White Pocket – Arizona

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Co warto zobaczyć w Arizonie? Osobiście polecam White Pocket. Jedno z najpiękniejszych, najdziwniejszych i najbardziej kolorowych miejsc do którego jeszcze nie dotarły tłumy turystów.

White Pocket jest częścią Amerykańskiego Narodowego Pomnika Przyrody Vermilion Cliffs National Monument . Ten leżący na zupełnym odludziu pustynny obszar (gorący w lecie i przyprószony śniegiem w zimie), który zajmuje powierzchnię ponad 118 tys. hektarów! Przez wiele osób uznawany jest za jeden z najbardziej interesujących rejonów do hikingu w Stanach Zjednoczonych.

Tutaj znajdują się jedne z najciekawszych formacji skalnych mających tak dziwne kształty, barwy i strukturę iż trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to dzieło przyrody a nie rendering komputerowy.

White Pocket to wciąż nieodkryty i tajemniczy obszar, na którym nie ma ściśle wyznaczonych szlaków. Istny raj dla fotografów, którzy przybywają tutaj aby doświadczyć magii kolorów przy wschodach i zachodach słońca. Sam hiking, pośród mających ponad 85 tysięcy osadów z kolorowego piaskowca Navajo Stone nie sposób opisać. Tuta trzeba być.

White Pocket – informacje o szlakach.

Na terenie White Pocket nie ma określonych i oznaczonych szlaków.
Długość szlaku: brak danych
Czas na zwiedzania:  około 3-4 godziny.
Stopień trudności: hiking- bardzo łatwy, dojazd-trudny
Dostępność: cały rok
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 36.955070, -111.893537

White Pocket – lokalizacja.

Miejsce znajduje się około 130 km na zachód od miejscowości Page w Arizonie. Dojazd tylko samochodem co najmniej klasy SUV. Chodzi głównie o to aby pojazd miał większy niż samochody osobowe prześwit pomiędzy kołami (tzw. high clearance vehicle).
Do White Pocket dotrzeć można drogą 89 lub 89A.

Dodatkowe informacje:
Teren White Pocket dostępny jest przez cały rok. Drogi dojazdowe (po zjechaniu z dróg lokalnych 89/89A) to głownie żwir i dużą ilością czerwonego piachu.
Dla osób nie mających doświadczenia w prowadzaniu samochodu w takich warunkach, konieczne jest zabranie ze sobą małych saperek oraz specjalnych mat (zobacz TUTAJ), które pomogą wydostać się gdy samochód ugrzęźnie w piachu.

Proszę również zabrać ze sobą pompkę samochodową lub kompresor. Przed wjazdem na off-road konieczne jest spuszczenie powietrza z opon do wartości 16 psi. Uzyskujemy wówczas lepszą przyczepność i stabilność.
Najbezpieczniej jest jednak wynająć samochód 4×4 high clearance vehicle w miasteczku Page. W ten sposób unikniecie przykrych i kosztownych niespodzianek. Wezwanie pomocy do samochodu, który ugrzązł w piachu to koszt co najmniej $1200.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
2 komentarze
  1. Cześć. Byłem w White Pocket. Nie reklamuj tej miejscówki dla leniwych ludzi. Zachęcaj do 20 km marszu, preserve White Pocket!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Co warto zobaczyć w Yellowstone – 6 największych atrakcji w Parku

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Yellowstone w 2022? jakie atrakcje należy bezwzględnie zobaczyć, które punkty widokowe odwiedzić a...

Stud Horse Point . Przepiękne formacje Hoodoos (Arizona)

Arizona to wyjątkowe krajobrazy i wciąż jeszcze mało uczęszczane przez turystów przepiękne lokalizacje. Jedną z perełek tego stanu jest...

The Fire Wave – zobacz przepiękne skamieniałe wydmy w Nevadzie.

The Fire Wave - to wyjątkowo piękne miejsce jest częścią Parku Stanowego Valley of Fire znajdującego się w...