Internet w USA – podstawowe informacje.

Internet Mobilny w USA – karty SIM, punkty WiFi oraz płatne serwisy dostawców internetu w USA

Wiele osób wyjeżdżając do USA – na wakacje lub w celach biznesowych – zadaje pytanie związane z dostępem do Internetu podczas podróży. Pokrótce postaram się wyjaśnić kluczowe wątpliwości związane z bezpłatnym oraz płatnym dostępem do sieci w USA.

Obecnie (styczeń 2023) w USA istnieje kilka możliwości dostępu do sieci internetowej, począwszy od zupełnie darmowych punktów WiFi, skończywszy na płatnych, mobilnych serwisach internetu szerokopasmowego typu 4G/LTE umożliwiających korzystanie z sieci na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Kupno kart SIM i wyłka kart SIM z USA do Polski.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy związanej z wyborem karty telefonicznej SIM lub karty z mobilnym Internetem na terenie USA proszę się ze mną skontaktować na adres (interameryka@gmail.com).

Oferuję możliwość przesłania do Polski karty SIM wraz z aktywacją usługi (telefon + Internet) na terenie USA. Obecna oferta cenowa jest dla osób przyjeżdżających do USA na okres maksymalny 31 dni.

Internet w USA – karta SIM zestaw startowy:

Karta SIM Internet 4G LTE + nielimitowane rozmowy z Polską (na komórki i telefony stacjonarne) oraz  darmowe MMS/SMS wliczone w abonament to cena  40GB = 72$, 60GB = 82$

Karta SIM - USA
Karta SIM którą wysyłam do Polski działa w sieci T-Mobile USA

Bezpłatny Internet w USA

Bezpłatny dostęp do Internetu można uzyskać w praktycznie wszystkich restauracjach, kawiarniach oraz lokalach, w których Amerykanie chętnie przesiadują w porach lunchu. Do takich miejsc należą popularne sieciówki, jak: Starbucks, Panera Bread, Caribou Coffe, Einstein Bros Bagels oraz wiele innych, podobnych miejsc.

Aby korzystać z Internetu w tych lokalizacjach niekoniecznie musicie dokonywać zakupu przysłowiowej kawy czy herbaty aby zasiąść przy stoliku z dostępem do sieci. Wystarczy znaleźć się z laptopem w takiej odległości aby złapać przyzwoitej jakości sygnał WiFi i po zalogowaniu się do systemu (najczęściej jest to kliknięcie na tzw “terms and conditions” – czyli regulamin korzystania z sieci danego lokalu) można za darmo korzystać z Wi-Fi.

Nie oczekujcie jednak zbyt szybkiego połączenia internetowego w tych miejscach, szczególnie w porach lunchu (pomiędzy 12 – 13), kiedy lokale są praktycznie pełne ludzi. Czas korzystania z Internetu może być limitowany wówczas do 30 min.

Darmowy Internet w USA - kafejka Panera
Ekran logowania do darmowego WiFi w sieciówce „Panera Bread”

Bezpłatny Internet w hotelach oraz motelach w USA

Bezpłatny Internet dla gości hotelowych oferują praktycznie wszystkie hotele i motele w USA. Po zakwaterowaniu się w hotelowej recepcji otrzymacie, wraz z elektroniczną kartą wejścia do pokoju, hasło dostępu do sieci WiFi. Zasięg Internetu obejmuje przeważnie cały budynek oraz przyległe do niego miejsca tj. baseny, jacuzzi, party deck.

W czasie swoich podróżny po Stanach Zjednoczonych natknąłem się również kilkakrotnie na darmowy Internet oferowany dla osób, które nie są gośćmi hotelowymi. Dostępny jednak był on tylko i wyłącznie w głównym lobby w pobliżu recepcji (co w zupełności pozwala na swobodne korzystanie z sieci)

darmowy-internet-w-usa-motele

Bezpłatny Internet – kempingi oraz pola namiotowe

Bezpłatny Internet dla osób, które wykupiły miejsca noclegowe oferuje również większość kempingów w USA. Przeważnie są to jednak te usytuowane na obrzeżach miasteczek. Nie spodziewajcie się dostępu do Internetu na kempingach położonych kilka lub kilkanaście mil poza miastem (np. w parkach narodowych). Internet na kempingach dostępny jest tylko i wyłącznie w obrębie biura, w którym dokonujemy rezerwacji (main office lub lobby). Znajdziecie tam również zawsze kilka kanap, foteli wraz ze stolikami oraz darmową kawą, która umili wam czas oczekiwania na załadowanie się stron www.

Uwaga: na kempingach w USA mają chyba najwolniejszy Internet na świecie.

Internet w USA.

W ofercie wszystkich firm świadczących usługi telefonii komórkowej na terenie USA znajdują się oferty skierowane do użytkowników, którzy chcą wykupić tymczasowe plany dostępu do internetu bez podpisywania długoterminowych kontraktów. Usługi te mają wspólną nazwę “Internet on the Go”.

mobilny-internet-usa
Stoisko w sklepie sieci Wallmart oferujące różne plany mobilnego internetu

Płatny Internet w USA można podzielić na dwie kategorie.

Kategoria pierwsza: tzw. “Go Phones”, czyli telefony komórkowe (Prepaid Smartphones) z możliwością dostępu do Internetu.

Najczęściej są to tanie modele popularnych marek Samsung, LG, Motorola itp. Aby skorzystać z tej usługi należny kupić w USA telefon (prepaid smartphone) wraz z opłaconym z góry abonamentem, zawierającym określoną przez „providera” ilość transferu do wykorzystania (tzw. data usage). Cena takiego zestawu startowego zaczyna się od $45 (telefon) + data plan (abonament internetowy) i przeważnie pozwala na użycie tylko 1.5 GB danych w ciągu miesiąca.

Oczywiście możemy na bieżąco doładowywać stan naszego konta dokupując karty zawierające dodatkowe GB przesyłu danych (tzw. prepaid Internet card lub refill). Dostępne są one w różnych cenach: $45, $60, $100. Karty takie można kupić praktycznie w każdym sklepie i na większości stacji benzynowych w USA.

Wadą takiego rozwiązania jest to, iż dostęp do Internetu ograniczony jest tylko i wyłącznie do jednego urządzenia, w tym przypadku do zakupionego telefonu komórkowego. Niestety aparaty te zabezpieczone są przed usługą “tethering”, czyli współdzielenia połączenia internetowego z innymi urządzeniami.

mobilny-internet-usa-prepaidphones

Kategoria druga to zakup tzw. karty startowej (Sim Starter Kit) i wykorzystanie jej we własnym telefonie.

Czy w USA działa telefon przywieziony z Polski?

Jeśli przywieziecie z Polski odblokowany telefon (bez tzw blokady SIM-lock), który jest nie starszy niż 4 lata mogę napisać że z dużym prawdopodobieństwem będzie on działał w USA w dowolnej sieci komórkowej.

Również wszystkie telefony działające w polskiej sieci TMobile będą działać w amerykańskiej sieci TMobile (nawet te zablokowane).
Polecam jednak sprawdzić dokładnie i upewnić się na 100%, że telefon komórkowy przywieziony z Polski zadziała w USA. Pomocna w tym będzie strona willmyphonework.net

Karta SIM w USA.

Warunkiem skorzystania z tej opcji dostępu do Internetu w USA jest posiadanie własnego, odblokowanego telefonu komórkowego. Proszę również zwrócić uwagę aby „zestaw startowy” który chcecie kupić posiadał już kartę startową SIM.

Jeśli kupicie zestaw bez karty SIM musicie dokupić kartę osobno. Cena takiej karty w sklepie Walmart czy Target to niewiele ponad $1.00. Wszystkie sieci pobierają dodatkowo około $10 opłaty aktywacyjnej.

Minimalny okres czasu, w ciągu którego nowy numer zostanie przypisany do nowej karty SIM w systemie prepaid wynosi od 30 do 90 dni (w zależności od sieci). Po upływie tego czasu, jeśli nie doładujecie konta (na minimalną sumę określoną przez providera) numer jaki otrzymaliście ulega automatycznej kasacji a karta nadaje się tylko do wyrzucenia.

Gdzie kupić kartę SIM w USA.


Wystarczy udać się do dowolnego dealera sieci komórkowej lub sklepu w którym można zakupić urządzenia elektroniczne (np. BestBuy, Target itp.) aby dokonać zakupu wyżej wymienionych zestawów startowych. Osobiście polecam sieć Walmart – tam znajdziecie najniższe ceny jak również oferty z innych firm (Sprint, Verizon, Simple Mobile, Straight Talk, Boost, US Mobile, Virgin, Cricket, Lycamobile, AT&T itp.).

Dla osób potrzebujących dostępu do większej ilości danych polecam wizytę w sklepach firmowych T-Mobile, Sprint, Verizon, AT&T. Bezpośrednio u dealera uzyskacie też pełną i profesjonalną pomoc przy aktywacji. W sklepach typu Walmart rzadko zdarza się aby ktoś z obsługi potrafił aktywować karty oraz Internet.

Jeśli nie czujecie się na tyle komfortowo aby samemu przeprowadzić aktywację zdecydowanie polecam wizytę u dealera. Prawdopodobnie za zestaw startowy zapłacicie 20% więcej ale na pewno będziecie mieć sprawny, działający na terenie USA telefon z aktywnym Internetem.

Koszt zestawu startowego (Internet + telefon) w USA  firma TMobile USA

Obecnie najkorzystniejszą ofertę dla osób przyjeżdżających z Polski i chcących kupić karty SIM z usługą Internet plus telefon + SMS + MMS ma sieć T-Mobile. Obecnie dostępne są dwa plany telefoniczne które mogę polecić: „Simply Prepaid” oraz „TMobile One”.

TMobile Prepaid (strona TMobile USA z ofertą)
– 10GB internetu 4G LTE w cenie $40 (+ karta SIM +podatki i opłaty) co daje kwotę około $65
– 50GB internetu 4G LTE w cenie $50 (+ karta SIM + podatki i opłaty dodatkowe) co daje kwotę około $80.

(podatki oraz opłaty dodatkowe różnią się w zależności od stanu i lokalizacji sklepu)
Proszę również pamiętać, że do każdego z tych pakietów musicie dokupić kartę startową SIM. Cena karty w TMobile to na chwilę obecną u dealera wynosi $35 natomiast online $10)

Powyższe oferty TMobile nie zawierają połączeń telefonicznych wychodzących poza USA. Aby mieć możliwość dzwonienia do Polski z USA musicie dokupić pakiet International Calling za $15 na miesiąc

Koszt zestawu startowego (internet + telefon) w USA  firma AT&T

Firma AT&T ma nieco lepszy zasięg sieci niż TMobile, szczególnie jeśli chodzi o lokalizacje znajdujące się poza miastami i głównymi drogami/autostradami. AT&T oferuje cztery plany prepaid należące do pakietu AT&T Prepaid (strona z ofertą AT&T)

Do wszystkich cen oferowanych przez AT&T należy doliczyć $10. Jeśli jednak zapiszecie się do programu „AutoPay” ceny będą wówczas niższe o wspomniane $10
Karta SIM w ofercie AT&T jest za darmo (w ofercie online). U dealera trzeba zapłacić za SIM $25. Do wszystkich cen należy również doliczyć podatki (około 8% w zależności od stanu).

Płatny Internet w USA, 3G/4G/ LTE Mobile Hotspot

Zakup w USA urządzenia typu “Mobile Hotspot” dla grupy osób, które chcą wspólnie korzystać z szerokopasmowego internetu to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Bezprzewodowy nadajnik WiFi pozwala na podłączenie do sieci maksymalnie 5 dowolnych urządzeń typu laptop, tablet, konsola do gier itp. Hotspot jest wielkości dużej paczki papierosów i można zabrać go ze sobą na podróż po całych Stanach Zjednoczonych. Będzie on działać w tych miejscach, w których zasięg internetu oferuje dany provider. Najpopularniejszymi serwisami w USA oferującymi takie urządzenia są T-Mobie, At&T, Virgin Mobile oraz Verizon (którego urządzenia mają zdecydowanie najlepszy zasięg).

mobilny-internet-stoisko-wallmart
Stoisko mobilnego internetu w sklepie Walmart
Mobilny Internet w USA
Przykładowe urządzenia typu Hotspot w sklepie Wallmart
mobilny-internet-w-usa-ceny
Przykładowe plany Mobile Internet sieci Virgin oraz T-Mobile (uwaga na tekst pisany małym druczkiem!)

Mobile Hotspot to wydatek około $45-$110 za urządzenie (w zależności od modelu) plus abonament za dostęp do Internetu (Prepaid Mobile Broadband). Wysokość abonamentu uzależniona jest od limitu danych jaki nam przysługuje w danym pakiecie.

Na przykład w sieci Verizon za $60 mamy do dyspozycji 3GB transferu/miesiąc. Ceny oferowane przez „providerów” różnią się znacznie od siebie, proszę więc dokładnie sprawdzić każdą ofertę przed zakupem. Najkorzystniej jest trafić na promocję np. w sieci Walmart (która oferuje najniższe ceny), Virgin Mobile Hostpot kosztował tylko $29,88 (oryginalna cena $69,98).

mobilny-internet-w-usa-promocja
Dobra promocja, towar wysprzedany….

Aktywacja Mobilnego Hotspot jest bardzo łatwa. Na początku wkładamy do urządzenia zakupioną wcześniej kartę sim (Prepaid Mobile Broadband Card), odczytujemy hasło dostępu do aktywowanej właśnie sieci (pojawi się na ekranie urządzenie lub jest zapisane wewnątrz – pod baterią), a następnie podłączamy nasz laptop do sieci WiFi.

Wiele osób pyta również o możliwość korzystania z usługi Google Maps jako podstawowej nawigacji w czasie podróży po USA. Ponieważ sam używam Google Maps (uważam, że sprawdza się ona najlepiej) polecam takie rozwiązanie, jednakże tylko i wyłącznie w obrębie większych miast i miasteczek.

Ostatnie uaktualnienia w aplikacji Google Maps pozwalają zapisać w telefonie (offline) mapy. Można więc korzystać z nich bez dostępu do sieci.
Polecam również skorzystać z darmowej aplikacji HereMaps (opis działania tutaj – KLIK) oferuje ona mapy offline przygotowane przez Nokia. Mapy są bardzo dokładne i działają rewelacyjnie.

Tyle podstawowych informacji na temat korzystania z internetu w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, iż informacje zawarte w artykule będą nieco pomocne dla wszystkich wybierającym się do USA i chcących korzystać w dowolnym momencie z internetu oraz telefonu.

Proszę również zobaczyć mój materiał video w którym pokazuję zakup oraz aktywację karty SIM w sieci Simple Mobile.

Kupno kart SIM i wyłka kart SIM do Polski.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy związanej z wyborem karty telefonicznej lub karty z mobilnym Internetem na terenie USA proszę się ze mną skontaktować na adres (interameryka@gmail.com).

Oferuję możliwość przesłania do Polski karty SIM wraz z aktywacją usługi (telefon + Internet) na terenie USA. Obecna oferta cenowa dla osób przyjeżdżających do USA na okres max 31 dni.

Internet w USA – zestaw startowy:

Karta SIM Internet 4G LTE + nielimitowane rozmowy z Polską + darmowe MMS/SMS
40GB = 72$
60GB = 82$

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
JAK DZWONIĆ Z USA DO POLSKI I Z POLSKI DO USA
WYNAJEM SAMOCHODU W USA – PORADNIK
POLSKIE I MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDY W USA

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja maj 2023
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

174 komentarze

 1. Dzięki za informację. Wybieram się do NYC niedługo i dobrze byłoby mieć własny dostęp. Czy karty do mobilnego internetu (takie do routera wifi) można kupić osobno? Bo w Polsce używam takiego sprzętu, więc byłoby świetnie gdybym po prostu mogła wsadzić nową kartę i jechać dalej. 😉

  • Tak, kartę do mobilnego routera można dokupić osobno. Jeśli np. nie chcesz używać telefonu tylko sam router kupujesz zestaw startowy do routera i masz dostęp do sieci. Jeśli masz już router T-Mobile to na 100% będzie działać w USA w sieci T-Mobile. Co do innych providerów (AT&T, Verizon, Virgin Mobile itp. ) przypuszczam, ze musisz mieć ich sprzęt (czyt. router)

  • Witam, router z Play na pewno nie zadziala w USA. To jest zupelnie inna siec. Jesli chcecie zabrac cos z Polski co zadziala w USA to bedzie tylko T-Mobile. (chyba ze router z Play bedzie odblokowany aby dzialal w kazdej z sieci)

 2. dzieki wielkie za ten artykuł, na pewno się przyda. czy jesteś w stanie powiedzieć ile mniej wiecej kosztowałby taki router zakładając, że potrzebuję dostępu do sieci na 3 miesiące? interesuje mnie tylko dostęp na laptopie, nie używam neta na telefonie

  • Mobilny router w USA kosztuje okolo $100, do tego trzeba doliczyc karte za co najmniej $35 (2.5GB transferu/miesiac). Mozesz oczywiscie (po wykorzystanu calej kwoty na karcie) dokupic nowa.
   Karty sa w cenach od $25 do $150

 3. Witam,

  Czyli jesli zrozumialem mam 2 opcje (nie posiadajac routera i nie chcac za niego placic):

  1) GPRS + rozmowy
  czyli kupienie karty startowej + doladowania
  „$6,99 (opłata za numer) + $50 (opłata za 30-dniowy serwis telefon+internet). Przeważnie takie rozwiązania oferują 2.5 GB”
  czy nie ma nic za np. 30$ ? 🙁

  2) LTE (bez rozmow)
  czyli kupno zestawu startowego do routera, wsadzenie SIM karty do telefonu i uruchomienie opcji hotspot (mam wtedy net-a np. w tablecie, ale nie ma rozmow na komorce – czyli moge wymieniac SIM na czas potrzeby dostepu do neta)
  30$ Unlimited data (jesli dobrze zrozumialem z fotki – malego druku nie widac 🙁 )
  https://www.interameryka.com/wp-content/uploads/2014/01/mobilny-internet-w-usa-ceny.jpg
  czy bedzie wtedy dzialal na komorce skype ?

  bardzo bym prosil o potwierdzenie mojego zrozumienia i odpowiedzi na 2 pytania 🙂

  • Możesz kupić kartę „prepaid” z mobilnym internetem za np $30. T-Mobile USA oferuje taką opcję. Jednak masz ograniczoną ilość minut na rozmowy do 100 min (na terytorium USA). Nie wiem jak szybko wyczerpią się minuty gdy zadzwonisz do Polski.
   Internet masz jednak bez limitu na 30 dni. Proponuję więc wykupić sobie usługę w Skype, która pozwoli Ci dzwonić na telefon stacjonarny (kosztuje chyba $3) i masz problem z głowy.
   Dzwonisz do Polski z USA ile chcesz.

 4. bardzo dziękuję za artykuł!
  Chciałem dopytac, czy internet w ramach „prepaid” z T-Mobile, o którym wspomniałeś, jest szerokopasmowy tj. 3G/4G/LTE?

  Wspomniany „sim starter kit” to tylko GPRS jak wspomniał Ciekawski?

  Potrzebuję na okres 2 tygodni urlopu 2-3GB internetu do dwóch Iphonów i te opcje wydają mi się najwłaściwsze pod kątem praktyczności i ceny.

  z góry dziękuję za odpowiedź!

  • @Michał. Tak, w ofercie T-Mobile USA dostępny jest również szybki internet 4G/LTE. Pamiętaj, że będzie on działał tylko w obrębie większych miast. Zdecydowana większość USA to zwykły dostęp do sieci telefonicznej lub słaby sygnał 3G.

 5. Czesc,
  Bardzo podoba mi się Twoja strona, podajesz wiele ciekawych info. Moja przygoda z ameryką rozpocznie się już 19 listopada, będę pływac po karaibach… I mam w związku z tym pytanie – czy tam też będą działac takie karty pre-paid? Potrzebny mi tylko internet bez limitu na skype czy tez fcb…. Pozdrawiam,
  Judyta

 6. To moze dodam cos od siebie?
  Mocno nie polecam T-mobile – ma super oferte (sam skorzystalem wielokrotnie), ale nie ma sensownego zasiegu.
  Ostatnio mialem problem nawet w Nowym Orleanie – wszyscy amerykanie mieli super zasieg, wiec zapytalem jakich sieci uzywaja: nikt nie mial T-mobile.
  Chcialbym wierzyc, ze winne byly telefony z PL. ale miarka sie przebrala – nastepnym razem poslucham ich rady: Verizon lub Sprint.

  Co do internetu 4G/LTE: nie zdarzylo mnie sie, zeby dzialal z PL telefonem.

  • Z siecią T-Mobile w USA jest różnie. Tak się składa, że mam telefon właśnie w T-Mobile i również korzystałem z niego będąc w Nowym Orleanie. Szału nie było (szczególnie poza miastem) ale w centrum nie miałem najmniejszcyh problemów.
   Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w miastach w USA T-Mobile działa przyzwoicie – poza jest na 3+.
   Ale z roku na rok sie poprawia.
   Tak jak piszesz, amerykański Verizon jest jednak najlepszą siecią komórkowa…działa praktycznie wszędzie.

 7. A jak wygląda kwestia kart nano-sim do Ipada?
  Mam router Mi-Fi z Plus GSM nie – odblokowany – zabiorę go, ale głównie chcę korzystać z Ipada.
  Czy zakup typu Mobile Internet sim card działa z Ipadem?
  Ktoś testował ?

  z góry dziękuję.

 8. Proszę uświadomić mnie czy mam rację, czy jestem w błędzie.
  Jeśli zakupie router LTE np taki (http://www.walmart.com/ip/T-Mobile-4G-Mobile-Hotspot/39150757) do tego wspomnianą kartę T-Mobile Unlimited Monthly za $30 to pozostaję mi włożyć kartę SIM do Routera, wpisać jakiś PIN i cieszyć się nielimitowanym internetem na 5 urządzenaich ? Czy owy Router ma własną baterię i wystarczy go podładowywać, czy musi być podpięty cały czas pod USB ?

  • Tak, router posiada wbudowaną baterię. Pozwala ona miej więcej na 2h pracy (tak podaje producent). Można oczywiście podłączyć go do USB i pracować z podpiętym routerem.
   Proszę pamiętać o najważniejszym! Proszę sprawdzić czy plan T-Moble Unlimited Monthly posiada „data plan” (czyli dostęp do internetu). Z tego co wiem, to karty SIM z planami „internetowymi” zaczynają się od $40-45.

 9. Mam pytanie odnośnie najtańszej karty sim z Internetem 3g/lte tak jak w Polsce możesz kupić kartę za 5 zł i dobrego pakiet za 10 zł 700mb czy istnieje coś takiego w stanach jak tak to jak wygląda to cenowo i w jakiej sieci. Pozdrawiam

 10. Bardzo fajny i myślę,że pomocny artykuł! Orientujecie się może gdzie w NY można zakupić najtaniej taki hotspot z kartą mobilnego internetu, chyba zdecyduję się na Verizon , czytjąc komentarze wychodzi,że ma najlepszy zasięg.potrzebuję internetu na 5 tygodni od 23 lipca 2015, będę podróżował z NY na Florydę i potem do Kalifornii-myślicie ,że to dobre rozwiązanie?

  • Proszę szukać zestawu Hotspot w świecówkach Wallmart,Target, RadioShack..czasem sklepy Best Buy mają nawet dobre promocje.
   Druga opcja to odblokowany tel. komórkowy z Polski. Są dostępne aplikacje mobilne, które zamieniają go w hotspot. Wychodzi zdecydowanie taniej.
   Pamiętaj, że na trasie poza dużymi miastami będzie problem z internetem. Raczej nastawiaj się na jego brak (szczególnie na trasie pomiędzy Waszyngtonem a Florydą i oczywiście Texas, Arizona i Kalifornijskie pustkowia).

 11. O Walmart na Manhattanie to chyba będzie trudno , a tam wylądujemy na początek 🙂 Patrzyłem w Radioshach ale nic nie ma , Target też lipa, coś mają w Best Buy ale też nie wszędzie na miejscu, trzeba by zamawiać. Rozważę opcję zabrania ze sobą telefonu który będzie robił za hotspot, ale pozostaje jeszcze problem zakupu odpowiedniej karty do internetu. Czy uruchomienie takiej karty po zakupie jest tak proste jak w Polsce czy potrzebna jest jakaś procedura, typu dzwonienie do operatora itp?
  Trochę się obawiam bo mój angielski daleki jest od doskonałości 🙂 Czy myslisz ,że gdym w sklepie, w momencie zakupu, poprosił o „odpalenie ” karty to będzie jakiś problem? Chociaż jak tak pomyślę to chyba telefony mają tylko taką opcję ,że można udostępnić internet tylko jednej osobie, ale może się mylę…Będę latał między dużymi miastami i trochę się kręcił na Florydzie i w Kalifornii , więc mam nadzieję,że zasięg będzie. Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam

  • Aby aktywować kartę SIM kupioną w USA można to zrobić przez telefon (trochę się trzeba namęczyć). Zobacz moje video (2 części)
   https://www.youtube.com/watch?v=gACzhFYGN_A
   Można też kartę aktywować online, co jest znacznie prostsze. W sklepie również można poprosić o pomoc kogoś z obsługi.
   W telefonie możesz uruchomić opcję „udostępniania internetu” wielu osobom.
   Zasięg w USA poza dużymi miastami (Kalifornia, Utah, Arizona jest kiepski). Floryda jest jeszcze ok

 12. Jaka jest obecnie najlepsza oferta dla nielimitowanego internetu zakładając, że mam telefon bez simlocka które będzie służał jako router ?

 13. Proszę o pomoc w wybraniu karty do mojego Iphona 5s .
  Potrzebuję internetu do korzystania z map, podczas ( weekendowego )poruszania się samochodem po USA (Houston i okolice) .
  Z podziękowaniem Elżbieta

  • Aby korzystać z mobilnego internetu w USA przez weekend wystarczy Ci plan za $45. Wszystkie plany telefoniczne poniżej $45 nie mają wliczonego internetu. Im wyższy plan, tym „więcej” GB danych będziesz potrzebowała.
   Ważne abyś miała odblokowany telefon przywieziony z Polski do USA. Inaczej karty nie zadziałają.
   Napisz do mnie na email jeśli potrzebujesz więcej info interameryka(at)gmail(com).

 14. Planuję wyjechać na 10 dni do NY, najlepiej kupić ten zestaw za 30$ (zależy mi na nielimitowanym internecie oraz kilku smsach do Polski) Jeśli nie to co innego ;)? Mam telefon z T-mobile, więc problemu raczej nie powinno być 😉

  Pozdrawiam

  • Pamiętaj aby zwrócić uwagę na to ile masz MB szybkiego internetu do wykorzystania na karcie. Najtańsze zestawy mają około 500MB (szybkość LTE) a później transfer spada do prędkości 3G. Na pewno w sklepie znajdziesz jakieś promocje i może się okazać, że za np $5 więcej będziesz miał 1GB lub więcej szybkiego internetu. Warto na to zwrócić uwagę kupując zestaw startowy w USA.

 15. Hej, swietne artykuly 🙂 lecim do US juz za tydzien i zastanawiam sie. Mam tel bez simlocka, spokojnie moge kupic prepaid. To zaledwie 12 dni ale dobrze by bylo miec chociaz internet i mozliwosc zadzwonienia do domu, ze zyje 😉 Ktora opcja bedzie najkorzystniejsza? Taki prepaid za $45 na miesiac w Verizonie, piszecie, ze zasieg super czy jakis maly pakiet T-Mobile lołkostowy ale z lipnym zasiegiem? Planujemy Chicago 3 dni a potem rura do Las Vegas i autem objechac Zachod az do San Francisco. Wiec to nie tylko duze miasta ale polowa dziczy 😉 Mozesz cos doradzic? 🙂

  • Nie spodziewajcie się na zachodzie USA dobrego zasięgu. Telefony w Kalifornii, Nevadzie i Arizonie działają dobrze tylko przy głównych drogach oraz w miasteczkach. Z internetem jest jeszcze gorzej. Pozostają Wam tylko miasteczka lub zasięg 3G.
   Pamiętajcie ze zachód USA to głownie pustynie…a nikomu na pustyni się nie opłaca stawiać przekaźników telefonów komórkowych.
   Verizon – działa chyba najlepiej w „dziczy”, pozostałe przy głównych drogach…ale i tak nastawcie się na internet tylko przy głównych trasach.
   Powodzenia!

 16. Cześć.
  Mam takie pytanie. Czy jeśli będę miał ze sobą router wi-fi, który jest odblokowany (kupiony w sklepie, nie w żadnej sieci telekomórkowej) to po włożeniu do niego karty SIM jakiegokolwiek operatora w Stanach będzie dostęp do sieci? Chodzi mi o to czy żeby korzystać z Internetu np. w T-Mobile potrzebny jest router kupiony też w T-Mobile?

  • Tak, odblokowany router przywieziony z Polski będzie działał w USA. T-Mobile amerykański działa z T-Mobile polskim (telefony działają). Możesz mieć jedynie problemy jeśli będziesz chciał kupić SIM w sieci Verizon. Musisz się upewnić w sklepie czy zadziała polskim routerem.

 17. Do nawigacji w telefonie bez zużycia transferu internetu i bez ryzyka związanego z utratą zasięgu sieci, polecam aplikację Here Maps. Można tam sciągnąć do pamięci telefonu mapy całego USA lub poszczególnych stanów.

 18. nie jest prawdą że tylko telefony z polskiej sieci T-Mobile będą poprawnie działać w stanach. W Europie wszystkie telefony obsługują te same częstotliwości (niekoniecznie te same co amerykańskie sieci) i nie ma znaczenia czy telefon jest z T-Mobile, Play czy Plusa – niczym się one nie różnią (sprzętowo) tylko co najwyżej aplikacjami wgranymi przez producenta. Oczywiście mowa o telefonach bez SIM locka który w Polsce praktycznie nie jest już zakładany…
  Z siecią 2G nie będzie żadnego problemu, gorzej z 3G/LTE, warto sprawdzić czy posiadany telefon obsługuje częstotliwości 700, 1700, 2100 Mhz które są najczęściej używane w USA do obsługi 3G/LTE…

 19. Witam i ja mam kilka pytań.1
  1. Kupując taką karte sim i pakiet za chyba 40$ plus rozbudowa o roaming 15$ w T mobile, podobno bede miał internet i minuty jak w usa?
  2. Czy jest opcja doładowania danego numeru przez przelew? Nie zawsze mam po drodze by kupowć doładowania lub poprostu nie ma mnie w stanach by zrobić doładowanie.
  3. Jak to jest jak się pływa? Statek łączy sie przez satelite, następnie przez np. Miami i świat. Czy to też bedzie działać jak bym był w stanach?

  • Możesz doładować kartę PrePaid T-Mobile Online z każdego miejsca na świecie.
   Pływając statkiem telefon działa używając roamingu (jeśli jesteś poza nadajnikami TMobile w USA). Gdybyś nie kupił roamingu to nie miałbyś po prostu zasięgu. Sprawdź dokładnie informacje na stronie. Nie do wszystkich krajów masz darmowe minuty. Jak jesteś poza nadajnikami USA to data plan (czyli internet) nie jest bezpłatny! Tylko w zasięgu TMobile USA masz darmowe połączenia internetowe.

 20. Hej, jadę do USA na 3 miesiące i zastanawiam się czy jeśli zdejmę simlocka ze smartfona SONY (kupowany przez PLUSA) to będzie bez problemu działała z amerykańska kartą sim? Zastanawiam się również nad kupnem nowego telefonu w USA i tu pytanie w drugą stronę czy po powrocie nowy telefon będzie działał z polską kartą sim 😀

  • Wszystkie odblokowane telefony z Polski działają w USA. Jeśli chcesz jednak kupić telefon w USA i zabrać do go Polski to musisz rozglądać się za odblokowanym telefonem (unlock phone). Chyba, że kupisz aparat w sieci T-Mobile w USA to będzie on rónież działał w Polsce w sieci….t-Mobile.

 21. Witam,

  Mam pytanie odnośnie telefonu w USA.
  8 sierpnia lecę na 3 tygodnie do rodziny, ale będziemy się przemieszczali i chcielibyśmy mieć kontakt tam na miejscu. Z tego co się orientuję to nie opłaca się używać polskiego numeru w USA, bo dostanę mega rachunek.
  Czy mogę w USA kupić kartę z numerem i używać go przez 3 tygodnie?
  Fajnie by było mieć też internet.

  • Jest spro możliwości zakupu karty SIM w USA w systemie prepaid. Napisz proszę do mnie na email interameryka@gmail.com. Mogę Ci podesłać do Polski kartę SIM z amerykańskim numerem telefonu, internetem oraz nielimitowanymi rozmowami do Polski. W sklepach nie znajdziesz takiej oferty. Ja ofertę która jest dostępna tylko online dla turystów z Europy/USA podróżujących w obu kierunkach.

 22. jestem w USA na dwa tygodnie i chciałabym nielimitowany internet w telefonie. Nie potrzebuje nigdzie dzwonić czy smsowac. Jaka jest najlepesza i najtańsza opcja? Z tego ci czytam u góry wszystkie opcje wydają sie być ponad 30 dolarów. Z góry dzieki

  • Wszystkie karty z planem internetowym w USA zaczynają się praktycznie od $45. Jeśli potrzebujesz mieć nielimitowany internet w telefonie to w systemie PrePaid możesz liczyć tylko na prędkość 3G. Popularne są karty gdzie masz 2GB internetu o prędkości 4G a po wykorzystaniu transferu system przełącza się na nielimitowany internet 3G

 23. Hej Interameryka, a można kupić iPad 4G w USA, żeby działał w Polsce? Nie chodzi mi o Wi-Fi, tylko o włożenie karty polskiego operatora i używanie internetu mobilnego? Z góry dzięki za info!

  • Jeśli iPad 4G kupisz w firmowym sklepie Apple lub w innym sklepie ale na firmowym stoisku Apple w USA to będzie działał. W sklepach firmowych sprzedają odblokowane modele. Jeśli kupisz u jakiegokolwiek operatora sieci komórkowej – taki iPad 4G będzie zablokowany (Sim-Lock).

 24. Hej,
  Chcę dopytać się o parę spraw związanych z korzystaniem z internetu w USA, gdyż nie jest to dla mnie jeszcze jasne. Jak zauważyłem, jedyna sensowna dla mnie opcja to używanie telefonu jako hotspotu. Dostępny dla mnie jest tylko samsung ace 3 (kupiony w plusie, Standard GSM 850 900 1800 1900). Jakiej karty sim miałbym użyć, aby uzyskać dostęp do internetu (czy prepaid i czy muszę ją rejestrować). Czy muszę korzystać z jakiejś specjalnej aplikacji, aby móc wykorzystać telefon jako hotspot, czy wystarczy, że włączę udostępnianie internetu w ustawieniach.
  Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam

  • Aby mieć dostęp do internetu w USA musisz kupić kartę z tzw. „Data Plan”. Sprzedawane są one również jako karty PrePaid. Kartę PrePaid należy zarejestrować. Przeważnie radzę osobom przyjeżdżającym do USA z Polski aby podawali jako adres lokalizację hotelu w którym się zatrzymują. To zupełnie wystarczy. Ważny jest tutaj głownie kod pocztowy (tzw. ZIP Code).
   Nie spotkałem się aby karty SIM miały zablokowaną możliwość udostępniania internetu. Jeśli masz odblokowany telefon z Polski wystarczy włączyć (jak piszesz) tą funkcję. SIM działają również z przywiezionymi z Polski Routerami.
   Proszę o kontakt na email interameryka@gmail.com w sprawie kart SIM. Mogę przesłać taką kartę do Polski.

 25. hej,

  „Wszystkie karty z planem internetowym w USA zaczynają się praktycznie od $45. Jeśli potrzebujesz mieć nielimitowany internet w telefonie to w systemie PrePaid możesz liczyć tylko na prędkość 3G. Popularne są karty gdzie masz 2GB internetu o prędkości 4G a po wykorzystaniu transferu system przełącza się na nielimitowany internet 3G”

  moglbys podac rekomendowana liste tego typu kart/sieci/planow…?
  Chodzi o nielimitowany internet mobilny do lapka biznesowego (pracuej zdalnie, net via moj lub kupiony w usa router 3g/4g lte), moze byc 3g, byle byl nielimitowany i jakis stabilny typu 7Mbps.
  Na poczatek z 15 mil od centrum Chicago, pozniej jade zwiedzac usa (yellowstone, great canion, moze Cejrowskiego odwiedze :P) pracujac jednoczesnie zdalnie (net, prad, lapek, troche cienia i wody mi potrzeba :)), aaa i troche gasoline wypale jak widze…qrna ponad 2k mil w 1 strone…woow :))

  dzieki

 26. dzieki kolego, choc przyznam ze raczej mnie to nieco przeraza gdy sugerujesz ze jednak nie ma (juz??) nielimitowanych planow a te z limitami maja tak male limity i tak duze ceny… w Polandii naszej za 100PLN (30$) mamy 100-500GB zaleznosci od wykombinowania, owszem kraj wiele mniejszy niemniej jednak roznica w cenie per GB ogromna… az dziw bierze ze taka moze byc i skad az tak wielka roznica?
  Co polecasz w takim razie?
  Da sie jakos podpisac umowe na wize i paszport na kilka miechow by bylo nieco wiecej/tnaiej/GB…? czy jakas inna mozliwosc, zatrzymuje sie u wujaszka w chicago na poczatku a ten nieco w innym swiecie i netu nie ma, a ja bez netu nie moge pracowac…:(( wiec koncept mi sie rozwala, a znowu z takimi limitami to mi automatyczne backupy lapka zajada ten limit w tydzien :(( a 500USD/miesiac jakos mi sie nie widzi wydawac na internet…:L
  a jak jest z internetem na osiedlach?? gdzie szukac jakis info czy nie mozna sie pod jakies wifi podlaczyc (odplatnie oczywiscie)…?

  dzieki

 27. Witaj
  Jedziemy na Florydę na 12 dni jaki polecasz perpeid do internetu i tak aby były tanie rozmowy do Polski?
  Internet potrzebujemy mobilnie (emaile,gogle maps itp)

 28. Hej,
  Twoja strona to skarbnica wiedzy! w grudniu wyjezdzam na kilka tygodni do LA, i czy jak kupie router ZTE ML 60, (sieć T-MOBILE), ale podobno działa w każdej sieci. To wtedy wystarczy kupic karte prepaid? czy tmobile ma jakąs oferte nolimit ?chodzi mi wyłącznie o neta.
  Pozdrawiam,
  Klaudia

  • Router jeśli jest odblokowany będzie działał na pewno w każdej sieci komórkowej w USA. TMobile o ile wiem nie ma żadnych ofert na nielimitowany internet w systemie kart PrePaid. Mają max pakiet z internetem bodajże 12GB.

 29. Siemka,
  Śmigamy na Hawaje na jakieś 1,5 miesiąca.
  Planujemy robić sporo relacji (w tym lajwy) więc przydałoby się możliwie dużo netu na telefonie. Oczywiście na amerykańskiej karcie.

  Z tego co czytam komenty to 22GB to max. /115 USD/
  1. Czy nadal tak jest?
  2. Czy te 22GB są ważne przez miesiąc? Czy do momentu ich wykorzystania?
  3. Czy Hawaje rządzą się takimi samymi prawami w kwestiach netu jak inne stany?

  Pozdrawiam
  Piotr

  • Witaj. Tak, internet + telefon to dokładnie to samo co w kontynentalnych Stanach. Mogą być jednak większe problemy z zasięgiem. 20GB to limit prędkości 4G internetu. Po wykorzystania system przełącza się na prędkość 3G. Karta SIM jest ważna również przez 31 dni, po tym terminie należy doładować kartę na minimalną kwotę co najmniej $35. Wysyłałem kilka kart SIM dla osób jadących na Hawaje. Wszystko działało bez zarzutu.
   Jak planujecie dużo GB to lepiej kupić np. dwie karty SIM. Daje to 40GB i bardziej się to opłaca niż późniejsze „doładowanie” gdzie za 1GB 4G liczą już sobie $10.

 30. Czy jak kupie karte Sim Starter Kit to bde mogl uzyc tethering czy moze tak jak w opcji Prepaid Smartphones thethering bedzie zablokowany?

 31. Kupiłem w stanach kartę sim ale telefon nie może połączyć się z internetem. Mam polski telefon z sieci t-mobile. Co zrobić?

  • Prawdopodobnie telefon z T-Mobile jest zablokowany (Sim-lock) lub trzeba skonfigurować sieć w ustawieniach telefonu. Najlepiej udać się do sklepu sieci T-Mobile. Tam na pewno pomogą.

 32. Czesc. Czy po zakupie karty SIM w stanach musze ja zarejestrowac na moje nazwisko? Czy nie trzeba posiadac stalego adresu zamieszkania w USA zeby to zrobic?

  • Tak. Karty SIM musisz zarejestrować na imię i nazwisko. Nie musi to być Twoje imię i nazwisko ale takie dane możesz podać. Adres zamieszkania – niekoniecznie. Może to być np. adres hotelu.

 33. Cześć. Napisz mi proszę jak nazywa się wspomniana przez Ciebie oferta: Karta SIM 20GB internet 4G LTE + nielimitowane rozmowy z Polską + MMS+SMS = $70?? Czy rozmowy do Polski w tym pakiecie mogą odbywać się na telefony komórkowe czy tylko stacjonarne? Dzięki!

 34. Aktualnie najbardziej opłaca się zakupić polską kartę PLUS i masz pakiet 1GB za 39,90zł. na USA. Pakiety można dokupywać do woli. Chyba nic dodać nic ująć.

 35. A ja polecam T‑MOBILE TOURIST PLAN za 30$
  Ten niedrogi, trzytygodniowy abonament zapewnia 1000 minut rozmów, nieograniczoną ilość sms i danych, z maksymalnie 2 GB danych 4G LTE. Koniec z polowaniem na Wi-Fi, płaceniem za opłaty roamingowe lub płaceniem za cały miesiąc usługi!

 36. w NY jest jeszcze operator wirtualny metroPCS ma bardzo przystępne ceny na prepaid z tego co pamietam opłata za wydanie karty SIM to $10 karta działała bez problemu w telefonie z polski bez SIM Lock’a jak i w hotspot’cie WIFI Samsunga (można dzielić Internet na inne urządzenia) $50 unlimited.

 37. Jeśli chodzi o używanie Google maps to możesz poprawić artykuł ponieważ możesz w Mapach ściągnąć sobie dowolny obszar do telefonu i używać map 'offline’ bez dostępu do sieci.
  Za informacje o kartach prepaid wielkie dzięki 🙂

 38. Cześć
  Lecę za tydzień na Alaskę, Anchorage i Denali. Jak tam wygląda dostęp do netu? I czy zakup routera mobilnego z linka ma sens? Jaka wtedy kartę zastosować?
  (spam link has been removed)

 39. Cześć
  Wybieramy się na rodzinne wakacje do LA i SF .Potrzebuję wi fi internet na dwa tygodnie do Kalifornii i Nevady . Można u Ciebie się zaopatrzyć w taki zestaw ? Ile to kosztuje ? Czy tak jak piszesz wystarczy kupić bez limitu kartę na internet i włożyć do odblokowanego routera ? Podłączone do niego będą 3 max 4 urządzenia . Głównie biorę go do map ale laptop czy telefon też . W hotelach nie korzystam z sieci ogólnodostępnych . Nie chcę kupować też urządzenia za 100 $ na dwa tygodnie. Czy jest możliwość wypożyczenia gdzieś (AT&T) takiego internetu w pakiecie z routerem ? W avisie zaśpiewali mi 350 $ za dwa tygodnie . Prawie tyle co za samochód . Lekka przesada .

  • Kupując kartę SIM w USA musisz się upewnić, że będzie ona działała z routerem (nawet jeśli jest odblokowany). Najlepiej albo zadzwonić do Customer Service danej sieci albo sprawdzić u nich na stronie internetowej.

 40. Witam,
  syn wylatuje w sobotę do Bostonu na miesiąc. Mają tam na miejscu trochę pojeździć i zwiedzać.
  Potrzebuję dla niego kartę telefoniczną na połączenia lokalne i najważniejsze do Polski (połączenia w cenie karty – bez dodatkowych opłat) oraz nielimitowany dostęp do internetu , bądź bardzo dużą ilość internetu. Tak jak dla nastolatka.
  Co kupić i ile taka przyjemność kosztuje ?
  Pozdrawiam,

  • Chyba najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem będzie jednak Tmobile. Nie jest to na pewno najtaniej cenowo (około $90-100) ale macie pewne, że internet będzie stabilny, nie będzie problemów z aktywacją itp. Proszę pytać o plan TMobile One (z nielimitowanym internetem). Jeśli was interesuje najtańsza opcja to wóczas polecam Lycamobile. Nielimitowany internet to około $70 ($50 + podatki i opłaty). Niestety tech support jest w Lycamobile słaby.

 41. Cześć,
  Wybieram się na miesiąc: NY i potem zachodnie wybrzeże. Jaka karta SIM będzie najlepsza: internet 4-6 GB + połączenia lokalne (bez połączeń do PL)?
  Z gory dziękuję za pomoc

  Pozdrawiam
  Monika

 42. Witam
  Mam pytanie dotyczące samego nr komórkowego USA. W jednej z aplikacji „Flash Seats” muszę podać amerykański nr telefonu komórkowego zeby się zalogować (nie przyjmuje polskiego) Bez tego nie mogę mieć wglądu do biletów kupionych na występ w Stanach. Gdzie i jak kupić sam nr ?

  • Możesz kupić najtańszą kartę SIM (cena około $20-25) w sklepach typu Walmart, Target. Na lotnisku pewnie też kupisz…ale to będzie dużo droższe. Skontaktuj się ze mną przez email. Mogę Ci aktywować kartę SIM tak abyś miała jeszcze numer amerykański będąc w Polsce.

 43. Kurcze blade, dobry artykuł!

  Zgadzam się z tym, że T-Mobile jest najlepszym dealem. Warto do tego dodać, że w T-Mobile za $5 jest opcja roamingu do Kanady i Meksyku.
  W przypadku zwiedzania na przykład stanu waszyngton, warto wpaść do Kolumbii Brytyjskiej.
  Ja robię taki trik, że mam kartę sim na planie PayAsYouGo. Kosztuje mnie to $3 miesięcznie, a jak jestem w stanach to dokupuję pakiety internetu albo zmieniam taryfę na miesiąc. Jak ktoś wie, że wróci do stanów to dobra opcja, bo szukanie dilera za każdym razem zabiera parę godzin.

  Opisałem to wszystko tu: (spam link removed by Akismet)
  Ale Twój art jest dużo lepszy :). Co ciekawe – też wspominam o Panera Bread! Moja ulubiona sieciówka po Texas Roadhouse.

 44. Cześć. Czy kartę którą kupie do mobilnego Hotspota mogę śmiało używać również bezpośrednio w telefonie. Zależy mi na internecie przebywając tylko w LA do zamówienia ubera, albo znalezieniu jakieś lokacji.

  • Większość kart SIM w systemie PrePaid nie działa w USA z urządzeniami typu hotspot. Możesz jednak swobodnie udostępniać internet ze swojego telefonu. Pewniejszym więc rozwiązaniem jest mieć drugi telefon i używać go tylko jako hotspot.

 45. Witam! Wybieram sie na 2 tygodniowa objazdowke zachodniej czesci USA – glownie kaniony ale tez Los Angeles i San Diego. Chce korzystac z nawigacji w telefonie – offline ale tez online aby na bierzaco sprawdzac sytuacje z korkami i wybrac najlepsza trase. Dodatkowo przyda sie pare minut na rozmowy w USA. Ktora oferta bedzie najlepsza opcja? Dziekuje z gory!

  • Do sporadycznego sprawdzania i monitorowania sytuacji na drodze (korki, objazdy) najlepiej wybrać kartę mającą 2GB intnernetu. To zupełnie wystarczy nawet na 2 tygodniowy pobyt w USA i codzienne używanie nawigacji online w telefonie.

 46. Witam
  Wybieram się w Listopadzie na 10 dni do NYC. Proszę mi doradzić jaką kartę kupić ( Lycamobile ? czy T-mobile tourist ?) Mam Samsunga J3/2016r. Potrzebuję internet głównie do map,mediów społecznościowych i messengera no i ewentualnie kilka połączeń lokalnych ale niekoniecznie. Czy zakupiona karta we wrześniu będzie aktywna w Listopadzie? Czy jest termin na aktywację od momentu zakupu?
  Pozdrawiam

  • Oferta T-Mobile Tourist jest zdecydowanie bardziej pewna niż Lycamobile. Jest niewiele droższa ale idziesz do salonu T-Mobile gdzie wszystko ustawiają Ci w telefonie na miejscu, masz pomoc pracownika sklepu i gwarantuje, że wszystko będzie działać. W przypadku kłopotów z Lycamobile możesz tylko liczyć na pomoc techniczną online lub przez telefon.
   Jak mawiają Amerykanie „you get what you pay for…”
   Wiele osób jednak jest zadowolone z Lycamobile. Więc wybór należy do Ciebie.

 47. dzieki, zdecydowanie wybieram T-Mobile. Czy w polskim salonie też uaktywnią? ponowie pytanie… czy karta ma określony termin na aktywację od momentu zakupu? Jaki podatek muszę doliczyć do ceny?

 48. tak,wiem ,że muszę kupić w USA. We wrześniu będzie koleżanka w NYC i ma mi kupić. Zależy mi żeby aktywować ją jeszcze w Polsce 🙂

 49. Witaj, wybieram się w styczniu na 2 tygodnie do LA oraz SF. Potrzebuje 1 – 2 GB internetu. Nie potrzebuje żadnych SMSów, rozmów. Jak dobrze zrozumiałem najbardziej opłaca się kupić w Walmart tak? Czy ceny na przestrzeni kilku miesięcy mogą się zmienić? 🙂

  Pozdrawiam

  • Ceny za dostęp do mobilnego internetu w USA raczej pozostaną takie same. Jedynie co to (na korzyść) zwiększyć się mogą limity dostępu do danych. Od kilka lat obserwuję taki trend. Jeszcze 3 lata temu za $50 można było mieć tylko 10 GB mobilnego internetu. Teraz jest to około 30 GB.

 50. Witaj, wybieram się w listopadzie na 10 dni na zachodnie wybrzeże (Kalifornia, Arizona ). Jest to zorganizowana wycieczka przez biuro podróży, co dzień inne miasto. Nie chciałabym specjalnie kupować karty do telefonu. Chciałabym widzieć, czy korzystając z darmowego WiFi np w hotelu, będę mogła dzwonić do PL przez Messenger lub WhatsApp. Znajomy polecił mi bym w USA wyciągnęła z telefonu polska kartę Sim by nie narażać się na koszty ( np poczta głosowa, roaming ) i korzystać tylko z miejscowego WiFi. Chodzi mi tylko o sporadyczne połączenia głosowe i przesłanie kilku zdjęć. Dodam, że telefon w sieci Plus. Pozdrawim

 51. Ja polecam kupić tel na kartę Plus/plush i mają pakiety Euroatlantyckie 100/400 mb i 1 GB za 9/19/39 PLN . Jeśli jedziesz na 10-14 dni to to wg mnie najlepsze rozwiązanie – nigdzie nie musisz chodzić i kupować karty tylko po wylądowaniu masz od razu net ( sugeruje telefon z dual Simem) . Ja tak zrobiłem w styczniu w LA i zużyłem 600 mb

 52. My właśnie wróciliśmy z USA – wiele informacji uzyskaliśmy właśnie z tej strony www – serdeczne dzięki 🙂
  W odniesieniu do dostępu do internetu – my wykupiliśmy kartę SIM (telefon mieliśmy swój) – UltraMobile.
  Pamiętam jak jakiś czas przed wyjazdem przeglądałem ofertę Ultramobile (i wiele innych) i nie udostępniali opcji HotSpot. Dosłownie dwa tygodnie przed wyjazdem okazało się, że ta opcja jest już u nich dostępna 🙂
  Karta kosztowała nas 10$, a plan taryfowy 50$ – wybraliśmy najwyższy pakiet (umlimited) gdzie w prędkości LTE mieliśmy do wykorzystania 50GB. Do naszego HotSpota było podłączonych czterech użytkowników i wszyscy byli zadowoleni. Zużyliśmy w sumie 34 GB w ciągu 12 dni 🙂
  Aktywacja jest banalnie prosta. Na stronie operatora podaje się numer aktywacyjny i tworzy konto, następnie wybiera się plan i płaci kartą 🙂

 53. Wybieramy się pod koniec grudnia na 3 tygodnie na hawaje i właśnie nie mamy zielonego pojęcia jaka karta sim i jaki Internet wykupić aby był zasi3g na innych wyspach.Chce swój telefon przeznaczyć na nowa kartę i jako mobilny router.

 54. Hej. Czytam Wasze wypowiedzi, sam się niedługo wybieram na FL i zbieram informacje. Chciałbym jednak dodać najważniejszą rzecz o której nikt nie wspomina. Owszem, każdy sprzęt musi być bez blokady sim lock ale ważne jest by obsługiwał częstotliwości GSM w poszczególnych pasmach.

 55. A ja mam inne pytanie. Wyjeżdżam do USA na min. 3 lata, możliwe że na stałe. Mam iPhone XS Max, iPad Pro i MacBook Air. Wszystko kupione w Polsce. Po pierwsze chciałabym wiedzieć czy te urządzenia będą działały w USA, a po drugie jaka będzie najlepsza oferta, jeśli zależy mi na nielimitowanym, szybkim internecie na wszystkich urządzeniach. Oczywiście rozmowy też by się przydały. Prawdopodobnie będę mieszkać w Houston, Texas.

  • Na pewno sprzęt elektroniczny będzie działał. Co do internetu to musisz się już zorientować na miejscu. Ja mam TMobile – dwie linie telefoniczne + nielimitowany internet $110. Do tego mogę dokupić sim z nielimitowanym internetem do dowolnego urządzenia na dodatkowe $20. Oczywiście wszystko działa mobilnie w całych Stanach.

 56. Hej wybieram się do Kalifornii na 10 dni i szukam najlepszego rozwiązania dla siebie.Potrzebuje zaopatrzyć się w Internet (kartę sim telefon mam odblokowany) około 10 GB głównie w celach używania go na portalach społecznościowych,wyszukanie dobrej restauracji ewentualna aktualizacja ruchu na drodze plus może jakieś rozmowy na terenie USA Co możesz mi polecić bym mogła zakupić to w niedzielę po przylocie ?Lub możliwie szybko i tanio udało się to załatwić na miejscu?

  • Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup SIM w sieciówce Walmart. Na stoisku z elektroniką znajdziesz karty firmy Simple Mobile (10GB około $45) lub ewentualnie Lyca Mobile (7GB około $50). Jeśli potrzebujesz więcej internetu wówczas musisz szukać ofert Ultra Mobile. Cena około $55 za 50GB. Ciężko jednak znaleźć te karty (jest mało punktów które je sprzedają). Nie jestem pewien w tym momencie ale niektóre z wymienionych firm mogą doliczać przy zakupie dodatkowe $10 jako opłatę za samą kartę SIM.

 57. Czesc,
  za miesiac wybieram sie na zachodnie wybrzeze. Chce zaopatrzyc sie w karte, chodzi mi tylko o internet, rozmowy itp nie sa mi potrzebne. Myslalam o AT&T 8GB za 45$.
  Jak wyglada aktywacja? Czy jesli zamowie karte na adres pierwszego noclegu, to czy bede mogla ja wczesniej, zanim wyrusze w podroz, aktywowac online?

  Pozdrawiam

  • Kupując kartę na miejscu w USA możesz ją aktywować od razu z telefonu. Chociaż najprostszą opcją jest aktywacja online (przez stronę internetową AT&T). Jeśli pójdziesz do salonu AT&T możesz również poprosić pracownika aby Ci pomógł z aktywacją. Zrobisz to w takim przypadku na miejscu.
   Zamawiając kartę wcześniej też możesz aktywować ją online w każdym momencie.

 58. Czy te karty Simple Mobile lub Ultra Mobile pozwalają na tethering – czy trzeba kombinować z instalacją dodatkowego oprogramowania ?

 59. na początku troche posłodzę: Ten cały webpage jest GENIALNY !!!
  Planuję w połowie maja 10 dniowy objazd Arizona/Colorado/Utah/Nevada/ .
  Miałem coś niecoś sprecyzowane ale od wczoraj czytam wszystkie artykuły i zmieniam plany 🙂

  A teraz do brzgu: czy mając tel. dual SIM wystarczy po prostu zakupić jakąś pierwszą z brzegu (najlepiej od razu na lotnisku LAX) kartę SIM z interesującym nas pakietem włożyć w urzadzenie i działać. ?
  Nie ma jakichś haczyków typu inny rozmia karty itp ?
  pozdro

  • Dzięki Piotr za motywujące słowa. Nie polecam kupować kart SIM na lotnisku. Są na wejściu 30-40% droższe. Najlepiej jak zwykle dojechać do Walmart lub Target i tam kupić SIM. I tak pojawisz się na pewno w tych sklepach aby zrobić podstawowe zakupy na trasę.
   Kupuj tylko karty sprawdzonych firm: Simple Mobile, Ultra Mobile, Lyca Mobile. Te wiem na 100% że działają. Możesz oczywiście iść do salonu TMobile czy AT&T ale tam wszystko wychodzi drożej. Plusem zakupu w salonie jest to że pomogą Ci ustawić telefon…ale chyba sobie potrafisz wymienić SIM i ewentualnie zmienić sieć na amerykańskiego operatora gdyby telefon się sam nie ustawił (iPhone i Samsungi ..a właściwie wszystko nowe telefony same się ustawiają)

 60. Panie Pawle
  Dziękuję za przydatne wiadomości. Wybieram się do USA w lipcu i potrzebuję karty sim do telefonu z dostępem do internetu oraz połączeniami w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jak dobrze zrozumiałem wystarczającym będzie dla mnie zakup karty “prepaid” z mobilnym internetem w TMobile. Tylko czy jeszcze coś takiego jest w ofercie i czy może wiadomo Panu ile kosztuje taki 30-sto dniowy pakiet na chwilę obecną. Czy taka karta jest kartą sim czy trzeba jeszcze dokupić dodatkowo kartę sim? Przepraszam za takie może infantylne pytania ale chciałbym się upewnić a po prostu nie znam się na tej całej elektronice. Pozdrawiam

 61. Czesc! Moj brat (wraz z dwoma kolagami) przyjezdza na pare dni do SF. Beda pracowac, ale i takze zwiedzac SF i okolice. Co proponujesz dla nich, aby wszyscy mieli dostep do maili, kominkatorow i rozmow?

  • Najprościej karty PrePaid które można kupić w Walmart lub Target. Simple Mobile, Ultra Mobile lub Lyca Mobile. Teraz na rynku pojawiła się niedawno nowa karta SIM sieci Metro Mobile …ale nie testowałem.
   2GB internetu (data) spokojnie wystarczy nawet na miesiąc do nawigacji, rozmów przez komunikatory (ale bez video) + emaila.

 62. Dzień dobry,
  W sierpniu wybieram się z żoną i córą do Stanów na zachodnie wybrzeże na 3 tygodnie. Czytając opisy pakietów T-Mobile i AT&T narodziło mi się trochę wątpliwości. Z jednej strony optymalnym dla mnie wyborem jest TMobile One za $70 (luksus dużego pakietu LTE) + Stateside International Calling za kolejne $15 (połączenia z krajem), ale przeczytałem, że AT&T ma lepszy zasięg, szczególnie poza miastami – a planujemy głównie tereny pozamiejskie: jedynym miastem, w którym będziemy to jeden wieczór w Las Vagas no i LA, z którego startujemy i gdzie kończymy. Poza tym głównie Parki (DV, GC, Monument V. Arches, Canyonlands, Bryce, Zion itd.). Dlatego chyba bardziej odpowiedni jest dla nas AT&T. I tu moje pytanie, czy AT&T ma usługę analogiczną do T-mobilowego Stateside International Calling? Czy w Parkach, gdzie zasięg i tak jest szczątkowy różnica w zasięgu T-Mobile i AT&T ma znaczenie?
  Dodam tylko jeszcze, że Interameryka pozowliła mi zaplanować zarówno poprzedni jak i nadchodzący wyjazd do USA. I mam wrażenie, że jeszcze nie raz będę tutaj gościem 🙂 Oby tak dalej, najlepsza praktyczna strona o Stanach!!!

  Pozdrawiam

  Paweł

  • Witaj Paweł. Ja mam telefon w sieci TMobile USA i nie narzekam na zasięg. Oczywiście, że na totalnych pustkowiach jest zero zasięgu i nawet w takich miejscach jak Monument Valley TMobile ma czkawkę. Ale wystarczy wyjechać na główną drogę czy nawet dotrzeć do najbliższego miasteczka i zaraz pojawi się zasięg. Oferta TMobile One jest jak sam piszesz bardzo atrakcyjna. Z tego co widzę na stronie AT&T nie ma nic podobnego. Nie wiem czy warto przepłacać aby cały czas być w czasie podróży online. Przynajmniej nie sięgasz do telefonu co 2 minuty. Ładujesz sobie mapki offline, playlistę Spotify offline i ruszasz w podróż.
   Dziękuję za miłe słowa! To duuuża motywacja.

 63. Dziękuję za szybką odpowiedź. Sytuacja jasna. W sumie nie po to jedziemy do Stanów i omijamy miasta, żeby cały czas wisieć na necie 🙂

  Pozdrawiam

  Paweł

 64. Wybieramy się we wrześniu na 30 dni na zachód i potrzebujemy karty sim z internetem. Zainteresowała mnie oferta Ultra Mobile, ale czytając Twój wpis i tamtejsze standardy typu kilka GB za 50$ ich oferta 50 GB LTE i nielimitowane rozmowy za 49$ brzmi podejrzanie. Gdzie jest haczyk?

  • Nie ma żadnego haczyka. Wysyłam sporo tych kart do Polski i wszyscy są zadowoleni. Oczywiście do centy trzeba dodać podatek+cenę przesyłki ale to chyba nie liczy się jako haczyk…

 65. Naturalnie, że nie – miałem na myśli jakieś gwiazdki ze strony operatora. Czy zatem według Ciebie jest obecnie korzystniejsza oferta od tej?

  • Jeśli bierzesz pod uwagę ilość GB internetu jaką masz do dyspozycji to ta oferta jest najkorzystniejsza.Ultra Mobile działa w sieci TMobile USA. Sam używam tej sieci jako mojego głównego providera i nie narzekam na jakość.

 66. Chyba jednak znalazłem pewnien minus. W opisie produktu jest:
  „For unlimited data subscribers, after 30GB, speeds slowed for remainder of 30-day cycle.”
  Czyli 30GB mamy o pełnej prędkości, a pozostałe 20 w cyklu rozliczeniowym już wolniej. Nie żeby miało to decydujące znaczenie, bo 30GB to tak czy inaczej dużo, ale dobrze wiedzieć.

  • Tech Support przekazał mi info, że po przekroczeniu 50GB transferu prędkość spada do 3G i wtedy jest „unlimited”. Uwierz mi 50GB to baaardzo dużo. Ja zużywam średnio na swojej komórce około 20GB miesięcznie (a sporo oglądam YouTube).

    • 3G teoretycznie nadaje się tylko do sprawdzania emaila. Nawigacja działa ale trzeba czekać chwilę przy pierwszym wpisaniu adresu. Jak już się wszystko załaduje to można używać. Trochę to frustrujące jeśli jesteś przyzwyczajona do szybkości LTE.

 67. @Łukasz – ale jak kupujesz plan na 1 miesiąc to masz „For unlimited data subscribers, after 50GB, speeds slowed for remainder of 30-day cycle. See full terms and conditions.”

 68. Teraz rzeczywiście jest 50GB – wcześniej było na pewno 30 – ja ten tekst kopiowałem ze strony. 🙂
  Czyli wszystko jasne.
  Przy okazji – ląduję w LA – na ich stronie jest dużo punktów, gdzie można kupić startery. Czy ktoś sprawdzał może konkretne miejsce, czy to bez znaczenia i wszędzie powinienem dostać ten starter?

  • Na stronie Ultra jest link „Store Locator” znajdziesz tam na mapce lokalizacje sklepów gdzie można kupić kartę. Przeważnie są to małe sklepiki emigrantów (oni najczęściej korzystają z tych kart i to głownie do nich kierowana jest ta oferta).

 69. Wysyłam córki do Portland na 3 tygodnie, wylatują do znajomych Amerykanów 13 lipca. Jak myślisz, biorąc pod uwagę czas i koszt, na co się zdecydować? Obawiam się, że mogą same na miejscu tego nie ogarnąć, a boję się że wysyłka 2 zestawów od Ciebie może nie dojść tutaj do PL na czas.

 70. Wybieram się na Zachód niebawem. Konkretnie chodzi o stany Kolorado, Wyoming, Utah, Nevada, Kalifornia i Arizona. Czy zakup mobilnego internetu (najlepiej routera) ma jakikolwiek sens? Zakładam, że w hotelach będzie wf-fi, ale chciałbym mieć coś w drodze. Zatem co najlepiej wybrać i czy w ogóle będzie jakikolwiek zasięg?

  • Najlepszym sposobem jest karta SIM + usługa dostępu do internetu. Jeśli będziesz kupował kartę SIM typu Prepaid bądź przygotowany na to, że nie będą działały one z większością routerów. Firmy celowo blokują taką usługę aby zmusić użytkownika do zakupu routera „w pakiecie” z kartą SIM. Z zasięgiem internetu nie powinieneś mieć większego problemu wzdłuż głównych autostrad itp.

 71. jeśli ktoś posiada telefon z funkcją eSIM – T-mobile.com oferuje naprawdę bardzo fajną opcję, np. $40 za 10 GB of LTE + nieograniczone rozmowy i smsy w ramach USA.

 72. Jeśli chodzi o plan T-mobile tourist plan to rozumiem, że tam jest nielimitowany internet, w tym 2GB z prędkością 4G LTE?

  • Tak. 2GB jest z prędkością 4G LTE a po przekroczeniu 2GB internet zwalnia do prędkości 3G (czyli nawigacja Google poradzi sobie spokojnie z mapami na żywo ale już nie da sie oglądać video, dzwonić przez Skype czy WhatsApp – będzię zrywało połączenia).

 73. Wybieram sie z rodzicami do Nowego Jorku, chcialbym lapac pokemony. Mozesz mi zaproponowac jakies rozwiazanie dostepu do internetu. Nie bede dzwonil tylko potrzebuje sam internet.

 74. Dołączam do grona wdzięcznych za informacje na tej stronie – kawał dobrej roboty! A co do telefonu i internetu: za namową Pana Pawła wzięliśmy do Stanów dodatkowy odblokowany iPhone, w salonie T-mobile kupiliśmy plan turystyczny na 30 dni, w tym 10GB internetu LTE, bez limitu połączenia telefoniczne i SMS w USA – komplet z kartą sim za $43 z podatkami. Wszystko działa super, oczywiście na pustkowiach „No service”, ale to tylko bardzo gdzie-niegdzie

 75. Co ciekawe część mieszkańców(zwłaszcza fani retro komputerów) korzystają z Internetu …. „wdzwanianego” (modemowego w ok. maks. 56K). Często mając abonament na telefon jest ileś godzin do wykorzystania w pakiecie(pozostałość ze starych czasów) i jak sieć jest przeciążona albo kończy im się limit darmowych GB w np. LTE to używają połączenia „modemowego”/”wdzwanianego”.

  • Zgadza się z tym internetem „modemowym” ale proszę zwrócić uwagę, że większość (a raczej na chwilę obecną wszystkie) karty SIM typu prepaid po przekroczeniu limitu 4G LTE mają darmowy nielimitowany internet 3G. Jest to zdecydowanie szybszy (42 Mbps) niż 56K

 76. Dzień dobry!

  Orientuje się Pan czy w Polsce zakupię starter z pakietem 10+ GB internetu do użycia w Stanach, ale z zastrzeżeniem, aby była możliwość udsotępniania interentu przez hotspot zrobiony z telefonu lub też z routera mobilnego? Z tego co się dowiedziałem Lycamobile ma fajne startery, ale nie można z tych kart sim udostępniać internetu na inne urządzenia (informacja potwierdzona tak połowicznie, bo wyczytałem to na forach internetowych, ale wolałbym nie ryzykować).

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Wystarczy wejść w Stanach po przylocie do jakiegokolwiek salonu i można kupić kartę internetu 10GB+ do użycia jak hotspot i kontakt w USA. Dostęp od ręki. Dużym problemem jest zasięg – w dużych miastach ok, na prowincji (testowane w Kalifornii, Arizonie, Utah i Nevadzie) nieistniejący.

 77. Wybieram się do stanów i znalazłem moim zdaniem rewelacyjne rozwiązanie dla posiadaczy telefonu Iphone model od X w górę . Instalujemy aplikacje prepaid esim T-Mobile z App Store i po podaniu Swojego adresu e-mail i jakiegokolwiek kodu pocztowego znajdującego się w stanach wybieramy plan taryfowy który Nam odpowiada następnie przechodzimy do płatności karta kredytowa i dalej postępujemy zgodnie z instrukcja na telefonie. Zaleta tego rozwiązania jest to ze mamy nadal swój nr polski a jako główny utawiamy e sim z którego to numeru korzystamy z pakietu inteerntu oraz rozmów na terenie USA .

  IMG_0130.PNG.png

  • Należy pamiętać aby w czasie aktywacji nie zapisać się na tzw „auto pay”. Wówczas co miesiąc będą pobierać opłatę za kartę. Karta, jeśli nie jest doładowana wygasa po 2 miesiącach.

 78. hej – mam pytanie czy orierntujesz się czy jakiś operator oferuje prepaid internet na e-sim ? Chcę wykupić wcześniej net i miec go odraz po wylądowaniu …

  • Ja mam kartę sieci TMobile i zasięg na terenie Wielkiego Kanionu w około 50%. Przypuszczam, że największy zasięg ma Verizon, następnie AT&T – to dwie najlepiej działające w USA sieci komórkowe.

 79. Pawle, czy słyszałeś o aplikacji Airalo i kartach eSIM? Jeśli tak, co sądzisz o zasadności zakupu takiej karty na potrzeby siedmiodniowego pobytu w NYC?

  • Tak słyszałem ale nie miałem okazji testować. Mam informacje tylko od kilku osób które korzystały z niej na terenie USA. Opinie są 50/50 %. Jeśli będziesz w rejonach cywilizacji myślę że bedzie działać ok.

 80. Witam. Mam starter SimpleMobile za 0.98$. We września 2023 planuję przebywać w NYC. Chciałem aktywować kartę SIM i wykupić pakiet już teraz będąc w Polsce. Niestety strona simplemobile.com nie pozwala się uruchomić z polskiego interentu, wyskakuje komunikat „Error 16” z dopiskiem „This request was blocked by our security service”. W kwietniu jeszcze strony działały normalnie.
  Czy jest szansa będąc w Polsce zarejestrować taka kartę przed wylotem czy ze względów bezpieczeństwa interentu USA będę mógł to dopiero zrobić w NYC?

  • Proszę spróbować użyć aplikacji VPN która „wirtualnie” zmieni Pana lokalizację komputera na USA i będzie można logować się do strony Simple Mobile. Polecam również sprawdzenie aplikacji Simple Mobile na tel. komórkowy

 81. Mam pytanie bo wybieram się na podróż objazdową po zachodniej części USA, czy jak kupię sobie w Walmart urządzenie do Hotspotu firmy Verizon, to czy to urządzenie jest już sprzedawane z zainstalowaną kartą sim w nim? Czy mogę je wtedy doładować ofertą z walmarta „Total by Verizon $60 No-Contract Single-Device Unlimited Talk, Text & Data Plan + 20GB Hotspot Data + Int’l Calling & Disney+ Direct Top Up” i będzie na urządzeniu wyświetlało się 20GB internetu do wykorzystania? Jak to dokładnie wygląda?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię