Park Narodowy “Badlands” w Południowej Dakocie.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Miliony lat temu wiatr, woda oraz inne czynniki erozji wyrzeźbiły w bezkresnych równinach Południowej Dakoty iście księżycowy krajobraz. Głębokie kaniony, postrzępione wierze, kolorowe skały i tajemnicze miejsca w których wciąż można odkryć skamieliny dinozaurów przyciągają tutaj co roku tysiące turystów.

Mało kto wie iż South Dakota kryje w sobie takie perełki jak Badlands. Zdecydowana wiekszość turystów kojarzy ten stan głównie z Mt. Rushmore (tzw. Głowy Prezydentów).

Tymczasem w odległości około 90 mil na wschód od Mt. Rushmore rozciągają się 982,4 km2 Parku Narodowego „Badlands”. Miejsce to kryje w sobie niesamowite uroki. Możesz odkryć miejsca w których poczujesz się zupełnie jak na innej planecie, otoczony kosmicznymi formacjami skalnymi. Czasem przypomina to powierzchnię księżyca z szarym pyłem pokrywającym powierzchnię terenu. Czasem krwisto czerwone i różowe kolory skał przeniosą Cię na powierzchnię Marsa.

Badlands_3Droga Stanowa 240 zaprowadzi nas dokładnie przez środek Badlands

Za każdym zakrętem i załomem skalnym odkryjesz coś nowego, trasy turystyczne kryją w sobie niepowtarzalne uroki. Możesz trafić w miejsce, gdzie odnajdziesz doskonale zachowane skamieliny ssaków oraz kręgowców, które żyły na tym terenie 37 milionów lat temu. Po przejechaniu niespełna mili krajobraz zmienia się nagle i znajdujesz się w samym środku „miasteczka piesków preriowych”.
Te niesamowicie ruchliwe i śmieszne stworzenia są fantastyczną atrakcją turystyczną głównie dla dzieciaków, choć dorośli również bawią się doskonale, otoczeni dziesiątkami małych kopczyków z których co chwilę wyłaniają się sylwetki skocznych piesków. Czasem ciężko przejechać przez to miejsce, gdyż droga gęsto jest usłana pozostawionymi na poboczu samochodami, których właściciele uganiają się po  prerii z aparatami i popcornem za pieskami preriowymi. Oprócz wspomnianych piesków preriowych często można spotkać dziko żyjące muflony, fretki, lisy, sarny, jelenie, a od czasu do czasu nawet małe stado bizonów.

Badlands_bizonyBizony w Badlands nie są rzadkością …

Badlands podzielony jest na 3 części do których bardzo łatwo dotrzeć samochodem, poruszając się po  malowniczej „scienic road”. W każdej z części znajduje się tzw: „scienic overlook”, skąd podziwiać można malownicze krajobrazy Parku Narodowego.
Jeśli drogi czytelniku jesteś zapalonym fotografem, Badlands będzie dla Ciebie miejscem, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia.

Mapa Sateltarna Badlands:

Kliknij mape aby powiekszyć

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
1 komentarz
  1. Witam,
    byłem tam w 2009r, jest nieźle, ale osobiście polecam Crazy Horse Memorial. Głowy prezydentów to przy tym pikuś aczkolwiek na pewno posiadają lepszą bazę turystyczną (kasa federalna robi swoje)

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

USA i Kanada podczas jednej podróży: gotowy plan zwiedzania

Czy możliwe jest odwiedzenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w czasie jednej podróży? Które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć? Ile...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

20 -Miejsc Które Warto Zobaczyć w Kalifornii 2024

Wybierasz się do Kalifornii? Szukasz inspiracji podróżniczych co warto zobaczyć w Kalifornii? Zatrzymaj się nieco dłużej na mojej...