Wynajem samochodu USA – pytania i odpowiedzi

Wynajem-samochodu-w-USA-pytania

W poniższym artykule zgromadziłem najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące wypożyczenia samochodu w USA.

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania związane z wynajmem samochodu lub procedurą płatności kartami kredytowymi bądź debetowymi proszę o umieszczenie ich w komentarzach. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Wynajem samochodu w USA - automatyczny kiosk
Self Service Kiosk w wypożyczalni Alamo

Czy można wynająć samochód w USA bez posiadania karty kredytowej?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Większość wypożyczalni wciąż wymaga aby na lotnisku przy odbiorze samochodu podać kartę kredytową. Jednak coraz częściej można trafić na wypożyczalnie, która zaakceptuje kartę debetową ale pod dodatkowymi warunkami. Najczęściej należy wylegitymować się biletem powrotnym do Europy.
Jednym ze sposobów, który zdaje się wciąż działać doskonale a dzięki któremu można użyć karty debetowej aby odebrać samochód z lotniska jest wynajem przez tzw. “Self Service Kiosk”.To nic innego jak zautomatyzowany system potwierdzenia rezerwacji samochodu. Tego typu “kioski” można już spotkać praktycznie w każdej wypożyczalni w USA. Aby uruchomić procedurę wynajmu należy zeskanować dokument tożsamości (prawo jazdy lub paszport), wypełnić na ekranie formularz (sprowadza się to do zaakceptowania poszczególnych punktów regulaminu) i podać kartę …debetową. Na karcie zostanie zablokowana kwota depozytu i po chwili z drukarki pod ekranem będzie można odebrać dokument, z którym należy się udać na parking gdzie można już odebrać samochód.
Co najmniej kilkanaście osób którym planowałem podróż po USA za moją namową skorzystało już z obsługi w “kioskach”. Nigdy nie miel oni problemu z akceptacją polskiej karty debetowej.

Na pewno jednak nie polecam wybierać się do Stanów mając przy sobie tylko kartę debetową. Wszystkie pytania i odpowiedzi znajdujące się poniżej dotyczą standardowej procedury wynajmu samochodu bezpośrednio przy stanowisku obsługi klienta (nie przy automatach Self Service Kiosk).

Czy można zarezerwować samochód przez internet podając kartę debetową?

Tak. Praktycznie wszystkie wypożyczalnie online (a na pewno rentalcars.com) oferują możliwość rezerwacji samochodu podając kartę debetową.

Czy rezerwując samochód przez internet i używając karty debetowej muszę mieć przy odbiorze samochodu w USA kartę kredytową?

TAK. Karta kredytowa jest niezbędna aby wypożyczalnia zablokowała na niej środki bezpieczeństwa (tzw. Security Deposit).

Czy mogę użyć innej karty kredytowej (np. współmałżonka) w czasie rezerwacji samochodu online?

TAK. Proszę jednak pamiętać, aby na lotnisku w USA przy odbiorze samochodu mieć przygotowaną kartę kredytową wystawioną na swoje imię i nazwisko oraz wydrukowane potwierdzenie rezerwacji. Karta kredytowa zostanie wówczas wprowadzona do systemu i przypisana do osoby która jest głównym kierowcą.

Czy osoba podróżująca jak pasażer może zapłacić za wynajem samochodu swoją kartą kredytową?

Nie. Tylko osoba, której karta kredytowa zostaje podana w wypożyczalni na lotnisku może być jedynym kierowcą. Osoba której karta nie jest podana w wypożyczalni może być dodana jako “drugi kierowca” (Second Driver). Za drugiego kierowcę wypożyczalnia pobiera dodatkowe opłaty.
Wyjątek: wynajmując samochód w stanie Kalifornia nie musimy podawać, kto będzie drugim kierowcą ani uiszczać dodatkowej opłaty.

Czy muszę zgłaszać w wypożyczalni dodatkowego kierowcę?

Tak. Wypożyczalnie wymagają wcześniejszego zgłoszenia osoby, która będzie głównym kierowcą oraz wszystkich innych osób które będą prowadziły samochód.  Wyjątek: stan Kalifornia (patrz opis powyżej).
Proszę jednak pamiętać, iż są to TYLKO wewnętrzne przepisy wypożyczalni. Według przepisów drogowych w Stanach Zjednoczonych samochód może prowadzić osoba, która posiada ważne prawo jazdy. W momencie gdy zatrzymania przez policję oficer na pewno nie będzie sprawdzał kto jest wpisany jako główny kierowca. Ważne aby samochód miał ubezpieczenie a osoba siedząca za kierownicą miała prawo jazdy.
UWAGA: W przypadku kolizji czy wypadku jeśli kierujący wynajętym pojazdem nie był wpisany jako główny lub dodatkowy kierowca, wypożyczalnia może odmówić pokrycia kosztów naprawy z ubezpieczenia.

Dlaczego wypożyczalnia pobrała z mojej karty kredytowej pieniądze kilka tygodni po tym, jak zwróciłem samochód?

Najprawdopodobniej pobrana kwota to opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad, mostów itp. Podając kartę kredytową przy odbiorze samochodu na lotnisku w USA i podpisując umowę wynajmu z wypożyczalnią zgadzasz się na warunki tam zapisane. Na pewno jest tam również mowa o tym, że wypożyczalnia ma prawo pobrać z Twojej karty kredytowej określoną kwotę za nieuiszczone opłaty drogowe.

Czy muszę mieć kartę kredytową “wypukłą” aby wynająć samochód w USA?

Nie. W Stanach Zjednoczonych nie ma obecnie żadnej różnicy czy karta kredytowa ma wypukłe numery czy są one “płaskie” w formie nadruku.

Jaki limit muszę mieć na karcie kredytowej aby wynająć samochód w USA?

Żadna z wypożyczalni nie podaje oficjalnych informacji jakie muszą być limity na karcie kredytowej potrzebne do wynajęcia samochodu. Proszę pamiętać, że rezerwacja samochodu online (przez stronę internetową) może wiązać się z pobraniem w momencie zakończenia transakcji całkowitej kwoty za wynajem samochodu. Należy wówczas mieć na karcie dostępne pieniądze. Zupełnie odrębną transakcją jest blokada środków na karcie bezpośrednio w wypożyczalni na lotnisku. Tutaj wystarczy posiadać na karcie limit około $400.

W czasie rezerwacji samochodu przez internet wypożyczalnia pobrała od razu całość kwoty za wynajem. Czy to normalne?

Tak. Większość stron internetowych to firmy brokerskie pośredniczących w wynajmie samochodów na terenie USA. W zamian za pobranie całkowitej sumy za wynajmowany samochód oferują (podobno) najniższe ceny.

Czy osoby nie mające ukończonych 25 lat może pożyczyć samochód w USA.

Tak. Osoby poniżej 25 lat mogą oficjalnie wynająć samochód w USA. Muszą jednak liczyć się z dodatkowymi opłatami (ubezpieczeniem) jakie nakładają na nie wypożyczalnie. Więcej szczegółów na ten temat przeczytasz TUTAJ – KLIK

Czy mogę oddać samochód w innej lokalizacji niż ta gdzie wynajęty został samochód?

Tak. Można oddać samochód w innej lokalizacji niż miejsce wynajmu. Proszę jednak liczyć się z dodatkową opłatą (Drop Fee), która może wynosić (w zależności od odległości w jakiej oddajemy samochód ) od 200 nawet do 800 dolarów.
Nie jest to jednak regułą i często w wypożyczalniach pojawiają się promocje, czyli darmowe zwrot samochodu w innej lokalizacji.

Czy mogę wynajętym samochodem wjechać na boczne drogi typu “off-road”?

Nie. Wypożyczanie wyraźnie zaznaczają w umowie po jakich drogach mogą poruszać się wynajmowane samochody. Wjazd na drogi o nieutwardzonej nawierzchni jest zawsze ryzykowny i gdy np. utkniecie w piachu lub przebijecie oponę wypożyczalnia może odmówić pokrycia np. holowania pojazdu z takiej lokalizacji (Towing). Koszt wezwania pomocy drogowej to minimum $500. Ciekawym przypadkiem jest nieutwardzona droga “Navajo Loop” znajdująca się w Dolinie Monumentów.  Pomimo, że wypożyczalnie zabraniają wjazdu na tego typu drogi – praktycznie wszyscy turyści ignorują ten przepis.

Wynajem samochodu poza lotniskiem jest tańszy. Czy to się opłaca?

Tak. Wynajem samochodu poza lotniskiem jest zawsze tańszy. Odpadają opłaty lotniskowe oraz dodatkowe podatki. Nie zawsze jednak się to opłaca. Proszę pamiętać, że wynajmując i oddając samochód na lotnisku macie zawsze zapewniony darmowy transfer z/na lotnisko.
Również czas dojazdu z wypożyczalni do terminalu jest zdecydowanie krótszy niż podróż z innej lokalizacji. Proszę rozważyć wszystkie za i przeciw zanim zdecydujecie się Państwo na wynajem samochodu poza lotniskiem.

Co zrobić jeśli wynajęty samochód uległ uszkodzeniu?

Pierwszym krokiem jest wezwanie policji oraz spisane raportu (File a Police Report). Kopię raportu proszę zachować dla siebie. Następnie należy zadzwonić do wypożyczalni (Rental Car Customer Service – numer telefonu podany jest zawsze na breloczku przy kluczyku). Należy zgłosić uszkodzenie (Report Damage).
Jeśli uszkodzenie jest niewielkie (np. zarysowanie) i samochód nadaje się do dalszej podróży wszelakiego rodzaju formalności zostaną załatwione przy zwrocie samochodu.

Wynajęty samochód - uszkodzony na parkingu
Większe zarysowania (takie jak to na parkingu) należy zgłosić do wypożyczalni.

Jeśli jednak uszkodzenie jest poważne lub nie czujecie się komfortowo jadąc dalej takim samochodem można zażądać wymiany samochodu (Car Replacement). Najwygodniej jest wówczas dojechać do najbliższej siedziby danej wypożyczalni.

Na przedniej szybie w wynajętym samochodzie pojawiło się pęknięcie.
Ile zapłacę w wypożyczalni za to uszkodzenie?

Pęknięcia czy rysy na przednich szybach samochodzie (Windsihield Crack) to problem, z którym niestety bardzo często borykają się osoby podróżujące po USA. Proszę pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie z wypożyczalni czyli CDW (Collision Damage Waiver) oraz LDW (Loss Damage Waiver) nie obejmują tego typu uszkodzeń. Koszt jaki możecie ponieść w związku z pękniętą szybą wahać się może od $400 nawet do tysiąca dolarów. Wszystko w zależności od klasy samochodu jaki macie wynajęty. Koszt wymiany szyby w zwykłym sedanie typu Toyota jest nieporównywalny z kosztem szyby w Mustangu.
Jeśli macie wykupione dodatkowe ubezpieczenia, wówczas nie poniesiecie z tego tytułu żadnych kosztów.

Jak działa usługa Pomocy Drogowej w Stanach?

Roadside Assiatance to oficialnie używana nazwa dla usługi Pomocy Drogowej. Mając wykupione Roadside Assistance nie trzeba się martwić o tak zwane “zdarzenia losowe”, które spowodowane są z naszej winy. Może być to kolizja uniemożliwiająca dalszą jazdę, stłuczka, przebita opona czy rozładowany akumulator. Najważniejszą jednak cechą tego ubezpieczenia jest darmowe holowanie wynajętego auta do najbliższego warsztatu naprawczego. Więcej na temat ubezpieczenia Roadside Assistance.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYNAJEM SAMOCHODU W USA: PORADNIK

Aktualizacja: październik 2019
Pawel P.
© 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

24 komentarze

 1. Wszędzie się pisze o kierowcach poniżej 25 roku życia. A jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o kierowców starszych ? Mam 72 lata. Czy mogę wypożyczyć auto w Kalifornii, jako główny kierowca. Jeżeli tak to w jakiej wysokości poniosę dodatkowe opłaty za każdy dzień. A jak wygląda sytuacja, gdy będę wpisany jako 2 lub 3 kierowca ? Dziękuję z góry za odpowiedź

 2. W Stanie Kalifornia nie obowiązuje “instytucja” drugiego kierowcy. Przepisy stanowe nie pozwalają wypożyczalniom pobierać dodatkowych opłat i dowolna osoba może prowadzić samochód. Jeśli chodzi o restrykcje związanie z wiekiem to z tego co wiem, wypożyczalnie nie podają żadnych specyfikacji na ten temat. Na oficjalnych stronach większości najpopularniejszych wypożyczalni albo nie ma na ten temat żadnych informacji (co można interpretować, że nie ma żadnych ograniczeń dla wieku 72 lata) lub (jak na stronie wypożyczalni Hertz) widnieje tylko informacja że osoby powyżej 70 roku życia mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty np. od ubezpieczenia z informacją, że przez ostatni rok osoba nie miała wypadku/kolizji oraz zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia pozwalającym na prowadzenie samochodu.
  Jeśli macie w grupie osobę poniżej 70 roku życia, polecam wynająć na nią samochód a reszta osób (zgodnie z kalifornijskim prawem) może również kierować samochodem w dowolnym czasie.

 3. Wypożyczam pod koniec czerwca auto w Nowym Jorku (JFK), a oddaję w lipcu w Los Angeles (LAX) (wypożyczalnia Hertz) Czy na tak dużej odległości między startem a metą mogę liczyć w ramach promocji na darmowy zwrot w innej lokalizacji czy raczej w tym przypadku na taką promocję nie mogę liczyć? – są to atrakcyjne znane miasta, choć z ogromną odległością …

 4. Zwrot samochodu w innej lokalizacji jest przeważnie płatny. Musisz szukać promocji i to nie tylko w wypożyczalni Hertz. Trzy tygodnie temu znajomy wynajął Forda Explorera w wypożyczalni Thrifty w Los Angeles, zwrot w Chicago. Zero opłaty za zwrot w innej lokalizacji.

 5. Wypożyczalnie otworzyły się na klientów z Europy, gdzie karty kredytowe nie są tak popularne. Bez problemu można wypożyczyć auto na debetówkę – jedynym warunkiem jest okazanie biletu powrotnego.

 6. Cześć. Mam pytanie odnośnie wypożyczalni na lotnisku w Chicago. Jak wygląda transport od terminala 5 do biura wypożyczalni, to znaczy czy jest bezpośrednie połączenie za pomocą Shuttle Bus? Nie znalazłem żadnych informacji dotyczących właśnie terminala 5, wszystkie opisy w internecie dotyczą terminali 1, 2 i 3.

 7. Z terminala 5 kursują obecnie autobusy Shuttle Bus. Wszystkie one dowiozą Cię do jednego dużego budynku w którym mieszczą się wszystkie wypożyczalnie.

 8. Cześć. Chciałem się dowiedzieć ile może kosztować ubezpieczenie ERA na dzień na miejscu w wypożyczalni. W rentalcars proponują takie ubezpieczenie, ale i tak trzeba pokrywać szkody z własnych pieniędzy i czekać na zwrot od nich. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

 9. Napisz proszę dokładnie o jakie ubezpieczenie chodzi. ERA nic mi nie mówi ten skrót. Niektóre firmy ubezpieczeniowe używają własnego nazewnictwa. Poproszę więc o ewentualny link gdzie znajdę więcej informacji.
  Proszę przy okazji sprawdzić na stronie http://bit.ly/RentalCover ubezpieczenie, które można wykupić jako dodatek do standardowego ubezpieczenia oferowanego na lotniskach.

 10. Dziękuje za odpowiedź. Oczywiście. ERA=Extended Road Assistance. Strona którą podałeś oferuje ubezpieczenie zewnętrzne i z tego co sprawdziłem jest o 200 zł taniej. Super. Wolałbym jednak unikać pośredników i załatwiać sprawy bezpośrednio z wypożyczalnią. Mamy do zrobienia 4000 km. Gdyby zepsuł nam się samochód po drodze nie chciałbym pokrywać kosztów z własnych pieniędzy. Czy znasz może jakieś widełki cenowe bezpośrednio w wypożyczalni za samochód w klasie compact ? Czy miałeś może jakieś doświadczenia związane z awarią samochodu? Ewentualnie jak to wygląda w praktyce, gdyby zepsuł nam się po drodze? Pozdrawiam i doceniam poświęcony czas. Pozdrawiam.

 11. Gdyby popsuł Ci się samochód maksymalnie do 24h wypożyczalnia ma Ci dostarczyć nowy lub zastępczy środek komunikacji. Na pewno musisz poszukać ubezpieczenia które będzie miało wliczone holowanie (towing). To kosztować Cię będzie najwięcej w razie awarii samochodu więc koniecznie musisz mieć wykupione.
  Gdy zdarzy się awaria wypożyczalnia ponosi koszty naprawy. To jej obowiązkiem jest dostarczyć Ci sprawny samochód. Jeśli jednak zdarzy się kolizja/stłuczka – to już pokrywasz część $$ z własnej kieszeni. Jaka to część? To już wszystko zależy od ubezpieczenia jakie wykupisz.
  Niestety nie mogę Ci podać widełek cenowych. Zawsze biorę pakiet z Rental Cars gdzie mam wszystko wliczone w cenę (jak zauważysz Rental Cars też ma w pakiecie ubezpieczenie Rental Cover).

 12. Przeglądałem oferty ubezpieczeń w Rentalcars i nie znalazłem w ofercie ubezpieczenia chroniącego mnie od odpowiedzialności finansowej w przypadku uszkodzenia samochodu nie będącego w ruchu drogowym (wandalizm- porysowanie karoserii, itp). Zwykle wymienione są CDW, TPL, TP, SLI, UMP oraz dodatkowe z Rentalcover, ale żadne nie ochroni mnie w takiej sytuacji.
  Czy są dostępne takie ubezpieczenia w USA?

 13. W USA ubezpieczenie takie nazywa się “comprehensive coverage”. Musiałby Pan się dowiedzieć czy to ubezpieczenie jest częścią proponowanego pakietu ubezpieczeń. Ja też z własnej strony postaram się tego dowiedzieć.
  Aktualizacja: “Ubezpieczenie” od uszkodzeń nie spowodowanych w ruchu drogowych (wandalizm, włamanie do samochodu itp) pokrywane jest przez LDW (Loss Damage Waiver). Należy je wykupić osobno jako dodatkowy pakiet.

 14. Dzień dobry, Mam prośbę o przybliżenie informacji jaką znalazłam na stronie wypożyczalni samochodów: “W Stanach Zjednoczonych istnieje metoda dróg równoległych, co oznacza, że opłaty (value pricing) uiszcza się tylko przejeżdżając na jednej z nich. Opłata pobierana jest w samochodach, w których podróżuje tylko jedna osoba, natomiast pojazdy z dwoma osobami lub więcej są zwolnione z opłaty”
  Czy w wynajmowanym samochodzie można zamontować EXPRESS TOLL (Colorado), żeby uniknąć kosztów ze strony wypożyczalni za każdy invoice?
  Pozdrawiam

 15. Jeśli chodzi tylko o stan Colorado to mogę śmiało powiedzieć, że to się nie opłaca. Natężenie ruchu jest niewielkie więc wykorzystanie pasów Express Toll będzie znikome. Co innego w San Francisco, Los Angeles, Chicago, Miami. Tutaj (jeśli ktoś dużo będzie poruszał się w obrębie samych metropolii) polecam wykupić pakiet z “elektronicznym czytnikiem”.
  Druga ważna sprawa to liczba podróżnych. Jak sama Pani pisze już dwie osoby w samochodzie to zwolnienie z opłat. Automatycznie więc znów nie kalkuluje się wykupywać “czytnika” w wypożyczalni.

 16. Witam, czy z wypożyczalni SIXT wynajęte samochody w Los Angeles mogą jeździć w stanie Wyoming i Utah czy tylko w stanach graniczących z Kalifornią pozdrawiam Ela

 17. Niestety ale wypożyczalnia SIXT ma ograniczenia jeśli chodzi o podróżowanie poza granice stanów. Jeśli wynajmujesz samochód w Los Angeles możesz poruszaćsię tylko po stanach: Arizona, Nevada, New Mexico, Oregon, Utah, Washington.

 18. Chcemy zwiedzić Yelowston będziemy wypożyczać samochód w Los Angeles i przejeżdżać przez stany Nevada, Utah, Idaho, Wyoming, Arizona z jakiej wypożyczalni w Los Angeles można wypożyczyć samochód aby przejechać przez te stany, jeżeli SIXT ma ograniczenia stanowe. Jakie są konsekwencje wjazdu do stanu Idaho i Wyoming jeżeli mam samochód z wypożyczalni SIXT . Dzięki za wcześniejsze informacje.

 19. Cześć, za tydzien bede wynajmowal samochod z LAX na 17dni na wakacyjna objazdowke California (od LA do SF)+Vegas+Page. Bylem juz ~7 razy w USA, zarowno prywatnie jak i sluzbowo, ale ostatni raz w 2014. Zarowno prywatnie w NY, MSP, MIA, czy LAX, jak i sluzbowo w ORD, zawsze bralem samochod bezposrednio ze strony Nationala. Przy umiejetnym wykorzystaniu kodow, dalo sie skonfigurowac oferte <$600-$800 na 15-20dni miedzy compact-fullsize, z praktycznie pelnym ubezpieczeniem (LDW/CDW, SLI, no excess itp.), najwyzej jakis Roadside czy Pay-on-Plate pozostawalo rozwazyc.
  Obecnie taki config na Nationalu wyszedl mnie $1300-1600 w zaleznosci od klasy pojazdu, wiec rozumiem ze teraz w Kaliforni nie trzeba juz doplacac za dodatkowych kierowcow, do tego wszedzie jest inflacja, ceny ida w gore, mnie nie bylo w USA 5 lat 🙂 no ale x2 to juz przesada.
  Widze natomiast na Rentalcars.com ofery z Thrifty czy Alamo gdzie za <$600 mozna spokojnie wypozyczyc compact lub nawet suv typu Rav4 albo Jeep Patriot, a wg kontraktu warunki sa wlasciwie all-in, LDW/CDW, SLI, no excess. Mozna co najwyzej RentalCover dokupic na rzeczy na ktore na miejscu wypozyczalnia probowalaby sprzedac Roadside (holowanie, wymiana opony itp.), takze oferta jest bardzo atrakcyjna, bo pozostaje jedynie pomyslec o sposobie placenia za autostrady (i musze jeszcze raz Twoje artykuly przeczytac 🙂 )

  Te warunki z Rentalcars sa prawdziwe i to naprawde tak dziala? Thrifty rzeczywiscie mi to potwierdzi przy okienku, czy powie ze moj kontrakt z Rentalcars to moj kontrakt z Rentalcars, a oni nic o tym nie wiedza, mam gołą rezerwacje i za wszystko musze doplacic?
  Bo jak Traveljigsaw zaczynał w Europie, oj to bardzo roznie to bywalo i kiedys wlasnie cos takiego uslyszalem.

  Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

 20. Hej Michał. RentalCars tak działa. Sporo osób pisze do mnie bezpośrednio emaile przed/po wynajęciu. Czasem doradzam rozmawiając przez WhatsApp i generalnie tylko raz wypożyczalnia Avis ze strony RentalCars zaliczyła wpadkę (klient musiał dopłacać za coś co było małym druczkiem wypisane).
  Sam wynajmuję z RentalCars i często zmieniam samochodu (tzn po znalezieniu lepszej ceny za kilka dni anuluję istniejącą rezerwację i biorę nową). I to też działa bardzo fajnie. Polecam tylko (ja wspominasz) dokupić RentalCover albo od razu w RentalCars lub na stronie RentalCover.
  Teoretycznie może Cię spotkać taka sytuacja że wypożyczalnia XY wypnie się i każe Ci dzwonić do RentalCars…ale raczej nie w Stanach. Tutaj (z resztą chyba wiesz), że takie numery nie przechodzą.
  Powodzenia!

 21. witam. zauwazylam ze poleca Pan wypozyczenie auta przez retalcars. A co Pan sadzi o TURO.com. Sa tam auta w dobrych cenach. Bede w USA w pazdzierniku i zastanawiam sie gdzie wynajac. Pozdrawiam

 22. Proszę pamiętać, że zawsze przy wynajmowaniu samochodów należy brać pod uwagę dostępne ubezpieczenia. W Turo podobnie jak w zwykłych wypożyczalniach mamy dostępnych kilka wersji i należy się z nimi dokładnie zapoznać.
  Kolejna ważna sprawa to stan techniczny samochodu. Na zdjęciach jak i w opisie samochodu na stronie Turo właściciel auta powinien wyszczególnić wszystkie uszkodzenia (zarysowania, uszkodzenia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz). Również przy odbiorze samochodu polecam zrobić dokumentację fotograficzną (np telefonem) aby mieć dowód w jakim stanie odbiera się auto.
  Niestety nie zawsze mamy kontakt bezpośrednio z właścicielem samochodu. Przeważnie jest to 70% przypadków (szczególnie jeśli wynajmujemy te najtańsze samochody). Odbiór auta odbywa się wówczas “przez telefon”. Otrzymuje się instrukcje gdzie znajduje się samochód (np parking przy lotnisku na który trzeba się dostać we własnym zakresie).
  Będąc z “właścicielem samochodu” na telefonie należy zrobić samemu inspekcję auta, czyli sprawdzić (jak pisałem wcześniej) zarysowania, uszkodzenia i stan wnętrza. Inspekcja “przez telefon” polega na uruchomieniu aplikacji i zrobieniu zdjęć oraz załadowaniu ich do systemu Turo (trafiają one do właściciela samochodu).
  Na samym końcu otrzymuje się przez telefon kod do “zamka/kłódki ” gdzie znajdują się kluczyki…

  Oczywiście jeśli ma się kontakt bezpośredni z właścicielem samochodu (dotyczy to głownie tych droższych modeli) wówczas cały opisany powyżej proces nie ma miejsca. Cała inspekcja i wręczenie kluczyków odbywa się przeważnie w miłej atmosferze rozmowy z właścicielem.
  Proszę uważać na “tanie” samochodu w Turo. Przeważnie ich “właściciele” mają zarejestrowanych w systemie kilka lub kilkanaście sztuk (łatwo to sprawdzić wchodząc na profil danej osoby). Wówczas należy się spodziewać że cały proces odbioru będzie przebiegał tak jak opisałem powyżej (czyli przez telefon). Wiele osób kupuje samochodu z dużym przebiegiem za np 3 tys dolarów i wystawia je na Turo, nie dbając o ich stan techniczny.
  Proszę to wziąć pod uwagę i dobrze przeczytać warunki wynajmu.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię