Gniazdo zapalniczki: ładowarki samochodowe w USA

Ladowarka-samochodowa-USB-w-USA

Pytania od czytelników:

Czy Gniazdo zapalniczki w amerykańskich samochodach jest takie samo jak w Polskich?

Tak. Gniazdo zapalniczki w samochodach w USA jest dokładne takie samo jak w samochodach w Polsce. Napięcie uzyskiwane z gniazda to standardowe 12V. Pozwala ono na bezpieczne ładowanie w czasie drogi telefonów komórkowych, tabletów oraz nawigacji GPS.

Gniazdo-Zapalniczki-Samochod-USA

Samochody wynajmowane w USA coraz częściej maja dwa gniazda zapalniczek (12V) umieszczone z przodu oraz co najmniej jedno z tylu samochodu. Ułatwia to pasażerom lądowanie urządzeń elektronicznych w czasie jazdy. W samochodach wyższej klasy (np SUV) takie gniazda znajdują się również również w bagażniku na jednej z bocznych ścian.

Gdzie w USA można kupić ładowarki samochodowe do urządzeń zasilanych przez USB?

Jeśli zapomnieliście zabrać z Polski ładowarki samochodowej USB, możecie ją kupić praktycznie na każdej stacji benzynowej lub w sklepie z elektroniką. Ceny zaczynają się od $5.00 za pojedynczą sztukę do $25-30 za zestaw: ładowarka samochodowa, ładowarka do kontaktu (zobacz jak podłączyć polską wtyczkę do gniazdka w USA ) oraz kabel USB.

Ladowarka-USB-Samochod-USA

Ladowarka-USB-Samochod-cena-USA

Pawel P. © 2017 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
ZOSTAŃ MOIM PATRONEM -dowiedz się jak...

2 komentarze

  1. Witam, Planuje podroż po zachodnich parkach narodowych USA, z nocowaniem pod namiotem na polach kempingowych. Jak to jest z podłączeniem do prądu, czy każde miejsce ma własne zasilanie? czy tylko dla kamperów?

  2. Wszystko zależy od lokalizacji. Aby nie pojawić się na miejscach dla kamperów (oznaczone jako RV) musicie wybrać pola namiotowe czyli “tent site”. Wówczas (jeśli kemping posiada przyłącza) będziecie mieć opcje:
    1. Tent Site, no hookups, gravel site pad (czyli zwykłe miejsce pod namiot, bez żadnych podłączeń).
    2. Tent Site, electric/water, gravel site pad (miejsce pod namiot z przyłączem elektrycznym + woda)
    I pozostałe kombinacje czyli z samym prądem lub samą wodą.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię