Projekt Yosemite

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Przez 10 miesięcy grupa przyjaciół pokonała ponad 200 mil ( 320 km) szlaków w parku narodowym Yosemite w Kalifornii aby zrealizować film, który pokaże piękno doliny Yosemite z najbardziej niedostępnych miejsc.

Wyposażeni plecaki, śpiwory i profesjonalny sprzęt video rozpoczęli fascynującą przygodę, której celem było nagranie tzw. „Time Lapse Video” z najpiękniejszych punktów widokowych parku.

Yosemite w Kalifornii

Pomysł na realizację  projektu “Yosemite” narodził się w styczniu 2012 roku na szczycie granitowego olbrzyma „Half Dome” górującego nad doliną.  Dwójka  przyjaciół  Colin Delehanty i Sheldon Neill zafascynowali nocnym niebem nad Yosemite postanowili  uwiecznić  to, co nie jest dane oglądać zwykłym turystom. Owocem ich pracy są materiały video dużej rozdzelczości których łączna długość przekracza …bagatela 45 dni. Kolejnych kilka tygodni zajęła postprodukcja, segregacja najlepszych ujęć oraz montaż – w ten sposób powstał trwający niewiele ponad 5 minut, zapierający dech w piersiach materiał video o nazwie „Yosemite HD II”

Poniżej zwiastun filmu:

Niektóre ujęcia sfilmowane zostały z bardzo trudno dostępnych miejsc. Ich realizacja wymagała do operatorów nie lada wysiłku nie tylko w dotarciu do tych punktów, ale również w samej realizacji ujęć oraz montażu sprzętu video

projekt yosemite
Oto lista najbardziej niedostępnych punktów:
Echo Ridge w masywie Cathedral Range (czas: 0:00 )
Dotarcie do tego punktu oraz powrót do doliny Yosemite to ponad 5 godzin wspinaczki do jednego z najwyższych szczytów w parku Yosemite (Eho Ridge 3.372 m). Nagranie z tego miejsca pojawia się jako pierwsze w filmie. Kolejne odcinki czasu  w filmie, w których pojawiają się ujęcia z tego punktu to 2:20, 2:52, 2:48

Clouds Rest (czas 1:12)
To najwyższy punkt widokowy w całym parku. Wznosi się on na wysokość 3.024 m. Aby tam dotrzeć, należy pokonać szlak o długości ponad 22 km. Dodatkową przeszkodą  był głęboki śnieg zalegający przez większą część roku na szlaku. Aby zrealizować  nagrania z tego punktu foto operatorzy musieli spędzić tam ponad 24 h.

Diving Board (czas 4:00)
Skała znajdująca się naprzeciw słynnego „Half Dome”. Idealny punkt widokowy na  gigantyczny monolit jak również na dolinę Yosemite. Wyprawa na szczyt  Diving Borad to całodzienna wspinaczka.

W sumie w filmie możemy podziwiać ujęcia zrealizowane w ponad 24 różnych lokalizacjach w parku Yellowstone. Kompletna lista miejsc, z których wykonywane były nagrania znajduje się tutaj.

Park Narodowy Yosemite znajduje się w Kalifornii w odległości 240 km od San Francisco. To jeden z najpiękniejszych i największych Parków Narodowych w USA (ponad 3080 km2)Park odwiedza w ciągu roku ponad 4 miliony turystów. Zdecydowana większość  z nich przyjeżdza do parku w lipcu, gdy szlaki są przepełnione i ciężko jest się poruszać po drodze prowadzacej do parku. Od września, gdy dni i noce zaczynają być chłodniejsze – park pustoszeje. Jest to jednak najlepszy okres dla miłośników fotografii oraz video. Wraz ze spadkiem temperatury rośnie przejżystość powierza co pozwala na zrealozowanie niezwykłych zdjęć, głownie nocnego nieba nad Yosemite.

Zapraszam do obejrzenia całego filmu „Yosemite HD II” (proszę oglądać z włączoną opcją HD)

Paweł P.© 2014 interameryka.com – wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.
Źródło: Project Yosemite

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...