Mexican Hat – Utah

Formacja-Mexican-Hat-USA

Formacja skalna Mexican Hat Rock znajduje się tuż przy trasie prowadzącej do Monument Valley.  To jeden z tych mniej uczęszczanych przez turystów punktów, w którym warto się na chwilę zatrzymać.

Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca i sprawdzenia czy rzeczywiście balansujący na szczycie czerwonej skały ogromny płaski głaz przypomina meksykański kapelusz- Mexican Hat.

Gdy pierwszy raz odwiedziłem to miejsce skała przypominała mi bardziej latający spodek, który musiał awaryjne lądować do góry nogami lub ogromnego skamieniałego grzyba. Tymczasem to co naprawdę znajduje się na z czerwonego piaskowca to ponad 18 metrowy płaski fragment skały osadowej. Mexican Hat Rock doskonale widoczny jest z przebiegającej tuż obok drogi międzystanowej.

Mexican Hat Rock – informacje.

Długość szlaku: około 200m
Długość drogi dojazdowej: 1.5 km
Czas na szlaku: około 20-30 min (w obie strony)
Stopień trudności: bardzo łatwy
Dostępność: przez cały rok
Szlak: żwir zmieszany z czerwonym piachem (100%)
Pozwolenie: Brak
Lokalziacja GPS: 37.171136, -109.849207

Szlak i pierwszy punkt widokowy znajdują się przy drodze stanowej UT-163 mniej więcej około 6 km za (lub przed – w zależności od której strony podróżujecie) miasteczkiem Mexican Hat w stanie Utah. Można zatrzymać się na małej zatoczcie, tuż przy drodze aby podziwiać znajdującą się w oddali skałę. Polecam jednak aby wjechać w niewielką, lokalną drogę Mexican Har Rock Road (droga nr 2161). Po niecałych 200 m dotrzecie do rozwidlenia dróg. Kierując się w lewo po trzech minutach można dojechać do oficjalnego punktu widokowego (Mexican Hat Rock Viewpoint).

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Będąc ponownie na rozwidleniu dróg polecam również odbić w przeciwnym kierunku. Dojedziecie (po około 500m) do nieoficjalnego szlaku, który prowadzi praktycznie pod samą formację skalną. Szlak jest bardzo łatwy i jego przejście zajmuje około 15 minut.

Pawel P. © 2018 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
ZWIEDZAJ USA Z MOIM PLANEM. Dowiedz się więcej - KLIK

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię