Deklaracja Celna – wzór formularza

Deklaracja-Celna-do-USA-Lot

Jak prawidłowo wypełnić Deklarację Celną w samolocie w czasie przelotu do USA.

Wszystkie osoby wlatujące na terytorium Stanów Zjednoczonych (również osoby posiadające zieloną kartę jak i obywatele USA) muszą wypełnić Formularz Deklaracji Celnej  (Form 6059B – Custom Declaration).
Formularz dostępny jest w 18 językach – w tym również języku polskim.

Deklaracja-Celna-USA-Samolot-LOT
Formularz Deklaracji Celnej można wypełnić w samolocie…

W oficjalnym formularzu znajduje się 15 rubryk w których podać należy informacje dotyczące danych osobowych, miejsca zamieszkania, rodzaju podróży (wyjazd turystyczny/biznesowy) oraz specyficznych przedmiotów/jedzenia jakie wwożone zostają na teren Stanów Zjednoczonych.

Czy Deklarację Celną można wypełnić w języku polskim?

Formularz-celny-wydruk
Można również wydrukować w domu na zwykłej czarno-białej drukarce i wypełnić.

Tak. Deklarację Celną można wypełnić w języku polskim. W tym celu należy ściągnąć z  oficjalnej strony rządowej (link TUTAJ – lub TUTAJ) druk formularza i wydrukować go w domu. Do otwarcia potrzeba jest najnowsza wersja programu Adobe Reader.
Od lipca 2016 roku zostały wprowadzone zmiany do przepisów imigracyjnych – dlatego dopuszczalne jest wydrukowanie i wypełnienie formularza w warunkach domowych.
Nie jest konieczne posiadanie i wypełnianie oryginalnego druku (Form 6059B) rozdawanego na pokładzie samolotów.

Jak wypełnić Deklarację Celną przy wlocie do USA.

Deklarację należy wypełnić czytelnie, pismem drukowanym. Wszystkie pola formularza (na pierwszej stronie) muszą być wypełnione. Formularz musi zostać również podpisany imieniem i nazwiskiem oraz przy podpisie powinna pojawić się data przekroczenia granicy / wlotu do USA. Nie należy wypełniać formularza ołówkiem. Długopis, pisak, pióro – to najlepsze narzędzia.

Poniżej znajdują się objaśnienia do kilku punktów, które budzą najwięcej wątpliwości wśród osób wybierających się do USA.

Deklaracja Celna – punkt 8.
Kraje odwiedzone przed przybyciem do USA w czasie tej podróży.

Formularz-celny-informacjeJeśli przelot do USA odbywał się bezpośrednio np. z terytorium Polsku (linie lotnicze LOT) wówczas w punkcie 8 należy postawić kreskę poziomą.
Jeśli przelot do USA odbywał się “z przesiadką” wówczas w punkcie 8 należy podać nazwę kraju w którym wsiedliście państwo na pokład samolotu lecącego bezpośrednio do USA.

Deklaracja Celna – punkt 11
Przewożę (przewozimy) owoce, warzywa, nasiona, żywność, mięso, glebę itp.

Formularz-celny-USA-punkt-11W punkcie 11 należy podać informację czy przywożone są do USA podane w podpunktach (a,b,c,d) rzeczy. Szczegółowe informacje co można przewieźć do USA znajdują się tutaj (KLIK). Pamiętajmy o tym, że jeśli nawet została zaznaczona odpowiedź NIE we wszystkich podpunktach – nie zwalnia to osoby przylatującej do USA od szczegółowej kontroli bagażu. Kontrole takie przeważnie odbywają się wyrywkowo. Na lotniskach już praktycznie standardem są specjalnie tresowane psy. Nie warto więc oszukiwać – zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz domowych wyrobów typu kiełbasa, sery itp.
Zdecydowanie jednak większość produktów spożywczych kupionych w sklepach (słodycze, kawa, konserwy, zupki itp) NIE musicie podawać w punkcie 11 deklaracji celnej.

Deklaracja Celna – druga strona (opis artykułów).

Formularz-celny-do-usa

Na drugiej stronie Deklaracji Celnej znajduje się dodatkowa tabela w której należy umieścić przedmioty (informację o przedmiotach) wwożonych do USA.
Proszę tutaj umieścić przedmioty, które przewozicie państwo w większych ilościach. Dobrym przykładem może być tutaj “złoty pierścionek” (w oryginalnym opakowaniu) – jako prezent np. dla rodziny. Jeśli przewozicie jedną sztukę – jest to równoważne z “podarunkiem”. Jeśli jednak przewozicie dwie lub więcej sztuk takich samych towarów – urzędnik imigracyjny potraktuje to jako przedmioty przeznaczone na sprzedaż. Wówczas podlegają one ocleniu.
Dla osób które przewożą “kosztowne” przedmioty do USA o wartości przekraczającej 300$ – konieczne jest podanie ich właśnie na drugiej stronie Formularza Deklaracji Celnej.

Jeszcze raz chciałbym przypomnieć, że można wydrukować w domu Formularz Deklaracji Celnej, wypełnić go i przedstawić urzędnikowi imigracyjnemu po wylądowaniu w USA.

Deklaracja-Celna-Formularz-do-USA
Wydrukowany w domu dokument deklaracji jest ważny i można się nim posługiwać w czasie przylotu do USA

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co można wwieźć lecąc do USA.

Aktualizacja: wrzesień 2018
Pawel P. © 2018 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione

93 komentarze

 1. Czesc Pawel,
  mialabym pytanie odnosnie pkt 3. Czy jesli podrozuje z chlopakiem, powinnam wpisac w pkt.3 ze z nim podrozuje. Wg mnie jest to partnerstwo, ale przeciez zadnych papierow na to nie mam… 😉

 2. Witam,
  mam pytanie czy można bez żadnych konsekwencji przewozić pokarm dla kota w oryginalnym 4 kg opakowaniu?

 3. Cześć,
  Czy zabierając ze sobą oscypki ok. 3kg, powinienem w deklaracji (pkt. 11a) zaznaczyć, że biorę ze sobą jedzenie? Od znajomych słyszałem, że najlepiej wszędzie dać ”nie” ale wolę się upewnić.
  Zabierając nalewki oraz leki należy je wpisać w deklaracji i podać ich wartość?

  Dzięki wielkie za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 🙂

 4. Oscypki to tzw. przetworzony produkt (nie jest to “surowy ser”) należący do grupy “solid cheese” więc można spokojnie przewieźć go do USA nie wpisując do deklaracji celnej.

 5. Cześć, pierwszy raz wylatuje do USA i mam pytanie jeśli chodzi o leki. Choruje na kardiomiopatie rozstrzeniowa i zazywam dwa rodzaje leków na receptę, jak to mogę załatwić formalnie bez stresów?

 6. Jeśli ilość leków które Pan przewozi jest na tzw. “użytek własny” nie powinno być problemów. Proszę też na wszelki wypadek dowiedzieć się czy te leki nie zawierają substancji ogólnie uznanych za “psychotropowe”. Jeśli tak – recepta z podpisem lekarza będzie niezbędna.

 7. jesli bede przewozic prezenty dla rodziny w postaci srebrnych kolczyków i bransoletek. Wartośc okoł $150 Czy musze równiez wpisywac to na listę ??

 8. A jeśli lecąc do USA w ramach Work & Travel mam przy sobie laptopa, telefon, kamere, gadżety do kamery i są to moje prywatne rzeczy (nie na sprzedaż), czy muszę rowniez wpisać każda z nich w deklaracji z tylu z wartością?

 9. Jeśli tych prezentów jest dużo – tak proszę to wpisać na listę. Jeśli “rozsądna ilość” np. cztery, pięć – wówczas nie trzeba podawać.

 10. Takie rzeczy są uznawane za przedmioty osobiste – nie trzeba ich wpisywać do deklaracji celnej. Co innego gdybyś miał np dwa laptopy zapakowane oryginalnie w pudełku lub kilka kamer. Wskazywało by to jednoznacznie, że przedmioty są wwożone do USA na sprzedaż i …musiałbyś się tłumaczyć.

 11. W przypadku podróży rodzinnej (z dziećmi) wypełnić trzeba tylko jedną (wspólną) deklarację celną. Wówczas podchodzicie razem do oficera imigracyjnego.

 12. Witam, czy biorąc ze sobą laptopa muszę wyczyścić go z filmów które na nim są lub nagrań, które oryginalne nie są?

 13. Witam, lecę w przyszłym tygodniu do Las Vegas i będę miał ze sobą znaczna gotówkę (powyżej 10 tys. $) przy wpisaniu tego w deklaracji muszę mieć jakieś dodatkowe dokumenty ? np. potwierdzające źródło tych pieniędzy ?

 14. Alkohol do USA można wwieźć w ilości “do użytku własnego”. Niestety nie jest sprecyzowane na stronie rządowej ile to dokładnie jest. Przepisy jedynie mówią, że ocleniu nie podlega alkohol wwożony do USA w ilości 1 litra na osobę.
  Wszystko ponad tą ilość może podlegać ocleniu. W praktyce często spokojnie przechodziły nawet 2 litry. Jeśli przewieziesz do USA np 5 litrów – taka ilość nie zostanie skonfiskowana, nie zapłacisz kary, nie zostaniesz zawrócona do Polski. Po prostu trzeba będzie zapłacić cło, które wynosi około 5-9% w zależności od stanu.
  W deklaracji celnej możesz wpisać więc alkohol który wwozisz do USA powyżej 2 litrów.

 15. Pierwszy raz lecimy do USA i mam kilka pytań.
  1. Czy można przewieźć garnitur na wieszaku i w pokrowcu, czy lepiej spakować do walizki ? Jeśli tak, to czy trzeba wcześniej zgłosić?
  2. Polskie słodycze , kabanosy przewozimy w bagażu rejestrowanym, czy podręcznym?
  3. Czy można mieć w bagażu podręcznym pomadkę do ust?
  4. Czy deklarację celną wypełniamy jedną, czy dwie? Pragnę nadmienić, że jesteśmy zameldowani na stałe pod tym samym adresem i żyjemy w konkubinacie. W ambasadzie po wizę do okienka podchodziliśmy razem.
  Ponadto mam prośbę. Czy mógłbyś nam przesłać druk deklaracji celnej, bo jak wchodzę w link TUTAJ ( który podajesz) wyświetla się strona rządowa, ale nie mogę tego wydrukować ( wyskakuje please wait i.t.d ). Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 16. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie czy obsługa samolotu (to do nich należy ostateczna decyzja) zgodzi się na przewóz garnituru na wieszaku i pokrowcu. Proszę mimo wszystko jednak wcześniej to zgłosić.
  Polskie słodycze, kabanosy – wszystko zależy od ilości. Kabanosy jako “przekąska” w czasie lotu. Jak najbardziej można mieć w bagażu podręcznym. Jako “prezent” – zdecydowanie w bagażu rejestrowanym. Ze słodyczami nie będzie tego problemu więc można wybrać dowolny bagaż.
  Tak można mieć w bagażu podręcznym pomadkę do ust.
  Deklarację celną wypełniamy jedną na całą rodzinę.
  Aby ściągnąć polską wersję deklaracji proszę zainstalować najnowszą wersję programu Adobe Reader. Wstawiam też link (w artykule) do wersji którą można pobrać z mojej strony.

 17. Czy można przewozić żywność liofilizowaną – chodzi mi o pełnowartościowe dania dla podróżników czy żeglarzy – często z dodatkiem mięsa (bo tu nie mam jasności). Są to posiłki hermetycznie zapakowane

 18. Można przewozić taką żywność, dlatego że jest ona bardzo mocno przetworzona + hermetycznie zapakowana. Jako przykład podam konserwy mięsne, które też można przewozić właśnie z racji tego iż, jest to produkt przetworzony + hermetycznie zamknięty.

 19. Chciałbym wziąć ze sobą do USA ser żółty salami w oryginalnym opakowaniu i orzechy w skorupie. Czy jest to dozwolone?

 20. 12.Miałem(am) staczność ze zwierzętami domowymi.
  Mam 3 koty w domu i je widziałam. Czyli zaznaczam tak. Czy to mo jakiś wpływ? Czy mogą za to cofnać?

  Jestem alergikiem i muszę przez to zawsze zabierać dużo kosmetyków. Czy jest jakieś ultimatum do przewożenia kosmetyków? Mam szampon do włosów, który zawsze przelewam do małej butelki. Czy mogę zabrać lakier do włosów? Czy mogę przelać sobie do butelki po wodzie płyn do płukania, żeby starczył mi na kilka razy.

 21. W deklaracji chodzi głownie o styczność ze zwierzętami hodowlanymi. Styczność ze zwierzakami domowymi nie jest brana pod uwagę.
  Nie spotkałem się z limitem przewożonych kosmetyków do USA. Ważne aby nie zabierać więcej pojemnościowo (100 ml w bagażu podręcznym) na pokład samolotu niż jest to dozwolone. Tak – można przelać (nawet trzeba) kosmetyki, szampon itp. do mniejszych pojemników. Oczywiście w bagażu rejestrowanym możesz mieć więcej płynu. Nie jest dozwolone przewożenie opakowań pod ciśnieniem (spray do włosów).

 22. ….jeśli jadę do przyjaciół, to mam wpisać w pkt. “4a” tylko adres zamieszkania, czy należy też wpisać jak we wniosku o promesę imię i nazwisko i dopiero adres zamieszkania.

 23. Witam, w punkcie 4a deklaracji celnej należy wpisać adres… aczkolwiek tam gdzie będę stacjonował mieszka po prostu rodzina i tak również wpisałem we wniosku wizowym: Imię i nazwisko + imię i nazwisko + dwa telefony i adres. Tutaj jest niezbyt dużo miejsca na zmieszczenie nawet jednego imienia i nazwiska z ulicą? Czy wystarczą np. inicjały + ulicę, lub jedno imię i nazwisko z adresem?

 24. Witam . Czy można wwozić w większej ilości srebro bo mam dużą rodzinę i każdemu mam jakiś upominek są to4 bransoletki i 2 paty kolczyków

 25. Tylko w bagażu rejestrowanym. Na pokład można wwieźć max 100ml płynu (w jednym opakowniu). Chyba, że będzie to alkohol kupiony w strefie bezcłowej na lotnisku. Wówczas można wnieść na pokład max 1 litr. Taka ilość alkoholu nie podlega ocleniu.

 26. Witam . Czy można wwozić w większej ilości srebro bo mam dużą rodzinę i każdemu mam jakiś upominek są to4 bransoletki i 2 pary kolczyków

 27. A czy spożywanie alkoholu zakupionego w strefie bezcłowej jest dozwolone na pokładzie podczas lotu? Mam na myśli np. piwo.

 28. Alkohol ze sklepu bezcłowego jest zapakowany w torbę i zabezpieczony przed otwarciem. Oczywiście można zerwać banderolę i wypić ale wówczas pozostały w torbie alkohol już nie będzie można wwieźć na teren USA (ponieważ banderola została zerwana).

 29. Czy 10.000 $ to limit na osobę, czy na rodzinę?
  Jeżeli lecę z żoną i chcę zabrać np. 15.000 $ to zaznaczam NIE?

 30. Chciałabym podarowac kuzynce w USA, do której lece duzy, drogi krem do twarzy 300 ml w opakowaniu kupionym w sklepie. Czy moge go włozyc do bagażu rejestrowego i mi go nie zabiorą?? i czy mogę w rejestrowym miec lakier do włosów w Sparaju

  dzieki

 31. Krem do twarzy można mieć w bagażu podręcznym. Chyba, że krem ma konsystencje płynną – wówczas max to 100 ml.
  Lakier do włosów w sprayu to opakowanie pod ciśnieniem. Nie można mieć takich rzeczy w bagażu podręcznym.

 32. Witaj, czy konsul na granicy może zapytać jaką sumę wwożę do USA, mam na myśli swoje prywatne pieniądze np. 800USD. Wszystko trzymam na karcie, czy musze to jakoś wykazywać w deklaracji?

 33. Jeśli chodzi o punkt 15 to czy muszę podawać orientacyjną cenę używanego laptopa, kamery gopro? czy lepiej pozostawić to pole puste?

 34. Czy mogę zabrać kiełbasę krakowską suchą oryginalnie zapakowaną hermetycznie w bagażu rejestrowanym i czy muszę w deklaracji celnej pkt.11b zaznaczyć “TAK”

 35. Wysyłam do USA dwoje dzieci (17 i 12 lat). Czy jako rodzic (dzieci jada do dziadka) powinnam wypełnić jakąś deklarację dotyczącą zgody na wyjazd? Czy powinnam udzielić jakiegoś pełnomocnictwa dla dziadka w razie jakichś niespodziewanych wydarzeń?
  Czy musi to być potwierdzone przez notariusza??

 36. Witam. Kupiłam córce w prezencie obraz olejny u regionalnej malarki- o wymiarach 50×60. Będę leciała do NY przez Meksyk, gdzie będę na urlopie. Czy obraz może być bagażem podręcznym na pokład? Czy w ogóle mogę go wwieźć do NY? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 37. Proszę zostawić puste pole. Nikt się nie będzie dopytywał o sprzęt elektroniczny który jest używany. Przewóz laptopów, aparatów, telefonów to teraz standard. Co innego gdyby wszystko było nowe, zapakowane fabrycznie.

 38. Dla 17 latka nie są wymagane dokumenty od notariusza potwierdzające powierzenie opieki dla osób trzecich. Dla dzieci poniżej 16 roku życia – wymagany jest taki dokument od notariusza.

 39. Obraz przekracza wymiary bagażu, który może być wniesiony na pokład bez opłaty. Będzie oczywiście można go wnieść na pokład – ale na pewno trzeba będzie zapłacić za ponadwymiarowy “bagaż”.
  Tak – obrazy można wwozić do USA.

 40. Kuzynka poprosiła mnie o przywiezienie suszonych grzybów, czy mam je wpisać do deklaracji? grzyby są z własnego zbioru, jak powinny być zapakowane ?

 41. W deklaracji nie wpisuje się czy wwożone są leki na teren USA. Mając przy sobie leki (głownie specjalistyczne) należy mieć również przy sobie receptę / notatkę od lekarza który je wydał. W przypadku kontroli bagażu, gdy urzędnik stwierdzi iż potrzebuje dokumentów poświadczających skąd pochodzą leki – należy taką receptę przedstawić.

 42. Jeśli grzyby są suszone – nie trzeba wpisywać ich w deklaracji celnej. Można je dowolnie opakować. Ja grzyby suszone przywożę z Polski w papierowych pudełeczkach lub torebkach.

 43. Witam 🙂
  Chciałabym przewieźć prezenty typu gry planszowe, grzyby suszone i miód.
  Patrzę, że było pytanie o grzyby suszone i bez problemu mozna. A co jeśli chodzi o miód i gry?

 44. Miód – jak najbardziej można. Najlepiej aby był oryginalnie zapakowany w słoiku. Gry planszowe można przewozić bez ograniczeń. Traktowane są jak zabawki.

 45. Witam.
  Lece do Chicago z Londynu (mieszkam w UK od 6 lat) i bede przewozil troche wlasnego sprzetu (2 ciezkie zabytkowe klawiatury i 2 laptopy) w ramach wyjazdu turystycznego na wizie b1/b2. Nie spowoduje to zadnych problemow?

 46. Nie ma się czym stresować. Sprzęt elektroniczny (laptopy, aparaty, kamery) jeśli nie są oryginalnie zapakowane lub nowe, czy przewożone w większych ilościach (co jednoznacznie wskazuje, że będą mogły być sprzedane w USA) można wwozić do USA.

 47. Witam
  1. Czy można przewozić w bagażu REJESTROWANYM Amol oraz Espumisan?
  2. Czy można przewozić w bagażu REJESTROWANYM większą ilość słodyczy (np 5 opakowań po 330 gram)?
  3. Czy jeżeli przewożę bransoletkę o wartości 100zł to muszę ją wpisywać do deklaracji?
  4. Czy jeżeli wwożę prezenty o wartości ok 700 zl (1litr alkoholu, slodycze, bransoletka, ubrania i zabawki) to musze wpisywac to w deklaracji?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 48. W bagażu rejestrowanym można przewozić Amol i Espumisan. Można również przewozić większą ilość słodyczy.
  Nie trzeba wpisywać wartości bransoletki – chyba, że jest ona oryginalnie zapakowana i może wyglądać jak przedmiot do sprzedaży. Na wszelki wypadek proszę w opisie podać że jest to prezent (gift).
  Alkohol trzeba podać w deklaracji jeśli wwozi się powyżej 1 litra.
  Wszystkie wymienione przez Pana rzeczy z listy nie “kumulują się” do wspólnej wartości $700 którą należy podać w deklaracji. Gdyby były to tylko przedmioty, które można uznać że są na sprzedaż (jak pisałem powyżej..czyli np oryginalnie zapakowany zegarek, bransoletka, telefon itp). Wówczas należy to podać w deklaracji.

 49. Witam.
  Czy osoba niepełnoletnia ( 17 lat) podróżująca do Stanów samodzielnie również musi wypełnić i podpisać deklarację celną?

 50. Tak. Każda osoba która podróżuje indywidualnie (z wyjątkiem rodzin – podpisują one jedną wspólną deklarację) musi wypełnić deklarację celną. W żadnym z punktów deklaracji nie ma pytania o wiek osoby wjeżdżającej do USA.

 51. Witam,
  lecę z żoną do USA jednakże żona pozostała po ślubie przy swoim Panieńskim nazwisku. Czy w tej sytuacji musimy wypełnić 2 deklaracje? Czy w ogóle wymagany będzie akt ślubu przetłumaczony na angielski i potwierdzony u notariusza? Dzięki za odpowiedź.

 52. Jeśli żona ma w paszporcie w którym znajduje się wiza do USA panieńskie nazwisko, wówczas wypełniacie dwie deklaracje (każdy osobną). Z praktycznego punktu widzenia to lepiej ponieważ możecie przewieźć np więcej alkoholu lub innych wyrobów.

 53. Dobry wieczór,

  Niebawem wylatuję do USA po raz pierwszy na wycieczkę i zamierzałam wziąć jakieś przekąski na pierwsze dni, typu jabłka, orzechy np. nerkowca, sezamki czy zupki typu gorący kubek. Rozumiem, że oprócz jabłek, wszystko inne jest ok:) Chciałam jeszcze zapytać o leki, żeby było lżej, wyjęłam je z opakowań, nie jest ich jakoś bardzo dużo, ale jednak nie ma recepty, za to mama, z którą podróżuję jest lekarzem, czy to pomoże w razie kontroli? Jeszcze wyrzucić je mogłabym, ale na pewno nie chcę płacić kary w razie W. Może po prostu nie pisać nic o lekach na tym formularzu? Co Pan radzi? Dziękuję!

 54. Co do punktu 15. Zabieram ze sobą do USA. Drona, gopro, gimbal i notebook. Są to produkty moje, które używam na codzień. Nie są to sprzety org.zapakowane. Czyli w pkt. Rezydenci i odwiedzający wpisuje kreskę czy tu i tu zero? Z góry dzięki za odpowiedź.

 55. Wszystkie “przekąski” które przewozisz do USA muszą być w formie przetworzonej. Orzechy – suszone, zupki – w torebkach lub puszkach itp. Jabłka mogą być ale w formie suszonych owoców. Jeśli przewozisz leki które nie są “specjalistyczne” np. leki psychotropowe itp. wówczas możesz zabrać ich taką ilość aby wystarczyło na czas pobytu w USA. Nie trzeba wówczas wpisywać leków do formularza.

 56. Nie będzie żadnych problemów z wwożeniem tego sprzętu do USA. W deklaracji nie musisz wpisywać w rubryce “wartość” zera. Po prostu postaw kreskę lub zostaw puste miejsce.

 57. Panie Pawle,

  przeczytałem wszystkie komentarze do powyższego artykułu i gratuluję rozległej wiedzy! 🙂

  Mam nadzieje, że moje pytanie nie będzie dla Pana problemem…

  Pod koniec sierpnia wyjeżdżam do San Diego na konferencję IT, gdzie moja firma jest jednym ze sponsorów. Planujemy zabrać ze sobą drobne upominki:
  – gumowe zaślepki na kamerkę do laptopa (tzw. ‘camera covers’, ok. 500 sztuk)
  – krówki firmowe zapakowane przez producenta w karton (5kg)

  Czy którąkolwiek z tych rzeczy należy umieścić w deklaracji? Jak przygotować się do ewentualnej rozmowy z celnikami? Wydrukować bilety na konferencję/posiadać dowody zakupu powyższych towarów?

 58. Ciekawy przypadek 🙂 Proszę się nie przejmować słodyczami. Na pewno nie będzie problemów. Przypuszczam, że zaślepki na kamerę nie zabierają również za dużo miejsca i szacowana wartość jednej sztuki nie powinna przekraczać kilkunastu centów. Proszę tak na wszelki wypadek zapakować je w jakieś “firmowe” opakowanie, zakleić i podpisać “Free Samples – not for sale”. Nie powinno być ŻADNYCH problemów. Osobiście nie umieszczałbym żadnej z tych rzeczy w deklaracji celnej. Jak przygotować się do rozmowy z celnikami…gdy zapytają o zaślepki (w co wątpię) proszę im okazać bilety na konferencję i powiedzieć, że są to “Free Samples for clients”.

 59. Mam pytanie w kwestii aparatu fotograficznego i trzech obiektywów. Jestem fotografem amatorem i ten sam sprzęt brałam ze sobą opuszczając Stany 3 tyg temu. Czy mogę mieć problemy wwozac je z powrotem? Czy uwzględniam je na jakiejś formie?

 60. Ja nigdy nie miałem problemu ze sprzętem który wwoziłem z USA do Polski. Przeważnie zabieram aparat+2 obiektywy+kamera GoPro. W drodze powrotnej do Polski celnicy nie są w stanie udowodnić, że sprzęt kupiłeś w USA. Jest on używany, bez oryginalnych pudełek itp. Jak dotąd nie miałem od osób którym planuję podróże po USA żadnych sygnałów o kłopotach z wwiezieniem sprzętu elektronicznego do Polski z USA. Nawet jeśli sprzęt był kupiony w USA wwożony został do Polski bez opakowania (czyli jako używany).

 61. Tak. Rybę (pomimo, że przetworzona i zapakowana próżniowo) należy to zaznaczyć w punkcie 11b “Przewożę mięso, zwierzęta, produkty pochodzenia ze zwierząt…” a następnie na drugiej stronie deklaracji celnej w rubryce “opis produktów” proszę wpisać “Smoked Eel”. Nie jest zabronione przewożenie ryby wędzonej…ale zgodnie z przepisami należy podać to w deklaracji.

 62. Czy przyprawy typu majeranek (otarty) itp. w opakowaniu producenta (np. Kamis)można przewozić?

 63. Panie Pawle..a jak odbierana jest osoba ktora wwozi kilkadziesia tys dolarow w gotowce? jest jakos przeswietlana, wypytywana, umieszczana na jakiejs liscie?

 64. Maksymalnie można wwieźć do USA bez zgłaszania (wpisywania w formularz) 10 tys. dolarów. Jeśli jest to powyżej 10 tys. według przepisów taka kwota powinna zostać zgłoszona w deklaracji celnej. Na pewno będzie Pan przepytany jeśli zdeklaruje Pan ponad 10 tys. dolarów. Szczegółów niestety nie znam.

 65. Witam ponownie, prosiłam wczoraj o odpowiedź czy mogę wwieść do usa 1 kg maku (nasiona) oryginalnie zapakowane, zakupione w sklepie. Widocznie moje pytanie wylądowało w kosmosie . Z góry dziękuję.

 66. Witam, w zeszłym roku byłem w Stanach i nie wypełniałem żadnej deklaracji, niż też o nią się nie pytał. Po wylądowaniu pytano się mnie jedynie czy przewoże jakieś owoce, warzywa, mięso, i na jak długo przyjechałem. Czy rzeczywiście ta deklaracja jest niezbędna? Może miałem fart?
  Pozdrawiam.

 67. Witam, mam pytanie : czy można wsiąść do usa 1/2 l. alkoholu “domaca rakija” zakupionego w Czarnogórze bez akcyzy.Dzięki za informację.

 68. Niekoniecznie należy wypełnić deklarację celną przy wlocie do USA. Nie jest to wymagane, raczej bardziej zalecane. Ewentualnie przy kontroli urzędnika i pytaniu o deklarację można odpowiedzieć, że nie ma się żadnych przedmiotów czy produktów ze sobą do oclenia czy zgłoszenia.

 69. Dzień dobry, planuje zabrać ze sobą mieszankę płatków i suszonych owoców typu musli, zapakowane przez producenta. Powinnam zaznaczyć w deklaracji, że wworze i opisać co to? Czy może nie ma potrzeby tego zgłaszać?
  Pozdrawiam

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię