Venice Beach Vlog

Venice-Beach-California

Venice Beach w Kalifornii urosło już do rangi kultowego miasteczka, którego najbardziej znany fragment – Venice Ocean Front Walk koniecznie trzeba odwiedzić przebywając w Los Angeles.

Deptak nad oceanem to wciąż dla wielu osób bardzo kontrowersyjne miejsce, którego popularność eksplodowała wraz z powstaniem mediów społecznościowych a szczególnie Instagrama.

Kiedy najlepiej odwiedzić Venice Beach?

Zdecydowanie magia tego miejsca udziela się wszystkim w późnych godzinach popołudniowych. Złote kalifornijskie słońce przepięknie oświetla ocean i egzotyczne usiane plamami plaże. Turyści wolno przechadzają się zawsze przepełnionym o tej porze dnia deptakiem a po między nimi prześlizgują się na deskorolkach (bądź innych wynalazkach) zawsze wyluzowani i uśmiechnięci Kalifornijczycy.

Deptak w Venice Beach

Jarmarczna atmosfera nad Venice Beach.

Niektóre osoby unikają spaceru deptakiem niczym ognia. I wcale się temu nie dziwię. Kilka lat temu zafascynowany okładkami magazynów podróżniczych i kolorowym zdjęciami Venice Beach pojawiłem się po raz pierwszy na Ocean Front Walk.
Szczerze mówiąc popołudniowa przechadzka owszem była interesująca ale przez pierwsze piętnaście minut. Bezdomni śpiący na trawnikach, kramy wszechobecne stoliki ulicznych handlarzy wciskający chińskiej produkcji pamiątki z Kalifornii, zapach marihuany i innych mało przyjemnych substancji drażniący nozdrza to tylko niektóre odczucia, decydujące o tym, iż kontynuowałem dalszy spacer już plażą przy samym oceanie.
Z tej perspektywy Venice Beach wyglądała wręcz idealnie.

Turyści na deptaku w Venice Beach

plaża Venice Beach

Co warto zobaczyć w Venice Beach.

Jak wspomniałem wcześniej, najwięcej atrakcji czeka na turystów w miejscach tuż przy oceanie. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy przeznaczyć około trzech godzin aby dosyć dobrze spenetrować najbardziej znane zakątki Venice Beach.

 • Muscle Beach: W tym miejscu Arnold Schwazenneger szlifował nie tylko swoją sylwetkę ale jednocześnie zaczął popularyzować powstawanie siłowni na wolnym powietrzu w praktycznie całych Stanach Zjednoczonych
 • Plaża Venice Beach: Wręcz idealne miejsce aby uciec od tłumu turystów i nacieszyć się słynnymi kalifornijskimi widokami z oceanem i długimi pięknymi palmami w tle.
 • Graffiti Walls: Kolorowe i przyciągające swą oryginalnością dzieła sztuki pokrywające nierzadko całe ściany budynków. Koniecznie trzeba zobaczyć dwa najsłynniejsze murale przedstawiające postacie Arnolda Schwazennegera i Jima Morrisona

Mural Schwarzenegger Venice Beach California

Mural Jim Morrison Venice Beach

Poranny Vlog: spacer wzdłuż deptaku na Venice Beach

Niekoniecznie musicie się na zwiedzanie Venice Beach o poranku. Ja celowo wybrałem tą tak wczesną porę aby móc pokazać Wam jak znaleźć o godzinie 6 rano. Tak, warto zobaczyć to miejsc z zupełnie innej perspektywy. Zachęcam do oglądnięcia poniższego materiału video.

Poniżej mapka z lokalizacją miejsc które znajdziecie w materiale video.

Do pocztania: atrakcie w okolicach Los Angeles:
CO WARTO ZOBACZYĆ W LOS ANGELES 
NAJDROŻSZA ULICA W LA 
HUŚTAWKA Z WIDOKIEM NA LA
UNIVERSAL STUDIOS W LOS ANGELES
JAK DOJŚĆ POD ZNAK HOLLYWOOD
ZNAK HOLLYWOOD PUNKTY WIDOKOWE

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Kalifornia

4 komentarze

 1. Witam, chciałabym się dowiedzieć czy skutery, które można wynająć na Venice Beach są darmowe czy trzeba za nie zapłacić? Jeśli trzeba zapłacić to może Pan napisać w jaki sposób uiszczana jest opłata, jaki jest mniej więcej koszty wypożyczenia takiego sprzętu i na jaki czas można go wypożyczyć:)?

  Z góry dziękuje za informację
  Pozdrawiam

 2. Skutery na Venice Beach jak i w okolicach są płatne. Musisz (tak jak pokazuję na video) ściągnąć aplikację i podłączyć swoją kartę kredytową lub konto PayPal. Najlepiej zrobić to będąc w Polsce aby nie tracić czasu na miejscu.
  Zauważyłem jednak że w kilku miejscach można było znaleźć skutery które miały przeczepione karteczki “Ride Me For Free”. Podejrzewam, że trzeba tylko odblokować je za pomocą aplikacji i można jeździć przez pewien czas za darmo.
  Ja zapłaciłem około $10 za godzinę użytkowania.

 3. Witam, wybieramy sie w piatek do LA, gdzie najlepiej zaparkowac auto w poblizu Venice Beach tak , aby nie było za drogo ;). Znalezlismy parkingi Santa Monica Public Parking Structure 7 przy 340 Brodway, gdzie podobno pierwsze 90 minut jest gratis, a pozniej 1,25$ za godzine
  pozdrawiam

 4. Podjedź na parking przy samym Venice Beach Pier. 1/2 Washington Blvd, Los Angeles. O ile pamiętam $6 za cały dzień. Jak tam zaparkowałem jak nagrywałem video i jak sam widzisz jesteś “w centrum”.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię