Karta wstępu do Parków Narodowych w USA (2024)

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Karta wstępu do Parków Narodowych 2024. Informacje dla posiadaczy karnetu Annual Pass.

Planując zwiedzanie Parków Narodowych w USA polecam zaopatrzyć się w karnet wstępu do Parków Narodowych (tzw. Annual Pass). Posiadanie tego dokumentu pozwoli Wam zaoszczędzić sporo pieniędzy związanych z opłatą za wstęp (średnio 35$) do każdego Parku Narodowego z osobna.

Karnet Wstępu do Parków Narodowych USA = Karta Wstępu do Parków Narodowych. Te dwa pojęcia odnoszą się do tego samego dokumentu.

Karnet Wstępu do Parków Narodowych w USA
Karnet Wstępu (Annual Pass) wzór na rok 2024

Karta Annual Pass: ważna zmiana przepisów wejścia do Parków Narodowych w USA w 2024!

UWAGA! Od 2024 roku obowiązuje nowy wzór Karty Annual Pass. Karta będzie posiadała na rewersie TYLKO JEDNO miejsce na podpis. Musi być to podpis właściciela karty, który musi zostać złożony na karcie w momencie jej zakupu.

Co to oznacza jeden podpis na karcie wstępu do Parków Narodowych w USA?
Po zakupie, karty nie będzie można odsprzedać, odstąpić ani podarować innej osobie. Karta będzie ważna tylko w rękach osoby, która złożyła na niej podpis

Poniżej rewers “starej” karty wstępu do Parków Narodowych z miejscem na dwa podpisy właścicieli. 

Parki-Narodowe-USA-karnet
Rewers karty Annual Pass 2023 z widocznymi podpisami dwóch właściciel

Co warto wiedzieć o karnecie wstępu Annual Pass do Parków Narodowych w Stanach Zjednoczonych?

Czym jest karta Annual Pass?

Karta Annual Pass jest dokumentem upoważniającym do bezpłatnego wejścia lub wjazdu na teren dowolnego Parku Narodowego (National Parks) oraz na Rządowe Treny Rekreacyjne (Recreation Area) w Stanach Zjednoczonych.

Ile kosztuje karta Annual Pass?

Karta America The Beautifull Annual Pass na rok 2024 kosztuje 80$

Gdzie kupić kartę wstępu do Parków Narodowych

Kartę wstępu do Parków Narodowych (Annual Pass) można kupić w Internecie lub (co jest najprostszym rozwiązaniem) przy wjeździe do każdego z Parków Narodowych.

Jak długo ważna jest karta Annual Pass?

Karta Annual Pass jest ważna przez okres jednego roku, licząc od daty zakupu.
W przypadku kradzieży lub zagubienia dokumentu właścicielowi nie będzie wydawany duplikat – należy powtórnie zakupić kartę.

Jak działa karta wstępu do Parków Narodowych?

Mając kartę wstępu musicie wiedzieć, że opłaty za wstęp na teren Parków Narodowych w USA pobierane są w zależności od przepisów obowiązujących w danym Parku Narodowym. Niektóre parki pobierają opłatę za wstęp od osoby (per person), inne pobierają opłatę za pojazd (per vehicle).

Karta Annual Pass w parkach pobierających opłatę za pojazd:

 • Właściciel karty wjeżdża samochodem wraz wszystkimi pasażerami (max 15 osób) na teren parku okazując karnet Annual Pass. Karnet pokrywa opłatę za wszystkie osoby.

Karta Annual Pass w parkach pobierających opłatę za osobę:

 • Właściciel karty Annual Pass wraz z trzema pasażerami nie płaci za wstęp. Każda dodatkowa osoba znajdująca się w samochodzie musi indywidualnie zapłacić za bilet wstępu, lub musi posiadać indywidualną kartę Annual Pass.

UWAGA: Dzieci poniżej 16 lat mają darmowy wstęp do wszystkich Parków Narodowych w USA

Należy również pamiętać, że właściciel karty wraz z trzema osobami towarzyszącymi może wjechać na teren Parku Narodowego tylko prywatnym lub wypożyczonym samochodem. Nie może być to samochód firmowy z widocznym np. logo biura podróży. Pojazd nie może również mieć na pokładzie więcej niż 15 osób.

Czy można zaoszczędzić kupując karnet wstępu do Parków Narodowych?

Bilet wstępu na teren Parku Narodowego w 2024 roku to minimalny wydatek $35.00. Łatwo więc obliczyć, że koszt karnetu zwraca się automatycznie po wizycie w trzech Parkach Narodowych.

Warto wiedzieć:

W czasie kontroli przez Park Rangers (przy wjeździe na teren Parków Narodowych) należy również przygotować dokument ze zdjęciem (paszport lub prawo jazdy) w celu weryfikacji danych osobowych i podpisu.

Karnet (karta) nie pokrywa żadnych dodatkowych opłat na terenach parków takich jak: pole namiotowe, camping, opłaty parkingowe, wynajęcie przewodnika  itp.

Lista Parków Narodowych w których można przy wjeździe zakupić karnet Annual Pass możecie znaleźć TUTAJ

Ja zawsze kupuję karnet przy wjeździe do Parku Narodowego – jest to bardzo wygodne a dodatkowo można oszczędzić kilka dolarów. Jeśli kupicie karnet przez Internet musicie doliczyć koszty wysyłki oraz podatek (około 8%) do ceny zakupu.

Parki Narodowe w USA - wstęp

Parki Narodowe w USA - bilet
Tablica informacyjna przez wjazdem do Grand Canyon z widoczną ceną biletów.


Uwaga: Karta “America the Beautiful – Annual Pass” jest ważna tylko i wyłącznie na terenach Parków Narodowych. NIE JEST AKCEPTOWANA przez:

 • Parki Stanowe (State Parks)
 • Teren uznane za Pomniki Przyrody (National Monuments: np: Devils Tower)
 • Tereny rekreacyjne (National Recreationa Areas: np. San Francisco’s Golden Gate)
 • Terent Historczne (National Histroic Sites: np: Alcatraz Island)
 • Tereny Rekreacyjne Wybrzeża USA  (National Seashores np: Cape Cod)

Jak sprawdzić do kiedy ważny jest Karta Annual Pass?

W momencie zakupu karty pracownik Parku Narodowego zaznacza (przez wybicie dziurkaczem) miesiąc w którym kończy się ważność karty. Karta ważna jest wówczas DO OSTATNIEGO DNIA zaznaczonego miesiąca.

Karta-Parki-Narodowe-USA
Przykład: karta na zdjęciu ważna jest DO KOŃCA CZERWCA.

Czy można odkupić od innej osoby używaną kartę?

W polskim Internecie zajdziecie wiele ofert sprzedaży używanych (przez osoby trzecie) kart wstępu do amerykańskich Parków Narodowych.

Czy odkupienie karty i złożenie na niej swojego podpisu jest legalne i czy grozi za to kara?

Używanie karty przez dwie różne osoby od stycznia 2024 roku jest niedozwolone!

park-ranger

Niezapomnianych wrażeń z pobytu w cudownych Parkach Narodowych

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
79 komentarze
 1. Golden Age Passport czyli karta wstepu dla seniorow jest tylko dla obywateli i ludzi ze stalym pobytem w USA.Za $ 50 mozna kupic National Park Annual Pass do wszystkich P.N. i wielu federalnych miejsc ,ktory jest wazny rok.

 2. Witam,

  Świetna strona przeczytałem prawie wszystko.
  Mam pytanie co do karty wstępu do parków za 80$.

  Jeśli wykupię taką kartę na siebie za 80 $ to pozostałe osoby dorosłe w samochodzie juz nie ponoszą żadnych kosztów???

  Zmyliło mnie to zdanie
  “Dla dzieci poniżej lat 16-tu wstęp na teren Parku Narodowego wraz z osobą posiadającą karnet jest bezpłatny.”
  stąd moje pytanie.

  Pozdrawiam

  • Dziękuję – ciesze się ze strona się przydała w planowaniu podroży po USA. Tak jest w sumie jej cel…
   Jeśli chodzi o kartę wstępu do Parków Narodowych to “działa” ona również dla wszystkich osób w samochodzie (max 3 osoby plus kierowca ) które z Panem wjeżdżają na teren Parku Narodowego. Nie zależnie od ich wieku.
   Faktycznie zdanie zamieszczone w artykule można interpretować dwuznacznie – zaraz je zmienię.

 3. Dzięki za szybką odp.
  Planuję około 19 dni po USA – zachód.
  Teraz szczegółowo analizuję każdy pkt (godziny, wstepy, czas, kasa, itd…)
  Ale dopiero za rok około października – kasa 🙂
  Mam już wstępny plan i pewnie będe miał dużo pytań,
  Czy jest do Pana jakiś konkretny kontakt, poza komentarzami tutaj?

  W cenie karty jest zwiedzanie parków i wjazd samochodem, czy parkingi także?

  Pozdrawiam

 4. Witam, my z mężem wyruszamy 26.07 – zachodnia częśc USA- cały rok przygotowań, większość z “Interameryka”- cenne rady, wspaniałe zdjęcia … mam nadzieję, że rzeczywistość będzie równie zachwycająca. Dziękuje za tę strone
  Pozdrawiam

 5. Witam
  Dokładnie za 40 h wsiadamy z żoną do samolotu do L.A. (przesiadka w Amsterdamie) 🙂 dla mnie będzie to już drugia wizyta w USA (po 14 latach przerwy) dla mojej drugiej połowy będzie to pierwszy raz. Plan wydaje mi się dość ambitny jak na 2 tygodnie ale traktujemy ten wyjazd jako powiedzmy “rekonesans” 🙂 w końcu wizy dostalismy na 10 lat 😛 jestem ciekaw jak bardzo się Ameryka zmieniła w czasie tych kilkunastu lat i czy dostrzegę te zmiany. 90% planowanej trasy to odwiedziny w miejscach, które ja już widziałem i interesujące czy moja żona będzie również tak zachwycona Ameryką jak ja 🙂 Pana strona była bardzo przydatna przy planowaniu trasy 🙂 jak sie uda to odezwiemy się jak będziemy na miejscu. Pozdrawiam sredecznie

 6. Wspaniała strona, bawo 🙂
  25 kwietnia wybieramy się w 7 osób do USA. Chcemy wypożyczyć jeden samochód dla nas wszystkich i oczywiście kupić roczną kartę do parków. Jedna karta to 4 osoby. Czy dla kolejnych 3 osób podróżujących tym samym autem możemy kupić kolejną kartę? Czy pozostali powinni już kupowac indywidualnewstepy do każdego parku osobno. Proszę o wsparcie 🙂
  Dziękuję

  • Przed wjazdem do danego Parku Narodowego musicie sprawdzić w jaki sposób uregulowane są tam opłaty za wstęp. Jeśli przed wjazdem do parku znajduje się informacja “charge per vehicle” (opłata za wjazd samochodem) wówczas karnet wstępu obejmuje wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie.
   Jeśli natomiast dany park pobiera opłaty “per person” wówczas karnet obejmuje max. 4 osoby a reszta osób musi płacić indywidualnie wstęp.

 7. Czyli mając rodzinę 5 osobową w tym dzieci w wieku 10,12 i 15 lat i 2 osoby dorosłe wystarczy mi 1 annual pass? Dla 4 osób a 5 osoba czyli dziecko ma gratis?

 8. Witam, przyłączam się do pochwał, strona super, i z jej pomocą przygotowuję się do roadtripu po USA:) Tak dla pewności: z jednej karty America the Beautiful za 80$ mogą korzystać 4 osoby w 1 samochodzie (kierowca+3 osoby+auto), tak? I w takiej konfiguracji wjeżdżać na 1 kartę do parków,tak? Jeśli tak, to jest to super opcja dla wspólnie podróżujących 2 par. W przyszłym roku planujemy podróż do USA w 4 osoby. Pozdrawiam

 9. Mam problem przy próbie zakupu karnetu “America the Beautiful – Annual Pass” – mianowicie, aby dokonać zakupu, muszę założyć konto. Aby tego dokonać muszę w sekcji “Country” wybrać kraj. Niestety nie ma tam Polski (dostępne jest USA, Kanada i Meksyk), a przy wyborze opcji “-None-” i kliknięciu przycisku “Create new account, wyskakuje mi powiadomienie “There was a problem with your form submission. Please reload the page and try again.” 🙁 Czy jest Pan w stanie dać mi wskazówki, aby to jakoś obejść?
  Z góry dziękuję!

 10. Witam! Bardzo fajna strona. Wybieramy się z żoną we wrześniu 2018 na zachodnią objazdowe i to pierwsza samodzielna wyprawa, ponieważ zawsze z biurem na dalekie wyprawy. Duzo korzystam z informacji, które zamieszczasz na necie. Jeżeli można , to i ja zapytam, czy jak wyjeżdżam z San Francisco przez Golden Gate, to opłaty nie są pobierane ? Opłaty tylko na WJAZD do S.F. ? Pozdrawiam Marek.

 11. Dzień dobry 🙂 śledzę bloga i mam pytanie dotyczące annual pass’a, mianowicie czy jeśli zakupiłam go w tamtym roku (2017) we wrześniu i mam wybitą tę kropeczkę z wrześniem to czy w tym roku mogę jeszcze użyć tego karnetu we wrześniu również? czy to jest sytuacja, że od września do sierpnia jest ten karnet ważny i we wrześniu 2018 muszę już kupić nowy?
  Wybieram się w tym roku także we wrześniu na zwiedzanie parków i nie znalazłam dotąd odpowiedzi na tę zagwozdkę. Pozdrawiam 🙂

 12. Witam! 🙂
  Mam pytanie odnośnie karty Annual Pass. Czy mieszkając w Polsce mogę ją sobie zamówić przez internet czy wchodzi w grę tylko kupno przy wjeździe do parku? Bo z tego co przeczytałam to te karty są wysyłane drogą pocztową więc domyślam się, że ze względu na koszty nikt mi jej nie wyśle z USA do Polski. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂

  • Karty wstępu do Parków Narodowych wysyłane są pocztą lub można je kupić na miejscu, przy wjeździe do każdego z Parków Narodowych. Polecam więc kupić kartę na miejscu – na pewno będzie taniej niż z przesyłką do Polski.

 13. Witam, a jeśli podróżujemy w 6 osób dorosłych jednym samochodem to dwie karty rozwiązują sprawę czy dla 4 osób karta działa a dwie muszą dokupić wstęp?

  • Kilka miesięcy temu zapytałem o to Park Rangers. Powiedzieli mi, że raczej większość z nich “przymyka oko” na liczbę osób w samochodzie. Więc nieoficjalnie …można. W najgorszym wypadku dokupicie kartę.

 14. Jedno uściślenie z mojej strony. Red Rock Canyon, który jest parkiem stanowym, także akceptuje Annual Pass. Można w nim także kartę kupić na wjeździe.

 15. Dzien dobry. Wybieram sie w podroz do Stanow w maju i w planach mamy zwiedzanie kilku znanych parkow narodowych. Na allegro mozna kupic karte annual pass, ktora wazna jest jeszcze kilka dobrych miesiecy i teoretycznie jest miejsce do wpisania drugiej osoby na odwrocie karty. Czy taka praktyka jest stosowana czy raczej zakup taki bedzie ryzykowny? Karte mozna kupic za polowe ceny. Z gory dziekuje za komentarz.

  • Według przepisów Karnet do Parków Narodowych może być własnością DWÓCH OSÓB, których podpisy widnieją na karnecie. Nigdzie nie znalazłem informacji, które definiują czy osoby muszą być w jakikolwiek sposób spokrewnione (np. rodzina).
   Można więc spokojnie odkupić/dostać karnet i dopisać się do niego jako drugi właściciel.

 16. Jesli jade z wycieczką przez biuro to czy mogę tez mieć dla siebie i osoby towarzyszącej karnet czy muszę za każdym razem dokonywać opłaty wg cennika?

  • Cała zasada działania i opłacalności posiadania karnetu jest taka, że opłaca się wykupić go dla osób wspólnie podróżujących jednym samochodem. Musi to jednak być (wg regulaminu) samochód prywatny. Nie może być to pojazd “komercyjny”.
   Jeśli wjeżdżasz do Parku Narodowego ze zorganizowaną wycieczką, wówczas pojazd kwalifikuje się jako “commercial vehicle” i karnet nie zadziała.

 17. Witam,
  Planujmy zwiedzanie zachodniego wybrzeza USA i m. in. beda to parki narodowe. Podróżować bedzemy w 5 osob, co wtedy z karnetem ? Czy mozemy wjechac jednym samochodem do parków na jednym karnecie ?

  • W praktycznie wszystkich Parkach Narodowych udawało mi się wjechać w 5 osób na jednym karnecie. Jeśli jednak Park Rangers będzie bardzo skrupulatny to musicie zapłacić za osobę “ponad stan”.

 18. Witam, bardzo dobre porady – respekt! Mam jedno dość trywialne pytanie odnośnie samochodu, który chcemy wypozyczyć. Wiadomo, że jak najlepszy ułatwia komfort jazdy, ale mimo to, czy mogłbyś napisać wymagania minimalne, żeby np. wjechać do tego parku i Grand Canyon? Czy wystarczy średnia klasa, czy trzeba myśleć na SUV?

  • Witaj Mariusz. Aby wjechać do Grand Canyon zupełnie wystarczy Ci zwykły samochodzik osobowy. Wzdłuż kanionu prowadzi asfaltowa droga z której są zjazdy na punkty widokowe. Spokojnie dotrzecie do celu. Pamiętaj że część zachodnia – dojazd (do punktu Hermit’s Rest ) jest dostępna dla turystów tylko autobusami. Resztę zwiedzicie samochodem. Odszukaj proszę na YouTube moje dwa video gdzie poruszam się wzdłuż kanionu. Filmiki mają nie najlepszą jakość ale dadzą Ci wyobrażenie jak to wygląda w rzeczywistości.

 19. Hej, planujemy w przyszłym roku podroz po Stanach. Będziemy jechali dużym 12 os autem z wypożyczalni. Zmartwiła mnie informacja “nie może być to samochód firmowy z widocznymi znakami firmowymi”, czy jesli na aucie bedzie widnialo logo wypozyczalni to nie zostaniemy wpuszczeni? Jak rozwiazac problem z kartą? Na przymknięcie oka co do liczby osob nie ma co liczyć, możemy kupić 3 karnety ? Cenowo na pewno wyjdzie nas to korzystniej. Z góry dziękuję.

  • Nie będziecie mieć problemów z wjazdem do Parków Narodowych dużym samochodem (12 osobowym) z wypożyczalni. W przepisie chodzi bardziej o zorganizowane wycieczki z biurami podróży.
   Karnet niestety obowiązuje TYLKO cztery osoby podróżujące samochodem. Pozostałe osoby muszą zapłacić wejściówkę około $20/25 w zależności od przepisów obowiązujących w danym parku. Wejściówka jest ważna przez okres 7 dni.

 20. Witam, super poradnik . Ja mam jeszcze dwa pytania, dotyczace ostatniego tematu: czy na 12-osobowego vana wystarczy nasze prawo jazdy kat. B?
  I czy podróżujac w 9 osób, możemy kupić tylko jeden karnet a za 5 osób musimy każdorazowo płacić, czy możemy kupić 3 karnety?

  • Podróżując po USA dowolnym samochodem jaki jest dostępny w wypożyczalni można legitymować się prawem jazdy kategorii B. Sprawdziłem to osobiście. Nie ważne czy jest to 12-osobowy van czy większy. Jeśli tylko wypożyczalnia ma go w ofercie oznacza to że może go używać osoba ze “standardowym” prawem jazdy.

   Ponieważ karnet pokrywa stęp do parku tylko dla maksymalnie 4 osób należy poinformować Park Ranger ile osób znajduje się w samochodzie. Wówczas on zadecyduje jaka będzie procedura. Przeważnie jednak każda osoba “ponad stan” musi zapłacić za wjazd indywidualnie. Czyli jeśli odwiedzicie więcej niż 3 parki narodowe opłaca się wykupić dla każdej z osób (powyżej 16 roku życia) osobny karnet.

 21. Panie Pawle,
  ostatnio obejrzałem prelekcje o USA Karola i OLI z BUSEM PRZEZ ŚWIAT.
  Pojawił się temat ANNUAL PASS . Poinformowali, że karty kupowane przez internet z tzw drugiej ręki są nielegalne i grozi za to kara…jak ma się to do wytycznych które Pan sprawdzał ?

  • Sprawdzałem i drążyłem ten temat wiele razy. NIGDZIE na oficjalnej stronie Parków Narodowych nie ma wspomniane o tym, że dwie różne, obce sobie osoby nie mogą używać karnetu. Śmiało więc proszę używać karnetu jako “drugi właściciel”. Sam korzystam z takiej opcji jeśli tylko jest ku temu okazja. Nigdy też nie słyszałem o żadnych karach nakładanych na osoby które są “drugimi właścicielami”.
   Owszem, można zostać ukaranym mandatem ale TYLKO WTEDY gdy podpis na karcie nie jest zgodny z podpisem osoby która używa kartę. I tutaj kolejna ważna informacja. ZAWSZE należy mieć przy sobie w Parkach Narodowych dokument tożsamości w którym można sprawdzić zgodność podpisów.
   Życzę miłej i bezstresowej podróży !

 22. Hej,
  dzięki za twoją stronę 🙂
  słyszałam, że do niektórych parków narodowych trzeba wcześniej uzyskać zgodę na wjazd. Czy to prawda i gdzie to zrobić? Czy ta karta wstępu, o kótej piszesz załatwia temat? Wylatujemy 29.08.2022. W planach mamy zobaczyć, nie wiem, czy wszystko się uda:
  “….”

 23. Witaj kolego, jeśli już rozmawiamy o zwiedzaniu to dziękuję za wspaniałą robotę i mam pytanie dotyczące zwiedzania z pupilami domowymi. Czy są jakieś ograniczenia w zwiedzaniu z psami np? Dziękuję z góry za informacje.

  • Ograniczenia są ale jest ich zdecydowanie mniej niż (z tego co zauważyłem) w Polsce. Na pewno musisz pamiętać o tym, że nie wszstkie hotele akceptują pobyt z pieskami. Resztą zwiedzania tak bardzo bym się nie przejmował. Jak wspmniałem ograniczenia nie są aż tak duże.

 24. Mam pytanie: jeśli na zdjęciu widać, że za wjazd do Grand Canyon za auto płaci się 25usd to obejmuje to wszystkie osoby w aucie? W takim przypadku – zakładając, ze odwiedzamy jeden park – nie warto byłoby kupować tej karty za 80 usd.
  I drugie: ile dni przeznaczyć na Niagarę?
  Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

  • Oczywiście, że nie warto kupować karnetu za $80 skoro odwiedza się tylko jeden park. Jednorazowy bilet wstępu (podobnie jak karnet) obejmuje wjazd dla 4 osób w samochodzie.
   Niagara – jeden pełny dzień zupełnie wystarczy. 2 dni to już takie luźne, spokojnie zwiedzanie.

 25. Witam,
  Czy wybierając się do Grand Canyon na wschód słońca (około 5 rano) będzie możliwość zakupu tam Annual Pass?czy zakup tego karnetu jest możliwy w automacie, czy jednak powinnismy kupić go gdzieś wcześniej.
  Będę wdzięczna za info.

  • Będzie możliwość wjazdu do kanionu bez Annual Pass. O 5 rano budki wjazdowe będą jeszcze zamknięte (czynne są od 8 rano) ale Annual Pass możecie kupić po wschodzie słońca w Visitor Center.
   Jeśli macie możliwość zakupu wcześniej ..to nawet lepiej. Ale nikt rano nie będzie Was ścigał za brak karnetu Annual Pass.

 26. Panie Pawle,
  podobne pytanie – mamy (4 osoby, jeden samochód) w planach wjazd do 5 Parków Narodowych i oczywiście chcemy kupić Annual Pass („America the Beautiful” ); pierwszym Parkiem jest Dolina Śmierci, potem kolejne. Ale nawet na Pana blogu jest informacja, że w Dolinie Śmierci przy wjeżdzie jest tylko automat; jak w takiej sytuacji kupić wcześniej karnet Annual Pass by już wykorzystać go podczas wjazdu do pierwszego Parku na naszej trasie?

  • Jeśli będziecie wjeżadzać do Doliny Śmierci od Vegas można karnet kupić w okolicach Hoover Dam (pewnie będziecie odwiedzać) 🙂 w budynku Lake Mead Visitor Center – 10 Lakeshore Rd, Boulder City, Nevada.

 27. Dzięki za odpowiedź; lecimy do San Francisco, potem LA (oczywiście przez West Coast Pacific Highway) i stamtąd do Doliny Śmierci, potem dalej LV,/Hoover Dam i kolejne parki narodowe. Doczytałem że i w San Francisco w trzech albo czterech miejscach można kupić ten karnet – to taka dodatkowa informacja dla czytających Pańskiego bloga.

 28. Witam. Na początek pochwała za świetną stronę.
  Planuję wypad na zachodnie wybrzeże w sierpniu tego roku. Jedno auto, 5 dorosłych osób. Prosiłbym o info czy za każdym razem przy wjeździe do PN będziemy musieli zapłaciċ za piątą osobę?
  POZDRAWIAM

  • To tak naprawdę loteria 🙂 Często podróżujemy w 5-6 osób i w około 80% nigdy nie płaciliśmy za “dodatkowe osoby”. Park Ragners przeważnie zobaczył “z daleka” kartę i kazał nam jechać dalej. Ale w kilku parkach musieliśmy zapłacić zwykłą wejściówkę dla tych dodatkowych osób.
   Udanej podróży!

  • Karta wstępu za którą płaci Pan $80 ważna jest do wszystkich parków przez okres jednego roku. Nie ma karty “tygodniowej” – jest tylko zwykły “bilet wstępu” tzw Entrance Pass i jest on ważny przez 7 dni ale TYLKO do parku w którym został zakupiony. Nowy park = nowy bilet wstępu.

  • Witam od stycznia 2024 nie będzie już miejsca na dwa podpisy na karcie Annual Pass i nie będzie mozna już takiej karty odkupić i użyć jako druga osoba ale czy jeżeli kupię karte jeszcze starego typu i ją podpisze jako drugi właściciel
   To czy będę mógł na takiej karcie wjechać do parku czy automatycznie od stycznia nawet na starym typie karty nie mogę użyć już jako drugi właściciel
   Pozdrawiam.

   • Na karcie “starej” będzie można wjechać do czasu (do miesiąca) w którym kończy się jej ważność. Czyli nawet do grudnia 2024 jeśli ktoś kupił kartę w Grudniu 2023.

  • Dzień dobry, bardzo ciekawa strona. Będę w SF w październiku 2024, planuję wykupić kilkudniową wycieczkę do parków. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to czy mógłby pan polecić biuro specjalizujące się w takich wyjazdach.

   • Niestety nigdy nie korzystałem z biur podróży..a cała idea powstania strony opiera się na tym, aby podpowiedzieć jak można zwiedzać Parki Narodowe bez biura podróży. Co mogę polecić? Na pewno Yosemite, Lake Tahoe, Muir Woods i całe wybrzeże Big Sur. Jeśli znajdzie Pani taką ofertę to polecam skorzystać.

 29. Witam. Dzieki za super strone 🙂 wybieram sie w lipcu do utah i mam…pytanie 4 os łącznie z kierowcą -tak obejmuje karta annual pass ,a co jesli jest jeszcze 14sto latek? on wjezdza za darmo,pomimo,ze bedzie 5 os w samochodzie? dziekuje i pozdrawiam

 30. Witam, napisał Pan, że kartę Annual Pass można kupić przy wjeździe do każdego z Parków Narodowych… Czy można przy wjeździe do Death Valley od strony Las Vegas? Jeśli przylecę do Las Vegas i chciałbym rozpocząć zwiedzanie od Doliny Śmierci, to czy dam radę kupić pass przy wjeździe? Na którymś ze zdjęć z Pana blogu widać automat do opłat przy wjeździe do Doliny Śmierci i stąd moje pytanie. Jeśli nie można, to czy dam radę kupić ją gdzieś w Las Vegas?

  • Death Valley to jedyny park gdzie nie można kupić przy wjeździe karnetu. Jest tylko automat gdzie można kupić zwykłą wejściówkę do tego parku.
   Będąc w Vegas proszę kupić karnet Annual Pass w sklepie REI adres: 710 S Rampart Blvd, Las Vegas.

 31. Czy posiadasz karnet NPS Park Pass? W Williams przy zakupie biletu na pociąg zadali mi takie pytanie. Czy to jest ta sam karta oktorej piszesz?

  • TAK -to ta sama karta. Ponieważ pociąg wjeżdża na teren Parku Narodowego Kanionu Kolorado pasażerów obowiązuje opłata wstępu. Mając karnet NPS Pass wejściówkę masz już opłaconą.

 32. Dzień dobry,
  w aucie będzie nas 5 osób – czy jedna karta nam wystarczy? Pierwszy nasz park to Sekwoje – rozumiem, że nie będzie problemu z zakupem?

  • Na pewno nie będzie problemów z zakupem. Najczęściej Park Rangers nie czepiają się “piątej osoby” -ale zawsze trzeba się przygotować na ewentualną płatność. Pamiętajcie …osoby poniżej 17 lat nie płacą !

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ile kosztuje wyjazd do USA w 2024 roku.

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2024 roku? Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można...

ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2024)

ESTA USA - najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2024roku. Gdzie złożyć wniosek ESTA?...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...