California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Trasa Widokowa Big-Sur

Zapraszam na wspólny przejazd częścią “kalifornijskiej jedynki”, której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny most Bixby Bridge.

W poniższym filmie będziecie mogli zobaczyć mój przejazd pierwszą częścią trasy widokowej California Pacific Highway. “Jedynka” na odcinku od Monterey do Bixby Bridge to przepiękne wybrzeże Pacyfiku i zmieniająca się dosłownie co 10 minut pogoda.

Droga 1 Kalifornia
Wyjazd z miejscowości Monterey…opuszczamy cywilizację.

Bardzo polecam przejechać ten odcinek trasy późnym popołudniem. Będziecie mieć wówczas doskonałe światło do zrobienia niezapomnianych zdjęć. Słońce będzie na tyle nisko nad horyzontem, że jego promienie będą idealnie oświetlały cały pas wybrzeża. Most Bixby Bridge również będzie skąpany w czerwono-pomarańczowym kalifornijskim słońcu.

Kalifornijska jedynka – pogoda

Wiele razy w różnych porach roku i o różnych godzinach miałem okazję odwiedzać to miejsce. Za każdym razem pogoda jest zupełnie nieprzewidywalna. Podczas gdy w oddalonym o niecałe 30 km Monterey świecić będzie przepiękne słońce, Big Sur może być zasnuty chmurami. Na najlepszą pogodę zawsze trafiałem w miesiącach zimowych. Od grudnia do marca panują tutaj zdecydowanie najlepsze warunki (choć nie jest to regułą).
Materiał video który znajduje się poniżej został nagrany w pierwszym tygodniu maja.

Wybrzeże Big Sur California
Kalifornijska jedynka to przepiękne wybrzeże Pacyfiku

Most Bixby Bridge – co warto wiedzieć

Jeśli wybieracie się aby zobaczyć Bixby Bridge o zachodzie słońca koniecznie musicie być przygotowani na spore tłumy turystów. Most oblegany jest zwłaszcza w sezonie wakacyjnym (czyli od połowy maja do połowy września). Zdecydowanie polecam pojawić się na co najmniej 2 godziny przed zachodem słońca. Parking znajdujący się przy moście może pomieścić maksymalnie nie więcej niż 20 samochodów.

Polecam również przejazd na punkt widokowy zwany Hurricane Point. Jest to idealne miejsce aby obserwować zarówno zachód słońca jak i znajdujący się w oddali most Bixby Bridge. Do Hurricane Point dojedziecie w niecałe 3 minuty kierując się na południe (za most). Początek i koniec poniższego materiału video został właśnie nagrany w tym miejscu.

Big Sur Punkt Widokowy
Zasnuty mgłą Bixby Bridge widziany z Hurricane Point.

Przejazd “jedynką” trasa Big Sur do mostu Bixby Bridge. Zapraszam do oglądnięcia pierwszej części materiału video

Przeczytaj więcej o tym co warto zobaczyć w Kalifornii <- KLIK
Więcej o Big Sur <- KLIK

....KUP MI KAWĘ

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

2 komentarze

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię