Angels Laning – Zion National Park

Szlak-Angels-Landing-Zion

Angels Landing to najbardziej popularny i jeden z najciekawszych szlaków hikingowych w Parku Narodowym Zion (Zion National Park) i jeden z najpiękniejszych w USA.

Szlak Angels Landing to jedne z najbardziej spektakularnych widoków a zarazem jedne z najtrudniejszych wyzwań dla miłośników hikingu. Prawda jest taka, że Angels Landing nie należy do łatwych szlaków. Podzielony jest na dwie naturalnie ze sobą połączone części, z których pierwsza jest stosunkowo łatwa technicznie (aczkolwiek męcząca). Drugi odcinek szlaku to już prawdziwe wyzwanie. Osoby nie mające doświadczenia w hikingu nie powinny podejmować próby dojścia do punktu widokowego znajdującego się na szczycie.
Ostatnie 650 metrów na szlaku to bardzo wąskie, wykute w skale przejścia o szerokości nie przekraczającej 80 cm. Tutaj jedyną asekuracją są łańcuchy. Nagrodą za trudy wspinaczki jest przepiękna na kanion w którym leży Zion National Park.

Szlak Angels Landing – informacje:

Długość szlaku – 6.5 km (w obie strony)
Czas na szlaku: – około 3.5 – 4h
Szlak: 15% nawierzchnia betonowa, 15% żwir+piach 70% skała
Stopień trudności: bardzo trudny
Wysokość : 453 m nad powierzchnią doliny
Dostępność: W miesiącach zimowych szlak może być tymczasowo zamknięty
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 37.259228, -112.951284 (początek szlaku)
Uwagi: Ostatnia część szlaku nie polecana dla osób z lękiem wysokości i dla małych dzieci. Wymagana odporność na bliskość przepaści. Strome podejścia.  Wykute w skale stopnie pomagają w miarę bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy graniami. Szlak jest bardzo zatłoczony od maja do września. Wymagane dobre buty hikingowe (przyczepność).

Szlak Angels Landing– lokalizacja:

W miesiącach letnich (od maja do października) wewnątrz Zion kursują darmowe autobusy (Shuttle Bus). Wejście na szlak zlokalizowane jest naprzeciw przystanku “The Grotto” ( szósty przystanek licząc do Vistor Center. Czas dojazdu około 20 min). Po wyjściu z autobusu proszę udać się w kierunku rzeki.

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Wejście na szlak (w miesiącach wakacyjnych) najlepiej rozpocząć około godziny 7 rano. Wówczas macie pewność, że po dotarciu o szczytu nie będziecie musieli przeciskać się przez tłumy turystów. Dodatkowym plusem wczesnego wyjścia są stosunkowo niskie temperatury o poranku.

Galeria podróżników:

Jeśli chcesz dodać swoje zdjęcia ze szlaku do Angels Ladnding – KLIKNIJ TUTAJ


....KUP MI KAWĘ

13 komentarze

 1. Szlak prowadzący na szczyt Angels Landing to był mój najlepszy hiking w całym USA! Bardzo polecam każdemy wyjście na ten szlak. Ja byłem we wrześniu. Szczyt zdobyłem około południa. Było sporo ludzi – aczkolwiek nie było tłoczno.

 2. Jeśli dzieciaki mają kondycję to zdecydowanie tak. Pierwsza część jest technicznie bardzo łatwa aczkolwiek schody i strome podejścia mogą dać się we znaki. Nie ma żadnych niebezpiecznych miejsc typu wąskie przejścia itp. Po dotarciu do pierwszego punktu widokowego ta bardziej odważna część grupy może pokusić się o zdobycie szczytu Angels Landing. Pozostałe osoby mogą zaczekać w tym miejscu podziwiając równie piękne widoki.

 3. Czy wejście na ten szlak w godzinach popołudniowych ok.17 jest równie warte wspinaczki ? Niestety ale do parku przyjadę ok. 15:00 a na następny dzień rano mam zaplanowane the narrows 🙂

 4. Zależy w jakim miesiącu będziesz. Sprawdź najlepiej o której jest zachód słońca w dniu w którym wybierasz się na Angels Landing, dodaj co najmniej 4h od godziny w której pojawisz się w Zion National Park i będziesz wiedziała czy zdążysz dojść na szczyt. Mogę Ci podpowiedzieć, że bardzo dużo osób wspina się aby oglądać zachód słońca z tego miejsca. W kanionie już jest oczywiście ciemno ale niebo się pięknie rozświetla.
  Nie zapomnij zabrać latarki!

 5. Czy moge opuscic park po godzinach otwarcia Visitor Centre? Chcemy przyjechac do parku na 10 rano i opuscic park ok godz. 20:00 we wrzesniu, jednak Visitor Centre jest otwarte do 18:00 – wg strony Zion Park. Czy bedzie droga powrotna w tym przypadku 🙂 ?

 6. Witam 🙂
  czy jest możliwe zrobić szlak The Narrows do Wall Street i Angels Landing w 1 dzień, czy lepiej na spokojnie i podzielić na 2 dni?

 7. Tak można te dwa szlaki zaliczyć w jeden dzień. Koniecznie zacznij rano od Angels Landing (około 7 rano) – nie będzie jeszcze tak dużo turystów.

 8. Bylem tam 2 tygodnie temu szlak jest zamkniety przez deszcze osunela sie skala i teraz jest w naprawie.

 9. Witam, czy w kwietniu kursują busy, czy tylko samochodem? Czy jeśli samochodem, czy można zostawić auto przed wejściem na szlak Angels Landing?

 10. W połowie marca już zaczynają jeździć w parku darmowe autobusy. Można więc skorzystać z darmowego transportu. Większość przystanków jest ulokowana tak, że do wyjścia na szlaki (te najbardziej popularne)trzeba podejść niewiele ponad 5-15 min.
  Samochodem można dojechać tylko do mniej więcej 1/4 parku (dokładnie do skrzyżowania Canyon Juction).

 11. Mam pytanie wyjeżdżamy 7 osób z3 dzieci
  Które parki odwiedzić raczej bez chodzenia po szlakach kilku godzinnych będziemy LA
  Potem SF potem las Vegas pozdrawiam

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię