Podróż z Google po Parkach Narodowych Kalifonii

Google właśnie udostępniło w swojej usłudze “Street View” możliwość wirtualnej wycieczki do pięciu najbardziej znanych Parków Narodowych w Kalifornii.

Zaledwie kilka kliknięć myszka dzieli nas od wirtualnej podroży poprzez szlaki takich parków jak Yosemite, Grand Canyon National Park, Death Valley czy Joshua Tree.


Podróżując z Google po parku Yosemite polecam “zaparkować samochód” w pobliżu słynnego “Inspiration Point” z którego możemy podziwiać groźnie wyglądające klify “El Capitan”.
-Tuż obok zauważymy jeden z najpiękniejszych i najwyższy wodospad Ameryki Polnocnej “Bridalveil Fall” wyglądający niczym maleńka stróżka wody na tle gigantycznej formacji “Half Dome” wznoszącej się ponad 1444m nad doliną Yosemite.

Zaledwie kilka kliknięć myszka dzieli nas od kolejnego punktu widokowego w Parku Yosemite – Glacier Point.


Jeśli zapragniemy zobaczyć gigantyczne sekwoje, wystarczy wybrać się w kierunku Tioga Pass skąd asfaltowa droga poprowadzi nas wprost do Mariposa Grove.
To miejsce w Parku Yosemite upodobały sobie gigantyczne sekwoje. Niestety z punktu widzenia Google Street View nie będzie nam dane zobaczyć najsłynniejszego okazu sekwoi z Yosemite “Grizzly Giant” liczącego 2700 lat i wysokiego na ponad 65 metrów drzewa. Trasa jednaj obfituje we wspaniale widoki.

Kilka kliknięć dalej i przygotujemy się na zwiedzanie Doliny Śmierci. Wirtualny samochód zabiera nas wprost do najniżej położonego i najbardziej gorącego punktu w Ameryce Północnej.
Badwater w Death Valley. Tutaj temperatury w lecie dochodzą do 50 stopni Celsjusza. Najczęściej turyści odwiedzają Dolinę Śmierci  późną jesienią i zima, teraz możecie ja odwiedzić nawet w środku lata.


W ciągu kilkunastu sekund możemy przenieść się z Doliny Śmierci (leżącej tuz przy granicy ze stanem Nevada) do Joshua Tree National Park, leżącego tuz przy granicy z Meksykiem.


Powyginane w przedziwne formacje miniaturowe drzewka Jozuego, (od których pochodzi nazwa parku) pojawiają się dosłowne wszędzie wyrastając w najbardziej niespodziewanych miejscach za oknami naszego wirtualnego samochodu.
Jeśli planujecie weekendowy camping w Joshua National Park, koniecznie najpierw odwiedźcie to miejsce korzystając z usługi Google Street View.


Na zakończenie dnia, proponuje przejażdżkę wzdłuż słynnej autostrady nr 1 prowadząca wybrzeżem Pacyfiku, poprzez prześliczny Big Sur wprost do uroczego miasteczka Santa Barbara.

Mamy nadzieje, ze wirtualna podroż z Google zainspiruje Was do prawdziwej podróży wprost do serca Parków Narodowych Kalifornii i nie tylko.

DO POCZYTANIA:
20 NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC W KALIFORNII

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja sierpień 2020

Facebook - Grupa Dołącz do mojej grupy na Facebook!
Zapraszam do wspólnego odkrywania Ameryki!
Kawa-dla-interameryka Jeśli podoba Ci się to co robię....kup mi kawę.
Ebook USA PRAKTYCZNY PORADNIK w formie eBooka
Jeeśli wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych,
ten eBook napisany został właśnie właśnie dla Ciebie!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię