Wyjazd do USA 2022 – Koronawirus – COVID

Podróż z Polski do USA 2021
Wyjazd do USA z Polski - COVID

Szczegółowe informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID oraz testów koronawirusa COVID.

Z Polski oraz krajów Unii Europejskiem w czasie trwania COVID można podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych. Dotyczy to osób posiadających wizę turystyczną B1/B2, pracowniczą studencką oraz ESTA. Wciąż jednak dla wszystkich osób podóżujacych do USA w czasie koronawirusa obowiązują obostrzenia.

USA – Koronawirus

Wymagania podróży z Polski do USA w czasie trwania koronawirusa (COVID) dla wszystkich osób.

 • Osoby powyżej 2 roku życia podróżujące do USA muszą przed wejściem na pokład okazać negatywny test na COVID zrobiony maksymalnie na dzień (nie na 24h!) przed wylotem.
 • Osoby powyżej 18 roku życia przekraczające z USA muszą być W PEŁNI ZASZCZEPIONE i MUSZĄ okazać dokument potwierdzający szczepionki.
 • Linie lotnicze przed wejściem danej osoby na pokład samolotu MUSZĄ sprawdzić status zaszczepionej osoby. Pracownik linii lotniczej decydują czy dana osoba zostanie wpuszczona na pokład.
 • Akceptowane szczepionki na podróż do USA to wszystkie szczepionki zatwierdzone przez FDA: Moderna, Johnson & Johnson/Janssen, Pfizer-BioNTech oraz szczepionki zatwierdzone przez WHO: Moderna, Johnson & Johnson/Janssen, Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Oxford-AstraZeneca/Covishield, Sinopharm i Sinovac.
 • Osoby podróżujące do USA nie muszą być zaszczepione dawkami przypominającymi
 • Wszystkie osoby powyżej 18 roku życia podróżujące do USA muszą wykazać negatywny test (PCR/Antigen) zrobiony maksymalnie 1 dzień  przed podróżą
 • Dzieci poniżej 18 roku życia nie muszą być zaszczepione. Jeśli jednak podróżują z w pełni zaszczepionymi rodzicami muszą wykazać negatywny test na max 24 godziny przed podróżą do USA. Jeśli podróżują same lub z opiekunami muszą wykazać negatywny test na max 24 godziny przed podróżą.
 • Dzieci poniżej 2 roku życia nie muszą być poddane testom na covid przed podróżą do USA

Podróż do USA – zasady dla ozdrowieńców

 • Ozdrowieńcy podróżujący do USA w czasie koronawirusa zwolnieni są jedynie z testów. Osoby, które przeszły COVID-19 muszą jednak przedstawić zaświadczenie lekarskie wraz z dokumentacją/zaświadczeniem potwierdzającym wyzdrowienie.
  Wyzdrowienie musi mieć miejsce maksymalnie na 90 dni przed datą podróży do USA.
 • Ozdrowieńcy MUSZĄ być zaszczepieni aby wlecieć do USA.

Podróż do USA – osoby niezaszczepionePodróż do USA - covid zaświadczenie

 • Osoby niezaszczepione lub zaszczepione tylko jedną dawką (w szczepionce dwudawkowej) nie mogą wjechać do USA.
 • Wyjątkiem są osoby posiadające przeciwskazania medyczne do przyjęcia szczepionek na koronawirusa lub należą do grupy osób wyłączonych z obowiązku szczepienia (patrz zdjęcie powyżej).

Osoba staje się w pełni zaszczepiona i może wjechać do USA gdy jest:

14 dni po akceptowalnej jednodawkowej szczepionce.
14 dni po drugiej dawce dopuszczalnej szczepionki dwudawkowej.
14 dni po otrzymaniu dowolnej kombinacji dwóch dawek dowolnych szczepionek dwudawkowych zatwierdzonych/dopuszczonych przez FDA lub WHO, pod warunkiem, że dawki były podawane w odstępie co najmniej 17 dni.

   

Szczegółowa definicja osoby w pełni zaszczepionej znajduje się w linku poniżej.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated-guidance.html

Test na COVID przy wjeździe do USA.

Test na COVID powinny być przetłumaczone na język angielski tylko w przypadku gdy podróż odbywa się innymi liniami lotniczymi niż LOT.  Dokumenty potwierdzające test powinny zawierać pełne informacje dotyczące typu szczepionki, daty szczepienia, miejsca w którym była zaszczepiona osoba (szpital/klinika/przychodnia itp.) oraz jednostki wydającej zaświadczenie. Dowód szczepienia może być również przedstawiony w formie elektronicznej.

Jakie testy COVID są akceptowane przed wylotem do USA

Aby wjechać na terytorium USA akceptowane są zarówno szybkie testy antygenowe (rapid test), testy laboratoryjne (laboratory tests) jak również testy wykonywane w domu (self-test). źródło informacji (cdc.gov)

Poniżej znajduje się wzór zaświadczenia/testu na COVID wraz z tłumaczeniem.

test na Covid do USA
Test na Covid – wzór zawierający opis również po angielsku

Podróż z Polski do USA – dodatkowe wymagania

Dodatkowym przepisem, który został wprowadzony dla podróżujących z Polski do USA 2022 jest obowiązek wypełnienia dokumentu o stanie zdrowia.

Należy go wydrukować, wypełnić i okazać przy odprawie na lotnisku.
DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ 
UWAGA! Jest to dokument w jezyku angielskim i nie jest dostępne oficialne tłmaczenie w języku polskim.

Ważność szczepionki przy wlocie do USA.

Na chwilę obecną (marzec 2022) w Stanach Zjednoczonych wszystkie szczepionki, paszporty szczepionkowe itp. ważne są bezterminowo. Europejski paszport COVID nigdy traci ważności na terenie USA, można lecieć do USA na nieważnym paszporcie COVID.

Podróż LOTem z Polski do USA – Oświadczenie o Stanie Zdrowia

Podróż do USA - 2021 -Covid - dokument
Wzór Oświadczenia o Stanie Zdrowia do wypełnienia przed podróżą do USA (do pobrania poniżej)

Przed wylotem z Polski do USA należy również wypełnić tzw. Oświadczenie o Stanie Zdrowia. Są to trzy dokumenty, a właściwie oświadczenia potwierdzające raz jeszcze szczepienia na COVID, negatywny test, zapoznanie się z Proklamacją w sprawie wznowienia podróży. Poniżej można pobrać wzory dokumentów, które należy wypełnić przed wejściem na pokład. Dokumenty te można również otrzymać na lotnisku.

Dokument nr 1 | Dokument nr 2 | Dokument nr 3
źródło: https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/specjalne-wymagania/dokumenty-podrozne/podroz-usa

Osoby podróżujące do USA innymi liniami lotniczymi niż LOT, otrzymają takie dokumenty przed wejściem na pokład lub (po zakupie biletu online) w wersji elektronicznej do wydrukowania.

Podróż z USA do Polski – testy COVID przy wylocie z USA

Podróżni posługujący się polskim paszportem, przybywający z USA do Polski nie muszą przedstawiać dowodu negatywnego wyniku testu na COVID-19, aby wlecieć na terytorium Polski. Oznacza to, że nie jest konieczne wykonanie testów na COVID przed wylotem ze Stanów Zjednoczonych.
..”Fully vaccinated travelers do not need to get tested before leaving the United States unless required by their destination…”

Kwarantanna po przylocie do USA.

Po przylocie do USA dla osób w pełni zaszczepionych nie obowiązuje kwarantanna. Może jednak dotyczyć osób, które nie zostały zaszczepione i mogą podróżować do USA posiadając specialne zezwolenie. Szczegóły dotyczące zezwolenia z obowiązku szczepienia dostępne są na stronie https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/

źródło:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated-guidance.html
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

PODRÓŻ DO USA 2022. Pytania i odpowiedzi materiał video z mojego kanału YouTube

   

Więcej informacji dotyczących podróży
PODRÓŻ DO USA porady
ESTA – jak wypełnić formularz, podróż do USA bez wizy
WYNAJEM SAMOCHODU W USA
MOJE Ebooki (PRZEWODNIKI PO USA)
PRZEWODNIK PO USA

Informacje zawarte na tej stronie są wyłącznie moją własną interpretacją i tłumaczeniem oficjalnych przepisów znajdujących się podanych powyżej stronach (źródła) nie mogą być traktowane jako porady prawne.
PP

158 komentarze

 1. Witam, czy niezaszczepione dzieci nie maja kwarantanny? Znalazłam taki zapis ze osoby niezaszczepione, które moja wjechać (podróżuje z zaszczepionymi rodzicami) mogą zostać skierowane na kwarantannę. Pozdrawiam

  • Dzieci poniżej 18 roku życia nie muszą mieć szczepionki aby wjechać do USA. Nie znalazłem nigdzie informacji o kwarantannie dla dzieci poniżej 18 lat. Proszę o podanie źródła tych informacji.

   • Już znalazłam ze dzieci są zwolnione z kwarantanny, ale znalazłam zapis ze muszą zrobić test między 3-5 dniem. Jak to działa? Czy to jest w jakiś sposób sprawdzane? Pozdrawiam

    • Dzieci muszę mieć testy zrobione na max 72 godziny przed podróżą jeśli wylatują z zaszczepionymi rodzicami. I na 24 godziny przed wylotem jeśli podróżują z opiekunem itp. Liczy się data wystawienia testu i data wejścia na pokład samolotu a nie data wylądowania w USA.

     • Tak tak, ale właśnie uzupełniłam dokumenty od linii lotniczej i muszę podpisać ze przeprowadzę córce test w 3-5 dniu po przylocie, wcześniej się z tym nie spotkałam.

      • O ile pamiętam jest to tylko oświadczenie a nie zobowiązanie i nie sądzę aby ktokolwiek to sprawdzał. Tak naprawdę wszystkie osoby, które wleciały do USA po 8 listopada i z którymi prowadzę korespondencję pisały, że nikt w USA nie patrzy na dokumenty, które wypełnia się przed wylotem.

 2. W Katowice Lotnisko, pracownicy odprawy nie sa zaznajomieni z przepisami . Mialam wszystkie prawidlowe dokumenty do wylotu do Dallas, USA, szczepionka jednorazowa J/J , prawidlowy Covid 19 test przed wylotem, i nie wpuszczono mnie do samolotu, tlumaczac ze musze miec Paszport Covidowy. We Frankfurt mialam miec tylko przesiadke nie przemieszczajac sie nawet na Terminalach. Stres, nerwy, brak informacji, bardzo niemila obsluga!!!, Gdyby nie pomoc blizkiej mi osoby z Dallas, gdzie byla ze stalym kontaktem telefonicznym Lufthansa, i zmienili mi lot na inny termin bezplatnie. W Katowice , nie wpisali zadnej informacji do komputera, gdzie musialabym zaplacic jeszcze raz za bilet. Nie polecam do korzystania z tego lotniska.

 3. Witam, mam pytanie, a jak jest z podróżą tranzytem? Tzn. lecę z Polski do Meksyku przez USA i paszport Covid oraz test obowiązuje to jest jasne, a czy wracając przez USA również muszę zrobić test przed wylotem z Meksyku?

  • Lecąc bezpośrednio z do Polski (niezależnie z jakiego kraju) testów nie trzeba robić ponieważ jesteś obywatelem polskim a Polacy „wracający” do kraju wg przepisów jakie ustalił rząd nie muszą mieć robionych testów.
   Jednak jakikolwiek tranzyt (czyli w tym przypadku lot przez USA) wymaga okazania testu przed wejściem na pokład samolotu.

   • Tak właśnie myślałem, że test przy tranzycie powrotnym trzeba zrobić, aczkolwiek wydawało mi się, że USA w stosunku do Meksyku miało wcześniej trochę inne przepisy, gdzie przebywając tam minimum 14 dni można było wjechać na terytorium USA bez testu, rozumiem, że teraz to się zmieniło?

    • Tak zmieniły się przepisy wjazdowe do USA od 8 listopada, gdy została wprowadzona nowa proklamacja prezydencka. Proszę również pamiętać, że poprzednia proklamacja także wymagała zrobienia testów przed wlotem do USA. Termin 14 dni obowiązywał osoby, które chciały wlecieć do USA ale nie mogły tego zrobić z krajów Schengen. Wówczas takie osoby przylatywały na 14 dni np do Meksyku i stąd (w ważnym testem) wlatywały do USA.

     • O.K teraz już wszystko jasne, bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, czy przy tranzycie w USA bagaż rejestrowany odbiera się i idzie do odprawy razem ze wszystkimi bagażami przed dalszą częścią podróży i czy 2 godziny przerwy pomiędzy lotami jest wystarczające? Podróż mam na jednym bilecie.

      • Tranzyt bagażu zależy od linii lotniczej. Proszę zapytać się przy odprawie (nadawaniu bagażu) jak to działa w przypadku lotu którym dostanie się Pan do USA. Teoretycznie wszystko powinno odbywać się automatycznie bez odbierania bagażu rejestrowanego i ponownego nadawania go na lot międzynarodowy.
       2 godziny powinno w zupełności wystarczyć. Dużo zależy od tego na jakim lotnisku jest przesiadka. W większości portów lotniczych w USA sprowadza się to do przejazdu wewnętrzną, darmową kolejką pomiędzy terminalami.

 4. O co chodzi w punkcie 3, części drugiej Deklaracji o stanie zdrowia? Dlaczego obowiązkowo mam zaznaczać że poddam się kwarantannie skoro nie obowiązuje mnie kwarantanna? Jestem zaszczepiony i będę miał zdrobiony test.

  • Niestety takie są zasady i warunki na których można przekraczać granicę z USA. Obowiązują one wszystkie osoby, które lecą z Unii Europejskiej do USA i wszyscy muszą wypełnić taki wniosek przed wejściem na pokład samolotu.

  • Tak, wszyscy wypełniają te formularze, ale tak naprawdę to nikt na to nie patrzy przy wlocie do USA. Takie mam przynajmniej sygnały od osób które wleciały ostatnio do Stanów. To tylko „formalność i papierkowa robota” dla linii lotniczych.

 5. Planuję w czerwcu pobyt w San Diego wspólnie z rodziną. Chcemy spędzić miesiąc u mojego teścia. Jest to nasza pierwsza podróż do USA. Proszę o informację, gdzie najlepiej kupić bilety. i jakie połączenie lotnicze byłoby najlepszą opcją. Czy np zakup biletów w USA jest bardziej opłacalne.

 6. Moja córka lat 15 leci sama do rodziny do US bez opiekuna. Nie jest zaszczepiona . Czy wystarczy jej tylko ESTA i negatywny test covid czy tez powinna wypełniać jakieś formularze . Ja już się całkowicie pogubiłam w tych przepisach

  • Ponieważ córka jest osobą niepełnoletnią może przekroczyć granicę z USA bez dowodu szczenienia ale (tak jak Pani pisze) z negatywnym testem zrobionym na 1 dobę przed wylotem do USA (a dokładnie przed wejściem na pokład samolotu). Będzie również musiała wypełnić formularze o których napisałem w tym artykule. W sumie to będzie wymagany w większości jej podpis.

 7. Mam zaplanowany wylot do NY 26.01 , zastanawiam się czy na miejscu przy wejściach na atrakcje/do restauracji jest akceptowany nasz Europejski certyfikat Covid ? Trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie… Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

  • Tak, akceptowany jest europejski certyfikat tzw „Proof of Vaccination” Amerykańska agencja CDC nie opublikowała, żadnych informacji, jakie konkretnie certyfikaty są wymagane w USA więc jest to jednoznaczne z tym, że akceptowane są wszystkie.

   „…Vaccines listed for emergency use by the World Health Organization (WHO) are acceptable, and visitors can show their vaccine record from the place where it was administered…

   Źródło: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/faq.html

 8. Lecę na Florydę 24 stycznia, jednak chcę również zaliczyć Teksas. Chciałbym przemieścić się z Miami do Austin samolotem. Czy na takie loty również jako obywatel PL robić testy przed wylotami? Z tego co czytam wymagana jest jednie maseczka, jedna wolałbym być bardziej pewny. Dzięki za pomoc.

 9. Witam Mam pytanie odnosnie wyjazdu z tytułem ozdrowienca. Czy jest to możliwe i jakie sa wytyczne? Będę wdzięczna za udzielenie informacji

 10. (joanna d,g) Mam pytanie LECE DO SAN ANTONIO TX przez DENVER czy szczepionka jedno dawkowa Vaccine Janssen wystarcza ,czy musze poddac sie dodatkowym szczepieniu (wazna do 15.08 2023r)

 11. Dzien dobry mam pytanie odnosnie booster czy potrzebny jest osobie lecacej z Polski do USA ktrora leci na ESTA i posiada dwie dawki szczepionki.A jesli chodzi o formularze o ktorych Pan pisze to linie lotnicze daja juz przed samym wylotem do USA czy trzeba samemu to wydrukowac i wypelnic wczesniej?

  • Booster na dzień dzisiejszy nie jest wymagany. Za osobę w pełni zaszczepioną uznaje się osobę która przyjęła dwie dawki szczepionki lub jedną (gdy szczepionka jest jednodawkowa)
   Formularze można wypełnić w domu jak i na lotnisku – to nie ma znaczenia.

 12. Cześć,
  Jakie dokumenty muszę przedstawić przy podróży do NYC jeżeli chodzi o covid? Jestem osobą zaszczepioną (szczepionka J&J) oraz ozdrowieńcem. Czy certyfikat UE szczepienia w języku angielskim oraz certyfikat ozdrowieńca również w tym samym języku z oficjalnej strony rządu będzie w porządku? Czy może potrzebuje specjalnego zaświadczenia od lekarza?

  • Wystarczy dowód szczepienia taki, który Pani otrzymała w Polsce. Może być on wydrukowany może być również w telefonie. Zdecydowanie ważniejszy jest w tym momencie certyfikat UE szczepienia (po angielsku) niż certyfikat ozdrowieńca.
   Zaświadczenie od lekarza nie jest akceptowane -musi być to oficjalny dokument (czyli tzw paszport Covidowy)

 13. Witam mam pytanie. Chcę lecieć do SF w kwietniu, jestem na etapie wyrabiania paszportu żonie więc w esta nie mogę się na chwile obecna zgłosić. Chcę już zakupić bilety które w tej najniższej klasie są bezzwrotne, jeżeli zmieniła by się sytuacja i znowu wlot do USA dla turystów zostałby wstrzymany wtedy linia lotnicza musi zwrócić za bilety czy bilet przepada?

  • Proszę skontaktować się z linią lotniczą. Każda z nich ma swoje wewnętrzne przepisy. Ale gdyby to rząd USA zdecydował o zamknięciu granic wówczas jest to decyzja niezależna ani od Pana ani od linii lotniczych więc przypuszczam, że dostanie Pan zwrot pieniędzy lub voucher do wykorzystania w innym terminie.

 14. W marcu lecę do USA, do Miami. Obecnie przechodze covid, więc będe ozdrowieńcem. Rozumie, że w tym wypadku nie muszę robić testu przed wylotem, wystarczy dokument , że wyzdrowaiłem? Lecę z Lotem. Kolega miał podobną sytuację w listopadzie i od niego wymagali testu mimo, że był ozdrowieńcem. Ogółem na tych polskich formularzach też nie ma pola, że jest się ozdrowieńcem, a w oryginale, tym amerykańskim jest taka opcja. Sam nie wiem już co mam robić i kogo pytać.

  • Bycie ozdrowieńcem nie zwalnia z obowiązku zrobienia testu. Podobnie jak bycie zaszczepionym – też trzeba mieć test przed wlotem do USA. Zarówno ozdrowieniec jak osoba zaszczepiona wciąż mogą zachorować dlatego testy są wymagane.
   Czy kolega wleciał z dokumentacją ozdrowieńca? Jakie to były dokumenty?

   • Dobry wieczór, uprzejmie proszę o informację na czym opiera Pan powyższy wniosek, że bycie ozdrowieńcem nie zwalnia z obowiązku zrobienia testu? Zgodnie z informacjami podanymi na stronie CDC „documentation of recovery” zwalnia z obowiązku zrobienia testu.

    • Informacje posiadam ze strony: https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/Airline_Checklist_Amended_for_Vaccine_Order_110621_for_posting_UPDATE.pdf
     Dokładnie jest to trzecie strona w której jest napisane, że pasażer który legitmuje się dokumentacją ozdrowieńca musi spełnić WSZYSTKIE 6 wymaganych podpunktów
     Part 2, Option B: Passenger Shows Documentation of Recovery from COVID-19
     Passenger must meet all 6 requirements to verify option B:
     1. TYPE OF TEST: The test is a viral test. See guidance in Part 2, Option A, #1 (Type of Test)

     • Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź, niemniej jednak inaczej interpretuję postanowienia zawarte w załączonym dokumencie. W pkt 5. wskazuje się, że „The test result must be positive”, co oznacza, że wymagania, które ozdrowieniec musi spełnić (Passenger must meet all 6 requirements to verify option B) dotyczą testu pozytywnego, który wykonał uprzednio (nie zaś bezpośrednio przed lotem) i który spowodował skierowanie danej osoby na izolację po upływie której to izolacji osoba otrzymuje status ozdrowieńca. Zatem według mnie punkt: „Part 2, Option B: Passenger Shows Documentation of Recovery from COVID-19” nie odwołuje się do testu, który ozdrowieniec musiałby wykonać przed lotem, a do testu, który uprawnia go do otrzymania statusu ozdrowieńca i tym samym zwalnia z obowiązku robienia testu bezpośrednio przed lotem.

      • To bardzo dobry temat do praktycznej dyskusji. Dodam go w takim razie na grupie Facebooka „Planowanie podróży po USA”. Być może ktoś przekroczył granicę z USA jako ozdrowieniec i podzieli się cennymi, praktycznymi informacjami.

       • Witam planuje wylot to LA w kwietniu i także mam status ozdrowieńca. Jest napisane że prócz papieru w którym będzie zawarte że jestem ozdrowieńcem i miałem covida do 90 dni przed wylotem potrzebne jest jeszcze „zaświadczenie lekarskie dotyczące możliwości odbycia podróży” o co tu chodzi i gdzie to mogę zdobyć bo szczerze mówiąc dzwoniłem do NFZ i też za bardzo nie wiedzą …

        • Zaświadczenie lekarskie dotyczące możliwości odbycia podróży to nic innego jak pismo z pieczątką od lekarza wystawione maksymalnie 3-4 dni przed wylotem z informacją, że ogólny stan zdrowia pozwala na odbycie podróży do USA. Tak naprawdę im więcej pieczątek tym lepiej ponieważ rząd USA nigdzie nie określił jak ma taki dokument wyglądać. Wszystko jest więc w rękach osób/załogi wpuszczający pasażerów na pokład. To oni decydują.

   • Witam, czy jak się dziś zaszczepie szczepionką 1 dawkowa to mogę za 5 dni lecieć do usa czy musze koniecznie odczekać 14 dni?

    • Trzeba odczekać pełnych 14 dni ” People are considered fully vaccinated for the purposes of traveling to the United States 2 weeks (14 days) after a dose of an accepted single-dose vaccine”

 15. Witam, podobno na lotnisku w San Francisco przy wylocie pytają o testy. Informacja od dziennikarki – nie pamiętam portalu, a cena wykonania na lotnisku 200$. Cenę potwierdziła mi córka, która to sprawdziła.

 16. „Test na COVID powinny być przetłumaczone na język angielski tylko w przypadku gdy podróż odbywa się innymi liniami lotniczymi niż LOT. Dokumenty potwierdzające test powinny zawierać pełne informacje dotyczące typu szczepionki, daty szczepienia, miejsca w którym była zaszczepiona osoba (szpital/klinika/przychodnia itp.) oraz jednostki wydającej zaświadczenie. Dowód szczepienia może być również przedstawiony w formie elektronicznej”

  według mnie w tym tekście jest błąd , ponieważ dokumenty potwierdzajace test nie zawieraja informacji dotyczących szczepienia. To są dwa, zupełnie różne dokumenty . Nie do konca tez zgadzam sie ze stwierdzeniem, że testy powinny być przetłumaczone na angielski tylko gdy podróż odbywa sie innymi liniami niż LOT. Nawet podrózując po Europie, do krajów , które wymagaja testów, wynik powinien być po angielsku.
  Pozdrawiam

 17. Dzień dobry Panie Pawle ,napiszę kila praktycznych porad dla osób niezaszczepionych ale niestety nie dla osób, ktore nie chcą się szczepic.CDC dopuszcza wyjątki.I jest taki ,ktory mówi ,że jezeli nie mozesz się zaszczepić to potrzebujesz zaswiadczenia od lekarza ,że nie mozesz szczepic się przeciw Covid.Nie może to być jakieś ogólne zwolnienie. Następnie tuż przed wyjazdem trzeba posiadać zaświadczenie ,że jest się zdrowym i nie ma przeciwskazań do podróży .Jeżeli jesteś ozdrowiencem to do 90 dni po zachorowaniu nie obowiazuje cię test ,jedynie certyfikat ozdrowienca.To wszystko działa na pewno w LOT .Nie wiem ,jak w innych liniach lotniczych.Poniewaz to linie lotnicze decyduja czy wpuscic osobę na poklad.W Stanach juz nikt tego nie sprawdza.Posiadam te wszystkie dokumenty i szczęsliwie jestem w Palm Beach od kilku dni.Pozdrawiam

 18. Dzień dobry. Lecę jutro do USA. Jak to w końcu jest z tymi testami. Mam paszport c19 -pełne szczepienie plus kilka dni temu wyzdrowiuałem z covid więc mam też status ozdrowieńca i zaświadczenie od lekarza że wyzdrowiałem. Czy nadal muszę zrobić test covid przed wylotem ? Than you from the mountain 😉 i pozdrawiam

  • Mając status ozdrowieńca potwierdzony dokumentami jesteś zwolniony z testu przez okres 90 dni od daty „wyzdrowienia” Takie są przepisy na dzisiejszy (24 luty 2022)
   źródło: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

   If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel).

   Udanej podróży! Jor Łelkom!

 19. Dzień Dobry, mam lot do USA w połowie kwietnia. Jestem zaszczepiony dwoma dawkami Phizer i mój certyfikat Covid EU jest ważny do 1 kwietnia. Czy dwie dawki są wystarczające wjazdu do USA czy muszę zażyć 3 dawkę?

   • Czy to znaczy, że jeśli mam dawkę Johson and Johson, która jest akceptowana w USA, ale certyfikat kończy ważność w pl akurat przed planowanym wylotem to czy muszę wziąć dawkę przypominajaca? Czy mnie wpuszcza na tej jednej dawce? Ile w Stanach jest ważny certyfikat jak to jest?

    • W USA nie obowiązują certyfikaty ważności szczepione. Jeśli ktoś jest w pełni zaszczepiony spełnia wymogi wjazdu do USA. J&J jest szczepionką jednodaniową. Wszystkie informacje znajdują się powyżej wraz z odnośnikami do źródła.

 20. Witam,temat który chcę poruszyć może Cię Pawle już irytować gdyż jest często podejmowany przez Twoich sympatyków,lecz jednak proszę o odpowiedż.
  Jestem zaszczepiony dwoma dawkami lecz ważność szczepień kończy się za kilka dni a lecę na początku kwietnia i tu pytanie czy muszę się szczepić trzecią dawką czy moze wystarczy mi w tym przypadku zrobienie testu?
  Jeżeli tak to ile godzin przed wylotem powinienem zrobić test?
  Dodam że jestem pełno letni.
  Pozdrowienia ze wschodu.

  • Na dzień dzisiejszy aby wjechać do USA wystarczą dwie dawki szczepionki. Nie jest wymagana dawka uzupełniająca ani trzecia dawka. Test należy zrobić na DZIEŃ przed wylotem. Nie jest określone to w godzinach więc nie 24 godziny a jeden dzień (który tak naprawdę może mieć więcej niż 24 godziny gdy przekracza się strefę czasową).

 21. Dzień Dobry,
  16.03.2022 lecę do Miami, planuję też jednodniowy wypad na Bahamy. Czy muszę mieć jakieś dodatkowe dokumenty żeby popłynąć na Bahamy?

 22. Hej. W kwietniu wybieram się do USA i jestem w podobnej sytuacji jak przedmówcy. Zostałem zaszczepiony dwiema dawkami czyli spełniam kryteria wjazdu ALE certyfikat jest już nieważny i taka informacja pokazuje się po jego zeskanowaniu. To nie powoduje problemów na granicy? Wolałbym nie zostać zawrócony na lotnisku, a niestety nigdzie w internecie nie jest to wyjaśnione czarno na białym…

   • Na tej stronie jest wyjaśnione kto jest uznawany, za w pełni zaszczepionego, jest info, ze booster jest wskazany ale nie konieczny. Natomiast czy to dotyczy osób wjeżdżających z Europy? Z Polski? Zasady nie musza być takie same dla obywateli jak dla przylatujących cudzoziemców. I nigdzie nie ma informacji jak długo szczepienie jest ważne? Mam wątpliwości czy nieważny paszport covidowy zostanie uznany?

 23. Dzień dobry , 27 marca lecę do USA , to niedziela , test należy wykonać w sobotę , rozumiem , ze może to być test wykonany na lotnisku ? Taki szybki ? Na inne czeka się 24 h na wynik wiec trzeba by było go robić w piątek a to już 2 dni przed wylotem ..,???

 24. „Dodatkowym przepisem, który został wprowadzony dla podróżujących z Polski do USA 2022 jest obowiązek wypełnienia dokumentu o stanie zdrowia.

  Należy go wydrukować, wypełnić i okazać przy odprawie na lotnisku.
  DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ
  UWAGA! Jest to dokument w jezyku angielskim i nie jest dostępne oficialne tłmaczenie w języku polskium”

  Czy nadal to trzeba wyepłnić??

 25. Witam,

  czy jest może tutaj osoba, która leciała w niedawnym czasie do Ameryki tylko i wyłącznie na podstawie certyfikatu ozdrowieńca plus zaświadczeniu od lekarza ?
  Jeśli tak, czy był też wymagany test?
  Skąd pozyskać zaświadczenie od lekarza ?
  Czy to ma być zaświadczenie od lekarza ze zwykłej przychodni NFZ,
  A może od lekarza medycyny podróży ?
  A może to może być zaświadczenie od lekarza z prywatnej opieki zdrowotnej ( Medicover)
  Rozumiem, że takie zaświadczenie musi być wystawione w języku angielskim?

  dziękuję za odpowiedź!
  Pozdrawiam

  • Do USA nie można wlecieć TYLKO na podstawie certyfikatu ozdrowieńca. Certyfikat zwalnia TYLKO z testu ale pod warunkiem, że od momentu wyzdrowienia nie upłyneło max. 90 dni.
   Zaświadczenie o wyzdrowieniu może być w języku polskim ale w przypadku gdy leci się liniami LOT.
   Zupełnie wystarczy zaświadczenie od lekarza z przychodni NFZ. Dodatkowo paszport covidowy jest również zaświadczeniem o wyzdorwieniu ponieważ jest tam zapisana data zachorowania/wyzdrowienia.

 26. Słyszałam że nawet ozdrowieniec musi być zaszczepiony żeby był wpuszczony do USA. Czy to prawda ? Czy wystarczy zaświadczenie lekarskie i dokument wykazujący ozdrowienie do 90 dni ?

 27. Witaj, czy ubezpieczenie zdrowotne potwierdzenie muszę posiadać wydrukowane czy też może być w telefonie? Czytałem, że oficer migracyjny może sobie to zażyczyć jak i okazanie biletu powrotnego. Jedno z dwóch ubezpieczeń mam jako w aplikacji revolut i tam jest wyświetlane po polsku.

  • Dokumenty mogą być w formie elektronicznej. Tak, oficer imigracyjny ma prawo sprawdzenia biletu powrotnego. Jeśli się Pan wczyta w przepisy bilet powrotny to jeden z warunków wjazdu do USA na ESTA.

 28. Cześć, wylatujemy w najbliższy czwartek z Berlina do NY. Czy oprócz zrobionego dzień wcześniej testu antygenowego, esty, wydrukowanych biletów, paszportów, potwierdzenia zdrowotnego, musimy coś jeszcze mieć?

  • Jakie informacje powinno zawierać to zaświadczenie o stanie zdrowia? Czy lekarz w przychodni będzie zorientowany jaki to rodzaj dokumentu, aby był akceptowany przy wejściu do samolotu? Czy to zaświadczenie będzie od razu w języku angielskim czy trzeba go sobie przetłumaczyć na własną rękę? Lecę w drugi dzień świąt. W pierwszy dzień świąt może być problem ze zrobieniem testu. Na lotnisku na 100% będzie można zrobić taki test w dniu wyjazdu? Jeśli posiadam ważny paszport covidowy z dwoma dawkami to już nie potrzebuję żadnego zaświadczenia o przebytych szczepieniach?

 29. Dzień dobry,
  Czy ktoś orientuje się może jakie są zasady podróżowania z NY na Hawaje? Planujemy wyjazd do USA z tygodniowymi wakacjami na Hawajach i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o warunkach wjazdu specyficznych dla wysp.
  Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam,
  Ewelina

   • Dokładnie tak. Wszystkie restrykcje zostały zniesione (jeśli chodzi o testy przed wylotem jak i maseczki). Wciąż jednak należy być zaszczepionym aby wlecieć bezpośrednio na Hawaje spoza USA. Jednak wszystkie „lokalne” loty są bez restrykcji

 30. Dzień dobry
  Czy dziecko do 11 roku życia musi być w pełni zaszczepione?, czy wystarczy tylko test na dzień przed wylotem?
  Dziękuje

 31. DZIEŃ DOBRY
  zamierzam lecieć do rodziny do Kanady , stamtąd samochodem chciałabym się wybrać do USA , rozumiem że muszę mieć esta ale jakie dokumenty jeszcze, związane z covid i nie tylko , powinnam posiadać żeby przekroczyć granicę lądową Kanady z USA na polskim paszporcie.

  dziękuję za pomoc
  pozdrawiam
  Beata

 32. Witam. Bardzo proszę o pomoc. 14 mają lecimy z mężem na Florydę, jesteśmy zaszczepieni JJ. Ale jaki test wykonać? Chodzi mi o testy domowe akceptowane przy wlocie do usa? Bardzo proszę o pomoc, gdyż w aptekach ich pełno. Poza tym, czy ten test mam zabrać ze doba na lotnisko, skąd będą wiedzieć że zrobiłam go dzien przed wylotem… nic z tego nie rozumiem :/

  • Właśnie w przypadków testów „domowych” musi mieć Pani potwierdzenie od lekarza lub z apteki, przychodni zdrowia itp. Sama Pani nie może sobie wypisać potwierdzenia wykonania testu. Najprościej umówić się z lekarzem rodzinnym, wyjaśnić że chodzi o zrobienie testu i potwierdzenie (pieczątką i podpisem lekarza) daty i wyniku testu.

 33. Dobry wieczór, czy jeśli moja niezaszczepionych córka lat 17 leci za około miesiąc do rodziny do Las Vegas, czy musi mieć robiony test przed wylotem i po przylocie do stanów, i co z kwarantanna, ponieważ doczytałam że 3-5 dni osoby niezaszczepionych maja obowiązek wykonania testu, przy tym krótkiej kwarantanny, ale czy w tym zaliczają się osoby nieletnie?

 34. Jak mam 16 lat i lecę do usa w październiku będąc niezaszczepiona to czy obowiązuje mnie kwarantanna po negatywnym teście, ponieważ gdzieś przeczytałam, że wtedy kwarantanna nie obowiązuje, a gdzie indziej, że obowiązuje i szczerze zgłupiałam, proszę o informacje jeżeli zna Pan informacje na ten temat.

  • Kwarantanna już nie obowiązuje po przylocie do USA osób, które są niepełnoletnie (poniżej 18 lat). Jest co prawda „zalecana” ale nikt tego nie sprawdza. Proszę śmiało lecieć.

 35. Witam, lecę do Miami z Warszawy z przesiadką w Lisbonie. Czy test muszę zrobić 24h przed odlotem z Warszawy do Lizbony czy liczy się godzina odlotu z Lizbony do Miami ?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję

  • W czasie lotów tranzytowych liczy się godzina (a właściwie dzień) wejścia na pokład samolotu w Lizbonie. Tutaj przed wejściem na pokład sprawdzane są dokumenty (Esta, szczepienia, testy)

 36. Witam mam już ukończone 18 lat ( w lipcu 19) wylatuje pod koniec maja do NY i mam sam certyfikat ozdrowienca. Czy muszę się zaszczepić np 1 dawkowym J&J? Czy wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego o chorobie przewlekłej jaka jest astma? Pytam ponieważ nie wiem jak wyglada sytuacja teraz na stan połowy kwietnia . Dziękuje za przeczytanie i odpowiedz :))

  • Jeśli masz ukończone 18 lat w dniu wylotu MUSISZ być zaszczepiony albo 1 dawką J&J lub dwiema dawkami innych szczepionek. To już niestety loteria bo tak naprawdę nikt nie wie dokładnie jakie są wymagania i dokumenty niezbędne do tego aby wlecieć do USA bez szczepienia.

 37. Na chwilę obecną (marzec 2022) w Stanach Zjednoczonych wszystkie szczepionki, paszporty szczepionkowe itp. ważne są bezterminowo. Europejski paszport COVID nigdy traci ważności na terenie USA, można lecieć do USA na nieważnym paszporcie COVID.- czy to tez dotyczy uzdrowiencow ze mozesz miec niewazny i bez szczepeinia? Jak jest z wjazdem do Kaliforni i czy sie cos zmieni do czewrca?

  Dziekuje

  • TAK. Ozdrowieńcy mają jedynie prawo do wjazdu na teren USA bez testu (jeśli ozdrowienie miało miejsce nie później niż 90 dni przed wylotem). Paszport COVID (nawet nieważny) to dowód że zostało się zaszczepionym.

 38. Z powyższego wyczytałam już, że USA nie mają ważności szczepień. Czy natomiast nie będzie problemu z powrotem? Czy w USA wpuszczą na pokład zaszczepioną osobę (obywatel PL), która wraca do Europy (Holandia) i ma nieważny certyfikat szczepienia tu? W moim przypadku linia lotnicza American Airlines (trasa Meksyk-USA(Dallas)-Holandia(Amsterdam).

  • Jedyną osobą/służbą która może odmówić wejścia na pokład samolotu wylatującego z USA jest obsługa samolotu. To do nich należy sprawdzenie czy osoba wsiadająca na pokład ma ważne szczepienie i czy musi mieć zrobione testy przed wylotem. UWAGA: Każdy z krajów ma swoje odrębne przepisy więc proszę zapoznać się z przepisami wjazdu na teren Holandii (to w Pani przypadku).

 39. Czy ktoś może potwierdzić, ze pomimo tego, ze paszport covidowy ma adnotację, ze szczepienie jest już nie ważne to zostanę wpuszczona do samolotu (LOT) i potem na lotnisku w LA tez będzie Ok?
  Skąd ta informacja, ze można przylecieć na nieważnym paszporcie covidowym?
  Właśnie się zorientowalam, ze z powodu skrócenia czasu ważności szczepienia, mam niewazny paszport covidowy. Nie zdaze juz zrobić boostera, żeby było 14 dni do wylotu i nie wiem czy lepiej zrobić booster pomimo, ze nie będzie 14 dni pomiędzy szczepieniem a lotem czy lecieć na „nieważnym” paszporcie covidowym.

 40. Witam,
  bardzo proszę o informację, chcę lecieć do USA jednak nie mogę się zaszczepić na covid. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy jest akceptowane zaświadczenie lekarskie o przeciwskazaniu do szczepienia. Nigdzie nie znalazłam informacji co ma być tam napisane.

  • Musisz zaczekać aż brandon wyleci z urzędu i USA skończą ten absurd z wpuszczaniem tylko po szczepieniu, ja mam pozwolenie na wjazd, ale szczepić się nie zamierzam i muszę niestety czekać. Zawsze możesz wejść nielegalnie przez Meksyk bo dla nielegalnych granicę są otwarte i będą zaraz w maju jeszcze bardziej. Oczywiście to zawsze jest ryzyko.

  • Również jestem zainteresowana tym tematem. Na stronie widnieje informacja, że jako osoba niezaszczepiona ale z zaświadczeniem o przeciwwskazaniu do szczepienia możesz wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Jednak jak wygląda to w praktyce?

   • Oficjalna strona rządowa CDC dopuszcza taką podróż do USA pod pewnymi warunkami. I tutaj zaczynają się schody ponieważ nigdzie dokładnie nie ma informacji jakie są to warunki, jakie ta osoba musi mieć dokumenty, przez kogo wystawione, jaki ma być ich termin ważności itp.
    Osobiście znam jedną osobę która wjechała na teren USA bez szczepienia. Miała naprawdę duże problemy aby wsiąść do samolotu, obsługa LOT zupełnie nie miała pojęcia co zrobić z tą osobą, konsultowali to z Warszawą z ambasadą. Ponad 2h sprawdzania … ale się udało.
    Napisałem UDAŁO…ponieważ wystarczyła aby jakakolwiek osoba była niedoinformowana i …. na pewno by się nie udało.
    Oczywiście w USA nikt nie sprawdzał na lotnisku żadnych dokumentów itp.
    Wszystko leży w rękach obsługi na lotnisku w Polsce (lub innym kraju).

 41. Dzień dobry,
  jestem zaszczepioną jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson, mój paszport covidowy stracił ważność. Czy będę mogła wlecieć do USA i podróżować po Stanach bez żadnych przeszkód?

 42. a co w przypadku osób niezaszczepionych poniżej 18 rż. Kartę tez musza mieć wypełniona? Albo jak ich nie przepuszcza?

  • Osoby niezaszczepione poniżej 18 roku życia lecą na ESTA lub paszport. Oczywiście muszą mieć zrobiony test. Trzeba jednak też wypełnić przed wylotem formularz „zdrowotny”. To już powinna dostarczyć każda linia lotnicza lub poinformować skąd należy taki formularz ściągnąć.

 43. Witam,
  Mam pytanie odnośnie ważności certyfikatów. A mianowicie – jeżeli podczas pobytu w USA kończy się ważność europejskiego certyfikatu szczepienia, to czy w takim wypadku po powrocie do Polski obowiązywać będzie jakaś kwarantanna?

  • Na dzień dzisiejszy dla obywateli Polskich przylatujących z USA na terytorium Polski nie ma obowiązku kwarantanny, nawet jeśli kończy się ważność certyfikatów szczepienia. Jeśli wlatuje Pani do innych państw w Europie przepisy mogą być inne.

 44. Witam,
  dzięki tej stronie, linkom i komentarzom wiem już prawie wszystko.
  Jedyne co mnie zastanawia to w przypadku niezaszczepionego dziecka „wymagany test po 3-5 dniach”. Wspominają o tym różne strony ale oficjalnie na cdc.gov nie mogę znaleść tej informacji.
  Ktoś z podróżujących mógłby podpowiedzieć?

  Dziękuję z góry!

 45. Paweł InterAmeryka czy mógłbyś zrobić krótki odcinek jak wypełnić te formularze „Podróż LOTem z Polski do USA – Oświadczenie o Stanie Zdrowia” ze względu na to, że nie mam dzieci i nie wszystkie pozycje mogę wypełnić. Co w przypadku, gdy nie dotyczy nas jakaś pozycja?
  Z góry dziękuję!!!

  Pozdrawiam
  ArtistBauer

 46. Dzień dobry Panie Pawle. Wraz z 16 letnią córką lecę do NYC pod koniec czerwca. Przeczytałam wszystkie powyższe komentarze oraz Pana wyjaśnienia, ale stres robi swoje- trochę się w tym pogubiłam…
  Obie jesteśmy zaszczepione po 3 i 2 razy, ja dodatkowo jestem ozdrowieńcem. Lecimy Lufthansą z Poznania przez Monachium. Rozumiem, że córka musi mieć zrobiony test na lotnisku w Poznaniu, a ja mogę okazać certyfikat ozdrowieńca i nie muszę się testować? Nie bardzo rozumiem o co chodzi z formularzami i stanie zdrowia… Zaszczepiona znajoma leciała wczoraj do USA i żadnych formularzy o stanie zdrowia nikt od niej nie wymagał….
  Z pozdrowieniami
  Monika

  • Formularze o „stanie zdrowia” to zwykła papierkowa biurokracja. LOT na chwilę obecną wymaga aby je wypełnić, więc trzeba zastosować się do tego przepisu. Takie przynajmniej informacje LOT ma umieszczone na swojej stronie. Nie wiem jak Lufthansa. Jeśli nie przesłali Pani emailem żadnych dodatkowych instrukcji to zupełnie wystarczy test (dla córki) i dla Pani certyfikat ozdrowieńca. Tak dla informacji mogę tylko podać, że tydzień temu znajoma wylatywała do Chicago z Warszawy i pomimo, że posiadała certyfikat ozdrowieńca obsługa kazała jej zrobić test. Wiele osób jednak do mnie pisze, że wystarczył im w zupełności certyfikat więc… nie ciężko mi powiedzieć od czego to zależy. Pewnie od osoby na jaką się trafi (co dla mnie jest dziwne ponieważ przepisy jednoznacznie mówią że certyfikat ozdrowieńca zwalnia z testów)

 47. Dzień dobry, a gdzie mogę przeczytać o informacji, że niezaszczepione dzieci po przyjeździe do USA zwolnione są z testu? Na GOV info, że muszą robić test. Będziemy co prawda w tranzycie, ale zasady takie same jak pobyt.

 48. Dzień dobry,
  lecimy z żoną do NYC z Pragi via Dublin. Czytałem, że w stanie NY zniesiono już obowiązek wypełnienia ankiety zdrowotnej. Czyli poza ESTA już nie trzeba wypełniać jakiś formularzy? Certyfikację szczepienia, testy i oświadczenie o stanie zdrowia będziemy mieli oczywiście.

 49. Panie Pawle!

  dziękuje za nagranie 🙂

  Byłem zaszczepiony JJ i zrobiłem boosster Pfizer/BionTech w lutym. Rouzmiem, że mogę wjechać do USA? Na paszporcie covidowym mam informację, że seria dawek wynosi 2/1 czy tak jakbym miał dwie dawki, ale róznych szczepionek. Będę wdzieczny za odpowiedź!

  • JJ to szczepionka jednodawkowa więc można lecieć. Nie ważne są boostery.
   Info ze strony cdc.gov
   Required: 1 dose of Johnson & Johnson’s Janssen: Fully Vaccinated: 2 weeks after vaccination
   Recommended: 1 booster of either Pfizer-BioNTech or Moderna COVID-19 vaccine is recommended at least 2 months after a J&J/Janssen COVID-19 vaccine

 50. Proszę o informację, wyjeżdżam z wnukiem który ma 9 lat po 20 czerwca do Chicago. Mam 58 lat.
  Ja mam wizę ESTA. Wnuk ma wizę ESTA -, którą wypełniła córka. Wyjeżdżamy do rodziny.
  Czy nadal jest aktualny dokument w języku angielskim podpisany przez obydwojga rodziców przy notariuszu.
  Czy są jeszcze wymagane dodatkowe dokumenty?
  Mamy kupione bilety. Wylot mamy bezpośredni z LOTEM z Krakowa do Chicago. Wylatujemy o 12 z Krakowa.
  Kiedy zrobić testy? Czy można dzień wcześniej wieczorem, czy rano na lotnisku robią testy.
  Bardzo proszę o informację.

  • Tak. Jeśli dziecko nie jest pełnoletnie musi mieć podpisany przez obojga rodziców dokument dotyczący zgody na podróż. Nic innego nie jest wymagane.
   Testy muszą mieć w Waszym przypadku datę na dzień przed wylotem (nie jest ważna godzina). Np wylot z Krakowa 30 maja godzina 19:30 – wówczas testy mają mieć datę wykonania 29 maja

 51. Mam jeszcze jedno pytanie. Mając ważną wize będe leciał do USA. Widze, ze jest wymóg od CDC podania przez chyba(?) operatora lotniczego, gdzie będę przebywał w USA, ze wzgledu na Covid. Jestem w pełni zaszczepiony jakby co. Czy wiecie coś o tym, że trzeba gdzeiś wysłać taką informację o miejscu pobytu mając Vise?

 52. Wybieram sie z dziećmi na wakacje, mamy tranzyt w Waszyngtonie. Dzieci nie są zaszczepione (10,17lat) czy po przylocie nadal muszą wykonac test na COVID-19? Czy są gdzieś są napisane regulacje w tym temacie?

 53. Uprzejmie proszę o informację, od której godziny 30 czerwca mogę zrobić test, jeśli lot do LA mam 1 lipca o 11.00. Czytam te rozpiski godzinowe i już nic nie wiem 🙁

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię