Szklany balkon zawieszony 442 metry nad ziemią

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Jeśli wybierasz się do Chicago, koniecznie musisz odwiedzić najwyższy budynek w tym mieście: Willis Tower. Z wysokości 104 piętra można podziwiać miasto, jezioro Michigan oraz cztery sąsiednie stany.

Dodatkową atrakcją górującego nad miastem wieżowca jest specjalnie zaprojektowany szklany balkon.  Wejście na jego przeźroczystą podłogę to nie lada wyzwanie dla osób, które próbują przezwyciężyć lęk wysokości.

skydeck_1

Jesteś na tyle odważny aby stanąć na szklanej tafli grubości 3.5 cm zawieszoną na wysokości 442 metry nad ziemią?
Doskonałą okazje na sprawdzenie tej teorii oferuje drugi co do wysokości budynek w Stanach Zjednoczonych, chicagowski Willis Tower (442 m),  którego najnowszą atrakcją turystyczną są trzy szklane balkony umieszczone na 104  piętrze. Każdy z nich udźwignąć możne do 5 ton “żywej wagi”.
Konstrukcja szklanej podłogi wysunięta jest ponad 140 cm za ścianę budynku, dzięki czemu osoba znajdująca się wewnątrz szklanego balkonu doznaje niezapomnianych wrażeń. Z relacji osób które skorzystały już ze szklanego balkonu wynika iż jest to niesamowite wrażenie porównywalne do lotu ptaka lub chodzeniu po tafli przezroczystego lodu pokrywającego głębokie jezioro.

skydeck_2Fot:  Techniki fotograficzne są tutaj dowolne , liczy się efekt końcowy

Pierwsza wersja projektu szklanego balkonu została wykonana przez firmę Halcrow Yolles i zawierała oprócz zbrojonego szkła dodatkowe konstrukcyjne wykonane ze stali. Przez kolejne 11 miesięcy udoskonalano cały projekt aby w wersji ostatecznej w konstrukcji zastosować wyłącznie elementy wykonane ze szkła. W ten sposób w 2008 r. powstałą całkowicie przeźroczysta wersja kabiny o nazwie “The Ledge” , gotowa do zawieszenia nad miastem. Szklany balkon został oficjalnie udostępniony dla turystów odwiedzających Chicago, 2 lipca 2009 roku.

skydeck_3Fot: Trzeba mieć stalowe nerwy gdy pierwszy raz stawia się krok w pustkę….

Jeśli chcesz osobiście sprawdzić jak wygląda Chicago z perspektywy ptaka, Zapraszamy do odwiedzenia “The Ledge”.
Cena wejściówki na “Skydeck”, którego częścią jest szklany balkon to $19 dla dorosłych, $12 dla dzieci do 11 lat.
Taras widokowy otwarty jest 365 dni w w roku od godziny 9.00 do 22.00 (od Kwietnia do Września) i od godziny 10.00 do godziny 20.00  (Wrzesień – Marzec).

Zapraszam do obejrzenia krótkiego video z wizyt nad szklanym balkonem.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
1 komentarz
  1. Muszę przyznać, że świetnie to wygląda 😀
    Hmn…. a ja ostatnio stałam na takiej szybie nad studnią, której głębokość wynosiła 15-20 metrów 😉 w zamku w Rynie na Mazurach 😀 Muszę przyznać, że na początku miałam “małe wątpliwości”, ale cieszę się, że się przełamałam 😀 Niektórzy ludzie, z którymi zwiedzaliśmy zamek stawali bez większych problemów, inni bardzo się bali, panikowały matki z dziećmi – kategorycznie im zabraniały stawania na szkle. Z jednej strony je rozumiem – to wynika z troski, ale z drugiej mogą wzbudzić (niepotrzebnie!) w dzieciach strach i traumę ;/

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

USA i Kanada podczas jednej podróży: gotowy plan zwiedzania

Czy możliwe jest odwiedzenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w czasie jednej podróży? Które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć? Ile...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...