Droga 66: odwiedź miasteczko Seligman w Arizonie.

Droga-Route-66-Arizona

Droga 66 to droga-legenda oraz ikona amerykańskiej wolności. Autostrada 66 rozpoczyna swój bieg w Chicago a kończy w miejscowości Santa Monica nad Atlantykiem, przecinając aż osiem stanów w USA.

Najciekawsza i najbardziej egzotyczna część trasy to zdecydowanie południowo-zachodnie stany: Arizona i Kalifornia. To tutaj można zatrzymać się w maleńkich, pokrytych pustynnym pyłem miasteczkach, które wyznaczają największe atrakcje leżące na Route 66.

Droga 66 – Arizona – miasteczko Seligman.

Niewielkie, niespełna dziesięciotysięczne miasteczko Seligman leżące na szlaku Route 66 w Arizonie uznawane jest za miejsce narodzin historycznej drogi numer 66. To właśnie tutaj w czasach świetności Drogi 66 zatrzymywało się najwięcej turystów. Było to miejsce pełne barów, restauracji i motel. Idealna baza wypadowa w kierunku Kanionu Colorado.

Seligman, część historyczna miasteczka poświęcona drodze 66.

Obecnie Seligman to jedna z perełek leżąca na Drodze 66 w której koniecznie trzeba się zatrzymać. Najciekawsze miejsce to historyczna część miasteczka (Seligman Historic District)  w której znajdują się (funkcjonujące do dziś) wspomnienia z czasów świetności starej Route 66. Liczne kawiarnie, sklepy z pamiątkami, motele czy opuszczone stacje benzynowe to przepiękne tło do pamiątkowych zdjęć.

Historyczna-Droga-66-Arizona
Tu trzeba zrobić zdjęcie. Kafejka “Seligman Sundries” z drogowskazem Warszawa 5887 mil.

Route-66-Arizona-Samochody

Niewielka restauracja o nazwie Snow Cap stała się wzorem dla słynnej animowanej produkcji Disney/Pixar “Cars”. Jeśli wstąpicie do tego miejsca gwarantuje, że przenieście się od razu w lata 70-te. Właściciele (rodzina Delgadillo) już od dwóch pokoleń prowadzą ten biznes i wciąż serwują wyśmienite Tacos, Burritos oraz amerykańskie Hamburgery. Polecam koniecznie spróbować “Hamburger with everyting on it” i proszę nie pytać co kryje się pod nazwą dania “Dead Chicken”, które wypisane jest olbrzymimi literami na zewnątrz budynku.

Route-66-Restauracja
Samochody Disney/Pixar
Jedzenie w klimatach Route 66: Snow Cap
Jedzenie w klimatach Route 66: Snow Cap

Jak dojechać do Seligman.

Aby trafić do samego serca historycznej miasteczka poświęconej  Route 66 proszę kierować się na adres 301 AZ-66, Seligman, Arizona.

Route-66-mapka

Poniżej zdjęcia z FanPage Interameryka -( LINK TUTAJ -KLIK) – osób które odwiedziły Seligman i nie tylko

Route-66-fotka4
Fot. Patryk Górski
Route-66-fotka3
Fot. Arkadiusz Serek
Route 66 - Arizona
Fot. Natalia Krawczun
Route 66
Fot. Martynika Flis
Route-66-Sklep
Fot. Arkadiusz Serek

Przeczytaj gdzie można zrobić sobie selfie ze znakiem Route 66  – KLIKNIJ TUTAJ

Route 66, Droga 66 w USA

Aktualizacja: październik 2019
© interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
Zwiedzaj Arizonę z moim planem - KLIK

4 komentarze

 1. Cześć Paweł, jestem pod wrażeniem bloga, świetna robota! Dużo przydatnych informacji, z których na pewno skorzystam podczas mojej podróży za dwa tygodnie.
  Będziemy jechać samochodem z Los Angeles nad Grand Canyon i szukamy ciekawych miejsc, które można by odwiedzić na tej trasie. Czy mógłbyś polecić inne miejsca warte zobaczenia oprócz Seligman?
  Z góry dzięki!

 2. witam ,
  jestem zachwycony sposobem prowadzenia bloga. Często latam do Stanów na Florydę.
  Czy może Pan coś podpowiedzieć o ciekawych miejscach na Florydzie ?
  jak wygląda planowanie przez Pana wycieczki do USA ?
  pozdr.
  Michał

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię