Wypoczynek nad wodą w USA

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

sporty-wodne-usaSporty wodne cieszą się w Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością. Zapraszam do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po miejscach, w których można aktywnie wypocząć i zrelaksować się nad wodą.

Wielu turystów wyjeżdżających na wczasy przyciągają krystalicznie czyste wody oraz drobnopiaszczyste plaże i zatoki dokoła półwyspu Floryda i na wybrzeżach Zatoki Meksykańskiej w Alabamie (Gulf Islands), Missisipi (Biloxi), Luizjanie i Teksasie (Texas Gulf Coast, Parade Island, National Seashore). Piękne plaże znajdują się też na niektórych wyspach u wybrzeży Georgii, w Karolinie Południowej (m.im. Hilton Head Island, Myrtle Beach), Karolinie Północnej (zwłaszcza Outer Banks, Cape Hatteras) oraz na wybrzeżach Pacyfiku w południowej Kalifornii.

Kogo nie odstraszają nieco niższe temperatury wody może kąpać sie w Atlantyku w Maryland (Assateuage Island), New Jersey (Atlantic City, Long Beach Island Martha’s Vineyard) albo w różnych miejscach na słynącym z homarów wybrzeżu Maine bądź też skoczyć w zimniejsze wody Pacyfiku (m. in. Oregon Dunes National Recreation Area).

Na wielu plażach w USA znajdują się parkingi, prysznice ze słodką wodą i stanowiska ratowników. W pobliżu większych miejscowości i skupisk hotelów bywa niekiedy tłoczno, zwłaszcza w weekendy. Ale i wówczas bez problemu można znaleźć miejsce na plaży lub udać się łodziami do dalej położonych kąpielisk.

publiczna-plaza-florydaTak wyglądają publiczne (ogólnodostępne) plaże w USA. Parking, prysznice i wszędzie czysto.

W wielu dużych ośrodkach turystycznych i hotelach oraz na większych plażach w USA entuzjaści sportów wodnych mają do dyspozycji szeroką gamę sprzętu do realizowania swojego zamiłowania. Począwszy od nart wodnych, poprzez jet ski, windsurfing, kajaki, nurkowanie itp. Ceny za wypożyczenie sprzętu (na godziny lub cały dzień) są stosunkowo niskie.

Nurkowanie w USA
U wybrzeży Atlantyku na południowym wschodzie USA, w rejonie Zatoki Meksykańskiej oraz na wybrzeżach Pacifiku w Południowej Kalifornii sporą popularnością cieszy się nurkowanie z rurką (tzw. “snorkeling”). W wielu miejscach można tam podziwiać kolorowy i różnorodny podwodny świat koralowców, ryb, mięczaków i skorupiaków. Z uwagi na zanieczyszczanie wody i nadmierny połów ryb, w pobliżu wielu wysp utworzono obszary chronione, aby przeciwdziałać grożącemu zubożeniu gatunków podwodnego  świata.

Wypożyczenie zestawu do nurkowania z rurką (maska, rurka, ewentualnie pianka) kosztuje od $5 do $15 (za godzinę).

sporty-wodne-nurkowanie-rurkaNurkowanie z rurką tzw. snorkeling u wybrzeży Florydy

Windsurfing, Surfing i Kitesurfing w USA
Te sporty uprawiane są wszędzie tam, gdzie można się kąpać, zwłaszcza w wodach wokół Florydy, u wybrzeży Georgii i Karoliny Południowej, wzdłuż Zatoki Meksykańskiej, na wybrzeżach Pacyfiku w Kalifornii oraz na Hawajach. W rejonach, gdzie fale są wyższe, zwłaszcza w Kalifornii oraz na niektórych wyspach archipelagu Hawajów, nieustraszeni pogromcy żywiołu uprawiają surfing na desce bez żagla.

Bardzo popularnym sportem jest tzw. Kitesurfing (Kiteboarding). Jest to odmiana surfingu, jednak różni się w sposobie prowadzenia deski, którą prowadzi się na krawędzi (podobnie do snowboardu).  Ponadto zamiast klasycznego żagla – jak ma to miejsce w przypadku windsurfingu – jako pędnika używa się specjalnego (podobnego do spadochronu latawca), który przypięty jest do uprzęży zakładanej przez surfującego.

Ceny za godzinne wypożyczenie zestawu do “Kitsurfingu” na Florydzie wahają się od $40 do $65.

sporty-wodne-usa-kitesurfingKitsurfing staje się coraz popularniejszy w USA

zobacz również: przewodnik po USA
10 najlepszych plaż na Florydzie.

Key West – Karaibskie klimaty w USA
Wczasy na Florydzie: co warto wiedzieć

Rajska plaża na Florydzie – Park Narodowy Dry Tortugas 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
1 komentarz
  1. To fakt jeżeli chodzi o uprawianie sportów wodnych to jest tam super, no i przede wszystkim wypożyczysz co chcesz, nikt nie woła o uprawnienia, płacisz i masz 🙂

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...