“Kevin sam w domu”- lokalizacja scen z filmu

Dom-Kevina-Zdjecie

“Kevin sam w domu” – to jeden z kultowych filmów, który emitowany jest co roku na święta Bożego Narodzenia przez stację telewizyjną Polsat. Siła pierwszej części filmu “Home Alone” jest ogromna. Niezmiennie od 10 lat całe rodziny gromadzą się przed telewizorem aby wciąż przeżywać na nowo perypetnie ośmioletniego Kevina McCallistera.

Dla osób, które mają w planach wyjazd do Stanów Zjednoczonych i chciałyby na własne oczy zobaczyć dom Kevina – zapraszam do przeczytana poniższego przewodnika. Tutaj znajdziecie dokładne lokalizacje miejsc w których był nagrywany wasz ulubiony film.

Akcja Kevina samego w domu rozgrywa się na północnych przedmieściach Chicago, a dokładnie w miejscowości Winnetka. Tutaj znajduje się dom w którym mieszkał Kevin wraz z rodziną.

Kevin-Sam-w-Domu-DOM
Dom Kevina: 671 Lincoln Ave. Winnetka, Illinois.

Według serwisów online zajmujących się handlem nieruchomościami dom został zbudowany w 1921 roku. Posiada 5 łazienek, 4 sypialnie, living room, pokój rodzinny, kuchnię, jadalnię oraz 3 dodatkowe pokoje. Obecna wartość domu to około 1,969 tys dolarów.
Oczywiście dom jak i działka na której stoi to własność prywatna i zabronione jest wchodzenie na teren posesji. W 2015 roku przed domem pojawiło się również (niewielkie) ogrodzenie. Nie oznacza to jednak, iż turyści nie mogą oglądać czy fotografować domu. Stojąc na chodniku (czyli w miejscu publicznym, dostępnym dla każdego) można zrobić doskonałe zdjęcia.

“Kevin sam w domu” – pozostałe lokalizacje z filmu.

Kolejne sceny z filmu rozgrywały się w już nieco dalszych lokalizacjach. Miejsce (a właściwie sklep) w którym Kevin nieświadomie kradnie szczoteczkę do zębów znajduje się w odległości prawie 2km od jego domu. Dokładny adres tej lokalizacji to 940 Green Bay Rd. Winnetka.
Obecnie w tej lokalizacji znajduje się kawiarnia “Graeter’s Ice Cream”

Sklep-Kevin-Sam-w-Domu

Kevin ucieka przed goniącym go policjantem przez park (Hubbard Woods Park) znajdujący się naprzeciw sklepu i wpada na lodowisko. Tutaj gubi pościg i biegnie w stronę stacji (Hubbard Woods Station) kolejki.

Kevin-sam-w-domu-park
Hubbard Woods Park w miejscowości Winnetka
Kavin-Sam-w-Domu-stacja-kolejowa
Stacja kolejowa Hubbard Woods (4794 Winnetka)

Scena w której Kevin ucieka przed ścigającym go włamywaczami do kościoła została nakręcona 5.5 km dalej w lokalizacji 1024 West Lake Avenue, Wilmette. To kościół Trinitry United Methodist Church.

Kevin-Sam-w-Domu-kosciol
Kościół przy 1024 West Lake Avenue, Wilmette

Ciekawostką jest, iż sceny rozgrywające się wewnątrz kościoła zostały nagrane jeszcze zupełnie w innej lokalizacji. Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce musicie udać się do miejscowości Oak Park znajdującej się 48 km na południe od Winnetki. Lokalizacja to 924 Lake Street, Oak Park.

Mapka na której znajdziecie zaznaczone lokalizacje scen.

Zapraszam również do oglądnięcia mojego filmu “Kevin sam w domu” – 28 lat później.

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione

....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię