White Pocket – Arizona

White Pocket w Arizonie. Jedno z najpiękniejszych, najdziwniejszych i najbardziej kolorowych miejsc do którego jeszcze nie dotarły tłumy turystów.

White Pockets jest częścią Amerykańskiego Narodowego Pomnika Przyrody “Vermilion Cliffs National Monument”. Ten leżący na zupełnym odludziu pustynny obszar (gorący w lecie i przyprószony śniegiem w zimie), który zajmuje powierzchnię ponad 118 tys. hektarów! Przez wiele osób uznawany jest za jeden z najbardziej interesujących rejonów do hikingu w Stanach Zjednoczonych.  Tutaj znajdują się jedne z najciekawszych formacji skalnych mających tak dziwne kształty, barwy i strukturę iż trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to dzieło przyrody a nie rendering komputerowy.
White Pockets to wciąż nieodkryty i tajemniczy obszar, na którym nie ma ściśle wyznaczonych szlaków. Istny raj dla fotografów, którzy przybywają tutaj aby doświadczyć magii kolorów przy wschodach i zachodach słońca. Sam hiking, pośród mających ponad 85 tysięcy osadów z kolorowego piaskowca Navajo Stone nie sposób opisać. Tuta trzeba być.

White Pocket – informacje o szlakach.

Na terenie White Pocket nie ma określonych i oznaczonych szlaków.
Długość szlaku: brak danych
Czas na zwiedzania:  około 3-4 godziny.
Stopień trudności: hiking- bardzo łatwy, dojazd-trudny
Dostępność: cały rok
Pozwolenie: Brak
Lokalziacja GPS: 36.955070, -111.893537

White Pocket – lokalizacja.

Miejsce znajduje się około 130 km na zachód od miejscowości Page w Arizonie. Dojazd tylko samochodem co najmniej klasy SUV. Chodzi głównie o to aby pojazd miał większy niż samochody osobowe prześwit pomiędzy kołami (tzw. high clearance vehicle).
Do White Pocket dotrzeć można drogą 89 lub 89A. Dokładny opis trasy znajduje się tutaj – KLIK

lokalizacja

Dodatkowe informacje:
Teren White Pocket dostępny jest przez cały rok. Drogi dojazdowe (po zjechaniu z dróg lokalnych 89/89A) to głownie żwir i dużą ilością czerwonego piachu. Dla osób nie mających doświadczenia w prowadzaniu samochodu w takich warunkach, konieczne jest zabranie ze sobą małych saperek oraz specjalnych mat (zobacz TUTAJ), które pomogą wydostać się gdy samochód ugrzęźnie w piachu.
Proszę również zabrać ze sobą pompkę samochodową lub kompresor. Przed wjazdem na off-road konieczne jest spuszczenie powietrza z kół do wartości 16psi. Uzyskujemy wówczas lepszą przyczepność i stabilność.
Najbezpieczniej jest jednak wynająć samochód 4×4 high clearance vehicle w miasteczku Page. W ten sposób unikniecie przykrych i kosztownych niespodzianek. Wezwanie pomocy do samochodu, który ugrzązł w piachu to koszt co najmniej $1200.

Więcej na temat White Pocket – Szlaki Arizony: White Pocket (KLIK)

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię