Czarny Piątek – szał zakupów w USA.

25 listopada (dzień po Świętach Dziękczynienia w USA) to tradycyjnie czas największych obniżek w amerykańskich sklepach.

Sławny (i kopiowany przez wiele krajów) “czarny piątek” to dla Amerykanów jak co roku okazja do zrobienia zakupów po super niskich cenach.

Czarny Piątek – obniżki do 70%

Już na tydzień przed “Czarnym Piątkiem” skrzynki pocztowe w amerykańskich domach zaczynają zapełniać się reklamami.
Im bliżej do 25 listopada tym więcej makulatury pojawia się w poczcie przychodzącej.
Obniżki do 70% – krzyczą nagłówki reklam w gazetach. Kolorowe ulotki, kupony rabatowe oraz informacje o super przecenach pojawiają się dosłownie wszędzie.
Na chodniku przed moim domem znalazłem wczoraj prawie kilogramowy zestaw folderów reklamowych okolicznych sklepów. Reklamują się wszyscy. Począwszy od warzywniaka przez sklepy z butami, sprzętem sportowym, zabawkami, materacami do spania i oczywiście….najgrubsze foldery mają zawsze sklepy ze sprzętem elektronicznym.

czarny-piatek-usa-reklamy
Prawie kilogram folderów reklamowych

Black Friday Doorbusters

Co to są „Doorbusters”? To nic innego jak marketingowa nazwa dla obniżek (magiczne 70% off), które obowiązują w sklepach przez ograniczony czas na ściśle określony towar.

czarny-piatek-usa-doorbsuters
Doorbusters – czyli kto pierwszy ten lepszy.

Hasła „Doorbusters” stosowane są przez prawie 90% sklepów tylko po to aby przyciągnąć do danej lokalizacji jak największą rzeszę spragnionych niskich cen klientów.
Jednak, jeśli wczytacie się dobrze w ulotki reklamowe to okazuje się, że ceny np. sprzętu elektronicznego obowiązujące dla “Doorbusters” faktycznie są 70% niższe…. ale… małym druczkiem jest napisane, że w sklepie XY są np. tylko trzy sztuki danego towaru po promocyjnej cenie. Pozostałe modele, owszem są przecenione … ale tylko 30%.

czarny-piatek-usa-doorbuster-2

Jak wówczas reagują przeciętni amerykanie gdy zabraknie dla nich sprzętu obniżonego o 70%. Well ….skoro przyszedłem tutaj o 5:30 rano to wezmę ten telewizor…w sumie to on i tak jest 30% tańszy.
I biznes się kręci.

Doorbusters hasła dzięki którym przed sklepami możecie zobaczyć długie kolejki tworzące się już na kilka godzin przed otwarciem. Często na pewno oglądacie je  w telewizji czy w internecie.

Czarny Piątek w amerykańskich sklepach to…

Idealny sposób dla wielu osób aby w ciągu kliku godzin zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów.
W lokalnych wiadomościach w USA często można usłyszeć (na drugi dzień po Black Friday) jak to łatwo i z jak dużym zyskiem sprzedaje się zakupiony w „Czarny Piątek” towar.

 

Pawel P. © 2016 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię