Jak dzwonić z USA do Polski i z Polski do USA

jak dzwonić do USA

Jak dzwonić z USA do Polski oraz z Polski do USA. To jedne z najczęściej zadawanych pytań przez osoby podróżujące do Stanów Zjednoczonych i chcących utrzymać bezpośredni kontakt z rodziną.

W poniższym artykule wyjaśnię w bardzo prosty sposób jak prawidłowo wybierać numery i korzystać z połączeń międzynarodowych Polska USA i USA Polska.

Aby bez większych problemów technicznych dzwonić do Polski z terytorium Stanów Zjednoczonych (oraz z USA do Polski) należy pamiętać o tym, że sposób wybierania numerów na telefony komórkowe różni się od wybierania numerów na telefony stacjonarne. W połączeniach z telefonami komórkowymi nie używamy numeru kierunkowego do danego miasta. Dzwoniąc z USA na numer stacjonarny np w Krakowie musimy dodać numer kierunkowy do miasta, który w przypadku Krakowa to 12

Jak dzwonić z USA do Polski.

Niezależnie od tego, czy posiadacie telefon komórkowy z amerykańskim numerem (karta SIM kupiona w USA), czy telefon przywieziony z Polski i działający w usłudze roamingu międzynarodowego; sposób wybierania numerów z USA do Polski jest taki sam.

Dzwonimy z USA (z komórki) do Polski na komórkę o numerze 501 234 567
– Wybieramy z klawiatury +48 (międzynarodowy kierunek do Polski)
– Następnie numer telefonu 501 234 567
Można również wybrać numer telefonu bez znaku (+).Wówczas wybrany na klawiaturze numer powinien zostać wpisany 011 48 501 234 567 Jak widać znak (+) zastępujemy cyframi 011

jak dzwonic z usa do polski
Dzwoniąc z USA do Polski na komórkę …

Dzwonimy z USA (z komórki) do Polski na tel. stacjonarny numerze 655 67 89
– Wybieramy z klawiatury +48 (międzynarodowy kierunek do Polski)
– Wybieramy z klawiatury numer kierunkowy do miasta w Polsce (np 12)
– Następnie numer telefonu 655 67 89
Zatem całkowity numer wybrany z klawiatury powinien zostać wpisany +48 12 655 67 89
W tym przypadku również możemy zastąpić (+) cyframi 011. Czyli ostatecznie mamy do wybrania numer 011 48 12 655 67 89

Jak dzwonić z Polski do USA

Podobnie jak w Polsce każde z miast w Stanach Zjednoczonych ma swój numer kierunkowy. Numery te są trzycyfrowe (np. 847). Aby zadzwonić z terytorium Polski do USA należy podać międzynarodowy numer kierunkowy do USA  (+1) gdy dzwonimy z komórki oraz 001 gdy rozmowa wykonywana jest z telefonu stacjonarnego. Należy pamiętać, że numery telefonów stacjonarnych w USA w niczym nie różnią się od numerów telefonów komórkowych. Wszystkie one posiadają konfigurację w formie trzycyfrowy numer kierunkowy (np. 847) oraz siedmiocyfrowy numer abonenta. Przykładowy amerykański numer telefonu zapisany poprawnie ma formę 847 234 5678. Amerykanie ZAWSZE podają swój numer telefonu zawierający już numer kierunkowy. Nigdy nie spotkałem się aby ktoś podał mi tylko ostatnie pięć cyfr pomijając “kierunek”.

Dzwonimy z Polski (z komórki) do USA na tel. o numerze 847 234 5678
– Wybieramy z klawiatury +1 (międzynarodowy kierunek do USA)
– Następnie numer telefonu 847 234 5678.
Można również wybrać numer telefonu bez znaku (+).Wówczas wybrany na klawiaturze numer powinien zostać wpisany 001 847 234 5678 Jak widać znak (+) zastępujemy cyframi 00

jak dzwonić z Polski do USA
Tak należy wybierać prawidłowo numer dzwoniąc z Polski do USA

Podane poniżej sposoby dzwonienia działają również z każdego innego miejsca na świecie. Można więc wykorzystać poniższe informacje dzwoniąc do Polski czy USA z Anglii, Kanady czy egzotycznych Wysp Karaibskich.

Zobacz również: PORADY DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH DO USA

....KUP MI KAWĘ

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię