Jak wkurzyć amerykańskich celników

Kontrola celna na lotnisku USA to dla wielu osób bardzo stresujący moment. Pośród osób przylatujących z Polski do USA krążą liczne legendy mówiące o tym jak to turyści z Polski w czasie kontroli celnej zostają pozbawieni części bagażu (głównie produktów spożywczych) które wwożą do USA.

Dla turystów z Polski mających duże poczucie humoru, stalowe nerwy i dużo wolnego czasu (który mogą spędzić na szczegółowej kontroli celnej) mam propozycję nie do odrzucenia.

Oto znaleziony w internecie sposób w jaki można wkurzyć amerykańskich celników.

Jeśli wybieracie się do USA, z pewnością wiecie, że na lotnisku możecie się spodziewać gruntownej kontroli bagażu. polegająca na skanowaniu zawartości bagażu, wyrywkowym sprawdzaniu jego zawartości, porównywania wypełnionej w samolocie deklaracji celnej z faktyczną zawartością naszej walizki itp. Cała ta procedura celna jest zwykle dość monotonna dlatego dla odważnych turystów amerykański artysta Evan Roth postanowił nieco ją urozmaicić.

Roth zaprojektował kilka cienkich metalowych tablic, które należy umieścić w bagażu przed prześwietleniem go na lotnisku – później wystarczy już tylko czekać na reakcję celników (a w szczególności pracownika obsługującego aparaturę do prześwietlania toreb i walizek).

Jeśli będzie miał poczucie humoru, wszyscy się uśmieją. Jeśli okaże się ponurakiem, może czekać cię przedłużona i rozszerzona kontrola osobista… Ale cóż – bez ryzyka nie ma zabawy.

celnicy diagram

Na chwilę obecną artysta zaprojektował dwie tablice (nazwane Airport X-ray Art) – jedna zawiera perforowany wizerunek flagi USA, druga – przeznaczony dla celników komunikat „Nothing to see here” (nie ma tu nic do oglądania). Niestety, cen oraz daty wprowadzenia do sprzedaży na razie nie znamy.

Kontrola celna w USA
fot. Makezine.com
Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię