Co warto zobaczyć w Yellowstone – 6 największych atrakcji w Parku

Co-warto-zobaczyć-w-Yellowstone

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Yellowstone, jakie atrakcje należy bezwzględnie zobaczyć, które punkty widokowe odwiedzić a jakie miejsca można najzwyczajniej pominąć. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące praktycznego zwiedzania Yellowstone National Park.

Yellowstone. Największy, najstarszy i najbardziej znany Park Narodowy w USA. Aby zobaczyć najlepsze atrakcje tego miejsca musicie tak zaplanować zwiedzanie aby pozostać w parku cały dzień.

Poniżej moje prywatne zestawienie miejsc, które powinny znaleźć się na liście “koniecznych do zobaczenia” w planie podróży osób przyjeżdżającej do Parku Yellowstone.

Najciekawsze atrakcje Yellowstone

– Grand Canyon of the Yellowstone.

Co warto Zobaczyć w Yellowstone: Grand Canyon of The Yellowstone
Numer 1 miejsc wartych zobaczenia w Yellowstone: Grand Canyon of The Yellowstone

Wielki Kanion Yellowstone. Ten przepięknie uformowany przez tysiące lat erozji atmosferyczne jest moim zdaniem główną i największą wartą zobaczenia atrakcją Parku Yellowstone.  Gdy pojawicie się w tym miejscu gwarantuję, że będziecie zachwyceni nie tylko ogromem tego kanionu ale również przepięknymi kolorami.
Koniecznie należy wybrać się do punktu widokowego Artist Point. Widok jaki zobaczycie na pewno Was zachwyci i jestem pewien, że zrobicie tutaj jedno z najpiękniejszych zdjęć.
Grand Canyon of the Yellowstone to 1.2 km szerokości, 39 km długości i aż 365 metrów głębokości.

– Grand Prismatic Spring

Co-Warto-zobaczyć-w-Parku-Yellowstone-Prosmatic Spring
Drugie miejsce warte zobaczenia w Yellowstone to Grand Prismatic Spring

Wielki Pryzmatyczne Źródełko, tak w wolnym tłumaczeniu można nazwać to mieniące się kolorami tęczy gorące źródło. Lazurowy środek z którego wylewają żółtej, czerwonej i rude wstęgi to zasługa ciepłolubnych bakterii. To one w zależności od temperatury zmieniają kolory, których nasycenie jest tak mocne, że aż trudno uwierzyć w realność tego zjawiska. Jest to zdecydowanie najczęściej fotografowana atrakcja w Yellowstone, którą znajdziecie na okładkach czasopism turystycznych i nie tylko. Warto również wiedzieć, iż najlepszym punktem do zrobienia zdjęć jest miejsce na szczycie pobliskiego wzgórza Picture Hill. Można tam dostać się szlakiem Grand Prismatic Spring Overlook Trail.

– Mammoth Hot Spring

Co Warto-zobaczyć w Yellowstone-Mammoth-Hot-Springs
Mammoth Hot Springs, to miejsce również wypada zobaczyć w Yellowstone

Mammoth Hot Springs to przede wszystkim przepiękne kolorowe tarasy utworzone wypłukiwania węglanu wapnia poprzez rozgrzane do temperatury ponad 80°C wody termiczne.  W ten sposób powstał trawertyn, główny budulec przepięknych tarasów Mammoth Hot Springs. Cały obszar pulsuje, paruje i niczym żywy organizm zmienia swe kolory w zależności do padającego na nie światła. Najciekawsze miejsca które warto zobaczyć to Pallete SpringsMinerva, Jupiter Terraces, Angel Terrace, Canary Spring i Orange Spring Mound. Warto zarezerwować sobie co najmniej 2 godziny na zwiedzanie tego miejsca.

– Norris Geyser Basin

Whirligig Geyser w parku Yellowstone
Panorama na Norris Geyser Basin spod Whirligig Geyser

Norris Geyser Basin to najbardziej aktywna część Parku Yellowstone. Jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć wybuchające gejzery, rozgrzane źródła, bulgoczące błotka i syczące fumarole – koniecznie musicie dotrzeć do tego miejsca. Cały teren ma aż 7 km i podzielony jest na dwie, dostępne dla turystów części. Zdecydowanie najładniejsza to Porcelain Basin. To nie tylko aktywne geologicznie teren ale znów intensywne kolory od pomarańczowych przez rude, czerwone, zielone i śnieżnobiałe. Druga część o nazwie Black Basin jest mniej interesująca aczkolwiek polecam zobaczyć w niej źródełko Emerald Spring oraz największy na świecie aktywny gejzer Steamboat Geyser. Niestety nie można przewidzieć kiedy wybuchnie…

– Morning Glory Pool

Warto Zobaczyć Morning Glory Pool w Yellowstone
Kolejna kolorowa atrakcja Parku Yellowstone to Morning Glory Pool

Morning Glory to druga po Grand Prismatic Springs najbardziej kolorowa atrakcja w Yellowstone którą warto dodać do listy miejsc “must see”. Źródełko jest stosunkowo niewielkie i można go łatwo w całości objąć wzrokiem i zmieścić w kadrze obiektywu. Kolory jak zwykle bardzo intensywne aż zachęcają do kąpieli. Niestety woda ma tutaj temperaturę prawie 70°C.
Morning Glory położone jest niecałe 1.4 km od najbardziej rozreklamowanego gejzera jakim jest słynny Old Faithfull. Warto wiedzieć, że do źródełka można dojechać rowerem, który możecie wynająć w Old Faithfull Inn

– Old Faithfull

Gejzer który koniecznie trzeba zobaczyć w Yellowstone
Gejzer Old Faithfull który można zobaczyć w Yellowstone na koniec dnia

Old Faithfull to wizytówka Yellowstone, ale to również atrakcja która niekoniecznie musi znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia. Wybuchający regularnie co 15-35 minut na wysokość 56 metrów został super rozreklamowany i przyciąga do siebie dosłownie wszystkich turystów. Jednak odwiedzając wymienione powyżej miejsca w parku na pewno dostrzeżecie różnicę (oczywiście na korzyść tych NAJciekawszych miejsc).
Jeśli będziecie w pobliżu tego miejsca…wypada odczekać swoje i zobaczyć erupcję Old Faithfull.

ebook-poradnik-podróż do USA

Mapka atrakcji Yellowstone


Mam nadzieję, że to krótkie podsumowanie 6 najlepszych atrakcji w Yellowstone ułatwi Wam zwiedzanie i wybór tras przejazdu. Szczególnie będzie to przydatne zestawienie dla tych osób, które mogą przeznaczyć na zwiedzanie parku tylko jeden dzień.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja kwiecień 2020

Facebook - GrupaDołącz do mojej grupy na Facebook!
Zapraszam do wspólnego odkrywania Ameryki!
Kawa-dla-interamerykaJeśli podoba Ci się to co robię....kup mi kawę.
Ebook USAPRAKTYCZNY PORADNIK w formie eBooka
Jeeśli wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych,
ten eBook napisany został właśnie właśnie dla Ciebie!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię