Słynna “Mgła San Francisco”

Wszystkim miłośnikom San Francisco oraz pięknych widoków polecam obejrzenie kolejnego ciekawego materiału filmowego na który natrafiłem w internecie. Przedstawione poniżej video,  to tzw. “Time Lapse” przedstawiający zatokę oraz miasto San Francisco spowite w gęstej, oświetlonej tysiącami neonów mgle.
przewodnik-po-usa-san-francisco-chmury2

Wiele osób zapewne słyszało o słynnej “mgle” spowijającej od czasu do czasu San Francisco. Wiele z Was z pewnością widziało to przepiękne zjawisko na zdjęciach lub innych publikacjach prasowych. Nigdy dotąd jednak nie udało się nikomu zarejestrować słynnej “Fog of San Francisco”  w tak niezwykły sposób w jaki zrobił to autor filmu. Niecałe trzy minuty tego przepięknego spektaklu powstało z materiałów nakręconych na przestrzeni jednego roku przez Simona Christen.

przewodnik-po-usa-san-francisco-chmury

Mgła występująca nad zatoką San Francisco jest specyficznym zjawiskiem klimatycznym charakterystycznym tylko dla północnego rejonu Kalifornii. “Fog of San Francisco” to nic innego jak przemieszczające się na niespotykanie dużej wysokości się ciepłe warstwy powietrza. Poniżej tych ciepłych prądów znajdują zazwyczaj chłodniejsze wody Oceanu Spokojnego, które tworzą unikalną “poduszkę powietrzną”. Powoduje ona to iż mgła bardzo szybko może pojawić się nad wybrzeżem Kalifornii. Dodatkowym elementem powodującym powstanie tak gęstej mgły jest zimny prąd kalifornijski, który powoduje gwałtowne skraplanie się do punktu rosy ciepłych frontów powietrza.

Zapraszamy do oglądnięcia (koniecznie w HD) tego materiału filmowego.

The Unseen Sea from Simon Christen on Vimeo.

Pawel P. © 2014 interameryka.com.

....KUP MI KAWĘ
Autor materiału video: Simon Christen |simonchristen.com|

4 komentarze

  1. Piekne zdjecia….plus duze brawa dla autora za wytrwalosc i poswiecenie.
    W Polsce noce zimne, swiatla miast bladziutkie, samolotow jak na lekarstwo (a zamiast mgly moglby wystepowac smog), wiec byloby trudno cos takiego zmontowac ….

  2. San Francisco polecam, a jeśli ktoś już był, polecam wybrać się raz jeszcze i odkrywa kolejne zakątki:)
    I zapraszam do lektury swojego subiektywnego “przewodnika” po tym mieście: americanica.wordpress.com

  3. Witam koleżankę z “sasiedniego” bloga “US-lovers” 🙂 – ciekawe spojrzenie na Ameryke, moge smialo polecic wszystkim czytelnikom interameryka.com

  4. Dziekuje! Teraz czuje presje ;))
    A tak zupelnie serio, mam nadzieje, ze chociaz w malym stopniu moje historyjki i porady przydadza sie komus tak, jak te z Interameryki.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię