Gniazdo zapalniczki: ładowarki samochodowe w USA

Ladowarka-samochodowa-USB-w-USA

Pytania od czytelników:

Czy Gniazdo zapalniczki w amerykańskich samochodach jest takie samo jak w Polskich?

Tak. Gniazdo zapalniczki w samochodach w USA jest dokładne takie samo jak w samochodach w Polsce. Napięcie uzyskiwane z gniazda to standardowe 12V. Pozwala ono na bezpieczne ładowanie w czasie drogi telefonów komórkowych, tabletów oraz nawigacji GPS.

Gniazdo-Zapalniczki-Samochod-USA

Samochody wynajmowane w USA coraz częściej maja dwa gniazda zapalniczek (12V) umieszczone z przodu oraz co najmniej jedno z tylu samochodu. Ułatwia to pasażerom lądowanie urządzeń elektronicznych w czasie jazdy. W samochodach wyższej klasy (np SUV) takie gniazda znajdują się również również w bagażniku na jednej z bocznych ścian.

Gdzie w USA można kupić ładowarki samochodowe do urządzeń zasilanych przez USB?

Jeśli zapomnieliście zabrać z Polski ładowarki samochodowej USB, możecie ją kupić praktycznie na każdej stacji benzynowej lub w sklepie z elektroniką. Ceny zaczynają się od $5.00 za pojedynczą sztukę do $25-30 za zestaw: ładowarka samochodowa, ładowarka do kontaktu (zobacz jak podłączyć polską wtyczkę do gniazdka w USA ) oraz kabel USB.

Ladowarka-USB-Samochod-USA

Ladowarka-USB-Samochod-cena-USA

Pawel P. © 2017 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

4 komentarze

 1. Witam, Planuje podroż po zachodnich parkach narodowych USA, z nocowaniem pod namiotem na polach kempingowych. Jak to jest z podłączeniem do prądu, czy każde miejsce ma własne zasilanie? czy tylko dla kamperów?

 2. Wszystko zależy od lokalizacji. Aby nie pojawić się na miejscach dla kamperów (oznaczone jako RV) musicie wybrać pola namiotowe czyli “tent site”. Wówczas (jeśli kemping posiada przyłącza) będziecie mieć opcje:
  1. Tent Site, no hookups, gravel site pad (czyli zwykłe miejsce pod namiot, bez żadnych podłączeń).
  2. Tent Site, electric/water, gravel site pad (miejsce pod namiot z przyłączem elektrycznym + woda)
  I pozostałe kombinacje czyli z samym prądem lub samą wodą.

 3. Czesc,
  A czy wiesz jak wyglada takie przyłącze w tent site? Czy jest to amerykanskie gniazdo na 110 V do ktorego mozna od razu podlaczyc np komorke do ladowania albo baterie do aparatu? Czy standardowo na campingach (np w KOA) jest to pojdedyncze gniazdo czy kilka?

 4. Jeśli masz zwykły “tent site” (czyli miejsce TYLKO na namiot) wówczas masz standardowe amerykańskie przyłącze (na tzw. 10A).
  Jeśli masz “RV Site” (czyli miejsce na KAMPERA) wówczas musisz sprawdzić w opisie jakie są dostępne przyłącza. Dostępne są dwa rodzaje 50A, 30A.
  Może też być kombinacja RV Site oraz Tent Site wówczas (rzadko się zdarza ale widziałem) dostępne są trzy przyłącza 50A, 30A i 10A. I właśnie 10A to standardowa amerykańska wtyczka do kontaktu.

  Takie gniazdko na “Tent Site” można podpatrzeć na moim filmie z kempingu na Florydzie. Tutaj akurat pokazuję przyłącze dla RV Site gdzie jest 30A i 50A. To stara produkcja więc jakość kiepska…ale myślę, że pomoże wyjaśnić sporo
  https://youtu.be/o8zb6xh8mG0?t=335

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię