Darmowa nawigacja GPS i mapy USA.

Mapy GPS USA

Osoby wyjeżdżające do USA i mające w planach podróżowanie po amerykańskich drogach często poszukują darmowych map do nawigacji GPS. Mapy takie najczęściej są używane w smartfonach, które po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji służą jako urządzenia GPS.

Jednym z najlepszych i najtańszych rozwiązań jakie sprawdzają się na drogach w USA jest używanie aplikacji i map do nawigacji offline.

Nawigacje GPS w USA – co wybrać?

Jeśli wynajmujecie samochód w USA, jedną z wielu opcji dostępną w każdym z pakietów jest możliwość dodania urządzenia GPS. Proszę zwrócić jednak uwagę, że wypożyczalnie doliczają do rachunku za każdy dzień używania nawigacji około 10-15$. Łatwo więc przeliczyć, że po tygodniu cena wynajmu samochodu zwiększy się prawie o 100 dolarów.

Nagwgacja GPS samochod
Nawigacja GPS, którą otrzymujecie od wypożyczalni niczym się nie różni od tej kupionej w sklepie.

Zakup najtańszego modelu nawigacji GPS w sklepie z elektroniką, to wydatek około 65$. Za tą cenę dostaniecie w sieci Walmart najprostsze (ale w pełni działające) urządzenie GPS firmy Garmin lub Magellan.

Kolejnym (znacznie tańszym rozwiązaniem) jest zakupienie w Stanach używanego urządzenia GPS. Takie oferty można często znaleźć na stronach internetowych np: ebay, amazon lub craiglist. Minusem zakupów online jest to, że będziecie musieli czekać co najmniej kilka dni, aby otrzymać przesyłkę (co nie ucieszy osób przemieszczających się intensywnie z miejsca na miejsce).
Jedynie strona craiglist.org (obsługująca lokalny rynek w danym stanie lub mieście ) daje Wam możliwość odbioru zakupionego sprzętu w tym samym dniu. Najtańszy GPS jaki udało mi się znaleźć (firmy Garmin – w dobrym stanie) kosztował $20 i miał zainstalowaną mapę Stanów Zjednoczonych i Kanady z poprzedniego roku.

nawigacja-gps-online
Oferty używanych urządzeń GPS, które można znaleźć na stronie craiglist.org

Darmowa nawigacja wraz z mapami USA na Androida oraz iPhone.

Jeśli jesteście posiadaczami telefonu komórkowego działającego w systemie Android lub iOS polecam zaopatrzyć się przed wyjazdem do USA w darmową aplikację o nazwie Here We Go Maps. – www.here.com
Program korzysta z bardzo dokładnych map opracowanych przez firmę Nokia, które są na bieżąco aktualizowane i dostępne do darmowego użytku.

Darmowa Aplikacja Here Maps

Here We Go Maps posiada bardzo przejrzysty interfejs, możliwość zmiany języka na polski i pozwala również korzystać z nawigacji głosowej w tzw. systemie Turn by Turn (zakręt po zakręcie) znanej doskonale z aplikacji Google Maps oraz urządzeń GPS takich firm jak Tom-Tom czy Garmin.

Jak działa nawigacja GPS Here Maps w systemie offline.

Aby używać map USA w systemie offline (czyli bez możliwości dostępu do internetu) musicie najpierw zainstalować aplikacje Here We Go Maps na swojej komórce. Jedynie w tym przypadku potrzebny będzie Wam dostęp do sieci aby połączyć się z Google Play lub App Store skąd ściągniecie darmową aplikację.

Po zainstalowaniu programu i założeniu konta na ekranie pojawia się opcja wyboru z zapytaniem w jakim systemie ma działać GPS. Wybieramy oczywiście opcję off-line (brak dostępu do sieci).

mapa-nawigacja-offline
Aby nawigacja działała w systemie offline proszę zaznaczyć “Use app offline”

Kolejny krok to pobranie i zainstalowanie na telefonie map do nawigacji na terenie USA. Będziecie mieć możliwość wyboru instalacji map wszystkich stanów lub tylko tych, które uznacie za potrzebne.

Mapa GPS Kalifornii
Darmowa mapa Kalifornii do nawigacji offline zajmuje ponad 428 MB

Po pobraniu i zainstalowaniu map, aplikacja jest gotowa do użytku. Możecie teraz bez przeszkód używać telefonu komórkowego jako bardzo dokładnej nawigacji GPS w czasie podroży po Stanach Zjednoczonych.

Od tej chwili dostęp do internetu nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania i wyświetlania map trasy przejazdu.
UWAGA: Aby sprawdzić czy mapy działają prawidłowo proszę wyłączyć w komórce opcję transmisji danych oraz WiFi. Wówczas podajecie dowolny adres lokalizacji w USA jako miejsce startu i dowolny adres jako miejsce docelowe.

mapy do nawigacji offline
Darmowa nawigacja offline sprawdza się znakomicie na amerykańskich drogach

Dodatkowe funkcje programu ułatwiające orientację w terenie (i nie tylko).

 • Plany wnętrz centrów handlowych i lotnisk
 • Plany transportu publicznego i informacje dla praktycznie wszystkich miast w USA
 • Planer i dostępne warianty podróży: samochodem, transportem publicznym lub pieszo
 • Możliwość zapisania i dodawanie “ulubionych miejsc”

Video reklamujące darmowe mapy i nawigację offline

Aktualizacja: wrzesień 2019
Pawel P.
© interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione
ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

17 komentarze

 1. Mam problem z Here Maps. Ściągnąłem aplikację, zainstalowałem interesujące mnie mapy Stanów i założyłem konto. No i w trybie offline niestety nie działa – pojawia się komunikat… żebym połączył się z siecią 😉 W czym rzecz?

 2. Prawdopodobnie brakuje jakiegoś pliku. Spróbuj raz jeszcze się podłączyć online. Ja testowałem na kilku telefonach i działało bez problemu.

 3. Paweł,

  bardzo dziękuję za wskazówki dot ściągnięcia GPS- here mapy, korzystaliśmy z niej przez cały czas od Texasu do San Francisco, poprzez parki Utah i caniony w Arizonie,Newadzie jest rewelacyjna, nie potrzeba brać zatem GPS przy wynajmie samochodu,
  bardzo polecam 100% działa w offline,
  PS. z tankowaniem nie mieliśmy żadnego problemu, nawet w mieścinach z 4 domami, masz gotówkę nic się nie stanie albo prepaid karta

  dziękuję również za świetnie uwagi co należy zobaczyć w parkach i jak zwiedzać kaniony, bardzo dobrze to robisz, GRATULUJĘ !!!
  wróciliśmy 15 października, byliśmy 3,5 tyg. świetna pogoda i czas, małe tłumy do przejścia, luźno na szlakach i przyjemnie w knajpkach bez czekania,
  za przejazdy mostami zapłaciliśmy kartą on-line i wszystko zadziałało, polecam i nie ma co szukać innych rozwiązań, trwa to 5 min.
  dzięki wielkie, polecimy znajomych namiary na Twój profil, do usłyszenia i może do zobaczenia,
  miło, że mamy tak świetnie przygotowanego podróżnika w Stanach,

 4. Hej! Cieszę się, że mój przedownik działa w “realu”. W sumie powstał z taką myślą aby ułatwić podróżowanie po USA na własną rękę.
  Pozdrawiam i dziękuję za miły i motywujący komentarz.

 5. Mam pytanie. Jak ustawić w programie by używana była pamięć z karty SD a nie wewn. telefonu?

 6. W mapie musisz wejść do Ustawienia (Settings) następnie Ogólne (General) i Pamięć (Storage Memory). W tym miejscu ustawiasz gdzie ma być załadowana mapka.

 7. Próbuję ale jest tylko “emulated” i nie można tego zmienić. Myśle, że tu jest problem w samym telefonie i w androidzie.

 8. Mapa ładuje się tylko w trybie online. Także trzeba najpierw złapać wifi, żeby załadować trasę i dopiero potem można włączyć tryb offline.

 9. No tak..to chyba logiczne, że mapka musi być załadowana w trybie online. Dlatego najlepiej wszystkie mapki załadować sobie do nawigacji jeszcze będąc w Polsce a później przełączyć w tryb off-line

 10. Nie sądzę aby przy wygaszaniu się ekranu wyłączała się aplikacja. To byłoby zupełnie bez sensu ze strony producenta. Aplikacja do nawigacji (tak jak np Google Maps czy Waze) pracuje w tle przez cały czas dopóki ją fizycznie nie wyłączysz. Czasem to trzeba zrobić…jeśli wyświetli Ci się np przejazd prostą drogą, gdzie następny zjazd będzie za 3h – raczej nie ma sensu wpatrywania się w ekran przez 3h

 11. Ściągnąłem aplikację oraz mapki interesujących mnie stanów. Czy w Polsce mogę przetestować, czy mapa będzie działała off-line?

 12. Tak. Proszę wyłączyć w komórce WiFi oraz transmisje danych, uruchomić aplikacje i wpisać dowolny adres w USA jako start i dowolny jako koniec podróży.

 13. dzien dobry.sciagnalem mapy usa ale w trybie offline nie da rady znalezc wybranego adresu.adresy wskakuja tylko w trybie online.czy cos nie tak zrobilem?

 14. po podlaczeniu telefonu do laptopa nigdzie nie znalazlem tych map.ani na karcie sd ani w pamieci telefonu.mimo to pamiec w telefonie zmniejszyla sie po pobraniu map.w aplikacji tez pokazuje mi sie informacja ze mam mapy calych usa.czy po sciagnieciu map w pamieci telefonu powinien pojawic sie nowy folder z mapami ktore sciagnalem?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię