The Fire Wave – zobacz przepiękne skamieniałe wydmy w Nevadzie.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

The Fire Wave – to wyjątkowo piękne miejsce jest częścią Parku Stanowego Valley of Fire znajdującego się w Nevadzie.

Jeśli chcecie na własne oczy przekonać się jak piękna, kolorowa i zadziwiająca potrafi być pustynia wystarczy spakować prowiant, wodę, okulary słoneczne, nakrycie głowy, dokładnie pokryć się filtrem UV, wynająć samochód i wyruszyć w kierunku “Doliny Ognia”. To miejsce oddalone jest niecałą godzinę jazdy od Las Vegas

The Fire Wave: jak dotrzeć do szlaku.

Jeśli macie niewiele czasu do zagospodarowania, spośród wszystkich szlaków i punktów widokowych, które oferuje turystom Valley of Fire State Park polecam odwiedzić to jedno, wyjątkowe miejsce. The Fire Wave.

Początek szlaku prowadzącego do “Ognistej Fali” oto około 10 minut jazdy przepiękną trasą widokową Mouse’s Tank Road od centralnego punktu w Dolinie Ognia czyli Visitor Center. Ponieważ żadna z lokalizacji w parku nie posiada fizycznego adresu który można wprowadzić w GPS niezbędne jest w tym przypadku posiadanie mapy.
Można ją otrzymać za darmo w Vistor Center lub zaraz przy wjeździe do Valley of Fire. Zdecydowanie ułatwi nam to poruszanie się po Valley of Fire.

The Fire Wave: opis szlaku

Szlak prowadzący do The Fire Wave jest stosunkowo łatwy łatwy technicznie. Prowadzi on przez pierwsze dziesięć minut wąską piaszczystą, porośniętą niewielkimi trawami ścieżką wprost w kierunku potężnych, mających ponad 660 metrów formacji skalnych zwanych Gibraltar Rock.

W tym miejscu dotychczas łagodna ścieżka zaczyna opadać stromo w dół aż do podnóża olbrzymich, czerwonych monolitów. Ten odcinek długości niespełna 30 metrów to najbardziej stroma część całego szlaku. Zaraz po zejściu znika wpychający się do butów czerwony piach aby ustąpić miejsca fantastycznym, kolorowym formacjom. Tworzą one jakby wprowadzenie do znajdującej się niecałe 300 metrów dalej The Fire Wave.

Kolorowy szlak wprost do The Fire Wave

Zachwycająca The Fire Wave!

To wprost nieprawdopodobne jak matka natura potrafi zadziwić, formować i bawić się kolorami. Formacja Fire Wave jak i cały otaczający ten rejon krajobraz to skamieniałe, mające ponad 150 milionów lat wydmy. Osobiście jednak oczami wyobraźni widzę zupełnie coś innego. To przecież uformowane w przedziwnych kształtach i kolorach lody waniliowe!

Cały teren poprzynoszony jest delikatną warstwą lukru a sama Fire Wave wygląda jakby ktoś właśnie gigantyczną łyżką do lodów nałożył sobie porcję….skały.
Najbardziej fotografowana, prążkowana, kolorowa i skręcona  część The Fire Wave znajduje się właśnie w tym niewielkim, mającym może wymiar 15×20 metrów obszarze.

Długość szlaku: około 2.1 km (tam i z powrotem)
Czas na szlaku: około 25 min. (w jedną stronę)
Stopień trudności: bardzo łatwy/łatwy
Dostępność: od czerwca do września szlak może być zamknięty ze względu na temperatury.
Szlak: piach/skała (20%/80%)
Pozwolenie: Brak
Opłata: $10 za samochód = wstęp do parku Valley of Fire
Lokalizacja GPS (parking): 36.488193, -114.528885

Przydatne informacje
Na szlaku prowadzącym do The Fire Wave praktycznie nie znajdziecie miejsca aby skryć się przed palącym promieniami słońca. W okresie od maja do września temperatury dochodzą tutaj do 40-45°C. Zima i jesień jest zdecydowanie łagodniejsza z temperaturami około 20-30°C.

Aby uniknąć tłumów zdecydowanie polecam wyruszyć na szlak przed godziną 9:00 rano. Jednak w najbardziej gorących miesiącach ruch turystyczny jest tutaj zdecydowanie mniejszy niż wczesną jesienią. Wiele ludzi stara się unikać ekstremalnie wysokich temperatur.

Najlepsze czas do zdjęć to godziny poranne i późne popołudnie, gdy słońce miękko oświetla formacje skalne. Proszę jednak pamiętać, że w godzinach przedpołudniowych sama niecka The Fire Wave ukryta jest w cieniu.

Fire Wave Nevada Turyści
Wszechobecni turyści…..

Do poczytania:
CO WARTO ZOBACZYĆ W LAS VEGAS – praktyczne porady i informacje
DARMOWE PARKINGI W VEGAS – jak oszczędzać $$

 

© interameryka.com | Aktualizacja czerwiec 2021

Do poczytania: 
LAS VEGAS - co warto zobaczyć będąc w Vegas
ZAPORA HOOVERA - atrakcja 40 min od Vegas
VALLEY OF FIRE - Park Stanowy w pobliżu Las Vegas
PARKINGI W LAS VEGAS - poradnik

 

ebook-przewodnik-po-USA
NIE WYJEŻDŻAJ DO USA ZANIM NIE PRZECZYTASZ TEGO PORADNIKA! 90 stron praktycznych porad dotyczących przygotowania do podróży, wynajęcia samochodu, zwiedzania, rezerwacji noclegów, zakupów, poruszania się i odkrywania Ameryki na własną rękę.

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
5 komentarze
 1. Witaj. Fantastyczny blog. You tube itd… Mam pytanie? Czy na The Fire Wave nie trzeba zezwolenia? Z tego co słyszałam, kiedyś były losowania 10 osób? Może to nie aktualne . Pozdrawiam.

  • Fire Wave jest w Parku Stanowym Valley of Fire w Nevadzie. Tutaj nie trzeba zezwolenia. Płacisz tylko wstęp $10.
   Najprawdopodobniej masz na myśli inną formację The Wave w Arizonie. Tak – żeby się do niej dostać trzeba brać udział w loterii.
   Zapraszam więc do równie pięknej Fire Wave. To duuuża konkurencja dla The Wave! A tereny dokoła są śliczne.
   Już wkrótce będzie z tego miejsca video na Youtube.

 2. Odwiedziliśmy dzisiaj Valley of Fire. Niezwykle miejsce. Niestety nie udało nam się zobaczyć Fire Wave – szlak jest zamykany na miesiące letnie (czerwiec-wrzesien), ze względu na wysokie temperatury. Dotyczy to całego szlaku, także innych punktów. Niestety. Nie wiedzieliśmy o tym. Warto wziąć pod uwagę, jeśli zależy komuś na Fire Wave
  Pozostałe szlaki też ładne, ciekawe miejsca przy nieoznaczonych szlakach (prawdopodobnie chodziliśmy tam nielegalnie).

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Kanion Kolorado. Najlepsze Punkty Widokowe.

Który z punktów widokowych w Wielkim Kanionie Kolorado jest najlepszy? Który z nich wypełni Twoje serce podziwem i...

Co warto zobaczyć w Yellowstone – 6 największych atrakcji w Parku

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Yellowstone w 2022? jakie atrakcje należy bezwzględnie zobaczyć, które punkty widokowe odwiedzić a...

Arches National Park (Park Łuków Skalych) 2024

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Arches i jak praktycznie zaplanować zwiedzanie tego przepięknego miejsca w 2024. To...