Gdzie znajduje się tajemnicza droga Zzyzx ???

Tajemnicza droga

Czytelnicy mojego przewodnika po USA spotkali się zapewne niejednokrotnie z dosyć ciekawym i tajemniczym zdjęciem umieszczanym w sieci przez rożne portale internetowe. Fotografia ta przedstawia umiejscowioną gdzieś w suchym i pustynnym terenie ogromną przydrożną tablicę informacyjną, która wyznacza kierunek dojazdu do drogi o ciekawie brzmiącej nazwie “Zzyzx”

Dziś,  postanowiłem zakończyć tajemniczą zmowę milczenia i  zamieścić pełną informację na temat lokalizacji owego legendarnego miejsca.

Gdzie znajduje się droga Zzyzx?

Zzyzx to droga długości około 7.2 km, położona na Pustyni Mojave w hrabstwie San Bernardino (stan Californa) , prowadzi ona w kierunku południowym wprost od autostrady Interstate 15 do osady o nazwie Zzyzx.
Sama osada Zzyzx należy obecnie do firmy Desert Studies Center zajmującej się badaniami obszarów pustynnych.
Zarówno droga jak i osada swoją popularność zawdzięcza nie tylko tajemniczej nazwie (nawet sami amerykanie nie wiedzą jak dokładnie należy ją wymawiać), lecz również piosence hardrockowego zespołu muzycznego Stone Sour.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zaznajomić się z tym przebojem, wersja akustyczna tej piosenki. Nawiasem mówiąc świetny kawałek.

Wszystkich czytelników podróżujących autostradą Interstate 15 z Las Vegas do Los Angeles zachęcamy do odwiedzenia ciekawie brzmiącej miejscowości oraz prowadzącej do niej tajemniczej drogi Zzyzx.

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga2Widok z autostrady Interstate I-15

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga-mapaMapa Google z zaznaczoną dokładną lokalizacją drogi

przewodnik-po-usa-Zzyzx-droga-streetviewGoogle Street View – możliwość zobaczenia drogi w 3D

A tutaj moje archiwalne zdjęcie potwierdzające, że droga ta istnieje na prawdę. Kalifornia, rok 2008
Droga Zzyzx

1 komentarz

  1. W czerwcu miałam nieprzyzwoicie wspaniałe trzy tygodniowe wakacje w usa. Zwiedzałam zachód i tylko dzięki Waszemu przewodnikowi zwracałam uwagę na miejsca i rzeczy, o których nigdzie indziej się nie dowiedziałam. Między innymi obfotografowałam znak prowadzący do tej miejscowości. Dziekuje i proszę o więcej takich perełek!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię