Darmowe parkingi w Las Vegas

Parkingi w Las Vegas

Dla osób, które po raz pierwszy poruszają się samochodem po Las Vegas znalezienie parkingu w tym zatłoczonym mieście to nie lada wyzwanie.

W poniższym krótkim przewodniku dowiecie się gdzie znaleźć darmowe i dobrze zlokalizowane parkingi w Las Vegas.

Ulica w Las Vegas
Zatłoczone ulice Las Vegas

Za ścisłe centrum rozrywkowe Las Vegas osobiście uznaje wszystkie hotele oraz kasyna położone pomiędzy hotelami Wynn/Encore (znajdującymi się w północnej części miasta) oraz słynną piramidą czyli Hotelem “Luxor” (na południowym krańcu miasta).
To właśnie w tym miejscu skupia się praktycznie największe centrum rozrywkowe Vegas. Tutaj w zasięgu ręki znajdują się największe i najbardziej znane kasyna, sale koncertowe, sklepy oraz darmowe “shows” na wolnym powietrzu. W tej właśnie strefie znajdują się opisane poniżej miejsca parkingowe.

Hotele Vegas
Hotele Wynn i Encore

Miejsca postojowe przez hotelami w Vegas.

Parking-przed-hotelem-Vegas
Główne wejście do hotelu Caesars Palace jest jak zwykle zatłoczone.

Pierwszą rzeczą na jaką zwrócicie zapewne uwagę poruszając się po Vegas, to ogromne podjazdy po główne wejścia do kasyn i hoteli. Pomimo tak dużej przestrzeni pozostawienie samochodu w tych miejscach jest praktycznie niemożliwe. Owszem, można się tam zatrzymać na kilkanaście sekund aby kogoś wysadzić lub zabrać, jednak parkowanie w tych miejscach jest zabronione.

Darmowe parkingi przy hotelach w Las Vegas.

W 2016 roku większość hoteli oraz kasyn oferująca dotychczas darmowe parkingi wprowadziła opłaty za ich korzystanie.  Praktycznie co roku zmienia zmieniają się opłaty i coraz mniej jest hoteli oferujących “free parking” dla osób, nie będących gośćmi hotelowymi.

Spróbujmy jednak odnaleźć te najtańsze i zlokalizowane w najlepszych punktach miasta miejsca parkingowe.
Jeśli chcecie poczuć prawdziwy klimat Las Vegas, polecam zaparkować samochód w jednej z podanych poniżej lokalizacji (nawet jeśli nie jest ona darmowa). Nic nie poprawia tak nastroju jak zejście wprost z parkingu na główny deptak w centrum miasta.

Parking przy hotelach The Mirage oraz Treasure Island (TI).

To moja ulubiona lokalizacja w Vegas. Zawsze rozpoczynam stąd wędrówkę po kasynach. Niestety darmowe parkowanie przy hotelu The Mirage skończyło się w 2016 roku. Obecnie tylko pierwsza godzina parkowania jest za darmo.
Obecne ceny za parking Hotel Mirage (styczeń 2018)
1 godzina = free
1-2 godzin = $7
2-4 godzin = $10
powyżej 4h = $12
(maksymalna kwota jaką zapłacicie za pozostawienie samochodu na 24h to $12)
Największym jednak atutem tego miejsca (a dokładnie ośmiopiętrowego parkingu przy The Mirrage) jest wyśmienity widok z ostatniego poziomu na praktycznie cały “Las Vegas Boulevard”.

Parking przy hotelu Treasure Island (TI) jest wciąż darmowy (styczeń 2018)

Darmowy parking znajduje się na tyłach hotelu Treasure Island (patrz mapka – KLIK). Dodatkowy (płatny-Vallet Parking) znajduje się przed głównym wejściem do hotelu.

Parking przy hotelu The Bellagio

Od lipca 2017 Bellagio wprowadziło opłaty za korzystanie z parkingu (self-parking garage) Aby wjechać na ten parking znajdujący się przy ekskluzywnym hotelu Bellagio musicie zjechać z Las Vegas Blvd. wprost w uliczkę Bellago Dr. a następnie skręcić w lewo w kierunku szerokiej bramy wjazdowej z napisem “Self Park Entry”. Parking ten ma cztery piętra wysokości. Jak zwykle polecam pozostawić samochód na ostatniej kondygnacji skąd będziecie mogli podziwiać przepiękny widok na pobliskie hotele.
Obecne ceny za parking Hotel Bellagio (styczeń 2018)
1 godzina = free
1-2 godzin = $7
2-4 godzin = $12
powyżej 4h = $15

Parking przy hotelu The Cosmopolitan of Las Vegas

To jeden z najbardziej nowoczesnych i najładniejszych parkingów w Las Vegas.  Znajduje się on jednak całkowicie pod ziemią i niestety nie będzie Wam dane podziwiać panoramy miasta.
Brak widoków, zrekompensują na pewno jedne najlepszych graffiti jakie miałem okazje oglądać. Hotel Cosmopolitan zatrudnił najbardziej znanych ulicznych artystów z całego świata aby stworzyli swoje dzieła na ścianach parkingu.
Aby dostać się do parkingu w podziemiach The Cosopolitan – jadąc na południe wzdłuż Las Vegas Blvd. zaraz za hotelem Bellagio skręcacie w prawo w uliczkę W. Harmon Ave. Po przejechaniu około 50m po prawej stronie zobaczycie szeroki, dobrze oznaczony wjazd na parking.
Od maja 2017 roku hotel Cosmopolitan wprowadził opłaty za parking.
Obecne ceny za parking (styczeń 2018)
1 godzina = free
1-4 godzin = $7
4-24 godzin = $10
za każdy pełny dzień pozostawienia samochodu na parkingu = $10
Opłatę za parking (karta kredytowa) uiszcza się w automatach umieszczonych przy wejściu do windy (na każdym 4 poziomów). Gotówką można zapłacić tylko na poziomach B2m, B3
Proszę nie zgubić karty parkingowej! Opłata za “lost ticket fee” wynosi $30 (za każdy dzień postoju).
Parking dla motocykli i innych pojazdów dwukołowych jest za darmo.

Parking przy hotelu Flamingo.

Hotel i kasyno Flamingo w Vegas znajdują się dokładnie na przeciw słynnego Ceaser Palace, w bliskim sąsiedztwie takich gigantów jak Bellago oraz Paris. Ta wyśmienita lokalizacja sprawia ze parking znajdujący się przy tym hotelu jest często zatłoczony. Czasem chwilę trzeba się najeździć ale nigdy nie zdarzyło mi się jednak abym nie znalazł tutaj wolnego miejsca.
Wjazd na ten parking jest dosyć dobrze ukryty. Jadąc (tym razem na północ) Las Vegas Blvd. tuz przed głównym wejściem do hotelu Famingo należny skręcić w prawą stronę w wąska uliczkę o nazwie Paradise. Po przejechaniu około 100m (naprawdę wąska i ciasna uliczką) zauważycie przed sobą ośmiopiętrowy parking. Głowy wjazd znajdziecie się po lewej stronie budynku po przejechaniu kolejnych 50m. Duża tablica z logiem hotelu Flamingo i napisem “Guess Parking Level 3-7” zaprowadzi Was wprost do miejsca gdzie  pozostawicie samochód.
Od marca 2017 roku hotel Flamingo wprowadził opłaty za parking.
Obecne ceny za parking (styczeń 2018)
1 godzina = free
1-4 godzin = $5
4-24 godzin = $8
za każdy pełny dzień pozostawienia samochodu na parkingu = $10

Darmowe parkingi w Vegas.

Wciąż można parkować za darmo w Las Vegas. Niestety większość z darmowych parkingów znajduje się w mało atrakcyjnych lokalizacjach. Przeważnie trzeba przejść około 20-30 min od tych miejsc aby znaleźć się w ciekawej okolicy.
Zaparkujesz za darmo przy następujących hotelach/kasynach:
– Circus Circus (2880 S Las Vegas Blvd)
– SLS (2535 S Las Vegas Blvd)
– Stratosphere (2000 S Las Vegas Blvd)
– Tropicana ( 3801 S Las Vegas Blvd)
– Venetian, Palazzo (3355 S Las Vegas Blvd) – to parking w dobrej lokalizacji, przeważnie jest bardzo mocno zatłoczony.

Za darmo można również parkować w Vegas przy większości centrów handlowych
(shopping centers) zlokalizowanych wzdłuż głównej ulicy (The Strip).
Na dzień dzisiejszy jest to chyba najlepszy ze sposobów aby za darmo zaparkować samochód w Vegas w naprawdę dobrej lokalizacji.

– The Shoppes at Mandalay Place (3950 S Las Vegas Blvd) – z tej lokalizacji polecam dojechać do centrum (czyli w okolice Bellagio) kolejką Monorail
– The Shops at Crystals (3720 S Las Vegas Blvd)
– Fashion Show Mall (3200 S Las Vegas Blvd)

Zachęcam również do obejrzenia materiału video który nagrałem w czasie przejazdu nocnego przez główną ulicę w mieście (zwaną The Strip). Pod koniec filmu (6:36) pokazuję jak podjechać i zaparkować samochód na wspomnianym powyżej parkingu przy hotelu The Mirage.

Aktualizacja: wrzesień 2019
Pawel P.
© 2018 interameryka.com internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

7 komentarze

 1. Mega praktyczna porada, dzięki niej do Bellagio trafiliśmy jak po sznurku.
  I parkowaliśmy na ostatnim – odkrytym – poziomie, piękne widoki zwłaszcza w nocy 😉

 2. Jedyne miejsce parkingowe dla RV jakie znam jest przy Circus Circus. Koło Mandalay Bay jest również parking przeznaczony dla autobusów turystycznych, pewnie tam też uda się zaparkować kampera.

 3. Można wiedzieć jaka to wypożyczalnia z takimi dobrymi cenami? Szukam samochodu (vana) na okres 30 dni w maju 🙂

 4. Polecam polską wersję rentalcars. com (link tutaj – KLIK). W cenie masz podstawowe ubezpieczanie. Oczywiście trzeba poszperać trochę aby znaleźć dobrą cenę…ale warto. Często mają też promocje np. drugi kierowca za free, zwrot w innej lokalizacji za free itp.

 5. Jak wygląda parkowanie przez parkingowych w hotelach w Las Vegas ? Czy ta usługa jest dodatkowo płatna, czy wystarczy napiwek? Ile powinien wynosić taki napiwek. Jeżeli chciałbym sam zaparkować samochód na parkingu, czy mogę zostawić go przed hotelem na czas meldowania i potem odstawić samochód na parking?

 6. W Vegas przed hotelami nie można zostawiać samochodów. To miejsca przeznaczone tylko dla taksówek, limuzyn, ewentualnie dla gości hotelowych, którzy podjeżdżają tylko na chwilę aby wypakować bagaże. Na czas zameldowania raczej nie będzie mógł Pan zostawić samochodu. W sumie to też zależy od hotelu w którym się Pan zatrzyma. Główne parkingi na których “nie gonią” znajdują się przeważnie na tyłach hoteli.
  Może Pan również skorzystać z usługi Valet Parking – to jednak usługa dodatkowo płatna (co najmniej $30) i musi Pan podjechać pod stanowisko (te parkingi są zawsze przed hotelem) gdzie znajduje się informacja o takiej usłudze.
  Niestety większość parkingów (przy hotelach znajdujących się wzdłuż głównej ulicy) są płatne. Wyjątkiem są oczywiście parkingi w hotelach w których ma się wykupioną rezerwację.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię