wjechać na “starej” ESTA. Najprawdopodobniej zostanie Pan zapytany w czasie przekraczania granicy z USA o miejsce pobytu. Proszę mieć więc przygotowany adres hotelu.

 146. Witam 8grudnia składałem data ,a15 przyszła odpowiedź i mogę lecieć ,trzeba pisać prawdę ja napisałem ,że w 2008 odmówiono wizy. Zgodę dostałem

  • czyli jest czas oczekiwania wydłużony /nie magiczne 72godziny. Trochę mnie Pan uspokoił ,złożyłam dla rodziny 17 grudnia ,czyli może jest szansa na to ,ze przed wylotem dostaniemy .Tak nieodpowiedzialnie zrobiliśmy ,ze najpierw lot kupiony,a dopieo za este się zabraliśmy .
   Pamiętajcie dużo wcześniej trzeba ogarniac .
   Może jeszcze się nam uda zmieścić w naszym czasie .Kto tez czeka tak jak my ???
   Odezwijcie się

   • Ja z rodziną czekam już 6 dobę i stres wielki bo podobnie, lot już kupiony. Mam dokładnie 8dni do wylotu i mam nadzieję, że tak jak tutaj w wielu wątkach jest napisane, ten czas rozpatrywania często jest na początek tygodnia przełożony

 147. Dzień dobry, czy przyznana ESTA dla ucznia szkoły średniej pozostaje ważna, jeżeli jest się już studentem (ukończona szkoła średnia :)? Czy należy coś aktualizować/zmieniać?
  Dziękuję za odpowiedź bardzo serdecznie 🙂

 148. Byliśmy w 2019r na Kubie wraz z dziewczyną, na ESTA jest pytanie: “Czy podróżowałeś lub przebywałeś na Kubie, w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011 r. lub po tej dacie?”
  2019 rok jest po 2011, ale słyszałem, że tylko pobyt na Kubie w 2021 lub po wyklucza pozytywne zatwierdzenie wniosku. Czy pobyt na Kubie w 2019 przekreśla ESTa?

 149. Mam pytanie. Co jesli w starym paszporcie mam wize turystyczna wazna jeszcze 2 lata? Czy wystarczy jak bede mial ze soba 2 paszporty i nie musze ubiegac sie o ESTA?

 150. Po wysłaniu aplikacji o Esta dla rodziny(nadal oczekujemy na autoryzacje ,już 7 dzień )zauważyłam ,ze we wniosku są małe pomyłki np. data ważności paszportu, zamiast 12 grudnia ,wpisałam 17 .również ODMOWA WIZY, WPISAŁAM JEDNA DATE ,A ODMÓWIANO MI 3 RAZY(1988,1989,1990)OTRZYMALAM WIZĘ W 1991 ,Maż również miał odmowę w 1992 nie będąc jeszcze moim mężem. WROCILAM O CZASIE.NASTEPNIE W 2010 OTRZYMLAM WIZE WRAZ Z MEZEM I CORKA. byliśmy 3 RAZY ,WROCILISMY O CZASIE .Czy mogę poprawić wioski, które nie maja jeszcze akceptacji?
  Jestem już pełna stresu w oczekiwaniu, ponieważ nasza podróż sie zbliża ,dlatego też szukam co zrobić JAK PRZYSPIESZYC PROCES??Tak czas oczekiwania to widzę na forum jest rzadkością

 151. Dzień dobry, wraz z rodziną lecimy do US na urlop w lipcu 2024. W tamtym roku byliśmy także i mamy esta ważne Ich do 7.7.24. Co zrobić w takiej sytuacji? Złożyć nowy wniosek i ten aktualny będzie anulowany?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • ESTA musi być ważna w dniu przekraczania granicy z USA. Nie musi być ważna podczas pobytu na terenie USA więc decyzja czy wyrobić nową ESTA czy lecieć na starej należy do Was. Automatycznie gdy złożycie nowy wniosek stara ESTA jest anulowana.

 152. Dzień dobry, posiadam Estę z datą ważności do 7.09.2024 planuję kolejny wyjazd do NY 15.08.2024 z datą powrotną 6.09 z NY czy powinnam wyrobić nową Estę? Planuje lot powrotny dzień przed końcem ważności Esty ale przy wjeździe gdy dostaje pozwolenie pobytu na 90dni to tyle nie będę miała ważności Esty. Stąd też pytanie czy mając ważny dokument Esta można złożyć wniosek o kolejny?

  • Dzień dobry. ESTA powinna być ważna w chwili wjazdu do USA. Nie musi być ważna w czasie pobytu na terenie USA. Jeśli poprzednie wizyty w USA nie były częste i długie na pewno pozwolenie będzie na 90 dni. Jeśli poprzednie wizyty były ponad 2 miesiące, obawiam się że teraz możesz dostać krótszy niż 90 dni okres pobytu na ESTA.

 153. Witam. Na wstepie dodam od siebie że robi Pan mega świetną robotę odnośnie porad dot podróży po USA. Mam krótkie pytanko – pewnie wyda się śmieszne- odnośnie ESTY, mam już decyzję Authorization Aproved, rozumiem że drukujemy tylko te potwierdzenie autoryzacji gdzie jest nasze imie i nazwisko, data ur, nr naszej aplikacji w esta, nr paszportu , status i data wygaśniecia esty i potwierdzenie opłaty ?? czyli raptem 2 strony druku a4. Czy musimy cały wniosek drukować ?? Profilaktycznie wydrukowałem w jezyku pl i ang.
  z gory dziekuje za odp . pozdrawiam

 154. Mam pytanie, a mianowicie chodzi o to, że złożyłam wniosek na Este, że bedzie to tranzyt a teraz jednak chcemy kilka dni zatrzymać się w Miami czy mam wnioskować o nową Este?

 155. Witam. Posiadamy Esta. Ja mąż i córka. Byliśmy w tym roku miesiąc w Miami. Chcemy wyjechać 2024 na pół roku do Miami. Mąż przechodzi na emeryturę . Mamy zamiar złożyć wnioski o wize . Bo wiadomo na esta nie można przebywać dluzej niż 90 dni. Moje pytanie czy może być problem z wiza choć mam este i z przekroczeniem granicy bo może p urzędnik pow po co nam visa choć mamy este. Itp.

  • Nie będzie żadnego problemu. Wiza i ESTA to dwa zupełnie różne pozwolenia na wjazd. Jeśli wczyta się Pani w przepisy imigracyjne tam wszystko jest wytłumaczone. W skrócie – może Pani starać się o wizę mając ESTA bez żadnych konsekwencji.

 156. Dzień dobry,
  we wniosku wpisałam nazwisko panieńskie bez polskich znaków zmiękczających (bo takich tam nie ma) LESZCZYNSKA, a system w pobranym wniosku pokazuje nazwisko LESZCZYŃSKA. Co z tym zrobić?

  • Nic nie trzeba robić. Wszystko jest poprawnie. Polskie znaki i tak są “usuwane” w systemie ESTA i urzędnik imigracyjny zobaczy Pani nazwisko bez polskich znaków “LESZCZYNSKA”

 157. Dzień dobry!
  W jaki sposób mogę zmienić adres docelowy w ESTA?
  We wniosku mamy zaznaczoną opcję, że pobyt w stanach jest tylko jako etap (mieliśmy tam przesiadkę). Obecnie będziemy w Miami 10 dni i chciałam wpisać adres hotelu. Przy chęci aktualizacji mogę zmienić jedynie adres mailowy.

  • Adres docelowy w ESTA może tylko zmienić urzędnik imigracyjny. Tak naprawdę proszę go poinformować o tym, że zostajecie dłużej i ESTA nie jest tylko tranzytowa. To musi być zmienione ponieważ przy następnej wizycie w USA możecie mieć problemy.

 158. dzień dobry, czy nazwisko dwuczłonowe wpisać w esta z łącznikiem T-U jak w paszporcie, czy T spacja U czy obojętnie, dziękuję

 159. Dzień dobry,
  Wylatuję do Miami 8 stycznia tego roku. Wczoraj dostałam akcept mojego ESTA. Nie jestem nigdzie zatrudniona od 6 miesięcy, więc we wniosku przy pracodawcy zaznaczyłam NIE a z racji tego, iż docelowym miejscem podróży (w Miami będę tylko 3dni) jest Kolumbia to zaznaczyłam również we wniosku tranzyt. Czytając na różnych stronach (i korzystając z mojego podróżniczego doświadczenia) to przy tranzycie też była możliwośc opuszczenia lotniska. Czy powinnam zrobić nowy wniosek – podać jednak jakiś hotel i starego pracodawcę? Czy skorygować to już na lotnisku?
  Będę wdzieczna za pomoc !

 160. Witam,
  Przebywałam w stanach przez 84 dni od stycznia do kwietnia 2023, ESTA ważna do końca roku 2024. Czy w tym wypadku mogę nadal wjechać na tej starej na 3 tygodnie w lutym tego roku pomimo tego, że przebywałam w stanach prawie 90 dni? Ona jest „wielokrotnego użytku”? Pozdrawiam.

  • Tak, może Pani wjechać ponowne na ESTA, ale proszę być przygotowaną na rozmowę z urzędnikiem. Proszę również mieć świadomość, że w tym drugim wjeździe na ESTA niekoniecznie dostanie Pani 90 dni pobytu w USA. Na pewno może spokojnie Pani wjechać – nie ma opcji aby została Pani cofnięta.

 161. Posiadam zielona kartę ważna do 2025 roku ale od 2 lat mieszkam na stałe w Polsce czy chcąc odwiedzić w tym roku na wakacje wnuki w Stanach otrzymam bez problemu Este ?

  • Mając zieloną kartę może Pani przebywać poza USA max 1 rok. Musi więc Pani starać się o ESTA lub o wizę. Jeśli chce Pani ponownie wjechać na zielną kartę i zostać dłużej niż 90 dni musi Pani wypełnić formularz I-131 tzw “reentry permit”

 162. Dzień dobry, czy jeśli w 2023 roku byłem w USA tylko tranzytem (i tak właśnie wypełniłem wniosek o ESTA) to czy mogę teraz na tej samej ESTA polecieć do USA, czy powinienem złożyć nowy wniosek, w którym docelowym krajem będzie USA?

 163. Dzień dobry
  Dostałam odmowe wizy w przeszłości oraz przekroczyłam termin pobytu na terytorium USA czy najpierw złożyć wniosek ESTA czy pominać ten etap i od razu wniosek o wizę?

 164. Witam.Wyjeżdzamy z rodziną na Dominikanę prze Nowy Jork. W Nowym Jorku będziemy 3 dni Dostałem pozwolenie ESTA ,ale we wniosku mam zaznaczony tranzyt .Czy mogę mieć problemy na granicy w USA .Pozdrawiam

 165. Dzień dobry,

  czy jeżeli 16 – letnie moje dziecko samodzielnie leci do USA, to muszę wypełniać niejako w jego imieniu grupowy formularz ESTA i podać siebie jako organizatora wyjazdu chociaż z nim nie lecę? Dziecko ma dodatkowo ważną wizę.

  • Tak, musi Pan wypełnić formularz w imieniu dziecka, ponieważ jako osoba niepełnoletnia nie może tego sam zrobić (wg przepisów). “organizator wyjazdu” to taka “umowna” nazwa ponieważ tak naprawdę główny cel “formularza grupowego” to jak sama nazwa wskazuje -rejestracja grupy wycieczkowej. Najczęściej organizatorem jest biuro podróży które dla wszystkich uczestników wycieczki wypełnia ESTA.
   Pana dziecko równie dobrze może wlecieć do USA na wizie. Nie potrzebuje ESTA, ale …nie ukrywam, że na ESTA będzie mu “łatwiej” wlecieć.

 166. Witaj Pawle,
  W 2004 roku byłam w USA przez 4 miesiące, miałam wizę na 6 miesięcy oraz adnotację w paszporcie na wizie, że pobyt może trwać maksymalnie 1 miesiąc. Przekroczyłam termin tej adnotacji o 3 miesiące.
  W roku 2005 starałam się ponownie o wizę, odmówiono mi z powyższego powodu.
  Czy teraz mam szansę na wjazd do USA w celu turystycznym? Czy powinnam starać się o wizę? Czy wystarczy ESTA? Czy jest możliwość że dostanę ESTA, a na miejscu urzędnik odeśle mnie spowrotem do Polski?
  Prośba o informację.

   • Witam. A jak sie sprawa ma do przedawnienia czynu? Podobno po 10 latach nawet jak bylo sie w US nielegalnie system umozliwia ponowny powrot. Prosilbym o doprecyzowanie. Dziekuje. Pozdr

    • Tak naprawdę tego nikt nie sprawdził i nikt nie wie jak to dział. Pomagałem osobom, które będąc w USA 20 lat temu zostały nielegalnie i …otrzymały ESTA. 10 lat…nie jestem pewien ale na pewno w takim przypadku musi Pan starać się o wizę (czyli konieczna jest rozmowa z konsulem) a nie o ESTA.

 167. Nie wiedziałem, że z tym formularzem jest tyle wątpliwości. W przypadku wniosku grupowego w imieniu dziecka na końcowym etapie pojawia się “zrzeczenie się praw”. Zaznaczam “v” przy zaświadczeniu a okienko “tylko dla osób trzecich” nie jest możliwe do zaznaczenia, choć tam wyraźnie wskazano w opisie, że okienko to jest właśnie dla osób występujących w czyimś imieniu. Na Pana filmiku na YT można było zaznaczyć oba kwadraciki, a we wniosku grupowym nie mogę zaznaczyć tego drugiego. Co robić?

 168. Dzień dobry,

  wypełniłem wniosek grupowy w imieniu 16 letniego dziecka, ale wpisałem jako “organizatora” swoje 2 imiona, a nie jedno. Nie ma opcji edycji tego zapisu, gdyż formularz jest edytowalny dopiero od pozycji opisującej dane dziecka. Czy to jest bląd, że są moje 2 imiona?

  • Ważne czy wypełniał Pan również ESTA dla siebie. Jeśli tak imiona powinny się zgadzać z imionami, które wypełnił Pan na swojej ESTA. Jeśli nie jedzie Pan razem z dzieckiem można zostawić to w takiej formie.

 169. Czy wpisanie w przypadku 16 latka “dziecka” w miejsce “pracodawcy” jest w porządku? Niektórzy piszą, żeby wpisywać student, ale przecież dziecko chodzi dopiero do szkoły średniej i nie jest studentem.

 170. Witan,
  Czekam juz ponad tydzien na decyzje o przyznaniu wizy turystycznej,
  Pare lat temu nie dostałem wizy i odpowiedzialem zgodnie z prawda we wniosku ESTA,
  Czy ma to jakiekolwiek znaczenia,
  Moja narzeczona dostała odpowiedz w tym samym dniu,
  Pozdrawiam

 171. Jak sprawa się zakończyła w Pani przypadku? Wydaje mi się że dałam się nabrać tej samej stronie (również zapłaciłam 98$). Pytanie czy to oznacza że zapłaciłam i nigdy nie zobaczę ESTA czy też dostanę ją ale czas się wydłuży albo w najgorszym wypadku, dostanę taką której mi US nie zaakceptuje?

  • Szczerze mówiąc to raczej Pani przepłaciła. Firma musi złożyć w Pani imieniu ESTA (w innym przypadku byłoby to przestępstwo) ale czy zrobią to prawidłowo czy tylko na odwal się …tego nikt nie wie. W najgorszym przypadku dostanie Pani negatywną odpowiedź na ESTA. ALE…będzie mogła się Pani zalogować do systemu ESTA używając numeru paszportu i adresu emailowego i wówczas może Pani sprawdzić czy firma wprowadziła poprawnie wszystkie informacje.

 172. Obecnie nie pracuję, planuję szukać pracy od marca a kilkudniowy wylot do USA zaplanowany był już dużo wcześniej na połowę lutego. Z poprzednim pracodawcą umowa wygasła z końcem sierpnia, więc przerwa jest dosyć długa. Czy wpisywać poprzedniego pracodawcę we wniosku czy zaznaczyć po prostu, że nie mam pracy? Czy nawet jeśli zatwierdzą taką ESTĘ, to mogę mieć przez dłuższy brak pracy problemy z wjazdem lub bardziej szczegółowe przepytanie przez celnika?

 173. Witam, Zostały przyznane nam ESTY dla mnie, męża i córki. Jednak w rubrykach dane rodziców wpisałam nazwisko rodowe rodziców. Czy takie ESTY są jest dobrze wypełnione? Pozdrawiam

 174. Witam, lece w lutym na Hawaje i juz mam Este ale wlasnie mi odwolano rezerwacje w Airbnb wiec musialam zabukowac nowe, czy jest mozliwa zmiana adresu pobytu na Escie czy musze aplikowac o nowa?

 175. Witam, jakiś czas temu złożyłam wniosek o ESTE , którą otrzymałam. Leciałam na niej dwa razy przez USA , a teraz zauważyłam , ze mam w niej błąd dot. daty ważności paszportu zamiast 13.03 mam wpisane 18,03 czy powinnam złożyć nowy wniosek?

 176. Dzień dobry 🙂

  Czy osoba, która ponad 20 lat temu miała wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata ( za jazdę pod wpływem alkoholu) może starać się o esta? Pytanie w esta jest: Czy kiedykolwiek byłeś aresztowany lub skazany za przestępstwo, którego skutkiem było poważne uszkodzenie mienia lub poważna krzywda wyrządzona innej osobie lub organowi państwowemu? W internecie są sprzeczne informacje, że w esta nie należy wpisywac TAK ponieważ to nie było “poważne” przestępstwo i inne opinie, że nie można się starac o esta tylko o wizę.
  Pozdrawiam serdecznie

  • Tak, można się starać o ESTA, należy zgodnie z prawdą wypełnić aplikację i ..czekać. Tak naprawdę nikt nie wie które wyroki mają wpływ na otrzymanie ESTA. Myślę, że warto spróbować

   • Ale czy tam należy zaznaczyć TAK czy NIE? Prawdą jest,że to nie było poważne przestępstwo więc wydaje mi się,że trzeba zaznaczyć NIE. Jeśli zaznaczę TAK to sprawa przegrana bo nie da się wpisać jaki to był wyrok i za co. Czy to jest jakoś weryfikowane?

    • Znalazłem: “We do not recommend that travelers who have been arrested, even if the arrest did not result in a criminal conviction, have a criminal record, certain serious communicable illness, have been refused admission into, or have been deported from, the United States, or have previously overstayed under the terms of the Visa Waiver Program, attempt to travel visa free under the Visa Waiver Program.”
     Czyli tak naprawdę nawet “zwykłe” aresztowanie może mieć negatywny wpływ na otrzymanie ESTA.
     Źródło: https://uk.usembassy.gov/visas/visa-waiver-program/additional-requirements/

 177. Dzień dobry! W kwietniu 2022 roku byłem w Nowym Jorku na wakacjach. Wtedy nie byłem nigdzie zatrudniony. Obecnie wylatuję do LA w lutym. Nie składam wniosku o nową zgodę na wjazd do USA bo jeszcze jest ona ważna do kwietnia 2024. Jedynie zmieniło się moje zatrudnienie. Jestem obecnie na działalności JDG i czy to zmusza mnie do ponownego złożenia wniosku ESTA ? Od razu zapytam czy w przypadku osoby towarzyszącej, która typowo zmieniła pracę ale dalej w tej samej branży jest potrzebne wyrabianie od nowa dokumentu ? Pozdrawiam

 178. Witam staram się o wizę turystyczną z wnioskiem esta do USA razem z rodziną ja i dwójka dzieci dorosłych dostaliśmy zgodę esty a mąż jest cały czas już drugą dobę w trakcie autoryzacji wypełniając wniosek było tam pytanie odnośnie nie otrzymania zgody na wyjazd, mąż 22 lata temu w konsulacie krakowskim dostał odmowę wyjazdu nie otrzymał po prostu wizy do USA i zaznaczyliśmy w tym pytaniu odpowiedź Tak. Czy składając wniosek jeszcze raz i znacząc odpowiedź Nie, będzie błędem? gdyż wydaje mi się że źle zrozumiałam pytanie bo chyba to chodzi o cofnięcie ze Stanów.Pozdrawiam

  • Proszę czekać na rezultaty ESTA. Kilka osób było w podobnej sytuacji i zawsze w takich przypadkach wniosek ESTA był rozpatrywany nawet do 5 dni. Odmowa wizy nie oznacza automatycznie odmowy ESTA. Nie może jednak Pani wypełnić drugiego wniosku zmieniając odpowiedź na pytanie.

   • Dziękuję. Właśnie mąż wczoraj dostał zgodę na wyjazd, przelew który zrobiłam wnosząc opłatę za wniosek w dniu składania wniosku został zaksięgowany przez mój bank następnego dnia i wszystko byłoby okej gdyby nie to że jak wczoraj otrzymaliśmy zgodę na wyjazd nagle zauważyłam że na moim koncie pojawił się zwrot pieniędzy za jeden z wniosków po czym sprawdziłam wniosek męża jeszcze raz i wniosek jest ok , jest wydana zgoda na wyjazd i widnieje na nim data zaksięgowania płatności z dniem autoryzacji wniosku. Nie mam pojęcia jak mam to wyjaśnić . Czy jest możliwość że system się pomylił zwrócił pieniądze i te pieniądze z powrotem jeszcze raz zostaną pobrane ponieważ długo trwała autoryzacja wniosku bardzo proszę o szybką odpowiedź.Dziekuje i Pozdrawiam

    • Miałem już podobne przypadki ze zwrotami płatności za ESTA. Najważniejsze że ma Pani autoryzację. Resztą proszę się nie przejmować prawdopodobnie pieniądze zostaną raz jeszcze pobrane.

 179. Dobry wieczór, złożyłam dziś wniosek ESTA natomiast w polu do podania danych obecnego lub poprzedniego pracodawcy nie podałam swojego stanowiska ani numeru telefonu pracodawcy. Umowę z moim pracodawcą rozwiązałam na początku stycznia tego roku a do USA wylatuje w kwietniu. Czy myśli Pan, że brak tych informacji może mieć znaczenie i powinnam wypełnić ESTA ponownie?

  • Informacje odnośnie pracy nie muszą być “aktualne” więc proszę się nie martwić. Jeśli będzie Pani zapytana na lotnisku przez oficera imigracyjnego o miejsce pracy wówczas proszę powiedzieć o zmianie.

 180. Chcę lecieć z 16-letnią córką. Ja mam este ważną, córce chce wyrobić. Ojciec dziecka nie żyje, czy muszę mieć akt zgonu na lotnisku? Przetłumaczony na angielski. Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat.

 181. turysta
  wybieramy sie na rejs po karaibach z Orlando i zlorzylem o este tranzytowa ktora otrzymalem ale zamierzamy pozostac w orlando po rejsie jeszcze trzy dni,powinienem skladac nowy wniosek o este?

 182. Witam,
  Wybieraliśmy się w marcu do USA i podaliśmy daty pobytu i miejsce pierwszego noclego we wniosku ESTA zgodnie z planami na tamten moment. Niestety linie lotnicze odwołały nam loty więc musieliśmy zmienić plany i jeszcze raz zarezerwowaliśmy lot ale tym razem na kwiecień. Czy w związku z tym musimy jeszcze raz wnioskować o Este aby zaktualizować daty i miejsca pierwszego pobytu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam

 183. Witam, mam dylemat i licze ze rozwieje Pan moje watpliwosci
  W 1997 odmowa wizy. W 1999 wraz z siostra na zaproszenie Mamy ktora byla w US od 1994 wylecielismy do Meksyku i tam nielegalnie przekroczylismy granice, w trakcie kontroli na granicy dwoch stanow zostalismy zatrzymani…po wplaceniu przez Mame grzywny moglismy opuscic miejsce zatrzymania po kilkunastu dniach, dotarlismy do Chicago bo priorytetem bylo spotkanie z Mama po kilku latach rozlaki( ja wtedy 20 lat, siostra 16)…zostalem w US do 2003, wyjechalem z wlasnej woli – bez deportacji.( Mama tez wrocila do Polski w 2016r) Minelo 20 lat, inne czasy ,inny czlowiek…chcialbym teraz wraz z partnerka zwiedzic tego czego nie zobaczylem wtedy.
  Pytanie brzmi: czy jestem z gory skreslony?, czy moge wnioskowac o ESTA?, czy jedyna szansa jest wniosek o wize turystyczna. Czy 20 letnia karencja w jakis sposob klasyfikuje mnie jako osobe ktora moze smialo wrocic do US bez przeszkod?
  Bardzo prosze o pomoc i odpowiedz. Pozdr serdecznie.

 184. Dzień dobry. Chcialam zapytac czy po zakupie u niestety pośrednika esty powinnam uzupełnić na stronie rządowej wniosek jeszcze raz ? Już nie chodzi nawet o pieniądze, bo wiem,że nie uda sięich odzyskać, ale chodzi o to czy jeżeli decyzja będzie pozytywna to czy wiza od pośrednika przejdzie na lotnisku. Dziękuję

  • Jeśli ESTA została wypełniona przez pośrednika i została przyznana jedyna rzecz, którą zalecam jest zalogowanie się na oficjalną stronę ESTA i wydrukowanie potwierdzenia otrzymania ESTA.

 185. Witam, proszę o informację czy bezpieczniej najpierw wypełnić este, a później kupić bilet lotniczy , czy bardziej wiarygodna będzie odwrotna wersja tj. bilet a później esta. Z góry dziękuj. Pozdrawiam

 186. Dzień dobry. Mam ważną ESTE do 07.06.2024 czy mogę wlecieć do USA po 07.03.2024? Czy muszę wyrabiać nową? Chodzi mi o to czy na 90 dni przed końcem jest możliwość wlotu?
  Dziękuje

 187. Dzień dobry, córka lat 15 jedzie z dziadkami do USA.
  Kto w takim przypadku powinien wypełnić ESTA dla dziecka. Dziadek wypełnia dla 3 osób jako wyjazd grupowy? Czy tak będzie dobrze?
  Rozumiem że dziecko musi mieć zgodę notarialną na wyjazd z dziadkami? Czy mogę prosić o udostępnienie linku do wzoru?
  Czy powinno się również napisać zgodę notarialną na ewentualne leczenie (gdyby było konieczne).
  Pozdrawiam

 188. Dzień dobry, czy zmiana rezerwacji lotu – dwa dni później wylot, a powrót w ten sam dzień – zmusza mnie do zmianach w ESTA? Czy nie będzie żadnego problemu?

 189. Dzień dobry,
  czyje dane podać w polu “dane osoby kontaktowej w USA”, jeśli nikogo tam nie mamy do kontaktu?
  Drugie pytanie – mamy z żoną obywatelstwo ukraińskie oraz stare wygasłe paszporty. Podawać to we wniosku w odpowiednich polach?
  Pozdrawiam.

 190. Dzień dobry,

  wyrabiałam ESTA w kwietniu 2023 I ją otrzymałam zaakceptowaną, na ten czas nie było pytania o Kubę ( sprawdzone w historii wniosku) aktualnie te pytanie się znajduję z datą 2011. Ja na Kubie byłam w 2018 roku. Czy mam składać wniosek od nowa? Wylot do USA w ten piątek…
  Pozdrawiam

  • Wizyta na Kubie przed datą 12 stycznia 2021 upoważnia do otrzymania ESTA. Opisałem jak to działa i w jaki sposób jest obliczona data w poście powyżej. Jednak jeśli pytanie się zmieniło (czy data) a mała Pani przyzna ESTA …prosze się nie przejmować. Prawo nie działa wstecz.

   • dziękuję za odpowiedź, jednak zaryzykowałam i złożyłam o ponowną ESTĘ gdzie uwzględniłam zmianę odpowiedzi na tak ( bo byłam na Kubie po 2011), otrzymałam ją NA SZCZĘSCIE w ciągu 30 min 🙂

 191. Dzień dobry,

  Czy wniosek ESTA umożliwia podróż do USA w ramach miesięcznych praktyk absolwenckich w placówce dyplomatycznej? Za praktyki nie będę pobierał żadnego wynagrodzenia więc czy może być to uznane jako podróż biznesowa? Dziękuję z góry za odpowiedź 🙂

  • ESTA to tylko i wyłącznie (w 100%) wyjazd turystyczny. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Na pewno nikt nie zabroni Panu wjazdu i uczestnictwa w praktykach. Można to traktować w kategorii wyjazdy na obóz “turystyczny”. Ważne natomiast jest pytanie czy będąc na praktykach nie zostanie Pan wpisany/zarejestrowany w jakimś wewnętrznym systemie/bazie danych jako “pracownik” czy “członek zespołu” ?? (nie wiem jak to nazwać). Takowa rejestracja (zwłaszcza że jest to placówka dyplomatyczna) może zostać uchwycona/zaraportowana przez bazę danych ESTA i przy następnym wjeździe do USA może mieć Pan problemy i będzie się trzeba tłumaczyć co Pan robił w czasie “podróży turystycznej” w placówce dyplomatycznej…. lepiej nie zamykać sobie możliwości wjazdu do USA w przyszłości.

 192. Dzień dobry,

  Wyszłam za mąż i mam wizę turystyczna na stare nazwisko jeszcze na 5 lat, teraz mam nowy paszport z nowym nazwiskiem, czy moja wiza jest daje ważna czy powinnam złożyć wniosek o ESTA?

  pozdrawiam

 193. Dzień dobry,
  Czy będąc już w USA gdy wyjechałem na wizie J1 do pracy jako student mogę wyrobić Este już na miejscu (w USA ) jak skończę pracę i skończy mi się ważność J1?

  • Tak, ESTA można wyrobić będąc na terenie USA….ale żeby “zadziałała” ESTA należy wyjechać poza USA i wjechać ponownie na ESTA. Wówczas dopiero liczy się 90 dni pobytu w Stanach.

 194. dzień dobry, czy po pobycie w Iranie w roku 2017 (ok. 2 tygodnie, wymiana kulturowa) powinnam ubiegać się o klasyczną wizę czy wystarczająca będzie ESTA?

 195. Dzień dobry.
  Czy posiadając wcześniej Zieloną kartę (już nieaktualną) mogę starać się o ESTA czy muszę ubiegać się o wizę w Ambasadzie?
  Mam na myśli konkretnie pytanie we wniosku ,,Czy kiedykolwiek ubiegałeś się o wizę imigracyjną do Stanów Zjednoczonych?”.

 196. Dzień dobry. Posiadam wizę B1+B2. Przebywam aktualnie w Stanach. Dostałam pozwolenie przebywania w Stanach na 6 miesięcy i tyle czasu chciałabym tu być. Jednakże muszę wrócić na parę dni do Polski ( leczenie – jestem osobą niepełnosprawną ). Czy nie będzie problemu z wjazdem ponownie do Stanów? Dodam, że mój mąż zostanie w Stanach ( on jest w Stanach w celach głównie biznesowych + turystyka od czasu do czasu) Do Polski polecę sama tylko na kilka dni. W Stanach jestem tylko w celach typowo turystycznych. Mam plany na dalsze zwiedzanie Stanów w ramach tych 6 miesięcy. Mam obawy, że nie wpuszczą mnie do US ponownie. Mój angielski nie jest zbyt dobry

  • Nie będzie żadnego problemu z powrotem do Polski nawet na parę dni i ponownym wylotem do Stanów. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce regularnie (np co pół roku) można się obawiać restrykcji. Jeden wyjazd niczego nie zmienia.

 197. Mojemu mężowi odrzucono wizę w ambasadzie prawdopodobnie przez to że daliśmy długość pobytu 3 miesiące, ale mąż składał o wize 2x oraz o este po odrzuceniu wizy 2-3x przed ślubem więc mnie nie podawał jako żonę. Jeżeli ja mam zieloną kartę ale jest kilka osób o takim imieniu i nazwisku( panieńskim na którą mam zieloną kartę), to czy odrzuca mężowi wizę jak będzie się starał kolejny raz ze względu na mnie, czy mogą zapytać na rozmowie czy mam zieloną kartę i wtedy odrzuca? Czy może spróbować aplikować o este bo tam też podaje się małżonka i liczyć że uda się dostać este.

 198. Dzień dobry,
  podczas wypisywania wniosku wpisaliśmy tylko pierwsze imiona naszych rodziców (w dowodach mają dwa), czy konieczne jest ponowne wysyłanie wniosku? Wniosek został nam potwierdzony wczoraj.

  Pozdrawiam

 199. Dzień dobry. Omyłkowo zaznaczyłem we wniosku, że będę tranzytem w USA. Jednak jadę zwiedzać Wschodnie wybrzeże z biurem podróży. Co mam zrobić w tej sytuacji? Muszę wypełniać wniosek na nowo ?

 200. Dzień dobry, mam kilka pytań.
  Jeżeli jestem rolnikiem co mam wpisać w ESTA?
  Jeżeli moja partnerka zarabia pieniądze wynajmując swoje dwa mieszkania ( nie prowadzi działalności bo nie ma takiego wymogu) to co ma wpisać w wniosku?
  W USA będziemy i w hotelach i odwiedzimy znajomą na kilka dni, jaki lepiej adres podać?
  Czy osobę którą trzeba powiadomić w razie wypadku to trzeba podać ze Stanów czy może być z Polski?
  Prosiłbym o odpowiedź.
  Pozdrawiam

  • Proszę wpisać zawód “rolnik bądź farmer” obie formy są prawidłowe. Partnerce proszę wpisać informację, że jest samozatrudniona. Jeśli macie znajomą zawsze lepiej podać adres do konkretnej osoby niż do hotelu. Osoba powiadamiana w czasie wypadku powinna być z USA.

 201. Dzień dobry,
  mąż był w lutym 2023 na Kubie w podróży służbowej, a w tym roku chcielibyśmy polecieć do Stanów. Czy to, że był tam służbowo, również wyklucza go z możliwości uzyskania ESTA? Czy musi starać się o wizę turystyczną? I czy trudno wówczas dostać wizę do Stanów? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam.

  • Proszę w ESTA zaznaczyć pobyt męża na Kubie. System na pewno rozpozna że była to podróż służbowa i jestem pewiem, że otrzymacie ESTA. Miałem już sporo przypadków osób, które przyznały się do pobytu na Kubie i nie miały problemów z otrzymaniem ESTA.

 202. Dzień dobry, czy jeżeli mam ważną ESTA na tranzyt (nie podawałam miejsca pobytu w USA) ze względu na podróż do Australii (2023 r.), a teraz w 2024 r. chcę zwiedzić USA to moja ESTA jest ważna, czy muszę składać wniosek ponownie? (Teoretycznie ESTA wygasa w 2025 r.). Pozdrawiam.

 203. Dzien dobry, prosze o pomoc.
  Okolo 11 lat temu odmowiono mi wizy turystycznej. Teraz mam meza i dzieci. Czy powinnismy skladac ESTA grupowo? Czy w przypadku odmowy dla mnie reszta grupy tez automatycznie dostaje odmowe? I czy podczas skladania wniosku pytaja o rok w ktorym odmowiono wizy? Niestety nie pamietam dokladnego roku.

  • Możecie składać grupowo możecie również indywidualnie. Odmowa dla jednej osoby nie ma wpływu na resztę grupy. Tak pytają o datę odmowy wizy (można podać w przybliżeniu). Wg informacji jakie posiadam odmowa “unieważnia się” po 11 latach.

 204. Cześc, byłem w USA pod koniec 2022 r. planuję kolejny wyjazd na kwiecień 2024 r. Czy mam wprwoadzać jakies zmiany w ESTA w miejscu pobytu w USA?

 205. Witam. Posiadam ESTA do 8.08.2024, moje dziecko nie, a chcemy wyjechać razem pod koniec maja do USA. Pytanie , czy składać wniosek tylko dla niej , czy powinnam złożyć nowy dla nas obu (mój i tak się zaraz kończy)? Dziękuję

  • Może Pani złożyć nowy wniosek dla siebie i od razu dla dziecka. Stara ESTA automatycznie wygaśnie gdy nowa pojawi się w stystemie. Może Pani również wciąć wyjechać na “starym? wniosku.

 206. no to nie wiem co mam zrobic jak bylam na kubie w 2019 roku, zaznaczyc tak czy nie na pytanie ‘Czy podróżowałeś/aś do Kuba, Iranu, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu lub przebywałeś/aś w którymkolwiek z tych krajów 1 marca 2011 r. lub później?’

 207. Czy jeżeli otrzymałam ESTE, w której jako adres kontaktowy podałam hotel w Los Angeles, a zmieniłam w międzyczasie plany podróżne i chcę najpierw odwiedzić San Francisco, to powinnam wystąpić o nową ESTE? Czy ktoś będzie to sprawdzał na lotnisku w San Francisco?

 208. W Styczniu tego roku byliśmy wraz z rodzicami w USA natomiast w lipcu wybieram się sam ze swoją 12-letnią siostrą w związku z tym mam pytanie:
  -Siostra ma grupową ESTE wraz ze swoją mamą. Czy potrzebne jest wyrabianie nowej esty dla siostry jeżeli tym razem mama nie leci do USA. Np grupową razem ze mną?

 209. Witam mam pytanie odnośnie kontaktu w nagłych sytuacjach. Dostałem autoryzację młodego wniosku ESTA, ale teraz widzę, że w rubryce wspomnianego kontaktu w sytuacji awaryjnej wpisałem Unknown. Gdzie przeczytałem, że ta rubryka jest obowiązkowa. Zgoda jest , ale czy lepiej będzie jeśli wypełnię nowy wniosek z uzupełnionymi danymi czy zostawić tak jak jest ? Dziękuję za odpowiedź

 210. Czy jeżeli mam ESTA podany przylot do Kalifornii ale jednak będę leciała do innego stanu to będzie to problem na granicy? To będzie mój pierwszy raz w USA

 211. Dzień dobry, podaliśmy w naszych wnioskach dwa imiona rodziców. Teraz czytam ze trzeba jedno imię. Plus nazwisko matki wpisane po mężu (nie rodowe). Będzie ok?
  Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

 212. W momencie wypełniania wniosku nie miałam jeszcze zarezerwowanego hotelu i nie podałam miejsca pobytu w USA czy taki wniosek jest nieważny?

 213. Witam, około 30 lat temu dostałam obywatelstwo RPA i mam nie ważny paszport. Czy podać odpowiedź ”Tak” i podać dane przy pytaniu o posiadania innego obywatelstwa?

 214. Dzień dobry,
  Planuję wyjazd do Stanów Zjednoczonych w październiku tego roku. Miesiąc wcześniej będę w chinach również w celach turystycznych. Czy przez wizytę w Chinach mogę mieć problem z wjazdem do USA?

 215. Cześć, mam pytanie odnośnie uzupełnienia danych w ESTA. Mianowicie moja ciocia ma również francuskie obywatelstwo. Tam w paszporcie mają podawane w jeden linii nazwisko panieńskie i po mężu. Oficjalnie korzysta tylko z nazwiska po mężu.
  Bilet lotniczy kupiłam jej normalnie na jedno nazwisko po mężu.
  Aczkolwiek w paszporcie w kodzie numerycznym na dole ma wpisane tylko nazwisko panieńskie. Niby ten kod numeryczny jest najważniejszy i nie wiem jak mam wypełnić ESTE.
  Czy wpisać normalnie nazwisko tylko po mężu, mimo że paszport zczytuje panieńskie, czy wpisać tak jak kod numeryczny czyli tylko panieńskie, ale wtedy nie będzie zgadzało się to do końca z danymi na bilecie. (nie może skorzystać z paszportu polskiego bo ma nieważny).
  Czy ktoś może natknął się na podobną sytuację?

  • Rozumiem, że ciocia podróżuje do USA na paszporcie francuskim. Proszę (tak wydaje mi się to logiczne) wpisać imię i nazwisko takie jakie widnieje w paszporcie w rubryce z danymi osobowymi (czyli w tym przypadku po mężu). W dalszych rubrykach w ESTA jest pytanie o nazwiska/pseudonimy i tutaj proszę wpisać jej nazwisko panieńskie.

 216. Dane w ESTA mają być zgodne w paszporcie. Jak się ma sytuacja w takim razie do nazwiska ? w ESTA należy podać nazwisko rodowe czyli panieńskie, w paszporcie nie ma nazwiska rodowego.

  • W ESTA musi być podane dokładne takie samo nazwisko jak w paszporcie.
   Oczywiście cały czas mam na myśli dane osobowe wypełnianie “na pierwszej stronie ESTA”. W dalszej części wniosku jest już pytanie o nazwisko/pseudonim -i tutaj należy podać nazwisko panieńskie=nazwisko rodowe.

   • Witam
    A co jeśli w tej dalszej części “inne nazwiska/pseudonimy ” nie podałam swojego nazwiska panieńskiego? Zaznaczyłam odpowiedź NIE. Nie pomyślałam że w tym miejscu trzeba wpisać nazwisko panieńskie. Myślałam że chodzi o pseudonimy lub np że po rozwodzie ma się inne nazwisko

 217. Witam,
  zastanawia mnie jedna kwestia dotycząca chorób. Czytałam, że jeśli posiada się zaburzenie psychiczne, które zagraża innym należy wybrać tak. Jeśli jednak posiada się takie zaburzenie bez zagrażania innym należy wybrać nie.
  Lecąc z lekami na receptę można wybrać odpowiedź „nie”?

  Należy udzielić odpowiedzi “Nie”, jeśli:
  Obecnie masz zaburzenie fizyczne lub psychiczne z powiązanym zachowaniem, ale takie zachowanie nie stanowiło, nie stanowi obecnie ani nie będzie stanowić zagrożenia dla twojej własności, bezpieczeństwa lub dobrobytu lub dla własności, bezpieczeństwa czy dobrobytu innych osób; lub

 218. Witam lecimy do Kanady i chcemy rowniez odwiedzic USA, powrot bedzie rowniez z Kanady co zaznaczyc tranzyt czy docelowy bo juz sie pogobilem

 219. Witam,
  mój mąż leci w celach biznesowych do USA (ESTA), w ciągu najbliższego roku będzie musiał lecieć kilka razy, czy ja mogę lecieć z nim na ESTA turystyczną, gdy:

  1) jestem zatrudniona w Polsce i jestem na urlopie/pracuję zdalnie?
  2) nie jestem zatrudniona i chcę mu towarzyszyć, by uniknąć rozłąki?
  3) nie jestem zatrudniona i chcę mu towarzyszyć, by uniknąć rozłąki – czy mogę w sen sposób jechać z min kilka razy w roku?

  • Ponieważ ESTA jest 100% wizą turystyczną nie powinna Pani podawać że powodem podróży jest uniknięcie rozłąki. Po prostu mąż jedzie w celach biznesowych a Pani jedzie razem z nim i będziecie wspólnie zwiedzać (po godzinach pracy męża) USA. Tak może Pani spokojnie jechać kilka razy do USA na ESTA. Ważne aby za każdym razem wróciła Pani do Polski a nie podróżowała do innego kraju (np do Kanady czy Francji) i stamtąd ponownie jechała do USA. W przepisach określone to jest jako “powrót do kraju którego się jest obywatelem”.

 220. Dzień dobry, moja ciocia podczas wypełniania ESTA była zatrudniona w firmie X, teraz jest już na emeryturze i wylatuje do USA na wakacje. ESTA jest nadal ważna, czy w związku z przejściem na emeryturę powinna zawnioskować o nową ESTA?

  • Proszę się nie przejmować zakończeniem pracy. To nie jest aż tak ważna zmiana aby starać się o nową ESTA. Jeśli w czasie rozmowy z urzędnikiem będą jakieś pytania odnośnie zmian w ESTA od czasu wypełnienia proszę tylko wspomnieć o zakończeniu pracy ..i to wszystko. Urzędnik naniesie wszystkie poprawki w systemie

 221. Dzień dobry, proszę o poradę. Przy składaniu wniosku o ESTA w zeszłym roku, w miejscu dane kontaktowe w USA i adres podczas pobytu wpisałem adres pierwszego hotelu, w którym się zatrzymałem. W tym roku lecę znowu i jedynie mogłem edytować adres podczas pobytu. Czy nie będzie z tego powodu problemu przy wjeździe czy lepiej złożyć wniosek ponownie ze zmienionymi danymi kontaktowymi w USA.

 222. Dzień dobry, mam dwa pytania – w moim wniosku nie wpisałam mojego nazwiska panieńskiego, a we wniosku syna moje nazwisko wpisałam obecne po mężu (nie panieńskie) – czy to może być problemem? Obie Esty już zaakceptowane.

  • Czyli w obu przypadkach podała Pani dokładnie takie same swoje dane osobowe. Jeśli te dane są zgodne z tym co ma Pani w paszporcie (czyli w paszporcie nie ma Pani podanego nazwiska panieńskiego) – nie powinno być problemów. Taka sytuacja jest do wyjaśnienia na miejscu (gdyby urzędnik miał wątpliwości).

 223. Dzień dobry mam zablokowany nr grupy Esta czy z tego powodu mogą być jakieś konsekwencje podczas podróży ?
  ( na szczęście udało mi się wydrukować potwierdzenie otrzymania esty w j. Polskim)

 224. Dzień dobry!
  Pilnie poszukuje informacji czy posiadając już wizę amerykańską turystyczną b1, zostanie ona anulowana po turystycznym wyjeździe na Kubę? Kupiłam wycieczkę na Kubę niczego nieświadoma, a już w sierpniu mam plany na wyjazd do USA. Proszę o podpowiedz! Pozdrawiam

 225. Dzień dobry,
  Mój syn (lat 14) leci do USA z grupą, wypełniłam dla niego wniosek ESTA i został zaakceptowany. We wniosku było pytanie o podwójne obywatelstwo. Syn oprócz obywatelstwa polskiego ma również obywatelstwo irlandzkie, co podałam we wniosku razem z nr paszportu irlandzkiego. Czy syn powinien wziąć ze sobą do USA również paszport irlandzki do wglądu na granicy (całość wniosku była wypełniona na paszport polski)? Dziękuję bardzo za pomoc.

 226. Witam, czy mogę dodać do istniejącej już grupy następna osobę? Wyłączyłam przeglądarkę, a teraz już nie widzę tej opcji dodaj nowego członka.

 227. Dzień dobry, mam już ESTA od kilku dni, na wyjazd dla siebie i syna.
  Niestety teraz zauważyłam, że źle wpisałam drugie imię jego ojca… co należy zrobić?
  Czy będzie z tym problem?

 228. Witam złożyłem wniosek ESTA i dostałem zezwolenie na wyjazd. Po czym zobaczyłem błąd w dacie urodzenia. Jak mam złożyć nową ESTE jeśli jak wybieram złoż wniosek po wypełnieniu pierwszej strony odnośnie danych osobowych i paszportu wyskakuje mi komunikat:
  NIE MOŻNA PRZETWORZYĆ WNIOSKU. ISTNIEJE JUŻ INNY WNIOSEK Z TAKIMI SAMYMI INFORMACJAMI PASZPORTOWYMI

 229. Dzień dobry,

  złożyłam wniosek o ESTA i już po uznaniu go zauważyłam że system sam dodał literę a na koncu ulicy mojego adresu zamieszkania.
  Czy jest to na tyle istotny błąd, żeby wypełniać wniosek ponownie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź!

 230. Dzień dobry , w grudniu dostałam pozytywną ESTA , ale zapomniałam że w 2015 dostałam odmowę wizy w Ambasadzie czy muszę wniosek składać od nowa?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ile kosztuje wyjazd do USA w 2024 roku.

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2024 roku? Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...

Najciekawsze miasta USA – jak zaplanować pierwszą podróż?

Stany Zjednoczone to ogromny kraj, który swoim zasięgiem obejmuje powierzchnię 9,4 mln km2. Najtrudniejszą decyzją podczas planowania podróży...