Rejestracja w ESTA – bez wiz do USA

Co to jest ESTA-wyjazd do USA bez wiz

Wyjazd do USA bez wizy, czyli podstawowe informacje jak szybko i skutecznie zarejestrować się w systemie ruchu bezwizowego ESTA

Wyjazd do USA bez wiz (od 11 listopada 2019 roku) to konieczność rejestracji każdej osoby przekraczającej granicę ze Stanami Zjednoczonymi w elektronicznym systemie ESTA.

Jak wygląda w praktyce podróż do Stanów Zjednoczonych w momencie zniesienia wiz? Przystąpienie Polski do programu rządowego Visa Waiver, oznacza to, że wszystkie osoby posiadające polski paszport będą mogli podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych po rejestracji swojej osoby w systemie ESTA (Electronic System do Travel Authorization).

ESTA - Strona-Rejestracji-Systemu-ESTA
Oficjalna strona rejestracji w systemie ESTA

Rejestracja w systemie ESTA

Aby zarejestrować się w systemie ESTA (Elektroniczna Autoryzacja Podróży do USA) należy wypełnić aplikację na stronie esta.cbp.dhs.gov/esta (link TUTAJ).

UWAGA:W INTERNECIE JEST BARDZO DUŻO STRON/POŚREDNIKÓW KTÓRE POBIERAJĄ OPŁATY (OKOŁO 90 EURO) ZA WYPEŁNIENIE FORMULARZA ESTA. PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ CZY NA PEWNO STRONA NA KTÓREJ ZAMIERZECIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK ESTA JEST OFICIALNĄ STRONĄ DEPARTAMENTU US CUSTOMS AND BORDER PROTECTION.

Na chwilę obecną aplikacja ESTA jest dostępna już w języku angielskim i polskim. Zmiana wersji językowej odbywa się w prawym górnym rogu strony ESTA.
Aby przeprowadzić rejestrację będziemy musieli podać następujące informacje:

 • Nazwisko, imię oraz płeć
 • Datę i miejsce urodzenia
 • Numer Paszportu oraz datę ważności
 • Imiona i nazwiska rodziców
 • Kartę kredytową działającą w systemie Visa, MasterCard, American Express, Discover. W przypadku braku karty kredytowej można użyć systemu płatności PayPal.
 • Informacje kontaktowe (adres, numer telefonu, email)
 • Informacje, dane, pseudonim pod jakimi występujemy w mediach społecznościowych
 • Informacje o zatrudnieniu (nie jest to obowiązkowe aczkolwiek wskazane).

Rejestracja (proces przetwarzania aplikacji) w systemie ESTA zabiera maksymalnie do kilku godzin. Po upływie tego czasu można na adres emailowy podany w czasie rejestracji powinna przyjść informacja potwierdzająca ukończenie rejestracji wraz z numerem referencyjnym.
Opłata rejestracyjna w systemie ESTA na chwilę obecną (listopad 2019) wynosi 14$

UWAGA: osoby podróżujące do USA w ramach programu bezwizowego powinni na co najmniej 72 godziny przed podróżą złożyć aplikację o przyznanie statusu ESTA!

Podróż samolotem do USA na postawie ESTA

Jak podają Polskie Linie Lotnicze LOT osoby lecące do USA bez wizy turystycznej wyłącznie na podstawie rejestracji w systemie ESTA muszą mieć przy sobie (w dniu wylotu do USA) wykupiony bilet powrotny.
Ponadto pasażerowie nie posiadający wizy turystycznej do USA oraz pasażerowie nie zarejestrowani w ESTA nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.
(źródło: https://www.lot.com/pl/pl/podroz-usa)

Odmowa rejestracji w systemie ESTA

Przyjęcie Polski do strefy ruchu bezwizowego z USA nie oznacza automatycznej zgody na wjazd obywateli Polski na teren Stanów Zjednoczonych. W przypadku gdy wniosek o rejestrację w ESTA zostanie odrzucony nie oznacza to całkowitego zakazu wjazdu do USA. Można starać się wówczas o standardową wizę turystyczną do USA. Ponieważ procedura wizowa jest znacznie bardziej skomplikowanym systemem weryfikacji osób podróżujących do USA niż ESTA, istnieje duża szansa na otrzymanie wizy turystycznej.

Kto nadal będzie musiał starć się o wizę do USA?

 • Osoby, które otrzymały odmowę z systemu ESTA nie mogą podróżować w ramach programu Visa Waiver Program. Przed wyjazdem muszą one złożyć wniosek o standardową wizę do USA.
 • Osoby które chcą zostać w USA dłużej niż 90 dni

UWAGA: ESTA jest ważna tylko przez dwa lata!

Proszę pamiętać, iż rejestracja podróży do USA w systemie ESTA jest ważna tylko przez okres dwóch lat od daty wypełnienia wniosku. Upoważnia to do przekraczania dowolną ilość razy granicy z USA. Obecny status (datę ważności) aplikacji ESTA można sprawdzić online na stronie www.esta.cbp.dhs.gov (link TUTAJ).
W przypadku wygaśnięcia paszportu przed okresem upłynięcia daty ważności w rejestracji ESTA należy ponownie wypełnić wniosek ESTA podając nowy numer i nową datę ważności paszportu

Jak wypełnić ESTA – instrukcja krok po kroku

Zapraszam do obejrzenia materiału video w którym znajduje się instrukcja jak wypełnić formularz ESTA. Mam nadzieję, że będzie będzie on przydatny w czasie wypełniania ESTA przez internet.

Paszport Elektroniczny zgodny z systemem ESTA

Obywatele Polski podróżujący do USA w ramach ruchu bezwizowego muszą posiadać nowy paszport (tzw biometryczny), który działa w systemie RAPID – automatycznego rozpoznana pasażerów. Nowy Elektroniczny Paszport będzie można rozpoznać po symbolu ESTA umieszczonym na frontowej okładce.

Polski paszport z symbolem ESTA

Co to jest ESTA – pytania i odpowiedzi.

 • Czy mając ważną wizę do USA muszę rejestrować się w systemie ESTA?
  – Nie. Posiadanie wizy uprawnia do wjazd na teren USA bez konieczności rejestracji podróży w systemie ESTA.
 • Czy muszę rejestrować się ponownie w ESTA w przypadku wyrobienia nowego paszportu?
  – Tak. Konieczna jest ponowna rejestracja w systemie ESTA nowego paszportu. W tym celu należy ponownie wypełnić aplikację i uiścić opłatę.
 • Czy podróżując do innego kraju przez USA  (tranzytem) muszę się rejestrować w ESTA?
  – Tak. Osoby traktujące USA jako kraj tranzytowy muszą również rejestrować się w systemie ESTA na tej samej zasadzie jak osoby podróżujące bezpośrednio do Stanów Zjednocznych.
 • Podróżuję do USA z dzieckiem poniżej 18 lat. Czy muszę również dla niego wypełniać osobny wiosek w systemie ESTA?
  – Tak. Każda osoba (nawet niepełnoletnia) posiadająca paszport musi być również zarejestrowana w systemie ESTA.  Rejestrację dzieci w ESTA mogą przeprowadzić rodzice lub opiekunowie.
 • Czy mogę wypełnić aplikację ESTA dla znajomych lub dla członków rodziny?
  – Tak. Można zarejestrować w systemie ESTA znajomych lub członków rodziny. Należy jedna podać dane osobowe tych osób (numery paszportu, daty urodzenia itp). ESTA pozwala na dodanie jednorazowo maksymalnie 50 osób. Każda z osób otrzyma wówczas unikalny numer rejestracyjny.
  Proszę pamiętać również o tym, iż grupowa rejestracja nie oznacza iż wszystkie osoby podane podczas wypełniania aplikacji ESTA podróżowały wspólnie w jednym czasie.
 • Jak długo mogę przebywać w USA mając ESTA
  – Maksymalny czas legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych określony jest przez ESTA na 90 dni
 • Czy mogę wyjechać poza granicę USA (np.do Kanady) w 89 dniu pobytu i wrócić ponownie po kliku dniach aby zostać znów trzy miesiące w USA?
  – Nie. Wyjazd do państwa graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi uznawany jest jako wyjazd “lokalny” i nie “resetuje” 90 dniowego okresu pobytu w USA. Innymi słowy wyjazd do Meksyku lub na Karaiby i powrót do USA liczy się jako “ciągły pobyt” w Stanach Zjednoczonych.
 • Jak często mogę wjeżdżać do USA przez dwuletni okres ważności ESTA?
  – Oficjalnie nie ma żadnej informacji jak często można przekraczać granicę z USA po rejestracji w systemie ESTA. Jeśli ktoś planuje częste wizyty w USA proszę przygotować się na ewentualną rozmowę z oficerem imigracyjnym. Jeśli takowa rozmowa dojdzie do skutku trzeba będzie przedstawić solidne podstawy tak częstych wyjazdów do Stanów Zjednoczonych.
 • Jak długo muszę pozostać w Polsce przed ponownym wjazdem do USA?
  – W tym przypadku również na oficjalnej stronie ESTA nie ma podanych żadnych szczegółów. Teoretycznie można więc wrócić do Polski przed upływem 90 dni pobytu w USA i wyjechać ponownie do USA następnego dnia. Trzeba będzie jednak przekonać oficera imigracyjnego jaki jest powód tak częstych wizyt w USA. Oficerowie CBP zwracają szczególną uwagę na takie osoby i mają podstawy podejrzewać iż dana osoba próbuje “oszukać system” i podjąć pracę w Stanach.
 • Czy mogę podjąć pracę lub rozpocząć naukę w USA będąc zarejestrowany w ESTA?
  -Nie. ESTA pozwala na podróż bez wizy do Stanów Zjednoczonych tylko w celach turystycznych lub biznesowych. Aby podjąć naukę lub pracę w USA wymagane jest posiadanie odpowiedniej wizy (studenckiej lub pracowniczej).
 • Czy muszę wydrukować potwierdzenie rejestracji w ESTA i mieć przy sobie w czasie podróży do Stanów Zjednoczonych?
  -Nie jest to koniecznie aczkolwiek zalecane. ESTA to system elektronicznej autoryzacji podróży, który jest bezpośrednio połączony z numerem paszportu. Urzędnik Imigracyjny skanując paszport automatycznie otrzymuje informacje z systemu ESTA o danej osobie.
  Warto mieć jednak przy sobie kopię potwierdzenia rejestracji ESTA (np. wydruk emaila). Niektóre linie lotnicze przed wejściem na pokład wymagają podania numeru identyfikacyjnego przyznanego przez system ESTA lub potwierdzenia o rejestracji.
 • Mam podwójne obywatelstwo czy muszę rejestrować oba paszporty w ESTA?
  -Nie. Osoby z podwójnymi paszportami rejestrują tylko jeden paszport w systemie ESTA. Proszę pamiętać, że musi być to paszport kraju, który jest członkiem programu Visa Waiver.
 • Czy muszę mieć wykupiony bilet na lot do USA przed rejestracją w ESTA?
  -Nie. Bilet lotniczy ani żadna inna forma dokumentu potwierdzająca wylot do Stanów Zjednoczonych nie jest potrzebna aby zarejestrować się w systemie ESTA.
 • Czy podróżując samolotami wewnątrz USA (loty lokalne) będę musiał posługiwać się dokumentem potwierdzającym rejestrację w ESTA?
  -Nie. Przeloty wewnątrz USA są zwolnione z konieczności rezerwacji w ESTA.
 • Czy po przylocie do USA jest specjalna odprawa dla osób z ESTA?
  -Osoby posiadające ESTA oraz wizę turystyczną do USA stoją w tej samej kolejce. Na lotniskach jest podział osób przylatujących tylko na dwie grupy. Obywatele USA + osoby z zieloną kartą (US Citizens + Premament Residents) oraz druga kolejka do odprawy dla osób z wizą turystyczną oraz dla posiadaczy ESTA (Visitors + Non-U.S. Citizens). Zaznaczam, że procedura może być różna na różnych lotniskach
 • Lecę do USA z biurem podróży. Co mam wpisać w miejscu “adres pod którym będę przebywać w USA (adress while in the U.S)?
  -Proszę wpisać adres dowolnego hotelu w mieście w USA do którego odbywa się lot docelowy z Polski lub innego miasta.
 • Czy w aplikacji ESTA mam wpisać adres stałego czy tymczasowego zamieszkania?
  -W ESTA proszę zawsze wpisywać adres stałego miejsca zamieszkania

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ ABY DOŁĄCZYĆ DO GRUPY “ESTA: PYTANIA I ODPOWIEDZI” NA PLATFORMIE FACEBOOK  (KLIKNIJ TUTAJ)
ESTA-Wyjazd-do-USA

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KONTROLA CELNA W USA – CO MOŻNA WWIEŹĆ LECĄC DO STANÓW.
CZY ZAMYKAĆ WALIZKĘ (BAGAŻ REJESTROWANY) NA KŁÓDKĘ
NIE WYRZUCAJ KARTY POKŁADOWEJ PO PRZYLOCIE DO USA!
PODSTAWOWE INFORMACJE DLA OSÓB PRZYLATUJĄCYCH DO USA

Pawel P. © interameryka.com

....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

Informacje zawarte na tej stronie są wyłącznie moją własną interpretacją i tłumaczeniem oficjalnych przepisów znajdujących się na https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ i nie mogą być traktowane jako porady prawne.
PP

205 komentarze

 1. czy jeśli kilka lat temu dostałem odmowę w ambasadzie , promesy wizowej , to czy esta automatycznie mnie odrzuci , czy po tym już mie ma śladu ? ( powód odmowy to była nie pewna sytuacja – nie żadne kryminały itp.w zasadzie byłem zszokowany odmową) dzięki

  • Niestety tak. Problemy z otrzymaniem wizy do USA to również potencjalne problemy z otrzymaniem ESTA. Warto jednak spróbować. Po 11 listopada przypuszczam, że wiele wewnętrznych przepisów (o których zapewne nie wiemy) zmieni się na korzyść dla Polaków wyjeżdżających do USA.

 2. Czy lądując w USA osoby mające wizę udają się do innej kolejki niż osoby z Esta? Jeżeli tak to napisz proszę co jest korzystniejsze pod względem czasowym ( długości kolejek). Szybciej będzie z wizą czy Esta?

  • Osoby z wizą turystyczną do USA oraz te które lecą na podstawie rejestracji w ESTA stoją w tej samej kolejce. Proszę pamiętać, ze wiza i ESTA w praktyce = taka sama procedura weryfikacji i kontroli na granicy.
   Na lotniskach w Stanach Zjednoczonych jest podział osób przylatujących na obywateli USA + osoby z zieloną kartą (US Citizens + Premament Residents) oraz druga kolejka do odprawy dla osób z wizą turystyczną oraz dla posiadaczy ESTA (Visitors – Non-US Citizens).

 3. mam problem z adresem moj adres to ul. Andrze?ja Kmicica 2 831-050 kolbudy, gdansk. w formularzu 1line adress wpisuje kmicica i number apartment 2 i nie chce mi zaakceptowac

 4. Nie zapytałem przypadkowo byłem do tej pory raz w USA i po wylądowaniu idąc w kierunku kontroli stali pracownicy lotniska i pamiętam, że pytali VIZA czy ESTA i kierowali do odpowiedniej kolejki. Chyba, że „ coś” pomyliłem?

  • Można wiedzieć na jakim to było lotnisku? Od dwóch lat wprowadzany jest system elektronicznej odprawy w tzw “APC – Automated Password Control”. Lotniska wyposażone w ten system nie selekcjonują przylatujących pasażerów. To znaczy, ze osoby mające ESTA traktowane są na równi z posiadaczami zielonej karty czy obywatelstwa USA.
   Na lotniskach gdzie nie ma APC wciąż pracownicy lotniska kierują osoby do odpowiedniej kolejki.
   Zapewne do momentu wdrożenia tego systemu wszędzie na lotniskach w USA każde z lotnisk będzie miało własne regulacje przy wskazywaniu kolejki do której należy się udać.

  • Jedna osoba może wypełnić tzw “grupową aplikację ESTA”. Wygląda to w ten sposób, że osoba wypełniająca wniosek musi znaczyć odpowiednią rubrykę w aplikacji online oświadczającą, że wypełnia wniosek “w imieniu” pozostałych członków grupy/rodziny. Taka osoba nazywa się “reprezentantem grupy” (Group Contact Person).
   Pozostała część procesu aplikowania o ESTA praktycznie nie różni się niczym innym od wypełniania wniosku dla osoby indywidualnej.
   Dla każdego członka grupy/rodziny należy podać pełne dane osobowe, numer paszportu itp.
   Proszę pamiętać, że każda osoba w grupie otrzymuje ma swój unikalny numer identyfikacyjny, który jest ściśle skorelowany z numerem paszportu tejże osoby.
   Płatność pobierana jest w całości w zależności od liczby osób w grupie (po zakończeniu wypełniania aplikacji).
   Przy składaniu wniosku grupowego ESTA ważne jest aby podać jeden adres emailowy (najlepiej do reprezentanta grupy). Wówczas cała korespondencja będzie kierowana w jedno miejsce (a nie do każdej z osób indywidualnie).

 5. Muszę przyznać, że zrobiłam dużą głupotę – najpierw bilet do USA, a dopiero teraz zabieram się za ESTA… Nie mam żadnej kryminalnej przeszłości, żadnych zatargów, a mimo
  to panicznie się boję. Kilka razy przeglądałam wniosek i mam parę pytań:
  1. Czy warto wrzucać zdjęcie paszportu (nie jest to obecnie obowiązkowa opcja)?
  2. Czy mogę swoje miejsce pracy wpisać w języku polskim (np. nauczycielka, pielęgniarka)? Widziałam w jakimś artykule, by wypełniać wniosek po ang, choć wydaje się to bez sensu.
  3. Czy skoro nie mam jeszcze pewności, gdzie będę spała to wpisać zwykłe “UNKNOWN” czy poczekać aż się dowiem? Zastanawiam się na ile to wpływa na ich decyzję (nie mam noclegu = być może coś kombinuję)?’
  4. Co wpisać w rubrykach “region/prowincja/stan”? Polak to chyba powinien wpisać województwo? Wpisać zatem “Mazowieckie”, “Mazowsze”, “województwo mazowieckie”?
  5. Czy po rejestracji muszę jeszcze potem zarejestrować swoją podróż?

  • Pani Katarzyno. Tak na prawdę nikt nie wie jakimi kryteriami kretuje się ESTA w procesie weryfikacji. Mam sygnały (można znaleźć je w komentarzach), że osoby które nie dostały wizy turystycznej do USA otrzymały weryfikację ESTA bez problemu. W tym momencie myślę, że jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek prognozy i przewidywania czy np. podanie zdjęcia paszportu ma jakikolwiek wpływ na weryfikację. Teoretycznie wypełnienie wszystkich “rubryk” powinno przyspieszyć proces weryfikacji i np skrócić go z 24 do 8 godzin.
   Wniosek proszę wypełnić w języku angielskim. Baza danych podłączona do angielskiej wersji ESTA rozpoznaje tylko angielskie wyrazy/słowa. Wpisanie wyrazu “nauczycielka” zamiast “teacher” może spowodować (nie jestem tego na 100% pewien) opóźnienia w procesie weryfikacji aplikacji.
   Proszę wpisać dowolny adres hotelu w lokalizacji do której dotrze Pani w dniu przylotu. Jeśli jest to np. Chicago, proszę znaleźć w internecie jakikolwiek adres hotelu przy lotnisku w Chicago.
   W rubryce State/Province/Region proszę wpisać tylko jedną nazwę “Mazowieckie”
   Proszę napisać co ma Pani na myśli pytając “czy po rejestracji muszę zarejestrować swoją podróż”. ESTA to jedyna forma rejestracji. Jeśli otrzyma Pani pozytywną odpowiedź, musi Pani tylko kupić bilet (tzn już go przecież Pani ma). Nic nie trzeba rejestrować, ani potwierdzać.

  • Kasia: Wpisz po prostu nazwę jakiego hotelu w koło lotniska w miejscowości do której lecisz. Podobna sytuacja (dane miejsca docelowego w USA ) wpisuje się na deklaracji celnej którą wypełnia się w samolocie. Logiczne jest, że lecąc na wakacje będziesz się przemieszczała więc śmiało możesz podać jakikolwiek hotel. Tak to po prostu działa.

 6. No nie jest tak do końca z ta pewną weryfikacją.W 1993 byłem 1 raz w USA a póxniej starałem się o wizę w 2003 i w Krakowie mi odmówiono.W roku 2005 znowu niepewnie udałem się do konsulatu w Krakowie i wizę otrzymałem.Byłe w USA 3 tygodnie i wróciłem do PL.Dzisiaj rejestrowałem się w ESTA i nie otrzymałem autoryzacji.
  Moja żona nigdy nie była w USA i nigdy się nie starała o wizę a autoryzację otrzymała.

 7. Te osoby które dostały autoryzacje w esta a starały się i wize np w roku 2000 i nie dostały wtedy wizy jaką opcje zaznaczyły w pytaniu o te sprawę chodzi mi czy się przyznawać czy nie gdyż to prawie 20 lat temu

 8. Aby zapłacić za autoryzację ESTA trzeba mieć na koncie 14$ czy zostanie to pobrane w odpowiedniej ilości z polskich złotych? I chciałabym wiedzieć czy bedzie trzeba osobiście zrobić przelew czy kwota zostanie pobrana automatycznie (bo przecież został podany numer konta)

  • Z tego co wiem, będzie to przeliczone na złotówki. Niestety ja nie mogłem sprawdzić ponieważ mieszkam w Stanach i system rozpoznaje moją lokalizację i podaje mi cenę w dolarach.

  • Ciężko mi powiedzieć jakie kryteria są brane pod uwagę przy składaniu podania o wizę i przy rozpatrywaniu wniosku w ESTA. Na pewno ESTA już nie warto składać więc zostaje tylko rozmowa z konsulem.

 9. W moim paszporcie (wydany w kwietniu 2019) są użyte polskie znaki. Są liteki ł i ó np. w nazwisku lub miejscu urodzenia. Czy w takiej sytuacji, jak wprowdzę swoje dane do formularza bez polskich znaków to bedzie ok???

  • Aby podróżować na ESTA każda osoba musi mieć paszport “biometryczny”. Paszport biometryczny można rozpoznać to po znaczku (prostokąt z kropką) umieszczonym na dole okładki paszportu

 10. A ja mam pytanie totalnie zawstydzajace. Cos mi sie ubzduralo i wypelniajac wniosek ESTA chcac wybrac sie do Nowego Jorku ze jest to stan New Jersey. Nieweim skad mi sie to wzielo. Czy odrzuca moj wniosek? Powaznie. Rece opadaja. I czy jesli zloze nowy wniosek bedzie on rozpatrzony ponownie? Pozdrawiam

  • Nie ma pytań zawstydzających. To nie ma znaczenia gdzie wpisał Pan miejsce pobytu w USA. Proszę sobie wyobrazić sytuację gdy ktoś jedzie na zwiedzanie np zachodniego wybrzeża i będzie co dwa dni spał w innej lokalizacji. W takim przypadku podaje się tylko adres jednego z hoteli i to wszystko. Wpisanie w ESTA jakiegoś adresu nie zmusza nikogo do przebywania ciągle w tym samym miejscu.

 11. Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Kontynuując wątek polskich znaków – wypełniałam wczoraj wniosek, korzystając ze strony w języku polskim i system nie przyjmował polskich znaków. Dziś ponownie to sprawdziłam i nadal nie można ich wpisać. Otrzymałam już akceptację ESTA, ale zaczynam się stresować, czy nie będę miała problemów na lotnisku przez dwie literki w paszporcie… 🙁

  • Pani Karolino. Skoro system nie przyjmuje polskich znaków proszę się nie przejmować. Na pewno brano to pod uwagę przy tworzeniu aplikacji do rejestracji w ESTA a służby imigracyjne w USA wiedzą o tym, że taka “nieścisłość” może wystąpić.

   • Udało mi się rozpracować ten problem 🙂 Klikając na Przykładowy Paszport po lewej stronie, wyskakuje nam dokładniejsze wyjaśnienie, jak podać dane Wnioskodawcy wg informacji z paszportu. Tak więc – imię i nazwisko wpisujemy w takiej formie, w jakiej widnieje w polu przeznaczonym od odczytu maszynowego w paszporcie, czy na dolnym pasku w paszporcie, a tam nie ma polskich znaków.

 12. Bardzo fajna i pomocna stronka Pozdrawiam
  Mam prośbę do wszystkich którzy już w praktyce skorzystają z ESTA tj. zarejestrują się i wylecą do USA by na bieżąco pisali jak było na lotnisku z odprawą itp. Jak również dla tych co kiedyś nie dostali wizy z różnych przyczyn i czy system ESTA przepuszcza a jeśli nie to pyt kiedy dostał takową odmowę Tak samo jak system ESTA “patrzy” gdy wypełniam wniosek dla całej rodziny i jak na taką grupę “patrzy” urzędnik imigracyjny tam na miejscu.
  Wiem że ciężko odpowiedzieć na te pytania i czas to zweryfikuje dlatego też proszę o opisywanie
  Pozdrawiam

 13. Czy brak zatrudnienia w chwili aplikowania spowoduje odmowe? Mialam wize na 10lat, wygasła w 2015r, w USA bylam jeden raz i wróciłam w terminie.

  • Ciężko cokolwiek teraz powiedzieć jak działa ESTA. Jeszcze zbyt wcześnie i zbyt mało informacji nam zebranych od osób które wypełniały ESTA. Dużym plusem jest na pewno to, że miała Pani już wizę do USA i wróciła Pani w terminie do Polski. Proszę spróbować! Wypełnienie aplikacji to 15 minut a koszt to tylko równowartość 14 dolarów.

 14. Mam kilka pytań
  1. Jaki wpisać adres? zamieszkania czy meldunku?
  2, Co w przypadku jeśli ktoś nie ma stałego zameldowania w Polsce?
  3. Jeśli ktoś nie ma stałego zatrudnienia w Polsce to pisać prawdę czy nie, czy oni to weryfikują?
  4. Dostałem odmowę wizy 1996 lub 1997 roku, nawet dokładnie nie pamiętam który to był rok. Słyszałem, że takie dane trzymają 5 lat. Co wpisać tak czy nie?
  5. Pobyt 90 dni, a Karaiby liczą się jak pobyt w stanach, a co w przypadku jeśli mieszkam w Republice Dominikana to są też Karaiby i np polecę do NY na tydzień, potem wrócę do Dominikany a za 85 dni znów do NY, To tak liczyć ciągłego pobytu mam 92 dni. Co w takim przypadku?
  Dziękuję to już chyba tyle pytań na dziś

  • 1.Adres zameldowania jest aktualnym adresem więc proszę tak podać.
   2. A czy osoba nie mająca stałego zameldowania w Polsce posiada obywatelstwo innego kraju? Drugi paszport? Są na to odpowiednie rubryki w formularzu ESTA. Jako adres w ESTA proszę wpisać adres który jest podany w dowodzie osobistym jako ostatni (aby można to było zweryfikować). Najważniejsze jednak aby podać czy posiada się drugi paszport ponieważ ESTA jest ściśle powiązana z paszportem (bardziej niż z miejscem zamieszkania)
   3. Zawsze proszę podawać prawdę. Na początku formularza ESTA trzeba zaznaczać, że podawane są prawdziwe informacje.
   4. Proszę wpisać że miał Pan odmowę wizy. Nie sądzę aby dane były trzymane w systemie tylko 5 lat. Trochę to mija się z sensem..
   5. Karaiby nie liczą się jako wyjazd poza granicę USA. Chyba, że ma Pan obywatelstwo tego kraju. Wyjazd do żadnego z krajów sąsiadujących z USA nie “kasje licznika” 90 dni maksymalnego pobytu w USA

 15. Ja rejestrowałem roczne dziecko. Często jeździmy na tzw. Cruises i z lotniska jedziemy prosto na ship. Nie wpisałem żadnego hotelu tylko że USA to miejsce przesiadka… Jeśli jednak postanowimy pojechać wyłącznie do USA czy trzeba ponownie wypełnić ESTA i wpisać adres hotelu?

  • Z informacji jakie posiadam kraj jeśli zostaje się w USA ponad 24 godziny wówczas USA nie liczy się jako kraj tranzytowy. Myślę, że należy ponownie wypełnić wiosek ESTA i zaznaczyć USA jako kraj docelowy.

 16. Czy dostał ktoś akceptację ESTA po zaznaczeniu we wniosku odpowiedzi TAK na pytanie o przedłużonym pobycie. Ja wróciłam z USA 12 lat temu ale wtedy przezdłużyłam pobyt o ponad rok. Czy po odbytym okresie 10 letniej karencji warto jest starać się o akceptację w ESTA czy lepiej od razu jechać do ambasady i starac się o wizę.

  • Pani Grażyno. Myślę, że warto starać się o ESTA, tym bardziej, że to tylko 15 minut wypełnienia formularza i 14$ opłaty. Odpowiedź prawdopodobnie dostanie Pani w ciągu 24h.

  • nie dostałam ESTA, mimo prawie takiej samej sytuacji. Odpowiedź była w kilka sekund. Byłam w stanach 13 lat temu, zostałam 8 miesięcy i dziś złożyłam wniosek- 10 sekund czekania i odmowa.

 17. Cześć, Jestem bardzo niespokojna ponieważ mój brat od dziecka byl w konsulacie może jakies 8 razy i za każdym razem nie dostalam wizy do USA. Boje sie ze dostanie odmowe przyloty to stanów przez ESTA tak samo.

 18. Mój mąż ma zieloną kartę ale od stycznia 2017r przebywa w Polsce ponieważ jego stan zdrowia nie pozwolił mu na powrót do USA. Nigdy nie popełnił żadnego przestępstwa ani nie złamał prawa imigracyjnego USA. Chciałby jednak jeszcze kiedyś odwiedzić córkę obywatelkę USA. Nie ubiega się o przywrócenie statusu stałego rezydenta ponieważ zdrowie nie pozwala na podjęcie pracy. Czy może ubiegać się o ESTA ? Jest w wieku emerytalnym.

  • Pani Grażyn. Odnośnie zielonej karty i ESTA. Ponieważ mąż przebywa w Polsce ponad pół roku, co jest równoznaczne z tym, że wygasła mu zielona karta. Może oczywiście w takim przypadku wypełnić wniosek ESTA ponieważ te dwie rzeczy nie kolidują ze sobą. Wjeżdżając do USA na ESTA przy kontroli urzędnik imigracyjny potwierdzi tylko wygaśnięcie zielonej karty. I to wszystko. Wjazd na ESTA jest całkowicie legalny w tym przypadku.

 19. Czy orientuje sie Pan czy w systemie ESTA osoba prowadząca własną działalność gospodarczą jednoosobową również musi to zarejestriwać? I pytanie gdzie bo na filmie z tego co zrozumiałam, i patrzyłam na stronie dotyczy tylko osób zatrudnionych? Z góry Dziękuję! Za odpowiedź.

  • Pani Iwono. Z informacji które posiadam osoba mająca własną działalność gospodarczą albo nie musi podawać adresu pracodawcy (w tym przypadku swojego), albo podaje ponownie w miejscu “adres zakładu pracy” swój adres zamieszkania.
   Nigdzie w formularzu ESTA nie ma opcji “rejestracji” swojej własnej działalności gospodarczej.

   • Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
    Wczoraj zaryzykowałam i wpisałam dane mojej firmy oraz jej adres. Podczas uzupełniania danych nieopatrznie wpisałam z błędem czyli na odwrót niż podczas rejestracji w CEIDG – nazwę firmy (u mnie to: imię i nazisko oraz nazwa). System przy potwierdzaniu danych zaświecił sę na czerwono. Do poprawy była nie tylko nazwa ale i adres. Nazwę poprawiłam, natomiast nie wiedziałam co mam poprawić w adresie. I teraz najciekawsze, ulica na której działa firma to imię i nazwisko. Ja wpisałam tylko nazwisko, gdyż takiej formy używa się najczęściej. Podając poprawnie już nazwę firmy, kolejna próba przejścia dalej, i uwaga system sam dopisał imię do nazwiska w adresie! 🙂
    Po około dwóch godzinach status weryfikacji – pozytywny!
    Niestety, na stronie ESTA nie ma konkretnej informacji, co w przypadku samozatrudnionych i nie ma informacji na ten temat w internecie. Pomyślałam, że może inni ludzie na świecie mają ten problem i znalazłam to: https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g45963-i10-k8956731-ESTA_new_employement_questions-Las_Vegas_Nevada.html

    Pozdrawiam serdecznie!

 20. Hej, aplikowałem o wizę dwa lata temu przez ESTA, (w ramach wyjaśnienia ponieważ posiadam także angielski paszport) dlatego mogłem. Wypełniłem formularz ESTA , jedna rzecz mi sprawiła trudność wpisać poprawnie adres pod którym będę zostawał w Stanach Zjednoczonych wiec sprawdźcie sobie co dane w adresie oznaczają, maja trochę inny format adresowania niż w Polsce czy Anglii. Zapłaciłem 14 $ używałem Paypal bo można ,chyba to najwygodniejsza forma płatności dla mnie ponieważ w razie problemow z płatnością, PayPal rozwiąże problem a nawet zwróci koszty jeśli by trzeba było i jest rozpowszechniony w USA. Aplikowałem jakoś wieczorowa porą i rano następnego dnia już miałem odpowiedz, wiecie doczekać się nie mogłem ta ekscytacja musiałem sprawdzić. Dają sobie 72 godziny na rozpatrzenie waszej aplikacji .Trzeba się zalogować i porostu sprawdzić , uprzednio otrzymacie numer referencyjny wszystko będzie podane. Było napisane APPROVED( znaczy potwierdzono) . I to tyle , jak pamiętam nawet nie trzeba tego drukować , system automatycznie zapamiętuje czy ktoś dostał pozwolenie na wjazd czy nie, ale dla własnego spokoju wydrukujcie sobie. Jeżeli nie zostanie wasz wniosek potwierdzony pozytywnie można się odwołać .Jak już wsiądziecie do samolotu czego Wam wszystkim życzę ,w trakcie lotu dostaniecie od stewarda formularz do wypełnienia odnośnie czy macie coś do oclenia nie kłamać pisać prawdę, POD ZADNYM POZOREM NIE BRAC ZYWNOSCI I ALKOHLU I PAPIEROSOW DO Stanow Zjednczonych, bo Was tak przemaglują ze się Wam wakacji odechce. Dojdę do tego później. Po wylądowaniu i odebraniu bagażu ruszycie na odprawę i tam celnik pyta czy ESTA czy normalna wiza , przydziela do danych stanowisk ESTA w jedna stronę z normalnymi wizami w druga stronę. Ustawiacie się do odprawy i czkacie na swoja kolej. Nie denerwować się zachowywać się normalnie, na luzie. Celnik może zapytać o wszystko co zechce bo mu wolno będzie obserwował jak się zachowujecie co odpowiadacie, POWTARZAM BEZ STRESU to jest ich praca. Dostałem 3 pytania . 1. Czy bylem kiedyś w Stanach Zjednoczonych , odpowiedziałem ze nie był kulturalny odpowiedział WELCOME(witamy), 2. Jak długo zostaje w Stanach Zjednoczonych, odpowiedziałem ze 2 tyg dodając będę zwiedzał, 3. Gdzie się zatrzymuje, odpowiedziałem ze u znajomych , i to tyle przybił pieczątkę i życzył udanych wakacji. Potem przechodzi się dalej byli następni celnicy i pytali czy mam żywność odpowiedziałem ze nie mam i kazali mi iść dalej , wiec poszedłem i stanąłem na Amerykańskiej ziemi. Odnośnie tych ludzi co mieli zywnosc byli bardzo dokładnie sprawdzani zadają ci więcej pytań człowiek się zaczyna stresować po co Wam to powtarzam nie zabierać żywności alkoholu, papierosów. Wiem ze jest jakiś limit na alkohol i papierosy jak się nie mylę 1 litr mocniejszego alkoholu np wódka i 1 paczka papierosów droga lądowa a powietrzna możliwe ze 1l wódki i karton papierosów ale pewny nie jestem musicie sprawdzić w przepisach.
  Jeżeli będziecie aplikować przez Esta używajcie oryginalnej Amerykanskiej strony
  Ja jej używałem jest sprawdzona 🙂 Jak już wiecie pozwala ona nam na wjazd do Stanów Zjednoczonych ale go NIE ZAPEWNIA !!!
  Jak się celnikom nie spodobacie mogą Was wrócić do domu, osoby karane zazwyczaj maja niskie szanse na otrzymanie tak owego pozwolenia na wjazd, ale próbować można a nóż , widelec możne się uda. Będę kończył , raz jeszcze życzę pozytywnych rozpatrzę wniosków i udanych wakacji co za tym idzie, 3 majcie sie Tomek.

 21. DO WIKI : A ja mam pytanie totalnie zawstydzajace. Cos mi sie ubzduralo i wypelniajac wniosek ESTA chcac wybrac sie do Nowego Jorku ze jest to stan New Jersey. Nieweim skad mi sie to wzielo. Czy odrzuca moj wniosek? Powaznie. Rece opadaja. I czy jesli zloze nowy wniosek bedzie on rozpatrzony ponownie? Pozdrawiam

  Dobrze ze o to zapytalas , juz tez to przerobilem pomylilem sie wpisujac adres znajomych bylem swiecie przekonany ze mieszkaja w stanie NY a jednak mieszkali w stanie NJ i przeszlo , mozna raz zrobic korekte i to poprawic i tak uczynilem .

 22. Witam,
  Mam pytanie, jaki adres wpisać w formularzu? Jestem zameldowana w Polsce ale wynajmuje mieszkanie i pracuję w Anglii…

  • Mając ważna wizę nie trzeba rejestrować się w ESTA. Wiza to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż ESTA więc proszę wykorzystywać tą możliwość. Dopiero gdy wiza straci ważność proszę zarejestrować się w systemie ESTA.

 23. Mam paszport wydany przez konsul w Londynie i nie wiem co mam zaznaczyc w aplikacji ;o nie ma tak takiej opcji – czy mam zaznaczyc ze Polska wydala paszport ?

 24. W tym roku byłem z małżonką w Iranie. Wycieczka czysto turystyczna organizowana przez biuro. Mieliśmy wizę, ale w paszporcie nie ma żadnego śladu pobytu w Iranie. Na przełomie roku wybieramy się do USA. Rozumiem, że poprzez ten pobyt w Iranie jesteśmy z automatu wyłączeni z procedury ESTA? Musimy ubiegać się o wizę w sposób tradycyjny, dotychczas obowiązujący?

  • Przekraczając granicę z Iranem na pewno zostaliście wprowadzeni do systemu. Wystarczy skan paszportu. Ale proszę spróbować. Ryzyko, że nie dostaniecie ESTA to $10 i 15 minut wypełniania wniosku w internecie.
   Jeśli się nie uda…startujecie po wizę turystyczną.

   • Dla świętego spokoju złożyliśmy ESTA. Na pytanie czy byliśmy po 2011 roku w Iranie, Iraku, Syrii itd. odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że tak. Dodatkowo musieliśmy zaznaczyć w jakim celu, w naszym przypadku wakacje. Niestety otrzymaliśmy odmowę… Pozostaje wiza. Mamy tylko nadzieję, że w związku ze znacznym spadkiem wniosków o wizę w konsulacie nie będą nas maglować 🙂

    • Najprawdopodobniej procedura przyznania wizy to dokładniejsze skanowanie i prześwietlania danej osoby pod względem bezpieczeństwa. Głównie chodzi tutaj o zaznaczoną opcję pobytu w Iraku, Syrii… ESTA jak widać jest mniej “szczegółowa”…
     Powodzenia w przyznaniu wizy!

 25. Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące wpisania adresu zamieszkania. Chce z partnerem złożyć wniosek „grupowy” (2 osoby) , aby płatność była z jednej karty płatniczej (nie jestesmy małżeństwem) Mieszkamy razem jednak adres zameldowania w dokumencie jest adresem domu rodzinnego, co wpisać?

 26. Witam mieszkam od 3 lat w Szwecji
  W Szwecji mam stala prace i mieszkanie w Polsce oprocz meldunku nie mam nic
  Co wpisac w Esta jezeli chodzi o zamieszkanie i prace?

  • Musi Pani wpisać w ESTA prawdę, więc zameldowanie w Polsce (adres) i adres zakładu pracy proszę podać w Szwecji. ESTA najprawdopodobniej ma dostęp do gigantycznej bazy danych i nie ma sensu próbować obejść systemu.

 27. Co w sytuacji kiedy dostało się odmowę wizy ok. 20 lat temu i nie pamięta dokładnie daty? Pomyłka o rok, dwa może być odebrane jako umyślne wprowadzenie w błąd ?Jakaś rada? 😉

  • Nie sądzę aby pomyłka rzędu dwóch, nawet czterech lat była uznana za wprowadzenie w błąd. Proszę pamiętać, że ESTA to wyszukiwarka pobierająca informacje z wielu baz danych. Podając dane osobowe oraz inne informacje (np odmowa wizy) to tylko dodatkowe dane “naprowadzające” algorytm na odpowiednie ścieżki. Algorytm dostaje informacje o odmowie wizy i z tą informacją przechodzi do dalszego etapu.
   Jeśli (to tylko moja opinia) nie podasz np. informacji o tym, że nie otrzymałeś wizyt – algorytm zapewne trafi sam na te dane, ale wówczas może “zapalić się czerwone światełko” – z informacją, że te wrażliwe informacje zostały ukryte.

 28. Po wypelnieniu i zaakceptowaniu wniosku w esta nie ma opcij oplacenia, vzy mam czekac na email z info dot platnosci czy jak to wyglada? Wypelnialem form z ipada.

  • Za ESTA można zapłacić od razu po wypełnieniu (trzeba zaznaczyć pole “zapłać teraz (pay now)” – wówczas zostaniesz przeniesiony do strony gdzie można dokonać płatności.
   Można też złożyć aplikację ESTA z późniejszym terminem płatności. Nie może być to jednak później niż 7 dni od daty wypełnienia aplikacji. Proszę pamiętać, że nieopłacona aplikacja nie jest rozpatrzona. Jest tylko zapisana w systemie i ma status oczekującej na płatność.
   Aby dokonać “opóźnionej” płatności należy na głównej stronie ESTA kliknąć na przycisk “sprawdź status ESTA” i wypełnić odpowiednie pola aby system wyświetlił aktualny status złożonego wniosku ESTA.

 29. Złożyłam wniosek ESTA, po sprawdzeniu statusu w kolejnym dniu poprzez strone CBP jest status “Zatwierdzona Autoryzacja”. Jednak nie dostałam żadnej informacji potwierdzajacej na emaila. Email jest poprawny bo dostalam na niego potwierdzenie zlozenia wniosku. Stad moje pytanie czy jest wszystko dobrze czy te emaila zawsze sa wysylane?

  • Niestety nie ma innej opcji płatności. Proszę zapytać znajomych/rodzinę czy ktoś użyczy Panu karty kredytowej lub PayPal. Osoba która płaci nie musi być osobą która składa wniosek ESTA.

 30. Wizy nie dostalem 3 razy, bylo to 21, 23 i 25 lat temu. W esta wpisalem ze mialem odmowe okolo 21 lat temu. Po 12h od oplacenia esta jest autoryzacja zatwierdzona, uffff, bo bilet juz kupilem prawie tydzien temu….. Pozdrawiam wszystkich spelniajacych marzsnia 🙂

 31. Ile czasu zajmuje wypełnienie tego wniosku?
  JAK MAM WAŻNĄ WUZE DO 20 LIPCA 2020 ROKU TO KIEDY NAJPÓŹNIEJ MOGĘ POJECHAC DO USA POZDRO

  • Jak widać na video które jest dołączone do artykułu wypełnienie ESTA w internecie to około 15 minut. Mając ważną wizę do 20 lipca 2020 roku możesz wjechać do USA nawet 19 lipca, tylko musisz pamiętać, że wtedy na granicy urzędnik imigracyjny wbije Ci w paszport datę opuszczenia USA na 20 lipca. Jak widzisz wiza określa datę do której maksymalnie możesz pozostać LEGALNIE na terenie USA.

 32. Ja juz w stanach u rodziny na escie przylecialem , urzednik migracyjny w porzadku troche wypytywal do kogo lece na jak dlugo co bede robil gdzie pracuje i jaki mam zawod oczywiscie mowil po angielsku a nie jak ludzie mowia ze lamana polszczyzna . Pozdrawiam : )

 33. Witam, mam problem z płatnością. Już od 2 dni cały czas wyskakuje mi błąd, dochodzę do momentu wyboru formy płatności i bum.. Error. Dodam, że już jeden wniosek został zapłacony i zatwierdzony jednak mam jeszcze 3 i stoję z nimi w miejscu..jakieś porady?

 34. Witam, czy jako osoba nie pracująca, a studiująca gdzieś to się zaznacza bo przy praca, pracodawca nie ma innej opcji, czy jest to dalej na następnej stronie

 35. Czy w esta wpisujemy adres zameldowania stałego (mazowieckie) czy adres zamieszkania i zameldowania czasowego (małopolskie ) do 2024 ? W polskich urzędach wpisuje zameldowanie czasowe bo tu pracuje i mieszkam i nie wiem co wpisać

 36. Mam pytanie odnośnie pola “employment”, jest tam napisane “current or PREVIOUS job”. Aktualnie nie pracuję, ale poprzednio pracowałam (moje zatrudnienie zakończyło się 31.08.2019). W tej sytuacji powinnam wpisać dane firmy w której pracowałam do sierpnia (previous employment), czy zaznaczyc “no”?

 37. Czy dostal ktos potwierdzona autoryzacje po przekroczonym terminie pobytu I zakonczeniu okresu karencji . Bede wdzwieczne za odpowiedz.

 38. Podchodzilam ze strachem do ESTY -bo niby jak mam udowodnic swoje przywiazanie do Polski skoro mieszkam na stale w Niemczech,mam tutaj stala prace ,partnera niemca,dom i Polski paszport…podekscytowana przystapilam do wypelnienia ESTA.Pierwszym poslizgiem bylo nie przyjecie zdjecia paszportu,meczylam sie chyba godzine -zrezygnowalam.Drugie podejscie nastepnego dnia ,juz bez zdjecia paszportu-moje marzenie o wycieczce do Ameryki
  spelnilo sie po czesci po 38 minutach.Tyle czasu uplynelo od zaplaty za ESTA do uzyskania autoryzacji.

 39. Dzień dobry. Mam zieloną kartę. Chce wziąć dwuletniego synka na wakacje. Syn nie posiada zielonej karty. Czy można wypełnić esta na dziecko ?

 40. Dzień dobry, Jeżeli wypełniłem, troszkę za szybko, wnioski ESTA i popełniłem błędy takie jak: 1. podałem jedno imię a posiadam w paszporcie 2 imiona. A drugi błąd jest taki, że podałem nazwisko żony takie jakie ma obecnie ale nie podałem, że używała kiedyś swojego panieńskiego nazwiska. Zmyliła mnie podpowiedź w formularzu. Pytanie jest czy używasz/kiedykolwiek używałeś innego nazwiska lub pseudonimu a w podpowiedzi jest informacja “czy używasz innego nazwiska…(obecnie)”. Zapłaciłem i parę godzin później dostałem zezwolenie na podróż do USA. Pytanie moje jest takie, czy powinienem złożyć jeszcze raz wnioski, czy jeżeli dostałem akceptację to nie powinienem się niczego niemiłego na lotnisku spodziewać?

  • Proszę odszukać swoją wypełnioną aplikację ESTA i nanieść poprawki. Jeśli nie była już zatwierdzona można to zrobić na tej samej stronie na której składał Pan ESTA. Wystarczy wybrać opcję “kontynuuj istniejący wniosek” lub “sprawdź status ESTA”.

    • Najważniejsze w ESTA jest to aby informacje w paszporcie zgadzały się z tym co urzędnik zobaczyć na aplikacji ESTA. Raczej nie martwiłbym się tym, że w paszporcie są dwa imiona a Pan podał tylko jedno. Jeśli imiona i nazwiska Pana i żony zgadzają się z tym co macie w paszportach nie powinno być żadnych problemów z wjazdem do USA.

 41. Witam,
  Jeśli mam wizę ważną jeszcze przez kilka lat, muszę po mimo tego wypełnić ten wniosek? Czy mogę podróżować tylko na podstawie wizy?

 42. Wizyta w ambasadzie 2006 rok – odmowa, odmowa w ESTA. Smieszny jest ten ich „ruch bezwizowy” i tak z tego co slysze i widze co 3 osoba musi jechac do ambasady – a ile osob z tego zawroca ?
  Oni nadal mysla, ze w USA jest rozowo I kazdy jedzie do roboty na budowie na czarno !
  Czemu np. Nie sprawdza salda konta, dochodow miesiexznych – wowczas chociaz czesc ludzi by udowodnila, ze jedzie tam w celach czysto turystycznych a nie po ich dolary – te moge sobie kupic w kantorze a nie robocie na czarno na budowie gdzie pewnie jak wszedzie jakis polak oszuka swego..

 43. Mam pewnien problem, otóż termin zapłaty wniosku mam na 1 grudnia a to jest niedziela. Dzis mamy sobotę a przelewy w weekend nie sa realizowane. Czy jeśli przeleje kwotę za wniosek dziś, to mam jakieś szanse żeby przelew doszedł albo czy chociaż ESTA dostanie jakąś informacje o tym ze przelew został dokonany ale pojawi sie dopiero w poniedziałek? A co jeżeli przelew zostanie przyjęty ale minie termin zapłaty czyli przelew dojdzie w poniedziałek to zwrócą mi ta sumę?

  • Na oficjalnej stronie ESTA jest tylko informacja mówiąca o tym, że jeśli wpłata nie dotrze w wyznaczonym terminie należy wypełnić ESTA ponownie. Nie znalazłem informacji na temat zwrotu ewentualnych kosztów. Proszę pamiętać, że opłata w ESTA jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy to opłata tzw “processing fee” w wysokości $4. Druga opłata w wysokości $10 pojawia się dopiero po autoryzacji ESTA. Przypuszczam więc, że suma jaką będzie musiała Pani zapłacić jeśli minie termin to $4.

 44. Dzień dobry. Czy mógł by ktoś podpowiedzieć jak wypełnić esta na dziecko ? Czy jest jakaś specjalna rubryka żeby zaznaczyć ze to jest robione dla dziecka ?

  • Aby wprowadzić dane dziecka do systemu ESTA należy złożyć wniosek GRUPOWY. To właśnie opcja dla rodzin podróżujących z dziećmi. Jednego z rodziców należy wówczas określić jako “reprezentanta grupy” i to właśnie on po wprowadzeniu swoich danych dodaje poszczególnych członków rodziny.

 45. Witam, co wpisac jesli mam 2 zameldowania, jedno w Polsce, a drugie w niemczech, do tej pory nikt sie mnie nie pytal dlaczego tak mam i nie musialam z zadnego rezygnować.

 46. Informacyjnie tylko – złożyłem wniosek grupowy dla siebie, żony i dwójki dzieci w czwartek. Płatność karta. Wydrukowałem potwierdzenie z nadanym ID grupowym. Stresowałem się lekko, gdyż po pierwsze ok 20 lat temu dostałem odmowę wizy, po drugie gdy aplikowałem o eTA do Kanady 2 lata temu zatwierdzenie przyszło po ok godzinie. A tu nic, żadnego maila. Na koncie jest tylko blokada 56 USD. No ale w czwartek było święto w Stanach wiec myśle sobie, poczekam do piątku. W piątek wieczorem nadal nic. Dopiero w sobotę po 48 h wszedłem na ESTE, wpisałem swoj grupowy ID a tam zgoda zatwierdzona:) . Have a nice trip, welcome to USA. Także jak widać czasem trzeba chwile poczekać i to nie zawsze na maila.

 47. Dziendoberki, mieszkam w niemczech od 20 lat, mam Polskie obywatelstwo i Polski Paszporty, który został wydany przez polski Konsulat w koloni ,Co wpisac w rubryce kraj wydania paszporu ? Polska? Moze głupie pytanie,Ale nie Jestem pewna .moge esta wxpełnic,Tez na stronie niemieckiej? Dziekuje z góry

 48. Dzień dobry . Mi z konta odrazu uciekło 14 dolarów. Otrzymałem autoryzacje esta na stronie lecz e-mail z potwierdzeniem nie doszedł . Sprawdzałem również spam . Pozytywne jest to że wszystko trwało bardzo krótko

 49. Po jakim czasie mogę złożyć kolejny wniosek jezeli został on usunięty przez ESTA? Bo jeżeli dostanie się odmowę to czeka się 10 dni, a w przypadku usunięcia wie ktos jak to wygląda?

 50. Wypełniając wniosek o ESTA u męża jednego rodzica wstawiłam omyłkowo drugie imię zamiast pierwszego. Autoryzację dostałam pozytywną, ale jest błąd w imieniu rodziców. Co mam teraz zrobić? Wnioskować na nowo czy mogę to jakoś zmienić?

  • ESTA jest powiązana głównie z paszportem osoby składającej wniosek. Dane osobowe rodziców, zameldowanie itp używane są do weryfikacji dane osoby. Skoro jednak ESTA została zatwierdzona to system nie miał żadnego problemu ze zidentyfikowaniem Twojej osoby. Nie będzie więc żadnego problemu przy przekraczaniu granicy.

 51. po sprawdzeniu statusu esta jest informacja że autoryzacja zatwierdzona i tabelka
  z imieniem i nazwiskiem
  data urodzenia
  nr wniosku
  nr paszportu
  status zatwierdzona autoryzacja
  wygasa 2 grudnia 2021 czyli dwa lata od złożenia mojego wniosku
  czy właśnie tę stronę mam wydrukować?
  moje pytanie może trochę dziwne ale w tabelce jest też kolumna wyświetl i po wyświetleniu mam cały mój wniosek z wszystkimi danymi z etapu wprowadzania danych oczywiście z nagłówkiem autoryzacja zatwierdzona z numerem wniosku i datą ważności 12.02.2021 to już nie wiem na jak długo mam ważne esta do 2.12.2021 czy 12.02.2021 wniosek wysłałam 2.12.2019 ?

  • Nie trzeba niczego drukować. Potwierdzenie ESTA jest elektronicznie powiązane z paszportem i dostępne jest w systemie. Przy wlocie do USA i przeskanowaniu Pani paszportu urzędnik zobaczy całą aplikację ESTA. System zapisu daty w USA jest następujący miesiąc/dzień/rok wiec esta ważna jest do 2 grudnia 2021.

 52. Moj brat przyjechal do Stanow jak mial 9 lat i razem z rodzicami przekroczyli wize turystyczna.Po dwoch latach wrocili do kraju. Bylo to 14 lat temu.Czy moj brat moze ubiegac si e do programu bezwizowego skoro byl dzieckiem i nie odpowiada za to co zdecydowali jego rodzice?

 53. Witam, czy jak jestem obywatelem Polski, mam polski paszport, ale mieszkam i pracuje w Niemczech juz od 20 lat ,czy moge wniosek esta złożyc na niemnieciej stronie ? Ze wgledu barier w angielskim.

 54. dostałam autoryzacje esta ale zorientowałam się że nie podałam poprzednio używanego nazwiska z pierwszego małżeństwa i panieńskiego doczytałam że żeby poprawić informację trzeba złożyć nowy wniosek. Zaczęłam wypełniać nowy wniosek tamten został usunięty ale mam wątpliwości jak podać te informacje czy np panieńskie nazwisko i moje imię (w paszporcie mam dwa imiona a system pozwala na wpisanie jednego) i dalej nazwisko z poprzedniego małżeństwa no i imię jak wyżej. Pogubiłam się i zatrzymałam na tych nieszczęsnych nazwiskach. Proszę o jakieś wskazówki bo tak naprawdę nie jestem pewna czy chodzi o nazwiska obecnie używane czy kiedykolwiek. Tłumaczenie wniosku esta w tym miejscu niezbyt dokładne.

  • W ESTA proszę użyć “głównego” nazwiska dokładnie takiego samego jak ma Pani w paszporcie. Nazwisko panieńskie lub z poprzedniego małżeństwa proszę wpisać w rubryce gdzie pojawia się informacja o poprzednio (kiedykolwiek) używanych nazwiskach (znana pod innymi nazwiskami).
   W ESTA nie trzeba podawać drugiego imienia.

 55. Dzisiaj aplikowalem o vize do USA, całą rejestrację przebiegła pozytywnie, skoro aplikowanie to koszt 14$ ,to dlaczego z konta pobralo mi £89 ,czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie?

 56. Witam, czy wymagane jest posiadanie wydrukowanego wniosku Esta na kontroli w USA ? I jeśli tak to czy powinien on być w języku angielskim ? Obawiam się ze czegos nie będę mieć . Pozdrawiam

  • Nie trzeba drukować wniosku ESTA do kontroli. Wniosek jest automatycznie powiązany z paszportem. W czasie kontroli na granicy w USA po zeskanowaniu paszportu urzędnik od razu widzi Wasz formularz ESTA

 57. Wypełniłem formularz, przeszedłem do etapu płatności, ale komputer mi się zawiesił na stronie gdzie wprowadza się dane KArty. Teraz jak sie loguję to nie mam możliwości przejść do strony płatności tylko na podsumowaniu płatności mam same kreski.

  • Proszę spróbować wypełnić ESTA używając innej przeglądarki lub spróbować po 24h. Jednym z kroków przy wypełnianiu ESTA jest potwierdzenie adresu email. Otrzymuje Pan wówczas numer identyfikacyjny. Może Pan się zalogować raz jeszcze po 24h używając tego właśnie numeru.

 58. Cześć mam pytanie , złożyłam wniosek tylko na jakiejś innej stronie kosztowało mnie to aż 90 euro . To wyglądało tak jakby ktoś za mnie wypełnił ten wniosek. Po 48 h dostałam na maila wniosek ESTA potwierdzający autoryzację . Jak wygląda fizycznie ten dokument i czy na pewno jestem zarejstrowana w tym systemie .

 59. Kiedyś mieszkałam w stanach , oczywiście byłam tam legalnie mając zieloną kartę . W 2002 r po 10 latach wróciłam do Polski i mieszkam tu cały czas , moja zielona karta straciła ważność w 2012 . Mam tam siostrę i chciałabym pojechać w odwiedziny . Złożyłam wniosek ESTA oczywiście dostałam autoryzacje . Mam pytanie czy ja powinnam gdzieś to zgłosić tzn. tą kartę zdać ją gdzieś, czy coś podobnego .

  • Mając nieważną zieloną kartę nie musi Pani nigdzie tego zgłaszać. Po prostu przy wjeździe do USA legitymuje się Pani ważnym paszportem, który jest automatycznie powiązany z ESTA.
   Nie musi więc Pani też drukować wniosku ESTA.

 60. Witam rodacy potrzebuje pomocy w wypelnieniu aplikacjii Esta . Wszystko jest dla mnie zrozumiale aczkolwiek co mam wpisac w rubryce gdzie I do kogo udaja sie moi rodzice i brat ? Wypeniam wnioski o aplikacje moim rodzicom I bratu ktory ma 13 lat . Chcialbym aby przylecieli mnie odwiedzic na dwa tygonie . Jestem w usa 2 lata , wjechalm na wize turystyczna I zostalem , teraz nie wiem czy wypelnic ze rodzice przyjezdzaja do mnie , czy podac kogos kto jest tutaj obywatelem lub ma zielona karte . prosze o porade

  • Najbezpieczniej będzie aby podali cel wyjazdu turystyczny i miejsce/adres niech będzie to adres dowolnego hotelu w mieście w USA do którego lecą. Nie ryzykowałbym podawania danych osoby która została nielegalnie w USA.

   • Witam serdecznie bardzo dziekuje za odpowiedz , mam jeszcze jedno pytanie co maja powiedziec kiedy urzednik zapyta na miejscu w usa czy syn jest w usa ? Ile maja miec pieniedzy na dwa tygodnie rodzice I brat lat 14 ? . Czy podanie w aplikacjii ze leca do hotelu znaczy ze zawsze musza tam leciec ? przeciez aplikacja wazna jest dwa lata ? I przed kolejnym wylotem naprzyklad za rok nie wypelnia sie ponownie chyba aplikacjii? . wtedy pyta urzednik gdzie maj zamiar sie udac? Rodzice nie muwia nic po Angielsku , niewiem jak moge to zorganizowac aby mogli mnie odwiedzic … ;( Dziekuje za Pomoc

    • Urzędnik zapyta o ty tylko wtedy jak mu się wyświetli taka informacja w systemie. Lepiej więc mówić prawdę. Nie ma w tym momencie żadnej kwoty która byłaby określona jako minimalna na dzień czy tydzień pobytu w USA. Proszę powiedzieć że większość wydatków płaci Pan używając karty kredytowej. Na dwa tygodnie warto mieć $500 w gotówce.
     Adres hotelu przy podaniu celu podróży jako turystyczny to zwykła formalność. Wiadomo przecież, że większość osób będzie się przemieszczała a nie zostaje w jednej lokalizacji.
     Tak aplikacja ESTA ważna jest przed dwa lata.
     Rodzice sobie poradzą. Moja mama od 10 lat przylatuje do mnie mniej więcej co trzy lata z zerową znajomością angielskiego. Nigdy nie było żadnych problemów.

 61. Hej, mam pytanie: czy jesli mam wize do Stanow wazna jeszcze 8 lat i bylam w stanach rok temu, przed wylotem rejestrujac sie w ESTA, a teraz lece znowu za miesiac, to musze sie ponownie rejestrowac czy wystarczy ze kupilam bilet? Troche sie gubie w temacie po zniesieniu wiz…

  • Mając ważną wizę do USA nie musi się Pani rejestrować w ESTA. Wjeżdza Pani na ważną wizę.
   Jeśli jednak jest już Pani zarejestrowana w ESTA, nie zmienia to zupełnie nic. Zabiera Pani ze sobą TYLKO paszport i to wszystko. ESTA jest powiązana automatycznie z Pani paszportem.

 62. Witam, 15 lat temu przeprowadzilam sie do UK ale nadal jestem zameldowana w Polsce. Ktory adres podaje podczas aplikacji Esta? Czy lepiej wymeldowac sie z Polski?

  • Skoro będzie Pani podróżowała do USA na ESTA i na polskim paszporcie zdecydowanie lepiej jest podać polski adres zameldowania. Jeśli będzie Pani podróżowała na paszporcie brytyjskim – proszę podać adres w UK.

 63. Witam wczoraj wypełniałem wniosek z rodziną 4 osoby i źle wypełniłem wniosek wpisałem że USA są krajem tranzytowym a nie docelowym źle zrozumiałem pytanie czy będzie dyskwalifikacja ?

  • Dyskwalifikacji nie będzie. Może być tylko problem przy ponownej próbie wjazdu do USA. Trzeba będzie się zapewne tłumaczyć dlaczego pozostał Pan dłużej w USA niż (przypuścimy 24h – jeśli można to uznać za tranzyt)

 64. Hej, wysyłam jeszcze raz zapytanie bo poprzednim razem chyba jakiś błąd wyskoczył i nie wskoczyło na stronę. Z górydziękuję za pomoc.

  1. Mam zatwierdzoną ESTA dla siebie i dla żony jednakże w adresie docelowym w USA wpisałem Nowy Jork bo taki był plan; plan się jednak zmienił i podczas naszej pierwszej podróży nie zamierzamy odwiedzić Nowego Jorku a Miami – czy w związku z tym powinniśmy uaktualnić ESTA?
  2. Wypełniając ESTA zaznaczyłem iż USA to nasz kraj docelowy, nie mniej jednak nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem bowiem planujemy udać się do Miami na kilka dni, stamtąd następnie do Meksyku na dwa tygodnie, wrócić do Miami i dalej wrócić już do Polski. Teoretycznie będziemy w USA przelotem, ale nie będzie to typowy krótki transfer do 24 a kilkudniowy pobyt podczas którego wyskoczymy na dalsze wakacje do Meksyku.

  • W czasie rozmowy z urzędnikiem na lotnisku proszę powiedzieć, że odwiedza Pan USA w celach turystycznych i po prostu zmieniły się plany zwiedzania. Nie będzie żadnego problemu.
   Dobrze Pan zaznaczył USA jako kraj docelowy. Nawet jeśli wyjeżdżacie z Miami po kilku dniach nie będzie można nazywać to tranzytem, tylko krajem docelowym.

  • Jeśli otrzymał Pan odmowę ESTA proszę starać się o wizję. Rekomendowany czas po jakim można ponownie ubiegać się o ESTA to 90 dni. Jednak nie daje to żadnej gwarancji otrzymania ESTA.
   Można również aplikować o ESTA wcześniej – ale tylko gdy zmieniły się informacje jakie wprowadzane były do systemu (nr paszportu, miejsce zamieszkania, zmiana nazwiska)

 65. Hej, mieszkam i pracuje w Wielkiej Brytanii od prawie 3 lat, jednak jestem zameldowany w Polsce. Podczas wypełniania aplikacji ESTA powinienem podać angielski adres zamieszkania czy polski? Dzięki

 66. Witam ponownie po około 30 godzinnym oczekiwaniu przyszła odpowiedź Witam w USA p.s. tak jak pisałem prędzej po małej pomyłce z krajem docelowym i ja miałem odmowę wizy w 2006 pozdrawiam

 67. Witam. Jestem obywatelem Polski, zameldowanym w innym kraju. Mam taki problem, że nie wiem, jaki adres wpisac jako adres zamieszkania. Czy wie Pani moze, co w takiej sytuacji zrobic? Pozdrawiam.

 68. Dzien dobry..a co jesli kiedys odmowiono mi wizy bez przyczyny…mam siostre obywatelke ..bralam udzial tez w loterii wizowej..pewnie mam przegrana sytuacje w Esta.

 69. Dzie dobry. Dostałem pozwolwnie na wjazd ale we wniosku Esta w rubryce gdzie jest moje imie są jeszcze inne litery.Czy muszę składać nowy wniosek?

  • Nie bardzo rozumiem. Czy to znaczy, że imię jest nieprawidłowe? Jakaś pomyłka w systemie? Skoro wniosek jest rozpatrzony pozytywnie nie sądzę aby była potrzeba raz jeszcze aplikować o ESTA. Ważne aby dane na ESTA zgadzały się z danymi w paszporcie.

 70. witam
  Oczekuje w Polsce na zieloną katrę (sponsorowanie przez męza stałego rezydenta USA), czy jest szansa na zaakceptowanie przez system esta? czekam w Polsce juz rok i chciała bym odwiedzic męza. Wyjechałam kiedys na wizie turystycznej i zmieniłam status na studenta ale kiedy zrezygnowałam ze szkoły to wróciłam do polski zeby nie złamac prawa.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię