Broken Arrow Trail -dla twardzieli

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Mało kto wie iż słynąca z malowniczych krajobrazów Sedona ma również do zaoferowania coś dla prawdziwych twardzieli.

Jeśli jesteś miłośnikiem samochodów z napędem 4×4 spróbuj swych sił na jeden z najbardziej spektakularnych tras off-Road jakie ma do zaoferowania Ameryka Północna.

broken_arrow_0
Broken Arrow Trial –tak właśnie nazywa się trasa która jest jedną z trudniejszych i zarazem najbardziej malowniczą z tras off-Road znajdujących się w okolicach Sedony. Aby znaleźć się na trasie, należy udać się drogą nr 179 jadąc na południe od Sedony a następnie skręcić w małą drogę Morgan Rd lub Little Horse Trailhead. Mniej więcej po przejechaniu 6 mil kończy się asfaltowa nawierzchnia i zaczyna się nasza przygoda.

Trasa wyłącznie dla samochodów terenowych.

Cztery mile żwirowej nawierzchni z licznymi występami skalnymi, stromymi podjazdami, uskokami wymaga od kierowcy nie lada doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Trasa jest  dostępna wyłącznie dla samochodów z napędem na 4 koła i mających tzw. „high-clerance” czyli duży prześwit pomiędzy osiami. Wszelakie próby wjechania na trasie popularnymi samochodami typu  SUV  (Sport Utility Vechicle) mogą skończyć się zniszczeniem zawieszenia lub samochodu. Najlepiej sprawdzają się tutaj  Jeepy , które dzięki swym niewielkim rozmiarom i dużej mocy doskonale radzą sobie z przeciwnościami terenu.
Na trasie można spotkać wrzeszczących turystów, którzy przypięci pasami i gęsto upakowani w specjalnych terenowych busach próbują zmierzyć się z przeszkodami.

Wycieczki tego typu są pewną alternatywą dla tych którzy za wszelką cenę chcą przekonać się na własne oczy jak wygląda prawdziwa terenowa wyprawa trasą dla twardzieli.

Jeśli nie czujecie się na siłach lub nie macie doświadczenia w prowadzeniu jeepa w tak trudnym terenie, zdecydowanie polecam odwiedzić miejsce zwane „Pink Jeep Tours”. Tam za opłatą 72$ od osoby ($56 dziecko) możecie zostać zabrani przez doświadczonych kierowców na szlak Broken Arrow. „Pink Jeep Tours” są znani w całej Sedonie jako najlepsza grupa oferujące ekstremalne wyprawy off-Road.

broken_arrow6Fot: Pink Jeep Tours – turyści jak mrówki …

broken_arrow7Fot: “Różowym” adrenalinki też nie brakowało….

Osobiście gorąco polecam osobom posiadającym doświadczenie off-Road spróbować własnych sił i poczuć prawdziwą adrenalinę w czasie przejazdu …

Średni czas przejazdu (z przerwami) obliczony jest na mniej więcej 2.5 godziny, co już daje nam pewne wyobrażenie o stopniu trudności trasy. Liczne przerwy potrzebne będą dla schłodzenia silnika który niejednokrotnie pracował będzie na pełnych obrotach. Spodziewajcie się również częstych pieszych eskapad z samochodu, niezbędnych aby jak najlepiej oszacować sposoby pokonania znajdujących się przed wami przeszkód. Na trasie o tak wysokim stopniu trudności nie można sobie pozwolić na bezmyślne pokonanie kolejnego załomu skalnego przez wcześniejszego sprawdzenia co czyha kilka metrów za nim.
broken_arrow5Fot: Twardzieli nie brakowało ….
Na trasie znajduje się kilka bardzo malowniczych punktów widokowych. Sedona odkryje przed Wami jedne z najpiękniejszych zakątków. Devil’s Dining Room, Sinkhole, Submarine Rock, Chicken Point to jedne z najciekawszych miejsc  Broken Arrow.

broken_arrow4Fot: Jeden z punktów widokowych
Nie zapominajcie jednak iż za rogiem czyhają również jedne z najbardziej wyzywających miejsc. Do takich mogę śmiało zaliczyć Diabelskie Schody (Devil’s Staircase) Niechaj nie zwiodą Was swym łagodnym wyglądem …to najbardziej zdradzieckie miejsce na całej trasie

broken_arrow3Fot: Diabelskie Schody

Wszystkim, którzy wybiorą Broken Arrow Trial jako cel swej podróży, niezależnie czy będzie to samotna wyprawa Jeepem czy wycieczka z grupą turystów – życze niezapomnianych wrażeń (których z pewnością nie braknie).

mapka satelitarna Broken Arrow Trial


Krótki materiał video ze szlaku “Broken Arrow

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Droga 66: Cool Spring Station

Droga 66 to miejsce kultowych stacji benzynowych. Jedna z nich o nazwie Cool Spring Station to zdecydowanie najbardziej...

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...