Jak wkurzyć amerykańskich celników

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Kontrola celna na lotnisku USA to dla wielu osób bardzo stresujący moment. Pośród osób przylatujących z Polski do USA krążą liczne legendy mówiące o tym jak to turyści z Polski w czasie kontroli celnej zostają pozbawieni części bagażu (głównie produktów spożywczych) które wwożą do USA.

Dla turystów z Polski mających duże poczucie humoru, stalowe nerwy i dużo wolnego czasu (który mogą spędzić na szczegółowej kontroli celnej) mam propozycję nie do odrzucenia.

Oto znaleziony w internecie sposób w jaki można wkurzyć amerykańskich celników.

Jeśli wybieracie się do USA, z pewnością wiecie, że na lotnisku możecie się spodziewać gruntownej kontroli bagażu. polegająca na skanowaniu zawartości bagażu, wyrywkowym sprawdzaniu jego zawartości, porównywania wypełnionej w samolocie deklaracji celnej z faktyczną zawartością naszej walizki itp. Cała ta procedura celna jest zwykle dość monotonna dlatego dla odważnych turystów amerykański artysta Evan Roth postanowił nieco ją urozmaicić.

Roth zaprojektował kilka cienkich metalowych tablic, które należy umieścić w bagażu przed prześwietleniem go na lotnisku – później wystarczy już tylko czekać na reakcję celników (a w szczególności pracownika obsługującego aparaturę do prześwietlania toreb i walizek).

Jeśli będzie miał poczucie humoru, wszyscy się uśmieją. Jeśli okaże się ponurakiem, może czekać cię przedłużona i rozszerzona kontrola osobista… Ale cóż – bez ryzyka nie ma zabawy.

celnicy diagram

Na chwilę obecną artysta zaprojektował dwie tablice (nazwane Airport X-ray Art) – jedna zawiera perforowany wizerunek flagi USA, druga – przeznaczony dla celników komunikat “Nothing to see here” (nie ma tu nic do oglądania). Niestety, cen oraz daty wprowadzenia do sprzedaży na razie nie znamy.

Kontrola celna w USA
fot. Makezine.com
Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...