Panoramy najpiękniejszych miejsc w stanie Utah

Utah bez wątpienia należny do ścisłej czołówki najpiękniejszych stanów w USA. Na jego terenie znajduje się sławna lista „mighty five”, czyli pięciu najbardziej znanych i najbardziej spektakularnych Parków Narodowych znajdujących się w Stanach Zjednoczonych.

utah-panoramy

Wielbicieli stanu Utah nie brakuje.  Co roku ponad pół milion turystów z całego świata odwiedza to miejsce aby podziwiać niesamowite formacje skalne, gigantyczne kaniony oraz poznawać kulturę i historię Indian zamieszkujących niegdyś te tereny.
Począwszy od gigantycznego Canyonlands National Park (obejmującego obszar ponad 136 tys. hektarów), przez słynny łuk Delicate Arch (symbol stanu Utah) znajdujący się w Arches National Park a skończywszy na jedynym w swoim rodzaju Bryce Canyon (raju dla fotografów) – każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Chciałbym dziś zaprosić wszystkich czytelników, zarówno tych, którzy mieli okazję odwiedzić Utah jak i osoby planujące wybrać się w podróż do USA na wirtualną wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach tego stanu.

Najpiękniejsze miejsca w stanie Utah.

Na stronie internetowej Utah3D.net znajdują się fantastyczne panoramy wybranych miejsc ze swoistego skarbca stanowego Utah. Fotografie wykonane zostały w technice HDR a następnie obrobione cyfrowo i umieszczone w internecie w formie panoramy sferycznej. Każde ujęcie możemy przybliżać, oddalać oraz oglądać pod dowolnym kątem. Wrażenia niesamowite!

Oto miejsca które możemy oglądać. Aby zobaczyć panoramę proszę kliknąć na zdjęcie.

utah-panorama_1Big Cottonwood Canyon-Storm Mountain, Utah

utah-panorama_2 Grotto Falls, Payson Canyon, Utah

utah-panorama_3

White Rim Trail, Park Narodowy Canyonlands

utah-panorama_4Bridal Veil Falls, Provo Canyon, Utah

utah-panorama_5Ancestral Puebloan Granaries – Parn Narodowy Canyonlands

utah-panorama_6Sulphur Creek, Capitol Reef National Park

utah-panorama_7Dutchman Arch, San Rafael Swell, Utah

utah-panorama_8Fremont River

utah-panorama_9False Kiva – Park Narodowy Canyonlands

utah-panorama_10Grand View Point In Canyonlands National Park

utah-panorama_11Double Arch – Park Narodowy Arches – Utah

źródło: www.utah3d.net

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię