Zobaczyć Hollywood… napis Hollywood z bliska

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Najsłynniejszy na świecie napis Hollywood, znajdujący się na zboczu góry Lee w Los Angeles, jest doskonale widoczny  praktycznie z każdego punktu Miasta Aniołów. Jednakże aby znaleźć idealne miejsce na pamiątkową fotografię trzeba dobrze znać teren.
W przeciwnym bowiem razie czeka nas kilkugodzinne kluczenie pośród krętych, stromych uliczek Hollywood.

Napis na wzgórzach Hollywood to dla wielu osób coś więcej niż zaledwie dziewięć białych liter składających się na nazwę dzielnicy Los Angeles.

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie symboli i miejsce które warto zobaczyć w Los Angeles. Znak sukcesu, sławy, pieniędzy i olśniewającej kariery o której marzy każdy kto przekroczy progi fabryki snów.

Napis Hollywood, jak dojechać.

Podróżując po usianych palmami i egzotyczną roślinnością uliczkach dzielnic Beverly Hills i Hollywood zapewne niejeden z Was wypatrywał z niecierpliwością ogromnych 14- metrowych białych liter wbudowanych w zbocze ponad 520 metrowego wzgórza.
Każdy, kto odwiedza słynną Aleję Gwiazd w Hollywood, Kodak Theater (miejsce, gdzie są wręczane Oskary) czy sławne i bogate Beverly Hills, musi obowiązkowo sfotografować się na tle magicznego znaku Hollywood.

napis hollywood z daleka
Napis na wzgórzach Hollywood widoczny z ulicy Beachwood Drive

Pomimo iż napis Hollywood widoczny jest niemal z każdego punktu w Los Angeles, jednak wiele osób spędza po kilka godzin krążąc uliczkami w poszukiwaniu idealnego miejsca  do zrobienia pamiątkowej fotografii. Osobiście przekonałem się, iż znalezienie owego punktu nie jest wcale takie łatwe.

Należy pamiętać, iż wstęp na szczyt góry na teren gdzie na którym znajduje się konstrukcja napisu jest zagrodzony i niedostępny dla przeciętnego turysty. Aby dostać się bezpośrednio pod sam napis należy otrzymać specjalne zezwolenie od firmy (co nie jest łatwe) zarządzającej ponad 4.000-hektarowym – należącym do miasta Los Angeles  – terenem Griffith Park, na terenie którego obecnie znajduje się “Hollywood Sign”.

Tego typu środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone po licznych aktach wandalizmu oraz kilkunastu nieudanych próbach samobójczych, w których to niedoszłe ofiary próbowały wspinać się lub skakać z 14-metrowej stalowej konstrukcji napisu “Hollywood”.

Obecnie, praktycznie przy każdym wjeździe w uliczki miasteczka Hollywood prowadzące w kierunku słynnego znaku  turysta napotka  żółte tablice ostrzegawcze z  napisem “No Hollywood Sign Access” (Brak dojazdu do znaku Hollywood)

napis Hollywood - znak brak dojścia
Uwaga ! Brak dojazdu do napisu “Hollywood”

Zrobiono to w celu zniechęcenia licznie przybywających w te okolice turystów którzy nagminnie blokowali ruch przy stromych, wąskich uliczkach prywatnych posesji. Liczne skargi mieszkańców Hollywood, którzy niejednokrotnie próbowali bezskutecznie wjechać lub wydostać się ze swoich domów wymusiły na władzach częste patrolowanie uliczek i odholowywanie zaparkowanych niezgodnie z przepisami samochodów.

Chciałbym w tym miejscu przestrzec wszystkie osoby, które wybierają się pod znak Hollywood i z powodu braku miejsca przy oficjalnych parkingach będą próbować zostawić samochód gdzieś w bocznej uliczce. Policja i prywatne firmy ochroniarskie często patrolują okolice i wykupienie odstawionego na policyjny parking samochodu będzie was kosztowało co najmniej 150 dolarów.
Warto więc skorzystać z poniższych informacji aby bezpiecznie dojechać do miejsc gdzie znak Hollywood widać bardzo dobrze.

Mogę śmiało napisać, iż zdjęcia zrobione z punktów które polecam poniżej  będą prezentowały się wspaniale  w rodzinnym albumie.

Napis Hollywood Dojazd

Lista miejsc z napisem Hollywood w tle:

Skrzyżowanie ulic Hollywood Blvd i N. Highland Ave.

Znak widoczny jest doskonale, co prawda z dużej odległości lecz nie zasłaniają nam go żadne drzewa, budynki czy też billboardy reklamowe. Doskonałe miejsce na fotografie, gdy jednocześnie chcemy uchwycić zatłoczony Hollywood Walk of Fame wraz ze słynnym napisem w tle.

napis Hollywood widoczny z Hollywood Boulevard
Napis Hollywood widziany z Hollywood Boulevard

Napis Hollywood widoczny z N. Beachwood Drive

To urocza kręta droga, łagodnie ciągnąca się po zboczu Hollywood Hills. Praktycznie zaraz po wjeździe na Beachwood Canon Drive zobaczymy doskonale widoczny w oddali napis “Hollywood”. W trakcie przejazdu wzdłuż ulicy w kierunku północnym znajdziemy kilka dogodnych lokalizacji do zrobienia naprawdę  ładnych zdjęć.  Miejsca, w których możemy się zatrzymać (za darmo) są wyraźnie oznakowane. Dodatkową atrakcją też jest możliwość zobaczenia ślicznych domów, których właścicielami były znane gwiazdy Hollywood (Charlie Chaplin, Douglas Fairbanks i Norma Talmadge).

napis Hollywood widoczny z Beachwood Dr.
Napis Hollywood widziany z N. Beachwood Dr.

Napis Hollywood widoczny z Lake Hollywood

Miejsce trochę trudne do znalezienia ze względu na liczne,  małe uliczki , wśród których łatwo się zagubić. Miejsce to jest jednak najbliżej zlokalizowanym i – według mnie – najlepszym punktem widokowym, skąd można podziwiać napis “Hollywood”.

napis-Hollywood-lokalizacja do zdjęć
Napis Hollywood widziany z Lake Hollywood

Napis Hollywood widoczny z Windsor Blvd

To zdecydowanie najładniejsza lokalizacja z której widoczny jest znak Hollywood. Długa porośnięta egzotycznymi palmami uliczka Windsor Blvd z białymi literami HOLLYWOOD w tle to idealna pamiątka z wizyty w Los Angeles.

Napis Hollywood
Znak Hollywood widoczny z Windsor Blvd. Fot: Oversnap/Getty Images

Napis Hollywood widoczny z Griffith Park

Jak sama nazwa wskazuje, obserwatorium (choć jest to obserwatorium astronomiczne)  daje nam możliwość podziwiania napisu “Hollywood” w najbardziej komfortowy sposób, czyli ze specjalnie przygotowanego tarasu widokowego. Znak jest umieszczony dosyć daleko więc dobrze mieć ze sobą aparat z teleobiektywem.

Dodatkowo w tym miejscu możemy również zachwycać się widokiem uroczej okolicy oraz przepiękną (zwłaszcza wieczorami) panoramą Los Angeles.
Parking, jak również wstęp na taras widokowy jest darmowy, często bywa jednak tutaj dość tłoczno zwłaszcza na parkingach. Nie przeszkadza to jednak w swobodnym fotografowaniu.

Widok na napis Hollywood z Griffith Observatory
Napis Hollywood widziany z Griffith Observatory (fot z teleobiektywem)
panorama Los-Angeles
Panorama Los Angeles z Griffith Observatory

Mapka z lokalizacjami punktów widokowych

Przydatne informacje o atrakcjach w pobliżu Hollywood

– Jeśli planujecie odwiedzić Hollywood warto również słynne Rodeo Drive – najdroższą ulicę w USA
– Słynna Aleja Gwiazd znajduje się nieopodal Rodeo Drive. Zachęcam również aby pojawić się na tym znanym deptaku
– Wiele osób zapewne będzie chciało dojść pod sam znak HOLLYWOOD. Przygotowałem również poradnik jak dotrzeć pod gigantyczne litery HOLLYWOOD
– Zachęcam również do przeczytania mojej osobistej listy miejsc, które warto zobaczyć w Los Angeles

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
6 komentarze
  • Dobre pytanie. Wyjazd do Hollywood w czasie którego robione były zdjęcia odbył się w 2010 roku. Ciężko mi powiedzieć skąd robione było zdjęcie. Wygląda mi to na zbliżenie teleobiektywem (używałem wtedy obiektywu 70-300mm)…ale lokalizacji sobie nie przypomnę.

 1. Dzień dobry,
  Panie Pawle na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie Pana materiały, dzięki którym mogłem dobrze przygotować się do wizyty w USA Świetna robota i oby tak dalej!

  Do Stanów wybrałem się z dziewczyną na własną rękę choć rodziny namawiały nas na zorganizowany wyjazd… oczywiście nie żałujemy naszej decyzji i jesteśmy zachwyceni tym przepięknym krajem.
  Mam jednak pewien zakład z przyszłym teściem, który w 2011 zwiedzal zachód. Teść powiedział że nie znajdziemy SAMI “słynnego łóżka” dzięki którym karierę w Hollywood zrobiło wiele aktorek. To taki symbol “drogi do slawy” wielu gwiazd dużego ekranu… Kojarzy Pan w Los Angeles, takie duże łóżko (duży stelaż z białą pościelą)? Prawdopodobnie jest przy jakimś studiu filmowym.
  Przeszukalismy cały Internet i nie możemy namierzyć lokalizacji tego łóżka.
  Mam nadzieję, że kojarzy Pan tą niewatpliwie “ogromną atrakcję” i wspomoże Pan swojego fana w potrzebie 🙂
  Z góry dziękuję za pomoc!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Park Narodowy Sekwoi – zwiedzanie (2023)

Sekwoja Wiecznozielona jest największym drzewem świata, które będziecie mogli podziwiać w czasie podróży po USA. Gigantyczne lasy sekwojowe...

Alcatraz, najsłynniejsze więzienie świata

Więzienie Alcatraz, jedno z najsurowszych więzień o zaostrzonym rygorze w Stanach Zjednoczonych zostało wybudowane w 1909 r. na...

USA i Kanada podczas jednej podróży: gotowy plan zwiedzania

Czy możliwe jest odwiedzenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w czasie jednej podróży? Które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć? Ile...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...