Karta wstępu do Parków Narodowych w USA (2023)

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Karnet (karta) wstępu na teren Parków Narodowych w USA o nazwie “America the Beautiful” to jednorazowy wydatek 80 dolarów. Pozwala on jednak wszystkim jego posiadaczom na darmowy, nieograniczony wstęp do wszystkich Parków Narodowych oraz Rządowych Terenów Rekreacyjnych znajdujących na terenie USA.

Karnet wstępu na teren Parków Narodowych w USA – koszt $80 – cena obowiązująca na rok 2023.
Nazwa oryginalna (America the Beautiful – National Parks and Federal Recreational Lands Pass – Annual Pass)

Karnet jest dokumentem upoważniającym do bezpłatnego wejścia lub wjazdu na teren dowolnego Parku Narodowego (National Parks) oraz na Rządowe Treny Rekreacyjne (Recreation Area) w Stanach Zjednoczonych.

Dokument ten ważny jest przez okres jednego roku, licząc od daty zakupu. W przypadku kradzieży lub zagubienia dokumentu właścicielowi nie będzie wydawany duplikat – należy powtórnie zakupić karnet.

Właścicielem karnetu jest jedna (lub dwie osoby), których podpis znajduje się na rewersie karty “America the Beautiful”. Osoba ta może bez ponoszenia żadnych opłat wjechać prywatnym lub wypożyczonym samochodem (nie może być to samochód firmowy z widocznymi znakami firmowymi) na teren dowolnego Parku Narodowego wraz z trzema osobami towarzyszącymi.

UWAGA: Dla dzieci poniżej lat 16-tu wstęp na tereny Parków Narodowych jest bezpłatny.

Parki-Narodowe-USA-karnet
Rewers karty Annual Pass z widocznymi podpisami właściciel
Karta Wstępu Parki Narodowe USA - 2023
Karnet do Parków Narodowych w USA – wzór na rok 2023

Czy można zaoszczędzić kupując karnet?

Bilet wstępu (bez karnetu) na teren Parku Narodowego w 2023 roku to minimalny wydatek $25.00. Łatwo więc obliczyć, iż koszt karnetu zwraca się automatycznie po wizycie w trzech Parkach Narodowych.

Jeśli planujecie rodzinne zwiedzanie USA wówczas zakup karty w cenie 80 dolarów pokrywa automatycznie wjazd dla całej rodziny (max. 4 osoby) do dowolnego Parku Narodowego na terenie USA.

Wjazd na teren Parku Narodowego samochodem, w którym znajduje się więcej niż cztery osoby to dwa różne scenariusze opłat.
Dodatkowe osoby płacą za wjazd gdy w parku obowiązują opłaty “per person”, lub nie płacą nic gdy dany park pobiera opłatę “per vehicle”.

W czasie kontroli przez Park Rangers (głównie przy wjeździe na teren parków) należy również przygotować  dodatkowy dokument ze zdjęciem (paszport lub prawo jazdy) w celu weryfikacji danych osobowych.

Uwaga: karnet (karta) nie pokrywa żadnych dodatkowych opłat na terenach parków takich jak: pole namiotowe, camping, opłaty parkingowe, wynajęcie przewodnika  itp.
Karnet został wprowadzony w styczniu 2007 roku i automatycznie zastępuje dotychczasowe dokumenty uprawniające do bezpłatnego wstępu na teren Parków Narodowych tj: Golden Eagle, Golden Age, and the Golden Access Passports jak również National Park Pass.

Gdzie kupić karnet (kartę) Annual Pass?

Karnet wstępu do Parków Narodowych, którego pełna nazwa brzmi “The National Parks and Federal Recreational Lands Pass” można kupić:

 • Online na stronie USGS  lub recreation.gov
 • W każdym Parku Narodowym w budce Park Rangers, która znajduje się przed wjazdem do Parku.
 • Przy wjeździe na teren National Recreation Lands
 • W sklepach sieci REI (zarówno online jak i w fizycznych lokalziacjach)
 • Osobom, którym ma przyjemność planować podróż przez USA wysyłam karnet do Polski.
 • Oficjalna lista miejsc w których można kupić karnet znajduje się TUTAJ

Ja zawsze kupuję karnet przy wjeździe do Parku Narodowego – jest to bardzo wygodne a dodatkowo możma oszczędzić kilka dolarów. Jeśli kupicie karnet przez internet musicie doliczyć koszty wysyłki oraz podatek (około 7%) do ceny zakupu.

Parki Narodowe w USA - wstęp

Parki Narodowe w USA - bilet
Tablica informacyjna przez wjazdem do Grand Canyon z widoczną ceną biletów.


Uwaga: Karta “America the Beautiful – Annual Pass” jest ważna tylko i wyłącznie na terenach Parków Narodowych. NIE JEST AKCEPTOWANA przez:

 • Parki Stanowe (State Parks)
 • Teren uznane za Pomniki Przyrody (National Monuments: np: Devils Tower)
 • Tereny rekreacyjne (National Recreationa Areas: np. San Francisco’s Golden Gate)
 • Terent Historczne (National Histroic Sites: np: Alcatraz Island)
 • Tereny Rekreacyjne Wybrzeża USA  (National Seashores np: Cape Cod)

Jak sprawdzić do kiedy ważny jest Karta Annual Pass?

W momencie zakupu karty pracownik Parku Narodowego zaznacza (przez wybicie dziurkaczem) miesiąc w którym kończy się ważność karty. Karta ważna jest wówczas DO OSTATNIEGO DNIA zaznaczonego miesiąca.

Karta-Parki-Narodowe-USA
Przykład: karta na zdjęciu ważna jest DO KOŃCA CZERWCA 2019 roku.

Czy można odkupić od innej osoby używaną kartę?

W polskim internecie zajdziecie wiele ofert sprzedaży używanych (przez osoby trzecie) kart wstępu. Czy odkupienie karty i złożenie na niej swojego podpisu jest legalne i czy grozi za to kara?

Sprawdziłem dokładnie przepisy jakie znajdują się na stronie USGS – urzędu wydającego karty Annual Pass. (https://store.usgs.gov/pass/definitions.html).

Przepisy wyraźnie mówią, iż właścicielem karty (Pass Owner) mogą być DWIE OSOBY, których podpis znajduje się na karcie.
Pass Owner: Person or two person(s) whose signatures are on the back of the Pass.
Nigdzie w przepisach nie jest zdefiniowane czy muszą być to spokrewnione ze sobą osoby (np. członkowie jednej rodziny) ani w jaki sposób karta może zostać “transferowana”.

Używanie karty przez dwie różne osoby/rodziny jest dopuszczalne i całkowicie legalne. Jest to dokładnie wyjaśnione również w oficjalnym dokumencie jaki można znaleźć na stronie USGS (link znajduje się tutaj)

park-ranger

Niezapomnianych wrażeń z pobytu w cudownych Parkach Narodowych

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
57 komentarze
 1. Golden Age Passport czyli karta wstepu dla seniorow jest tylko dla obywateli i ludzi ze stalym pobytem w USA.Za $ 50 mozna kupic National Park Annual Pass do wszystkich P.N. i wielu federalnych miejsc ,ktory jest wazny rok.

 2. Witam,

  Świetna strona przeczytałem prawie wszystko.
  Mam pytanie co do karty wstępu do parków za 80$.

  Jeśli wykupię taką kartę na siebie za 80 $ to pozostałe osoby dorosłe w samochodzie juz nie ponoszą żadnych kosztów???

  Zmyliło mnie to zdanie
  “Dla dzieci poniżej lat 16-tu wstęp na teren Parku Narodowego wraz z osobą posiadającą karnet jest bezpłatny.”
  stąd moje pytanie.

  Pozdrawiam

  • Dziękuję – ciesze się ze strona się przydała w planowaniu podroży po USA. Tak jest w sumie jej cel…
   Jeśli chodzi o kartę wstępu do Parków Narodowych to “działa” ona również dla wszystkich osób w samochodzie (max 3 osoby plus kierowca ) które z Panem wjeżdżają na teren Parku Narodowego. Nie zależnie od ich wieku.
   Faktycznie zdanie zamieszczone w artykule można interpretować dwuznacznie – zaraz je zmienię.

 3. Dzięki za szybką odp.
  Planuję około 19 dni po USA – zachód.
  Teraz szczegółowo analizuję każdy pkt (godziny, wstepy, czas, kasa, itd…)
  Ale dopiero za rok około października – kasa 🙂
  Mam już wstępny plan i pewnie będe miał dużo pytań,
  Czy jest do Pana jakiś konkretny kontakt, poza komentarzami tutaj?

  W cenie karty jest zwiedzanie parków i wjazd samochodem, czy parkingi także?

  Pozdrawiam

 4. Witam, my z mężem wyruszamy 26.07 – zachodnia częśc USA- cały rok przygotowań, większość z “Interameryka”- cenne rady, wspaniałe zdjęcia … mam nadzieję, że rzeczywistość będzie równie zachwycająca. Dziękuje za tę strone
  Pozdrawiam

 5. Witam
  Dokładnie za 40 h wsiadamy z żoną do samolotu do L.A. (przesiadka w Amsterdamie) 🙂 dla mnie będzie to już drugia wizyta w USA (po 14 latach przerwy) dla mojej drugiej połowy będzie to pierwszy raz. Plan wydaje mi się dość ambitny jak na 2 tygodnie ale traktujemy ten wyjazd jako powiedzmy “rekonesans” 🙂 w końcu wizy dostalismy na 10 lat 😛 jestem ciekaw jak bardzo się Ameryka zmieniła w czasie tych kilkunastu lat i czy dostrzegę te zmiany. 90% planowanej trasy to odwiedziny w miejscach, które ja już widziałem i interesujące czy moja żona będzie również tak zachwycona Ameryką jak ja 🙂 Pana strona była bardzo przydatna przy planowaniu trasy 🙂 jak sie uda to odezwiemy się jak będziemy na miejscu. Pozdrawiam sredecznie

 6. Wspaniała strona, bawo 🙂
  25 kwietnia wybieramy się w 7 osób do USA. Chcemy wypożyczyć jeden samochód dla nas wszystkich i oczywiście kupić roczną kartę do parków. Jedna karta to 4 osoby. Czy dla kolejnych 3 osób podróżujących tym samym autem możemy kupić kolejną kartę? Czy pozostali powinni już kupowac indywidualnewstepy do każdego parku osobno. Proszę o wsparcie 🙂
  Dziękuję

  • Przed wjazdem do danego Parku Narodowego musicie sprawdzić w jaki sposób uregulowane są tam opłaty za wstęp. Jeśli przed wjazdem do parku znajduje się informacja “charge per vehicle” (opłata za wjazd samochodem) wówczas karnet wstępu obejmuje wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie.
   Jeśli natomiast dany park pobiera opłaty “per person” wówczas karnet obejmuje max. 4 osoby a reszta osób musi płacić indywidualnie wstęp.

 7. Czyli mając rodzinę 5 osobową w tym dzieci w wieku 10,12 i 15 lat i 2 osoby dorosłe wystarczy mi 1 annual pass? Dla 4 osób a 5 osoba czyli dziecko ma gratis?

 8. Witam, przyłączam się do pochwał, strona super, i z jej pomocą przygotowuję się do roadtripu po USA:) Tak dla pewności: z jednej karty America the Beautiful za 80$ mogą korzystać 4 osoby w 1 samochodzie (kierowca+3 osoby+auto), tak? I w takiej konfiguracji wjeżdżać na 1 kartę do parków,tak? Jeśli tak, to jest to super opcja dla wspólnie podróżujących 2 par. W przyszłym roku planujemy podróż do USA w 4 osoby. Pozdrawiam

 9. Mam problem przy próbie zakupu karnetu “America the Beautiful – Annual Pass” – mianowicie, aby dokonać zakupu, muszę założyć konto. Aby tego dokonać muszę w sekcji “Country” wybrać kraj. Niestety nie ma tam Polski (dostępne jest USA, Kanada i Meksyk), a przy wyborze opcji “-None-” i kliknięciu przycisku “Create new account, wyskakuje mi powiadomienie “There was a problem with your form submission. Please reload the page and try again.” 🙁 Czy jest Pan w stanie dać mi wskazówki, aby to jakoś obejść?
  Z góry dziękuję!

 10. Witam! Bardzo fajna strona. Wybieramy się z żoną we wrześniu 2018 na zachodnią objazdowe i to pierwsza samodzielna wyprawa, ponieważ zawsze z biurem na dalekie wyprawy. Duzo korzystam z informacji, które zamieszczasz na necie. Jeżeli można , to i ja zapytam, czy jak wyjeżdżam z San Francisco przez Golden Gate, to opłaty nie są pobierane ? Opłaty tylko na WJAZD do S.F. ? Pozdrawiam Marek.

 11. Dzień dobry 🙂 śledzę bloga i mam pytanie dotyczące annual pass’a, mianowicie czy jeśli zakupiłam go w tamtym roku (2017) we wrześniu i mam wybitą tę kropeczkę z wrześniem to czy w tym roku mogę jeszcze użyć tego karnetu we wrześniu również? czy to jest sytuacja, że od września do sierpnia jest ten karnet ważny i we wrześniu 2018 muszę już kupić nowy?
  Wybieram się w tym roku także we wrześniu na zwiedzanie parków i nie znalazłam dotąd odpowiedzi na tę zagwozdkę. Pozdrawiam 🙂

 12. Witam! 🙂
  Mam pytanie odnośnie karty Annual Pass. Czy mieszkając w Polsce mogę ją sobie zamówić przez internet czy wchodzi w grę tylko kupno przy wjeździe do parku? Bo z tego co przeczytałam to te karty są wysyłane drogą pocztową więc domyślam się, że ze względu na koszty nikt mi jej nie wyśle z USA do Polski. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂

  • Karty wstępu do Parków Narodowych wysyłane są pocztą lub można je kupić na miejscu, przy wjeździe do każdego z Parków Narodowych. Polecam więc kupić kartę na miejscu – na pewno będzie taniej niż z przesyłką do Polski.

 13. Witam, a jeśli podróżujemy w 6 osób dorosłych jednym samochodem to dwie karty rozwiązują sprawę czy dla 4 osób karta działa a dwie muszą dokupić wstęp?

  • Kilka miesięcy temu zapytałem o to Park Rangers. Powiedzieli mi, że raczej większość z nich “przymyka oko” na liczbę osób w samochodzie. Więc nieoficjalnie …można. W najgorszym wypadku dokupicie kartę.

 14. Jedno uściślenie z mojej strony. Red Rock Canyon, który jest parkiem stanowym, także akceptuje Annual Pass. Można w nim także kartę kupić na wjeździe.

 15. Dzien dobry. Wybieram sie w podroz do Stanow w maju i w planach mamy zwiedzanie kilku znanych parkow narodowych. Na allegro mozna kupic karte annual pass, ktora wazna jest jeszcze kilka dobrych miesiecy i teoretycznie jest miejsce do wpisania drugiej osoby na odwrocie karty. Czy taka praktyka jest stosowana czy raczej zakup taki bedzie ryzykowny? Karte mozna kupic za polowe ceny. Z gory dziekuje za komentarz.

  • Według przepisów Karnet do Parków Narodowych może być własnością DWÓCH OSÓB, których podpisy widnieją na karnecie. Nigdzie nie znalazłem informacji, które definiują czy osoby muszą być w jakikolwiek sposób spokrewnione (np. rodzina).
   Można więc spokojnie odkupić/dostać karnet i dopisać się do niego jako drugi właściciel.

 16. Jesli jade z wycieczką przez biuro to czy mogę tez mieć dla siebie i osoby towarzyszącej karnet czy muszę za każdym razem dokonywać opłaty wg cennika?

  • Cała zasada działania i opłacalności posiadania karnetu jest taka, że opłaca się wykupić go dla osób wspólnie podróżujących jednym samochodem. Musi to jednak być (wg regulaminu) samochód prywatny. Nie może być to pojazd “komercyjny”.
   Jeśli wjeżdżasz do Parku Narodowego ze zorganizowaną wycieczką, wówczas pojazd kwalifikuje się jako “commercial vehicle” i karnet nie zadziała.

 17. Witam,
  Planujmy zwiedzanie zachodniego wybrzeza USA i m. in. beda to parki narodowe. Podróżować bedzemy w 5 osob, co wtedy z karnetem ? Czy mozemy wjechac jednym samochodem do parków na jednym karnecie ?

  • W praktycznie wszystkich Parkach Narodowych udawało mi się wjechać w 5 osób na jednym karnecie. Jeśli jednak Park Rangers będzie bardzo skrupulatny to musicie zapłacić za osobę “ponad stan”.

 18. Witam, bardzo dobre porady – respekt! Mam jedno dość trywialne pytanie odnośnie samochodu, który chcemy wypozyczyć. Wiadomo, że jak najlepszy ułatwia komfort jazdy, ale mimo to, czy mogłbyś napisać wymagania minimalne, żeby np. wjechać do tego parku i Grand Canyon? Czy wystarczy średnia klasa, czy trzeba myśleć na SUV?

  • Witaj Mariusz. Aby wjechać do Grand Canyon zupełnie wystarczy Ci zwykły samochodzik osobowy. Wzdłuż kanionu prowadzi asfaltowa droga z której są zjazdy na punkty widokowe. Spokojnie dotrzecie do celu. Pamiętaj że część zachodnia – dojazd (do punktu Hermit’s Rest ) jest dostępna dla turystów tylko autobusami. Resztę zwiedzicie samochodem. Odszukaj proszę na YouTube moje dwa video gdzie poruszam się wzdłuż kanionu. Filmiki mają nie najlepszą jakość ale dadzą Ci wyobrażenie jak to wygląda w rzeczywistości.

 19. Hej, planujemy w przyszłym roku podroz po Stanach. Będziemy jechali dużym 12 os autem z wypożyczalni. Zmartwiła mnie informacja “nie może być to samochód firmowy z widocznymi znakami firmowymi”, czy jesli na aucie bedzie widnialo logo wypozyczalni to nie zostaniemy wpuszczeni? Jak rozwiazac problem z kartą? Na przymknięcie oka co do liczby osob nie ma co liczyć, możemy kupić 3 karnety ? Cenowo na pewno wyjdzie nas to korzystniej. Z góry dziękuję.

  • Nie będziecie mieć problemów z wjazdem do Parków Narodowych dużym samochodem (12 osobowym) z wypożyczalni. W przepisie chodzi bardziej o zorganizowane wycieczki z biurami podróży.
   Karnet niestety obowiązuje TYLKO cztery osoby podróżujące samochodem. Pozostałe osoby muszą zapłacić wejściówkę około $20/25 w zależności od przepisów obowiązujących w danym parku. Wejściówka jest ważna przez okres 7 dni.

 20. Witam, super poradnik . Ja mam jeszcze dwa pytania, dotyczace ostatniego tematu: czy na 12-osobowego vana wystarczy nasze prawo jazdy kat. B?
  I czy podróżujac w 9 osób, możemy kupić tylko jeden karnet a za 5 osób musimy każdorazowo płacić, czy możemy kupić 3 karnety?

  • Podróżując po USA dowolnym samochodem jaki jest dostępny w wypożyczalni można legitymować się prawem jazdy kategorii B. Sprawdziłem to osobiście. Nie ważne czy jest to 12-osobowy van czy większy. Jeśli tylko wypożyczalnia ma go w ofercie oznacza to że może go używać osoba ze “standardowym” prawem jazdy.

   Ponieważ karnet pokrywa stęp do parku tylko dla maksymalnie 4 osób należy poinformować Park Ranger ile osób znajduje się w samochodzie. Wówczas on zadecyduje jaka będzie procedura. Przeważnie jednak każda osoba “ponad stan” musi zapłacić za wjazd indywidualnie. Czyli jeśli odwiedzicie więcej niż 3 parki narodowe opłaca się wykupić dla każdej z osób (powyżej 16 roku życia) osobny karnet.

 21. Panie Pawle,
  ostatnio obejrzałem prelekcje o USA Karola i OLI z BUSEM PRZEZ ŚWIAT.
  Pojawił się temat ANNUAL PASS . Poinformowali, że karty kupowane przez internet z tzw drugiej ręki są nielegalne i grozi za to kara…jak ma się to do wytycznych które Pan sprawdzał ?

  • Sprawdzałem i drążyłem ten temat wiele razy. NIGDZIE na oficjalnej stronie Parków Narodowych nie ma wspomniane o tym, że dwie różne, obce sobie osoby nie mogą używać karnetu. Śmiało więc proszę używać karnetu jako “drugi właściciel”. Sam korzystam z takiej opcji jeśli tylko jest ku temu okazja. Nigdy też nie słyszałem o żadnych karach nakładanych na osoby które są “drugimi właścicielami”.
   Owszem, można zostać ukaranym mandatem ale TYLKO WTEDY gdy podpis na karcie nie jest zgodny z podpisem osoby która używa kartę. I tutaj kolejna ważna informacja. ZAWSZE należy mieć przy sobie w Parkach Narodowych dokument tożsamości w którym można sprawdzić zgodność podpisów.
   Życzę miłej i bezstresowej podróży !

 22. Hej,
  dzięki za twoją stronę 🙂
  słyszałam, że do niektórych parków narodowych trzeba wcześniej uzyskać zgodę na wjazd. Czy to prawda i gdzie to zrobić? Czy ta karta wstępu, o kótej piszesz załatwia temat? Wylatujemy 29.08.2022. W planach mamy zobaczyć, nie wiem, czy wszystko się uda:
  “….”

 23. Witaj kolego, jeśli już rozmawiamy o zwiedzaniu to dziękuję za wspaniałą robotę i mam pytanie dotyczące zwiedzania z pupilami domowymi. Czy są jakieś ograniczenia w zwiedzaniu z psami np? Dziękuję z góry za informacje.

  • Ograniczenia są ale jest ich zdecydowanie mniej niż (z tego co zauważyłem) w Polsce. Na pewno musisz pamiętać o tym, że nie wszstkie hotele akceptują pobyt z pieskami. Resztą zwiedzania tak bardzo bym się nie przejmował. Jak wspmniałem ograniczenia nie są aż tak duże.

 24. Mam pytanie: jeśli na zdjęciu widać, że za wjazd do Grand Canyon za auto płaci się 25usd to obejmuje to wszystkie osoby w aucie? W takim przypadku – zakładając, ze odwiedzamy jeden park – nie warto byłoby kupować tej karty za 80 usd.
  I drugie: ile dni przeznaczyć na Niagarę?
  Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

  • Oczywiście, że nie warto kupować karnetu za $80 skoro odwiedza się tylko jeden park. Jednorazowy bilet wstępu (podobnie jak karnet) obejmuje wjazd dla 4 osób w samochodzie.
   Niagara – jeden pełny dzień zupełnie wystarczy. 2 dni to już takie luźne, spokojnie zwiedzanie.

 25. Witam,
  Czy wybierając się do Grand Canyon na wschód słońca (około 5 rano) będzie możliwość zakupu tam Annual Pass?czy zakup tego karnetu jest możliwy w automacie, czy jednak powinnismy kupić go gdzieś wcześniej.
  Będę wdzięczna za info.

  • Będzie możliwość wjazdu do kanionu bez Annual Pass. O 5 rano budki wjazdowe będą jeszcze zamknięte (czynne są od 8 rano) ale Annual Pass możecie kupić po wschodzie słońca w Visitor Center.
   Jeśli macie możliwość zakupu wcześniej ..to nawet lepiej. Ale nikt rano nie będzie Was ścigał za brak karnetu Annual Pass.

 26. Panie Pawle,
  podobne pytanie – mamy (4 osoby, jeden samochód) w planach wjazd do 5 Parków Narodowych i oczywiście chcemy kupić Annual Pass („America the Beautiful” ); pierwszym Parkiem jest Dolina Śmierci, potem kolejne. Ale nawet na Pana blogu jest informacja, że w Dolinie Śmierci przy wjeżdzie jest tylko automat; jak w takiej sytuacji kupić wcześniej karnet Annual Pass by już wykorzystać go podczas wjazdu do pierwszego Parku na naszej trasie?

  • Jeśli będziecie wjeżadzać do Doliny Śmierci od Vegas można karnet kupić w okolicach Hoover Dam (pewnie będziecie odwiedzać) 🙂 w budynku Lake Mead Visitor Center – 10 Lakeshore Rd, Boulder City, Nevada.

 27. Dzięki za odpowiedź; lecimy do San Francisco, potem LA (oczywiście przez West Coast Pacific Highway) i stamtąd do Doliny Śmierci, potem dalej LV,/Hoover Dam i kolejne parki narodowe. Doczytałem że i w San Francisco w trzech albo czterech miejscach można kupić ten karnet – to taka dodatkowa informacja dla czytających Pańskiego bloga.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ile kosztuje wyjazd do USA w 2023 roku.

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2023 roku? Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można...

ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2023)

ESTA USA - najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2023 roku. Gdzie złożyć wniosek...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...