Darmowy wstęp do Parków Narodowych w USA

Park-Ranger

Od 16 kwietnia przez cały tydzień wszystkie Parki Narodowe w USA będą za darmo udostępniały swoje przepiękne szlaki dla turystów.

Co roku w kwietniu organizowany jest w Stanach Zjednoczonych Tydzień Parków Narodowych (National Park Week). To najlepszy okres aby w tym czasie zwiedzić jak najwięcej parków i dodatkowo zaoszczędzić w ten sposób sporą sumę pieniędzy.
Przypominam, że wstęp do Parków Narodowych w USA to wydatek 25$ na osobę.

park-Yellowstone-Gejzer

Dodatkową atrakcją będą na pewno liczne imprezy okolicznościowe organizowane w każdym z parków. Przeważnie są to wyjścia na szlaki wraz z Park Rangers jako przewodnikami,  oraz zajęcia i zabawy edukacyjne dla dzieciaków.

Park-Ranger-dzieciak

W tym roku National Park Service obchodzi 100 lecie swojego istnienia i dzięki temu do akcji “National Park Week” organizowanej prze 59 Parków Narodowych dołączyło 410 pozostałych “jednostek terenowych” takich jak State Parks, National Monuments, Forest Services, Bureau of Land Management, National Seashores itp.

Wstęp do wszystkich tych miejsc jest darmowy, jednak kempingi na tych terenach wciąż pozostają płatne.

Nie wiesz jeszcze do jakiego Parku Narodowego się wybrać – Znajdź Swój Park !

Pawel P. © 2016 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
Zdjęcia: nationalparks.org

6 komentarze

  1. Skoro co roku w kwietniu przez tydzień można wchodzić do parków bezpłatnie to czy daty ulegają zmianie? Jak jest w kwietniu 2018?

  2. Ale jak kupimy roczną przepustkę to za 80$ mamy wstęp do wszystkich parków narodowych bez dopłat?

  3. Planujemy z rodziną na przełomie czerwca i lipca zwiedzanie m.in. Parków Narodowych: Sequoia, GrandCanyon, Antilope (wykupione oddzielne bilety), Horseshoe, Monument, Death Valley, Yosemite. Czy do wszystkich tych miejsc obowiązuje opłata 25$ na osobę? Czy są jakieś zniżki (<18), studenckie? Czy można tą roczną przepustkę jeszcze gdzieś wykorzystać poza parkami ? (Seaworld, aquarium etc.)

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię