Niezwykła panorama Nowego Jorku

Powinienem raczej napisać, najbardziej niezwykła panorama Nowego Jorku jaką kiedykolwiek widziałem.

Kliknij aby powiększyć panoramę Nowego Jorku

Nowy Jork widziany z zupełniej innej perspektywy. Centralnie usytuowany zielony skrawek ziemi (Central Park) niczym ostatnia ostoja ciszy i spokoju, otoczony setkami strzelistych wieżowców.
Stalowe konstrukcje niczym pale wbite w ziemie przez gigantów zdają się wypełniać cały otaczający go świat. Oto niezwykły punkt widzenia świata rosyjskiego fotografa Sergeya Semonova.

Semonov po raz pierwszy zaprezentował swoje panoramiczne zdjęcie Nowego Jorku na międzynarodowej wystawie fotograficznej Epson International Pano Awards w Australii. Zajął tam pierwsze miejsce w kategorii „Panoramy Amatorskie”

Siergiej pracuje na co dzień w małym zespole o nazwie AirPano. Grupa podróżuje po całym świecie i zajmują się tworzeniem panoramicznych zdjęć najpiękniejszych zakątków naszej planety.
Zdjęcia robione są głownie z pokładu helikoptera. Następnie obrabiane cyfrowo i składane tak aby ostatecznie stworzyły panoramiczny obraz. Ostatecznie zdjęcia drukowane są na olbrzymich banerach i wystawiane w galeriach na całym świecie.

Na stronie internetowej AirPano (www.airpano.com) możecie podziwiać nie tylko panoramy Nowego Jorku. Znajdują się tam również panoramiczne obrazy największego wodospadu świata Angels Falls, który znajduje się w Wenezueli, Dubaj City, Alpy, Piramidy w Gizie oraz wiele innych znanych miejsc.

Fot: Sergey Semonov – AirPano.com

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię