Warto zobaczyć w Chicago. Vlog część 1.

Co warto zobaczyć w Chicago

Co warto zobaczyć w Chicago gdy macie do dyspozycji tylko kilka godzin? Jakie miejsca w centrum miasta koniecznie trzeba odwiedzić aby poczuć klimat tej gigantycznej amerykańskiej metropolii?

Zapraszam do przeczytania krótkiego przewodnika i oglądnięcia materiału video, który powstał w czasie mojej kilkugodzinnej wizyty w centrum Chicago.

Zwiedzanie Chicago polecam rozpocząć od centralnego punktu w mieście którym jest Millenum Park. Można tutaj dotrzeć samochodem (garaże gdzie można bezpiecznie zaparkować znajdują się w podziemiach pod parkiem) lub transportem publicznym. Jeśli będziecie dojeżdżać do centrum z okolic lotniska O’Hare polecam wybrać linię kolejki miejskiej o nazwie Blue Line. Najbliższy przystanek znajdujący się przy Millenium Park to Monroe Street. Stąd wzdłuż ulicy Monroe dojdziecie do parku w ciągu 15 minut.

Multimedialna fontanna w Chicago.

Multimedialna-Fontanna-Chicago

Crown Fountain znajdująca się w Millenium Park to bez wątpienia najbardziej multimedialna fontanna w Chicago. Dwie ponad 15 metrowe wieże z wyświetlaczami, które co kilka minut wylewają z siebie setki litrów wody to idealne miejsce zabaw dla dzieciaków. Dorośli mogą w tym czasie liczyć na chwilę wytchnienia odpoczywając w cieniu drzew.
Fontanna wraz z całą multimedialną otoczką prezentuje się przepięknie również wieczorami na tle oświetlonych wieżowców Dowtown Chicago.

Chicagowska Fasolka

Fasolka w centrum Chicago

Tak naprawdę niewiele osób chyba wie, że błyszcząca chicagowska fasolka nie nazywa się oficjalnie fasolką (Bean). Prawdziwa nazwa tego nowoczesnego dzieła (public sculpture ) brzmi Cloud Gate. Trudno przeoczyć to miejsce znajdujące się praktycznie w samym sercu parku milenijnego. Od wspomnianej powyżej fontanny do Cloud Gate dojdziecie w ciągu niecałych 5 minut.

Pawilon koncertowy w centrum Chicago

Pawilon-koncertowy-Chicago

Jay Pritzker Pavilion. To oficjalna nazwa kolejnej futurystycznej konstrukcji znajdującej się dosłownie na przedłużeniu głównej ścieżki prowadzącej do Cloud Gate. Od maja aż do października miasto organizuje w tym miejscu koncerty, z których większość jest darmowa. Jeśli w czasie zwiedzana Chicago traficie na jakieś wydarzenie artystyczne w tym miejscu – naprawdę warto się zatrzymać na dłużej.
Jako ciekawostkę zachęcam do spojrzenia na to miejsce z lotu ptaka (mapa satelitarna Google nadaje się idealnie). Konstrukcja pawilonu oraz widowni to…gigantyczny ananas.

Deptak wzdłuż rzeki w centrum Chicago

Deptak-wzdłuż-rzeki-Chicago

Chicago River Walk to bez wątpienia ulubione miejsce spacerów mieszkańców Chicago Przepiękny, nowoczesny deptak z elementami zieleni, placami zabaw, kafejkami i zatoczkami przy których mogą cumować mniejsze lub większe łódki. Spacer deptakiem wzdłuż rzeki Chicago i podziwianie przepięknej architektury dzielnicy biznesowej to chyba najlepszy moment całej krótkiej wycieczki po centrum miasta.

Zapraszam do również do obejrzenia materiału video z mojej wycieczki po centrum Chicago.

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

1 komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię