Zmiana w przepisach wizowych do USA

Wiza-do-USA

Ambasada Amerykańska w Polsce poinformowała dziś (9.02.2017) na swojej stronie internetowej o zmianie w przepisach dotyczących wydawania wiz wjazdowych do USA.

Zmiana w przepisach dotyczy jednak tylko osób które posiadają już w paszporcie ważną wizę uprawniającą do wjazdu na teren Stanów Zjednoczoncyh.

Wiza amerykanska

Według nowych przepisów emigracyjnych które weszły w życie 9 lutego 2017 roku osoby, które otrzymały wizy po 10 grudnia 2007 roku mają na ich odnowienie tylko 12 miesięcy (a nie jak wcześniej aż 48 miesięcy).

Odnowienie-wizy-USA
Tak wygląda informacja na oficjalnej stronie “U.S. Visa Information Service for Poland.”

Co to oznacza dla osób mających wizy do USA?

Nie jest to wbrew krążącym w sieci opiniom żadne wielkie zaostrzenie przepisów wizowych pomiędzy Polską oraz USA.
Należy tylko pamiętać aby sprawdzić w paszporcie datę wygaśnięcia wizy i w ciągu 12 miesięcy złożyć ponownie w ambasadzie (lub drogą elektroniczną) wniosek o jej odnowienie.

Aby odnowić wizę do USA spełnione muszą być następujące warunki:

 1. Wiza MUSI być odnowiona w ciągu 12 miesięcy od dany wygaśnięcia jej ważności.
 2. Dane personalne osoby odnawiającej wizę nie uległy zmianie
 3. Wiza (ta która kończy ważność) musi być wydana po 10 grudnia 2007 roku.
 4. Wiza musi być tej samej kategorii.
 5. Osoba nie mogła nigdy wcześniej otrzymać odmowy otrzymania wizy wjazdowej do USA.
 6. Osoba przedłużająca wizę musi wciąż mieszkać w rejonie obsługiwanym przez ten sam konsulat przez który otrzymała poprzednią (wygasającą) wizę.

 

Pawel P. © 2017 interameryka.com
Aktualizacja: styczeń 2019
Źródło: ustraveldocs.com

....KUP MI KAWĘ

132 komentarze

 1. A na czym polega różnica – w sensie co będzie, jeśli złożę wniosek 2 lata po wygaśnięciu starej? nie dostane nowej? Czy może są jakieś ułatwienia dla tych, co mieli wizę i im się skończyła?

 2. Czy to oznacza że jeśli wyrobiłem wizę w 2013 roku i dostałem ją na 10 lat i żeby jej nie utracić muszę odnowić w przeciągu 12 miesięcy?

 3. Po upływie 12 miesięcy od daty wygaśnięcia wizy powinieneś starać się o jej odnowienie. Jeśli nie zdążysz w terminie musisz ponownie przechodzić całą procedurę starania się o wizę raz jeszcze łącznie z rozmową z konsulem, opłatami itp.

 4. Michał – Jeśli złożysz wniosek 12 miesięcy po dacie wygaśnięcia starej wizy rozpoczynasz po prostu cały proces starania się o wizę od nowa. Wypełniasz formularze, idziesz na rozmowę z konsulem itp. Jeśli wizę przedłużasz to musisz spełniać jednak pewne warunki (podane w artykule). Cała procedura jest łatwiejsza ponieważ nie musisz stawić się na rozmowę z konsulem. Pozostałe procesy wizowe są identyczne jak przy staraniu się o nową wizę.

 5. mam w głębokim poważaniu “gościnność” urzędasów z USA, byłem raz, dawno temu na Hawajach, procedura przydzielania promesy wizowej, to żenujące widowisko i drugi raz nie chcę przez to przechodzić, wolę zwiedzać te części świata gdzie żyją normalni ludzie, m.in. byłem trzy razy w Australii (wiza via internet), w Nowej Zelandii – już bez wizy, kilka państw Ameryki Południowej, Rosja!!!! też trzy razy… korowody tylko z USA, dla mnie mogą nie znosić obowiązku wizowego, łaskawcy od siódmej boleści

 6. Ja otrzymałam wizę w czerwcu 2007 jaka to jest różnica między tą wiza z Grudnia?
  Czy wobec tego muszę po wygaśnięciu wizy przechodzić od nowa procedurę?

 7. W przepisach wyraźnie jest napisane, że osoby które otrzymały wizę po dacie 10 grudnia 2007 mogą starać się o odnowienie po 12 miesiącach BEZ ROZMOWY Z KONSULEM. W Twoim przypadku będziesz niestety musiała przechodzić całą procedurę wizową wraz z rozmową z konsulem ponieważ wizę otrzymałaś przed 10 grudnia 2007.

 8. Dzień dobry
  Jak wygląda proces odnowienia wizy? Znam wszystkie wymogi. Gdzie należy złożyć dany wniosek o odnowienie? Czy proces wymaga wysłania paszportu do ambasady? Czy proces odbywa się całkowicie przez internet? Ile trwa dany proces jeśli ambasada nie będzie miała żadnych zastrzeżeń odnośnie odnowienia?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Michał M.

 9. Szczegóły procesu odnowienia wizy pojawią się wkrótce na tej stronie. Wiele osób o to pyta w emailach więc postanowiłem napisać osobny artykuł poświęcony tylko temu tematowi.

 10. Moje pytanie o pobyt w USA nie byl żartem.
  Jakie warunki trzeba spelnic kogo zgode otrrymac by mieszkac w USA na stale. Pobyt nie zarobkowy. Emerytalny. Jest taka mozliwosc?

 11. Kiedy możemy liczyć na Twój artykuł w sprawie szczegółów formalnościowych.Jesteśmy bardzo zainteresowani tym tematem ponieważ pod koniec roku całej naszej rodzince kończą się wizy a jeżeli jest możliwość łatwiejszego załatwienia nowej to trzeba skorzystać.Podczas ostatnich podróży po parkach korzystaliśmy z informacji zamieszczonych przez Ciebie i się sprawdziło więc z niecierpliwością czekamy na ten artykuł.
  pozdrawiamy

 12. Moja sytuacja jest taka sama wiza Kwiecien 2007. Wiec bede w Polsce na kilka miesiecy i odrazu chce sie starac w Maju o nowa wiec cala procedura i romzowa musi byc przeprowadzona na nowo. Czy ciezko jest dostac 2 wize ? w przypadku zmiany miejsca zamieszkania etc.. obecnie mieszkam w Meksyku gdzie mam swoja karte rezydencka, prace i dom, ale ponownie bede sie starac w Krakowie. Wize potrzebuje, bo duzo podrozuje tak samo na wizyty znajomych i zakupy no na transfery przez USA loty sa o wiele tansze.

 13. Jeśli opuszczałaś terytoriom USA w terminie i nie popełniłaś w USA żadnego wykroczenia itp. wówczas wizę otrzymasz bez większego problemu.
  Rozumiem, że masz wciąż obywatelstwo polskie i jesteś zameldowana również w Polsce (pomimo, że mieszkasz w Meksyku). To ważne aby mieć miejsce zameldowania w miejscu, które podlega obsłudze danego konsulatu…

 14. Panie Pawle, gdyby nie “zaostrzenie” przepisów nie wiedziałbym nawet, że istnieje coś takiego jak przedłużenie ważności 10-letnich promes wizowych, żyłem w przeświadczeniu, że po upływie 10letniej promesy wizowej (turystycznej B1/B2) nalezy powtórzyć procedurę jej uzyskania od 0 (zera).
  Mam do Pana takie pytanie: w listopadzie 2006 roku otrzymałem promesę wizową 10-letnią, skończyła się w 2016 roku, jednak nie skorzystałem z niej. Czy wobec tego dotyczą mnie “stare” reguły odnowienia promesy 10letniej tj. 48 miesięcy?
  Mój brat również był posiadaczem 10-letniej promesy wizowej uzyskanej w 2005 roku, skorzystał z niej 2-3 lata po otrzymaniu. Wygasła jesienią 2015, czy on również ma prawo do odnowy tej promesy w terminie 48 miesięcy od wygaśnięcia?

 15. Procedura przedłużania promes wizowych to praktycznie taka sama procedura jak staranie się o nową wizę. Odpada tylko (a może aż) stresująca dla niektórych rozmowa z konsulem. Wszystkie wizy wydane przed 10 grudnia 2007 roku automatycznie podlegają procedurze dokładnie takiej samej jak staranie się o wizę od “zera”.
  Nowe przepisy wizowe które weszły w życie 9 lutego 2017 roku i automatycznie “anulują” 48 miesięczny okres odnowienia wiz.

 16. Dziekuje slicznie ! tak zawsze wyjezdzalam w terminach przez kilka pierwszych lat wogole nie uzywalam, a teraz ze wzgledu na prace w Meksyku czesto odwiedzam Stany i zazwyczaj przelot jest przez. Meldunek i adres i paszport Polski mam dalej wiec adres ten sam uzywam jezeli chodzi o sytuacje w Polsce dlatego mysle, ze korzystniej bedzie sie starac o kolejna w tym samym miejscu niz w Meksyku. Pozdrawiam

 17. Witam,
  a co w sytuacji, gry moim Rodzicom wizy skończyły się w październiku 2014 (wydane były na 10lat).

  Obowiązują ich jeszcze stare przepisy (czyli 48miesięcy) czy już nowe i muszę się teraz starać o wizy od nowa ?

 18. Rodzice muszą już “odnowić wizę” na nowych zasadach, czyli muszą pojawić się osobiście u konsula. Nowe przepisy weszły w życie od 9 lutego 2017 więc wszystkie wnioski wizowe które zostały złożone od tej daty już rozpatrywane są w świetle nowej litery prawa. Gdyby rodzice złożyli wniosek dzień przed wejściem w życie przepisów (8 lutego) wówczas zmieściliby się jeszcze w “terminie”.

 19. Witam,
  20 lat temu byłem w USA, oczywiście przebywałem tam po skończeniu się wizy…chciałbym teraz pojechać tam turystycznie….jaka jest szansa że otrzymam wize ?
  dziekuje
  Wojciech

 20. Proszę spróbować. 20 lat temu nie działały żadne bazy danych do rejestracji osób wjeżdżających/wyjeżdżających z USA. Wszystko odbywało się ręcznie i przypuszczam, że pewne sprawy dotyczące pozostania dłużej w USA (sprzed 20 lat) już się przedawniły.

 21. Mojej mamie wygasnie wiza turystyczna w marcu 2018, mozesz wstawic prosze link ten elektroniczny z odnowieniem wizy, dziekuje Viola

 22. A czy można starać się o nową wizę ze przed wygaśnięciem starej wizy? Jestem poza terenem Polski, i muszę odnowić paszport i ubiegać się o wizę. Nie chciałabym organizować trzytygodniowego pobytu w Polsce. W związku z tym, że paszport mam ważny na kolejny rok, a wizę na parę miesięcy – zastanawiam się, jak to najlepiej byłoby zorganizować. Za wszelkie porady z góry dziękuję!

 23. Tak. Można ubiegać się o nową wizę do USA przed wygaśnięciem starej. Proszę złożyć wniosek o wizę w ambasadzie USA lub drogą elektroniczną. Procedura jest identyczna jak w przypadku ubiegania się o nową wizę, z tym, że nie musi Pani się stawiać w ambasadzie na rozmowę z konsulem.
  Gdy otrzyma Pani nową wizę do “starego” paszportu a jego ważność wygaśnie np. po pół roku – wiza wciąż będzie ważna. Wówczas może Pani podróżować z dwoma paszportami. Starym (w którym jest wiza) i nowym.
  Chyba, że zdecyduje się Pani na wyrobienie najpierw nowego paszportu a później na wizę. Wówczas jednak nie będzie Pani miała przez ten czas ważnej wizy do USA.

 24. Witam, jak wygląda sprawa ważności wizy przy zmianie nazwiska z powodu ślubu? W Internecie są opinie iż jest dalej ważna tylko wraz z nowym paszportem trzeba mieć akt małżeństwa potwierdzający zmianę nazwiska. Natomiast na stronie z wizami piszą iż rekomenduja ponowne wyrobienie wizy. Jak to jest? Pozdrawiam

 25. Według infromacji na stronie amerykańskiej stronie rządowej (us travel documents) należy w takim wypadku wyrobić najpierw nowy paszport a następnie zgłosić się do ambasady amerykańskiej aby odnowić wizę (nie jest to procedura ubiegania się ponownie o wizę amerykańską).
  Nie wiem czy informacje związane z posiadaniem przy sobie aktu małżeństwa są potwierdzone.

 26. Witam, Proszę o informację co w przypadku gdy mam wizę ważną do 29/06/2018.
  Mam zamiar wybrać się do USA w przyszłym roku. Mój pobyt kończyłby się 09/06/2018
  Czy muszę odnawiać wizę, czy jest jakiś termin ważności wizy przed terminem wylotu?
  Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 27. Pamiętaj, że wiza do USA to dokument upoważniający do przekroczenia granicy z USA. Możesz wjechać do USA przed terminem wygaśnięcia wizy. Nawet może to być w ostatnim dniu. Na wizie nie ma żadnych dodatowych obostrzeń mówiących o tym kiedy musisz wrócić. Dokument mówiący o tym do kiedy musisz opuścić USA określa formularz I-94. Taki wpis w paszporcie (z datą wyjazdu) otrzymasz od urzędnika imigracyjnego w paszporcie w czasie odprawy na lotnisku.
  Tak! To znaczy, że możesz przebywać w USA po terminie wygaśnięcia wizy…i jest to zgodne z prawem.
  Nie jest jednak zgodne z prawem przekraczanie daty pobytu którą okreśa formularz I-94

 28. Witam co zrobić s sytuacji gdy 17 lat temu miałam już vise która już wygasła w 2010. Teraz chce się starać ponownie ang pozwiedzać ., natomiast w formalurzu jest pytanie żeby podać nr poprzedniej visy której nie mam nie wiem gdzie się podziała może zostało wyrzucone . Co mogę zrobić w tym przypadku pominąć to pytanie ? Lub jak uzyskać ten nr poprzedniej visy ? Barbara

 29. mam promesę wizową ważną do lutego 2018 roku, nowy paszport, własnie wydany. czy odnowienie promesy jest płatne tak samo jak “nowy” wniosek ?

 30. Tak. Odnowienie promesy wizowej to takie same opłaty jak przy złożeniu nowego wniosku. Dlatego wiele osób mając taką sytuację używa dwóch paszportów. Nowy (bez wizy) oraz stary paszport, który jest “przedziurkowany” jednakże strona z wizą jest wciąć ważna.

 31. Proszę o informacje otrzymałam wize 22lutego2013 roku na 10 lat tj.do20 lutego 2023 czy muszę Odnawiac? Dziękuje za informację

 32. A jak jest w przypadku odnawiania wizy jak ma się jeszcze stara ważna (tzn kończy się na początku 2018r). Wyrobiłem nowy paszport i chcę już teraz złożyć wniosek, żeby od razu nową wbić do nowego paszportu. Mogę to zrobić teraz bez wizyty w konsulacie czy muszę czekać aż skończy się stara i w następnym dniu dopiero składać nowy wniosek?
  Dziękuję za uwagi

 33. Jeśli chcesz odnowić wizę a masz wciąż ważną w “starym paszporcie” nie potrzebujesz widzieć się z konsulem. Możesz złożyć wniosek online. Na pewno opłaty będą bardzo podobne jak przy wyrabianiu nowej wizy. Jedynie oszczędzasz czas na spotkaniu w konsulacie.

 34. Mam ważną wizę do 2023r Mam 71lat Mam dwie córki z rodzinami w USA wszyscy mają obywatelstwo amerykańskie Ja mieszkam sama w Polsce co roku latam w odwiedziny na 2 , 3 miesiące nie miałam nigdy problemu na granicy . Córki chcą abym przyleciała do nich na Święta Bożego Narodzenia I wróciła w połowie stycznia do Polski tj 2018r Czy w tym samym roku tj latem 2018 r mogę polecieć do USA na 2 ,3 miesiące Czy nie będę miała żadnych problemów na granicy Dziękuję za udzielenie informacji

 35. Nie musi się Pani martwić. W tym wieku już kwalifikuje się Pani do grupy “seniorów”. Nie słyszałem nigdy aby kogoś w tym wieku wrócili do Polski (nawet osoby które przekraczają granicę kilka razy w roku)

 36. Dzień dobry, mam wizę kategorii B1/B2 która już wygasła ale nie minął jeszcze rok. We wniosku który składałam przy tej wizie starałam się o kategorię B2.
  Teraz chcę przedłużyć swoją wizę, zależy mi na kategorii B1/B2. Czy to, że we wcześniejszym wniosku było zaznaczone B2 może mieć znaczenie, czy wystarczy już to że jest taka sama kategoria ogólna B?

  Pytanie jeszcze co do długości okresu przedłużania wizy. Jeśli poprzednia wiza była roczna, to czy teraz jest możliwość przyznania wizy np 10 letniej?

 37. Niestety nie odpowiem na pytanie odnośnie kategrii wizy B1/B2. Nie mam wiedzy w tym zakresie. Natomiast jeślo chodzi o przedłużenie wizy to nie ma problemu aby teraz mieć przyznaną wizę na 10 lat.

 38. witam.w wieku 21 otrzymałem wizę studencka F1 na 5 lat.na granicy otrzymałem roczny pobyt na szkole.wróciłem przed terminem.po 2 latach postanowiłem wybrać sie ponownie tym razem na roczny kurs językowy.wszystko miałem opłacone,papiery ze szkoły itd.ale niestety 2 raz nie zostałem wpuszczony.(inna rodzaj szkoly) i otrzymałem 5 letni zakaz.teraz juz ten zakaz się skończył ale chciałem tym razem pozwiedzać trochę wraz z żoną USA.jakie mam,mamy szansę na otrzymanie wizy turystycznej?

 39. Odmowa wjazdu na wizie studenckiej do USA nie ma nic wspólnego z uzyskaniem wizy trystycznej do USA. Wiza studencka została odrzucana zupełnie z innych powodów (rodzaj szkoły/studiów) jakie chciałeś podjąć w USA nie kwalifikowały Cię w 100% do otrzymania wizy studenckiej F1.
  Można spokojnie złożyć dokumenty wspólnie z żoną o wizę turystyczną do USA.

 40. Witam mama takie pytanie bylem w USA w 2015 roku i przekroczyłem na turystycznej wizie 1 miesiąc ponieważ dzień przed wylotem miałem wypadek i tyle trwało moje leczenie. Czy jest sens starać się o nowa wize??

 41. Jeśli ma Pan dokumenty wyjaśniające i potwierdzające zaistniałą sytuację (wypadek) może Pan przedstawić je w konsulacie i nie powinno być problemów. Bez dokumentów będzie ciężko…

 42. Czy wiecie jak to jest z tym odnowieniem wizy w przypadku zmiany nazwiska? Powiedzili mi, że mam ubiegać się o nową wizę. Jednak nie zdążę, bo wyjazd za dwa tygodnie. Napisałam do U.S. Customs and Border Protection (CBP) Information Center i odpisali następująco:

  Yes, you can travel with both passports along with your enclosed visa. You should also carry a copy of your marriage certificate to show if asked for.

  If you have any other questions or concerns, please feel free to update this incident.

 43. Odpowiedzieli prawidłowo. Możesz przekroczyć granicę z USA mając dwa paszporty stary (na nazwisko panieńskie) w którym jest ważna wiza, oraz nowy. Dodatkowo musisz mieć ze sobą “świadectwo ślubu”. Najlepiej gdyby było przetłumaczone na język angielski (nie musi być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego). Jeśli na lotnisku w USA w czasie odprawy zapytają o “świadectwo ślubu” – wówczas je okażesz. Jeśli nie, wylegitymujesz się dwoma paszportami.
  I to wszystko.
  Nie rozumiem dlaczego wiele osób w internecie podaje niesprawdzone informacje na temat zmiany nazwiska i konieczności wyrobienia nowej amerykańskiej wizy. To jakaś totalna bzdura. Dobrze, że napisałaś bezpośrednio do CBP. To jest jedyna ważna i sprawdzona odpowiedź na Twoje pytanie. Inne informacje znalezione w polskim internecie są nieprawdziwe.

 44. Oficjalna informacja:

  P.10 Zmieniłem/zmieniłam nazwisko. Czy moja amerykańska wiza z poprzednim nazwiskiem jest nadal ważna?
  Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych.

 45. Wiza amerykańska na paszporcie wydanym w poprzednie nazwisko jest dalej ważna. Proszę tylko zaopatrzyć się w certyfikat małżeństwa + tłumaczenie (nie musi być to tłumacz przysięgły). Proszę mieć przy sobie dwa paszporty w czasie podróży do USA (paszport wyrobiony na nowe nazwisko – bez wizy i paszport z panieńskim nazwiskiem z wizą). I to wszystko.

 46. Miałam wizę ważną do 20 listopada 2017 proszę mi napisać jak mogę się starć o jej odnowienie,w między czasie zmieniłam paszport bo tez skończyła się jego ważność. Bardzo proszę o informacje i dziękuję.
  Moja wiza to typ wizy B1/ B2

 47. mam 68 lat, w USA mieszka corka z rodzina, bylam u niej 4 razy, ostatnio na lotnisku wbito mi wize tylko na 1 m-c,corka wystapila do emigration o przedluzenie do 6 m-cy,dostalam zgode i zgodnie z wyznaczona data opuscilam USA.Teraz po 3 latach przerwy wybieram sie ponownie do corki / w miedzyczasie otrzymalam nowa wize,bo stara stracila waznosc/ , czy moge miec jakies problemy w zwiazku z legalnym przedluzeniem mojego ostatniego pobytu? Prosze bardzo o odpowiedz na emaila :dana_55@tlen.pl

 48. Procedura odnowienia wizy do USA jest dokładnie taka sama jak w przypadku starania się o nową wizę. Ważne jest aby złożyć wniosek przed upływem 12 miesięcy od daty zakończenia ważności starej wizy do USA (w tym przypadku wniosek należy złożyć do 20 listopada 2018 roku). Wówczas uniknie Pani ponownej rozmowy w konsulem.

 49. dziekuje serdecznie za optymistyczna i dla mnie oczekiwana odpowiedz,pozdrawiam i planuje wylot do mojej corki i ukochanego wnuka.Dana

 50. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Chciałam zadać jeszcze jedno pytanie w związku z moim poprzednim pytaniem a mianowicie czy odnowienie wizy w ciągu 12 miesięcy (czyli do 20 listopada 2018) i złożenie ponownych dokumentów jest też w tym przypadku wymagane zaproszenie.Bardzo dziękuje za odpowiedź.
  Ps. proszę mi również podpowiedzieć jakie dokumenty mam skompletować.

 51. Witam jak wygląda sytuacja w przypadku gdy wiza kończy mi się w marcu, a chcę lecieć w maju.
  Ale chciałbym przedłużyć wizę w trakcie jej trwania np. w styczniu, żeby spokojnie zarezerwować bilety lotnicze noclegi itp. jest taka możliwość. ?

 52. Skoro wiza kończy się w marcu a lecisz w maju musisz zgłosić się do ambasady (wypełnić formularz online) i starać się przed wylotem o nową wizę. Jeśli to zrobisz teraz to nie będziesz musiał się widzieć z konsulem (to jeden plus).

 53. Witam ,25 stycznia 2019 kończy mi się wiza turystyczna która miałam na 10 lat w kwietniu planuje wylot do stanów na ślub siostry ,natomiast 8 latemu przesiedziłam swój pobyt o 5 m-cy,czy muszę się strach o nową wizę czy ta jest będzie już nie ważna,? co mam zrobić w takim przypadku?

 54. Wiza wjazdowa do USA będzie wciąż ważna aż do daty wygaśnięcia w 2019 roku. Może być tylko problem na granicy w związku z przekorczeniem daty pobytu w USA. Proszę przygotować na wszelki wypadek jakieś bardzo rozsądne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji (jeśli o to zapytają).

 55. Witam.Czy w przypadku zmiany adresu zamieszkania mogę starać się o przedłużenie wizy bez rozmowy z konsulem?Wiza kończy się w 03.2018 a w tym czasie planuję pobyt w USA i zastanawiam się nad wcześniejszym odnowieniem wizy. Czy o nową wizę mogę wystąpić teraz?

 56. Tak, można starać się o wizę bez rozmowy z konsulem gdy termin od daty upłwu ważności wizy do daty złożenia wniosku o nową wizę jest krótszy niż 12 miesięcy.

 57. Witam, mam wize od 2009 do 2019.05.20. W starym paszporcie, wyrobilem Nowy paszport- czy jusz można starać się o przedłużenie wizy na ten nowy paszport, planuję wylot w sierpniu?

 58. Ile czasu wcześniej trzeba ubiegać się o wizę żeby kontynuować jej ważność. Moja wiza kończy termin 26 Pazdziernika 2019. W związku z tym że muszę latać do USA w celach rodzinnych to nie chciałabym przeoczyć terminu. Jak teraz mam postępować aby ponownie ją otrzymać. Pozdrawiam

 59. JEZELI OSOBA MA WAŻNĄ WIZĘ DO 26.03.2018 A PRZEBYWA W TEJ CHWILI W USA CZY MUSI PRZYJEŻDŻAĆ DO KRAJU O PRZEDŁUŻENIE WIZY CZY MOŻE SIE STARAĆ PRZEZ INTARNET TO ZAŁATWIĆ I ILE TO KOSZTUJE?

 60. Można przedłużyć wizę przebywając na terenie USA. Koszt to $455. Należy wypełnić formulaż i-539 oraz wysłać go pocztą co najmniej na miesiąc przed upłynięciem terminu ważności wizy.
  Wszytkie informacje znajdują się na stronie rządowej: https://www.uscis.gov/i-539

 61. Edward Mam pytanie .Posiadana wiz turystyczna kończy mi się w lipcu 2018 r Jestem seniorem lat 82 Posiadana wiza była wydana w lipcu 2008 r,czy obecnie ja również muszę wypełniać wniosek i jaki co dołączyć /np zdjęcie /skąd konto,czy obowiązują opłaty , ile. Słyszałem ,że w tym wieku mogę tylko wysłać paszport z wizą o jej przedłużenie Dziękuję za informację.

 62. mam jeszcze jedno pytanie jak ma się wizę turystyczną a chciałoby się zostać dłużej i pójść do szkoły w Ameryce jakie warunki należy spełnić ?

 63. jeżeli wiza została wydana w Polsce na 10 lat w Ambasadzie amerykańskiej a na lotnisku wklepano pobyt do końca marca 2018 to do jakiego czasu może przebywać w USA i jaka jest różnica pomiędzy wizą wydaną w ambasadzie w Polsce a stemplem do prawa pobytu wklepanym na lotnisku w USA

 64. Na ten temat musisz rozmawiać z prawnikiem. Ja mam tylko ogólną wiedzę na ten temat. Na pewno jest to jeden ze sposobów aby legalnie przedłużyć pobyt w USA.

 65. Wiza wydana w ambasadzie USA w Polsce to tzw. “promesa wizowa”, która nie gwarantuje w 100% że zostaniesz wpuszczona do USA. Wszystko zależy od decyzji urzędnika imigracyjnego na lotnisku w USA. On właśnie określa Ci w paszporcie długość pobytu w USA. Oczywiście w ciągu 10 lat (to okres ważności “promesy wizowej) przekraczać dowolną ilość razy granicę USA jednak ZAWSZE długość pobytu w USA określa stempel z datą jaką otrzymasz na lotnisku.

 66. To i ja zapytam. Mam wizę ważną do 2026 roku, chce lecie teraz do USA na kilka dni . Coś trzeba teraz robić przed odlotem ? czy po prostu lecieć ? w 2016 byłem na kilka dni, dali mi wtedy wjazd na 30dni o ile pamiętam, ale wróciłem tak jak planowałem

 67. Dzięki, zostaje troche złotych w kieszeni i i strachu nie ma.
  2 lata temu jak załatwiałem wizę bo nagły wyjazd, kupiłem bile w ciemnio , kosztował w sumie 11 tys zł ( PL – UK- MCO w obie strony) umówiłem się na rozmowę , wszystko poszło jak trzeba……. paszport mieli mi oddać w Pon rano, a w Pon wieczorem miałem wylot. Bilety kupione, hotel załatwiony nie wiedząc czy wizę dostane 😉 no ale musiałem tak zrobić bo nie było czasu,
  Udało się wszystko, do TNT na Okęcie pojechałem juz z walizkami i od TNT prosto na samolot 😉

 68. Posiadam ważną wize amerykanską wydaną na 10 lat w 2013 roku (czyli ważna do roku 2023) w starym paszporcie. Czy to oznacza ze nie muszę nic robic poza posiadaniem starego paszportu ze sobą przy wjeżdzie do USA? Nowy paszport mam na to samo nazwisko, wydany w tym samym kraju co stary. Czy istnieje ryzyko ze urzednik na lotnisku zakwestionuje wize w starym paszporcie?

 69. Proszę mieć przy sobie dwa paszporty stary (z ważną wizą) i nowy (w którym nie ma wizy). Dla urzędników imigracyjnych w USA to standardowa procedura. Wiele osób w taki sposób przekracza granicę z USA.

 70. Tak wlasnie myslalam, ale biorac pod uwage ciagle zmiany, lepiej sie upewnic:) Juz tyle opowiesci slyszalam o dobrej lub zlej woli urzednika imigracyjnego, ze wszystko zalezy od jego ” dobrego humoru” itp..ze az szkoda byloby, aby okazalo sie to prawda. Tak czy inaczej, uspokoiles mnie, Interameryko:) Dziekuje:)

 71. Dostałem wizę w 2008 roku, więc z tego co piszesz łapię się w kryteriach tego, żeby nie jechać na rozmowę z konsulem. Ogólnie byłem w USA 5 razy w ciągu 10 letniej wizy.
  Ale w jednym z głównych pkt napisane jest, że:
  (Osoba nie mogła nigdy wcześniej otrzymać odmowy otrzymania wizy wjazdowej do USA.)
  Ja dostałem odmowę w 2004 roku z programu Work and Travel
  Czy w obec tego muszę przechodzić pełną procedurę???

 72. Dobre pytanie na które nie potrafię odpowiedzieć. Teoretycznie, według kryteriów podanych na stronie internetowej powinieneś przechodzić całą procedurę (wraz z rozmową z konsulem).

 73. Jak upewnić się na 100% w mojej sytuacji? Czy podczas składania wniosku elektronicznego system jakoś to weryfikuje i albo wyskoczy okienko do umowienia się na wizytę z konsulem, albo nie?

 74. bardzo prosze o rade,corka chce mnie sponsorowac,abym otrzymala zielona karte,mam 69 lat i nie wiem od czego zaczac,czy lepiej zlozyc dokumenty w USA /zaraz po przylocie/czy zlozyc dokumenty w Polsce. Gdzie bedzie krotszy czas oczekiwania i mniej wyjazdow zwiazanych ze skompletowaniem dokumentow. Jak przedstawiaja sie okresy pobytu w USA i w Polsce /po otrzymaniu zielonej karty/ ,pozdrawiam

 75. Mam pytanie. Wiza konczy mi sie 14 wrzesnia 2018r. Czy jak chce wyjechac do USA w lipcu na trzy tygodnie to musze miec juz nowa wize?

 76. Możesz przekroczyć granicę z USA nawet w przedostatnim dniu ważności wizy. Co innego paszport. Musi on być ważny co najmniej pół roku od dnia przekroczenia granicy z USA.

 77. Wiza turystyczna kończy mi się 15.05.2018, chcę starać się o przedłużenie wizy, bez rozmowy z konsulem. Ogólnie byłam w USA 4 razy w ciągu 10 letniej wizy, były to pobyty turystyczne, krótkie, zawsze wracałam w przewidzianym terminie.
  Ale w jednym z głównych pkt napisane jest, że:
  (Osoba nie mogła nigdy wcześniej otrzymać odmowy otrzymania wizy wjazdowej do USA.) Ja dostałam 2 razy odmowę, ale to było w konsulacie w 1991 i 1992 r, a nie przy wjeździe do USA. Czy może to być gdzieś odnotowane, było to dość dawno. A w 2008 r. dostałam wizę na 10 lat.

 78. Niestety interpretacja tego przepisu jest jasna. Nie można dostać nigdy wcześniej odmowy otrzymania wizy wjazdowej. Nawet jeśli to było w 1991 roku. Proszę spróbować starać się wysłać dokumenty. Może się uda bez rozmowy z konsulem – ale małe szanse.

 79. Witam jakieś 6 lat temu miałam wizę na 2 lata wydana, od tego czasu zmieniłam paszport bo zmieniłam nazwisko oraz wygasła mi tez wiza i nie mam tego starego paszpaportu co teraz zrobić w myśl wpisania danych w formularzu o starych wizach ? Czy są jakieś możliwości otrzymania duplikatu starej wizy ?? Będę wdzięczna za pomoc

 80. witam, a co w momencie gdy wizę miałam przyznaną gdy byłam niepełnoletnia i na rozmowie wtedy nie byłam, ale wizę miałam przyznaną normalnie tylko na rozmowie w swojej i mojej sprawie był Tata? wtedy też mogę się ubiegać o przedłużenie jej w ciągu tych 12 miesięcy ? Pozdrawiam

 81. Nie ma znaczenia kto był na rozmowie. Ważny jest fakt, że otrzymałaś wizę. Proszę więc śmiało starać się ponownie o jej “przedłużenie”. Piszę “przedłużenie” w cudzysłowu ponieważ oficjalnie nie ma czegoś takiego jak przedłużenie wizy do USA. Trzeba przechodzić całą procedurę od nowa – z jednym wyjątkiem. W ciągu tych 12 miesięcy czasu które upływa od daty wygaśnięcia wizy nie jest konieczna rozmowa z konsulem.

 82. witam, pytanie dotyczy punktu 2 – “Dane personalne osoby odnawiającej wizę nie uległy zmianie”, co to dokładnie oznacza? Zmieniłem paszport, adres zamieszkania i pracę (wszystko nadal w Polsce), czy to ma znaczenie? muszę stawić się do konsula? I ile czasu od złożenia wniosku trzeba czekać na nową wizę?

 83. Dane personalne to dane, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby. Jeśli został zmieniony adres zamieszkania, wówczas jest to jednoznaczne ze zmianą danych personalnych. Niestety nie wiem jaki jest czas oczekiwania na wizę.

 84. Cześć! Mam wydaną wizę do kwietnia 2018, więc do kwietnia 2019 muszę złożyć wniosek. A co się stanie, jeśli wiele lat temu (w 2004r) miałem odmowę wydania, to z automatu zostanę odrzucony, czy muszę się ubiegać od zera z wizytą u konsula? A może nie będzie problemu? Krzysiek
  P.S. Byłem na krótkiej wycieczce w USA i wróciłem w terminie, więc nie mają na mnie “haka”.

 85. Według informacji na stronie konsulatu aby przedłużyć wizę bez umawiania się na rozmowę z konsulem nie możesz mieć wcześniej żadnej odmowy przy staraniu się o wizę. Nie wiem czy informacja z 2004 roku o odmowie będzie już widoczna “w systemie” czy może nie. Najlepiej chyba w Twoim przypadku skontaktować się z ambasadą USA.

 86. Dzień dobry. Mam pytanie, w czerwcu 2018 roku kończy mi się – 10 letnia wiza. Przed wydaniem tej wizy w Warszawie miałam odmowę w Krakowie (ok 15 lat temu). Czy to mnie dyskwalifikuje do przedłużenia wizy, muszę od nowa przejść całą procedurę z konsulem??

 87. Według informacji na stronie ambasady, osoby które otrzymały w przeszłości odmowę (nawet tylko raz) wydania wizy muszą całą procedurę przedłużania wizy przejść od początku.

 88. Witam,
  Chciałbym się dopytać kwestii ponownego wjazdu do USA na wizie turystycznej. W USA byłem w 2005 roku na wizie H2b okres 9 miesięcy . Przedłużyłem pobyt aż do stycznia 2008 roku , oczywiście wiza nie była ważna a jeździłem na ciężarówkach i miałem amerykańskie prawo jazdy CDL. Minęło 10 lat czy mam szansę dostać wizę turystyczną?

 89. Witam,

  Mam pytanie odnośnie mojej sprawy.
  W 2008 roku wróciłem z USA a byłem tam od 2005 roku . Miałem wizę 9 miesięczną ale zostałem dłużej nie przedłużając jej. W Stanach jeździłem na ciężarówkach miałem prawo jazdy CDL . Minęło 10 lat jak jestem w Polsce i chciałbym pojechać w najbliższym czasie turystycznie. Czy mam szansę dostać wizę?

 90. Ciężko cokolwiek na ten temat powiedzieć. Nie znalazłem nigdzie w internecie żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Podobno (to są tylko informacje niesprawdzone), po 10 latach można próbować ponownie wjechać do USA jeśli ktoś pozostał w USA nielegalnie.

 91. Witam,
  czy wiza wydana na rok również się kwalifikuje do ubiegania się o wizę bez wymogu przeprowadzenia rozmowy?

 92. Czy roczną wizę można przedłużyć kilkakrotnie, tzn co roku? Czy tylko te przedłużenie można zrobić jednorazowo?

 93. Tak. Roczną wizę do USA można przedłużać co roku. Jest to logiczne, ponieważ każdą z wiz można legalnie przedłużać w momencie jej wygaśnięcia.

 94. Hei.Czytam te wszystkie pytania i odpowiedzi i wszystko jest pieknie i ladnie ,tylko nie znalazlem tego czego szukam.Dokladnie chodzi o o przedluzanie wizy.(tak to nazwijmy).Jezeli ktos spelnia wszystkie kryteria nie musi sie stawiac na rozmowe z konsulem,to jest wszystko jak dotat jasne.Wiec moze znasz odpowiedz na moje pytanie. W jaki sposob zostane poinformowany ze nie musze sie stawic na rozmowe? w ktorym momecie tej calej procedury ubiegania sie? W jaki sposob dostarczyc paszport do ambasady skoro nie bede osobiscie na rozmowie?
  Mozna powiedziec ze procedura starania sie o wize ma 3 kroki .
  1- wypelnienie wniosku DS -160
  2 -Zalogowanie sie i stworzenie profilu i wyznaczenie spotkania z konsulem
  3-rozmowa z konsulem.

 95. Niestety nie wiem jak działa w praktyce ta procedura. Szczegółowych informacji w internecie na ten temat nie ma. Wszystko co znalazłem dotyczy wprowadzenia w życie nowego przepisu zmieniającego długość okresu w którym można odnowić wizę (bez rozmowy z konsulem). Najlepszym sposobem na uzyskanie tych wiadomości to kontakt z ambasadą.

 96. Witam chodzi o odnowienie wizy 10 letniej paszport z wizą kończy się 2020 r. wiza do 2022 po za tym wszystko po staremu tylko adres zamieszkania jest inny w tym samym mieście ale inna ulica, czy w związku z tym będę musiał jechać do konsulatu i rozmawiać z konsulem???

 97. Skoro wiza została wydana po 2007 roku i złożysz podanie o “odnowienie” (procedura jest dokładnie taka sama jak składanie wniosku o nową wizę). Nic się nie zmieniło (adres jest ok – ważne że konsulat będzie ten sam) Na pewno nie będziesz musiał rozmawiać z konsulem.

 98. Witam,

  Jak wyglada sprawa przedłużenia wizy L2?
  W 2016 roku dostałem wizę L1. Moja żona z automatu dostała wizę L2 – oczywiście wypełniała formularz, była w konsulacie, dostała naklejkę do paszportu, ale to była tylko formalność która musiała przejść. Zreszta ja tak samo, po uprzednim udokumentowaniu przez moja firmę ze jestem „niezbędny” w USA aby tam otworzyć i uruchomić nowy zakład produkcyjny.
  Obecnie wiza L1 została przedłużona – cała procedura zajęła się mona firma. Teraz mam dodatkowe dwie karki które muszę wozić ze sobą aby na granicy poświadczyć ze Viza jest ważna +2 lata od daty wygaśnięcia widniejącej a naklejce w paszporcie (nie dostałem nowej naklejki do paszportu). Całość formalności była załatwiana w USA
  Jak to wyglada z pzedluzeniem wizy dla mojej żony? Tym już nie zajmą się niestety prawnicy wynajęci przez moja firmę 🙁
  Czy można przedłużyć taka wizę na będąc na terenie USA? Jeżeli tak to gdzie należy się udać? Do jakiego urzędu?
  Czy być może wymagany jest powrót mojej żony do PL i tam oddanie paszportu aby dostała przedłużenie?

 99. Na pewno można przedłużyć wizę L2 przebywając na terenie USA. Proszę najlepiej zwrócić się do adwokata który zajmie się całym procesem. Wystarczy w Google wpisać “L2 Visa Extension Attorney near my location”.

 100. Moja firma udzieliła mi wsparcia w postaci przedstawianiu sytuacji prawnikowi który zajmował się moja wiza.
  Jak już sprawa się wyjaśni i będziemy po procesie przedłużenia wizy dla współmałżonki to postaram się to tuja opisać krok po kroku jak to wyglądało.
  Na te chwile wiem ze proces ten załatwiany na miejscu trwa znacznie dłużej niż w ambasadzie.
  Być może czeka nas wycieczka do Kanady 🙂 pożyjemy – zobaczyny 🙂

 101. Witam, chciałam wrócić do pytań Michała: “Czy proces odnowienia wizy wymaga wysłania paszportu do ambasady? Czy cały proces odbywa się całkowicie przez internet? Ile trwa dany proces jeśli ambasada nie będzie miała żadnych zastrzeżeń odnośnie odnowienia?” Nie widzę nigdzie odpowiedzi, a to ważne dla mnie. Bardzo prosze o uszczegółowienie artykułu. I jeszcze jedno pytanie – czy można wypełnić wniosek wpisując nr paszportu (ważnego), a po odbiór wizy jechać z nowym?

 102. Postaram się uzyskać informacje na ten temat i zaktualizować artykuł jak najszybciej. Wiem na pewno, że proces odnowienia wizy przebiega dokładnie w taki sam sposób jak staranie się o nową wizę. Różnica jest jedynie w tym, że nie trzeba umawiać się na spotkanie z konsulem jeśli złoży się wniosek o odnowienie w ciągu 12 miesięcy od daty upływu ważności “starej” wizy.

 103. Witam,

  no wiec juz teraz mam pelen obraz na to jak wyglada sprawa przedluzenia wizy L1
  Pierwsze co musimy rozgraniczyc dwa okreslenia:
  Wiza – dokument umozliwjacy przekroczenie granicy z USA
  Status – data do ktorej mozemy legalnie przebywac na terenie USA

  Aby wszystko wyjasnic musimy sie cofnac do poczatku wydania mojej wizy L1 oraz wizy L2 dla mojej zony.
  Moja wiza L1 wygasa w Marcu 2019. Zona dostala wize L2 na podstawie mojej petycji, ale jej wiza odrazu zostala wdana az do Marca 2022 z zastrzezeniem (PED-MAR2019) co jest powiazane z moja wiza L1
  Oboje zawsze podczas przekraczania granicy USA dostawalismy Status do Marca – data wyganienia MOJEJ wizy. – Status mozna sprawdzic na formularzu I94, mozna to zrobic online

  Firma w moim imieniu zlozyla wniosek I-129 (petycja o przedluzenie satusu) – zlozenie takiego wniosku moze nastapic nie wczesniej niz 6 miesiecy przed uplywem waznosci aktualnego statusu.
  Rzad USA zatiwerdzil moja petycje i automatycznie moj status zostal przedluzony o kolejne 2 lata – Marzec 2021.
  Aby moja zona otrzymala przedluzenie statusu musiemysmy wyjechac poza granice USA – Kanada! 🙂
  Po powrocie z Kanady oboje mielismy juz wbite pieczatki w paszporcie ze statusem do Marca 2021

  Teraz czeka mnie wycieczka do PL aby tam otrzymac nowa wize L1 na podstawie petcji. Nie musialbym tego robic ale bylbym przez to uziemiony w USA bez mozliwosci wylotu poza granice i powrotu 🙁
  Przed takim powrotem musialbym w pierszej kolenosci pojawic sie w KRK lub WAW aby dostac nowa wize L2
  Lepoej jest to zrobic ODRAZU aby w razie naglego wyjazdu poza USA moc bezposrednio wrocic do tymczasowego domu na obczysnie 😉

  Jezeli cos jest nie jasne, wymaga jakiegos doprecyzowania to prosze o info. Chetnie odpowiem na kazde pytanie

 104. Panie Pawle!
  Dołączam się do prośby Eli i Michała. Jestem w podobnej sytuacji. Za mniej więcej rok kończy mi się ważność promesy i mam zamiar aplikować o jej przedłużenie. Nie wiem m.in., w jaki sposób – po wypełnieniu formularza przez internet – można uzyskać “wklejkę” nowego dokumentu. Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny za Pana pomoc w ustalenie szczegółów technicznych tej nowej procedury. I jeszcze jedno pytanie (a właściwie jego ponowienie, bo wcześniej pojawiły się Pana dwie sprzeczne odpowiedzi na co do podobnej kwestii – vide cytaty poniżej): czy jeśli zmieniony był adres zamieszkania (to samo miasto, ale inna ulica), to jest to równoznaczne ze zmianą danych personalnych, co wiąże się z koniecznością umówienia się na rozmowę z konsulem? Z góry dziękuję za odpowiedź!

  “witam, pytanie dotyczy punktu 2 – “Dane personalne osoby odnawiającej wizę nie uległy zmianie”, co to dokładnie oznacza? Zmieniłem paszport, adres zamieszkania i pracę (wszystko nadal w Polsce), czy to ma znaczenie? muszę stawić się do konsula? I ile czasu od złożenia wniosku trzeba czekać na nową wizę?
  Interameryka Jun 13, 2018 at 6:14 am
  Dane personalne to dane, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby. Jeśli został zmieniony adres zamieszkania, wówczas jest to jednoznaczne ze zmianą danych personalnych.”

  “Darek Dec 7, 2018 at 3:00 am
  Witam chodzi o odnowienie wizy 10 letniej paszport z wizą kończy się 2020 r. wiza do 2022 po za tym wszystko po staremu tylko adres zamieszkania jest inny w tym samym mieście ale inna ulica, czy w związku z tym będę musiał jechać do konsulatu i rozmawiać z konsulem???

  Interameryka Dec 7, 2018 at 2:01 pm
  Skoro wiza została wydana po 2007 roku i złożysz podanie o “odnowienie” (procedura jest dokładnie taka sama jak składanie wniosku o nową wizę). Nic się nie zmieniło (adres jest ok – ważne że konsulat będzie ten sam) Na pewno nie będziesz musiał rozmawiać z konsulem.”

 105. Panie Marcinie. Będę wysyłał w takim razie zapytania do konsulatu oraz poszukam szczegółowych informacji odnośnie odnowienia promesy na stronach rządowych i dodam szczegółowe informacje na stronie. Poinformuję o zmianach w komentarzu.

 106. Witam Panie Pawle 🙂
  Panskie posty to kopalnia wiedzy i wiele sie z nich nauczylem, oby dalej robil Pan to co robi , bo jest to swietna praca ! 🙂
  Ja mam pytanie odnosnie przedluzania wizy b1/b2. Konczy mi sie 10-letnia wiza w lipcu 2019 roku.
  Nie mialem nigdy wczesniej odmowy, oczywiscie nie zmienialem nazwiska 🙂 Wiza zostala wydana w 2009 roku czyli po 2007. Wydawaloby sie, ze lapie sie na odnowienie wizy bez rozmowy z konsulem. Pisal Pan we wczesniejszych komentarzach, ze odnowa to tak samo jak wydanie nowej wizy, wiec skladam wniosek online itd. wiec jak omijam rozmowe? Zaznaczam to gdzies? Czy jak mi wyznaczaja termin spotkania z konsulem to sie nie pojawiam ? Po prostu nie rozumiem jak to dziala, przeczytalem wszystkie komentarze i dalej nie wiem.

  Dziekuje z góry za odpowiedz, gdyz mnie to nurtuje, a przewertowalem caly doslownie internet.

 107. PKT.6 mówi o miejscu zamieszkania , czy ma znaczenie to że wiza była wydana w Warszawie a wznowić chcę w konsulacie w Krakowie?

 108. Ile mam czasu na wyslanie dokumentow od daty zlozenia wniosku o wize? czy moge to zrobic po 2 tyg?

 109. 10 lat temu przekroczyłem pobyt 10 miesiec,y wiec według prawa miałem zakaz 3 lata. Bylem po wizę i ja dostałem . Czy moge miec problem na lotnisku w usa?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię