Gdzie znajduje się droga Zzyzx ???

Tajemnicza droga

Droga Zzyzx? Zapewne natknęliście się przeglądając internet z tajemniczym zdjęciem na którym widoczna jest przydrożna tablica informacyjna, wyznaczająca kierunek dojazdu do drogi o ciekawie brzmiącej nazwie “Zzyzx”

Dziś,  postanowiłem odsłonić rąbka tajemnicy i ułatwić sprawę osobom chcącym znaleźć się gdzieś na drodze Zzyzx. Poniżej znajdziecie pełną informację na temat lokalizacji owego legendarnego miejsca.

Gdzie znajduje się droga Zzyzx?

Zzyzx to droga lokalna długości około 7.2 km, położona na Pustyni Mojave w hrabstwie San Bernardino (stan California). Jest ona odnogą autostrady interstate I-15 i prowadzi  w kierunku południowym wprost do osady o nazwie Zzyzx.
Jadąc autostradą I-15 (łączącą  Vegas z Los Angeles ) należy wypatrywać słynego drogowskazu tuż przy zjeździe nr 239. Podróżując w przeciwnym kierunku (Los Angeles – Vegas) zjazd nr 239 również doprowadzi Was do tego samego miejsca.
Sama osada Zzyzx należy obecnie do firmy Desert Studies Center zajmującej się badaniami obszarów pustynnych.

Zarówno droga jak i osada swoją popularność zawdzięcza nie tylko tajemniczej nazwie (nawet sami amerykanie nie wiedzą jak dokładnie należy ją wymawiać), lecz również piosence hardrockowego zespołu muzycznego Stone Sour.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zaznajomić się z tym przebojem, poniżej wersja akustyczna tej piosenki. Nawiasem mówiąc świetny kawałek!

Wszystkich czytelników podróżujących autostradą Interstate I-15 z Las Vegas do Los Angeles zachęcamy do odwiedzenia ciekawie brzmiącej miejscowości oraz prowadzącej do niej tajemniczej drogi Zzyzx.

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga2Widok z autostrady Interstate I-15

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga-mapaMapa Google z zaznaczoną dokładną lokalizacją drogi

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga-streetviewGoogle Street View – możliwość zobaczenia drogi w 3D

A tutaj moje archiwalne zdjęcie potwierdzające, że droga ta istnieje na prawdę. Kalifornia, rok 2008
Droga Zzyzx

1 komentarz

  1. W czerwcu miałam nieprzyzwoicie wspaniałe trzy tygodniowe wakacje w usa. Zwiedzałam zachód i tylko dzięki Waszemu przewodnikowi zwracałam uwagę na miejsca i rzeczy, o których nigdzie indziej się nie dowiedziałam. Między innymi obfotografowałam znak prowadzący do tej miejscowości. Dziekuje i proszę o więcej takich perełek!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię