Rafting – najlepsze miejsca w USA.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Rafting, czyli spływ spienionym nurtem rzeki pontonami lub łodziami cieszy się w USA coraz większym zainteresowaniem. Ciągle otwierane są nowe trasy do uprawiania tego ekstremalnego sportu.

przewodnik-po-usa-rzeka

Zainteresowani raftingiem mogą wybierać z bogatej oferty o różnorodnym stopniu trudności – od rodzinnych wycieczek wiosłowych (floating trip) do ekstremalnego spływu (whitewater trip) imponującym kanionem.

Rafting jest sportem bezpiecznym (choć na takowy nie wygląda), warto mieć na względzie, że z reguły organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za poczynania uczestników wyprawy.

Najlepsze rejony do raftingu znajdują się na górzystym zachodzie Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w stanach Arizona, Kolorado, Idaho, Kalifornia, Montana, Utah i Wyoming. Ale także w Wirginii Zachodniej (New River) i w Georgii (Chattooga) miłośnicy spływów znajdą coś dla siebie.

Największą popularnością oczywiście cieszą się rzeki Kolorado (w obrębie Wielkiego Kanionu) z niektórymi ze swoich dopływów (Green River), górny bieg Snake River (koło Jackson) i Shoshone River koło Cody.

Oto zestawienie najlepszych miejsc do uprawiania White Water rafting według interameryka.com

1. Rzeka Kolorado -Rafring  (spływ organizowany przez Western Expedition)
Firma organizująca najbardziej widowiskowe spływy najsłynniejszymi rzekami zachodnich stanów. Najsłynniejsze i najbardziej ekstremalne spływy organizowane przez Western Expediotion odbywają się rzeką Kolorado przepływającą przez teren Wielkiego Kanionu.  Spływ to nie tylko podnosząca adrenalinę ekstremalna przygoda ale również doskonała wycieczka naukowa. Wielki Kanion Kolorado odkrywany na nowo z poziomu rzeki zaskakuje na każdym kroku odkrywając miejsca, które dostępne są tylko z poziomu rzeki (ukryte wodospady,  ruiny indiańskich budowli, cudownie zielone wiszące ogrody).

Firma Western Expedition organizuje spływy trwające 3, 4 lub 6-7 dni. W czasie trwania wyprawy firma zapewnia nocleg, pożywienie oraz obsługę profesjonalnych przewodników na każdy dzień pobytu oraz pełne wyposażenie.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.westernriver.com

przewodnki-po-usa-rafting-kanion

2. Idaho Rafting   (spływ organizowany przez firmę Row Adventures)
Salomon River Rafting to prawie 8-godzinny spływ (20 mil) krystalicznie czystą rzeką pośród nietkniętej przyrody Parku Stanowego Idaho. Salomon River to stosunkowo płytka rzeka, jednak różnica poziomów w miejscu rozp0częcia i zakończenia spływu wynosi ponad 900 m!  Stawia to Salomon River w ścisłej czołówce najlepszych rzek do uprawiania “raftingu” w USA. W czasie trwania spływu organizowane są postoje i krótkie wycieczki wgłąb Parku Stanowego. Row Adventures organizuje również ekstremalne spływy kajakami (dla grup oraz osób indywidualnych) oraz rodzinne rejsy indiańskimi łodziami “kanoe” w miejscach, gdzie rzeka spokojnie rozlewa się tworząc małe jeziora z malowniczymi dopływami górskich potoków.

Dla osób dysponujących wiekszą ilością czasu Firma Row Adventures organizuje spływy trwające 5 lub 6 dni (105 mil) zapewniając nocleg, pożywienie oraz pełne pełne wyposażenie dla uczestników wyprawy.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.rowadventures.com

przewodnki-po-usa-rafting-idaho

2. West Virginia – Rafting (spływ organizowany przez firmę Rivermen)
Niezapomnianych wrażeń dostarcza spływ rzeką Gauley River w Zachodniej Virginii. Trasa spływu prowadzi 26-milowym odcinkiem rzeki pośród licznie usianych występów skalnych, głazów, kaskad i innych przeszkód technicznych. Rzeka podzielona jest na dwa odcinki. Pierwszy (Upper Gauley Rafting) to “spokojniejsza” cześć rzeki, na której znajduje się 40 przeszkód technicznych klasy V. Cześć druga spływu (Middle/Lower Gauley Rafting) zdecydowanie należy do jednych z trudniejszych tras “raftingowych” w USA. Na całej długości znajduje się  ponad 70 przeszkód technicznych, w tym ponad 56 zakwalifikowanych jako przeszkody kategorii III.

Pomimo wysokiego stopnia trudności, spływ rzeką Gauley corocznie przyciąga rzesze turystów gotowych stawić czoła matce naturze.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.rivermen.com

przewodnki-po-usa-virginia

USA: Rafting na rzece Colorado River, Kanion Kolorado – Arizona

 Artykuł zaktualizowany 18.12.2013

Paweł P.© 2013 interameryka.com – wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...