Yosemite – styczniowa powódź.

Park-Yosemite-wodospad

Styczeń w Parku Narodowym Yosmeite to przeważnie zaśnieżone drogi dojazdowe oraz zasypane szlaki i punkty widokowe.

W tym roku jednak nad północną część Kalifornii nadciągnął ciepły front atmosferyczny powodując obfite opady deszczu górach Sierra Nevada. W ciągu kilkunastu godzin słynne wodospady w Parku Narodowym Yosemite napełniły się olbrzymimi ilościami wody.
Turyści znajdujący się w Yosemite Valley (moknąć w ulewnym deszczu) mogli podziwiać spektakularne widowisko rozgrywające się dookoła doliny.

Jak wyglądają pełne wody wodospady w Parku Yosemite podczas gwałtownego przyboru wody?
Zapraszam do obejrzenia poniższego filmu.

Polecam założyć słuchawki aby w pełni wtopić się w klimaty pogrążonej w ulewie Doliny Yosemite.

Źródło: https://www.nps.gov

2 komentarze

  1. Witam serdecznie. Proszę o podpowiedź. W sierpniu br będziemy wjeżdżać do Yosemite od strony Bishop kierując się na zachód . Chcielibyśmy jednak na zwiedzanie tego parku przeznaczyć dwa dni. Czy może jednego dnia przejechać i zatrzymać się na nocleg np w Groveland i następnego dnia jeszcze ras wjechać od strony zachodniej Parku. Jak by Pan zaproponował dwa dni na Yosemite. Pozdrawiam ponownie Luiza

  2. Oczywiście, że możecie tak zaplanować wizytę w Yosemite. Wjazd do parku od strony Bishop (słynną Tioga Pass) jest przepiękny.
    Yosemite jest ogromny. Szlaki są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Sam przejazd Tioga Pass (do Yosemite) jeśli połączycie ze zwiedzaniem punktów widokowych + hiking na szlakach (tylko tych najciekawszych) znajdujących się przy drodze zajmie Wam co najmniej pół dnia.
    Jedyną radę jaką mogę Wam dać to wjedźcie do Yosemite jak najwcześniej. Nawet o 6 rano. Sierpień to bardzo dobry miesiąc aby odwiedzić Yosemite…będzie więc dużo, bardzo dużo turystów.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię