Słynna “Mgła San Francisco”

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Wszystkim miłośnikom San Francisco oraz pięknych widoków polecam obejrzenie kolejnego ciekawego materiału filmowego na który natrafiłem w internecie.

Poniższe video,  jest Time Lapse przedstawiający zatokę oraz miasto San Francisco spowite w gęstej, oświetlonej tysiącami neonów mgle.

przewodnik-po-usa-san-francisco-chmury2

Wiele osób zapewne słyszało o słynnej “mgle” spowijającej od czasu do czasu samo miasto San Francisco jak i okolice. Jestem pewien, że widzieliście już to przepiękne zjawisko na zdjęciach lub innych publikacjach prasowych.
Nigdy dotąd jednak nie udało się nikomu zarejestrować słynnej “Fog of San Francisco”  w tak niezwykły sposób w jaki zrobił to autor filmu.

Niecałe trzy minuty tego przepięknego spektaklu powstało z materiałów nakręconych na przestrzeni jednego roku przez Simona Christen.

przewodnik-po-usa-san-francisco-chmury

Mgła występująca nad zatoką San Francisco jest specyficznym zjawiskiem klimatycznym charakterystycznym tylko dla północnego rejonu Kalifornii.

“Mgła San Francisco” to nic innego jak przemieszczające się na niespotykanie dużej wysokości się ciepłe warstwy powietrza. Poniżej tych ciepłych prądów znajdują zazwyczaj chłodniejsze wody Oceanu Spokojnego, które tworzą unikalną “poduszkę powietrzną”. Powoduje ona to iż mgła bardzo szybko może pojawić się nad wybrzeżem Kalifornii.

Dodatkowym elementem powodującym powstanie tak gęstej mgły jest zimny prąd kalifornijski, który powoduje gwałtowne skraplanie się do punktu rosy ciepłych frontów powietrza.

Zapraszamy do oglądnięcia (koniecznie w HD) tego materiału filmowego.

Autor materiału video: Simon Christen |simonchristen.com|

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Alcatraz w San Francsico: najsłynniejsze więzienie świata.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
4 komentarze
  1. Piekne zdjecia….plus duze brawa dla autora za wytrwalosc i poswiecenie.
    W Polsce noce zimne, swiatla miast bladziutkie, samolotow jak na lekarstwo (a zamiast mgly moglby wystepowac smog), wiec byloby trudno cos takiego zmontowac ….

  2. San Francisco polecam, a jeśli ktoś już był, polecam wybrać się raz jeszcze i odkrywa kolejne zakątki:)
    I zapraszam do lektury swojego subiektywnego “przewodnika” po tym mieście: americanica.wordpress.com

  3. Witam koleżankę z “sasiedniego” bloga “US-lovers” 🙂 – ciekawe spojrzenie na Ameryke, moge smialo polecic wszystkim czytelnikom interameryka.com

  4. Dziekuje! Teraz czuje presje ;))
    A tak zupelnie serio, mam nadzieje, ze chociaz w malym stopniu moje historyjki i porady przydadza sie komus tak, jak te z Interameryki.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...