Przepisy drogowe w USA

Przepisy drogowe w USA

Przepisy ruchu drogowego w USA.

Znajomość przepisów zasad ruchu drogowego, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych zapewne przyda się wszystkim osobom planującym wyjazd do USA i podróżowanie po tym kraju wynajętym samochodem.

Jak najlepiej jest poznać kulturę i życie codzienne mieszkańców USA? Trzeba poznać ten kraj od podszewki. Przemierzyć setki mil niekończącymi się autostradami, jadać w miejscowych barach i rozmawiać z tzw. “lokalsami”.

Od czego rozpocząć odkrywanie Ameryki?
Wynajmij samochód, zapoznaj się z przepisami drogowymi obowiązującymi w USA i wyrusz w drogę!

Poniżej znajduje się zeskanowana wersja przepisów drogowych (2016 rok), obowiązujących w stanie Illinois. Przepisy te w 95% pokrywają się z przepisami obowiązują na terenie pozostałych stanów USA, ( prawo jazdy wydane w stanie Illinois uznawane jest w pozostałych 50 stanach USA ).

Wyjątkami i różnicami w przepisach drogowych obowiązującymi w stanach są przeważnie “lokalne” obostrzenia dotyczące prędkości na autostradach, drogach lokalnych obszarach zabudowanych, jak również kary którym podlegają kierowcy. Różnice są naprawie znikome, a wszystkie informacje dotyczące specyficznych przepisów obowiązujących w danym stanie, wypisane są zawsze na znakach oraz tablicach informacyjnych znajdujących się przy wjeździe do każdego ze stanów.

Załączone przepisy drogowe w USA, wydane są w polskiej wersji językowej. Zapewne czytelnicy znajdą w nich wiele gramatycznych i stylistycznych błędów językowych ( osobiście naliczyłem ich ponad trzydzieści). Niektóre sformułowania brzmią naprawdę zabawnie. Jestem jednak pewien, iż przekazują one kompletną i wystarczającą wiedzę aby swobodnie i bezpiecznie poruszać się po drogach i autostradach w USA.

Zapraszam do zapoznania się z przepisami drogowymi obowiązującymi w USA.

przepisy-drogowe-usa

Kliknij tutaj aby otworzyć książkę “Przepisy Drogowe w USA – Stan Illinois” w nowym oknie

© 2012 P. Paluch – interameryka.com – wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowane w całości lub części bez zgody autora zabronione.
Aktualizacja:  luty 2019

Polecam również:
Wypożyczamy samochód w USA
Podróżowanie samochodem w USA
Jak tanio wypożyczyć samochód w USA
....KUP MI KAWĘ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię