Floryda, co warto zobaczyć. Praktyczne porady (2023)

Floryda to już prawie tropiki a na pewno jest to jeden z najgorętszych stanów w USA. Dla większości turystów z Polski wyjeżdżających na urlop do USA jest to idealne miejsce. Szczególnie gdy przerwa w pracy wypada w okresie jesienno-zimowym, a temperatury na Florydzie są najbardziej sprzyjające.

Artykuł ten zawiera podstawowe informacje o stanie Floryda, które z pewnością będą przydatne dla turystów wyjeżdżających na wakacyjny (i nie tylko) wypoczynek na Florydę.

Przeczytaj – zanim wyjedziesz na Florydę!
Oto moja książka(ebook) – Twój prywatny przewodnik po Key West, Miami i okolicach w którym znajdziesz nie tylko plan podróży ale również dokładnie opisane najlepsze atrakcje  PRZEWODNIK KUPISZ TUTAJ
Ebook - przewodnik po Florydzie

Floryda – informacje ogólne.

Stan Floryda to praktycznie 170 tys. km² ciepłego, wręcz tropikalnego klimatu oraz 1067 km plaż z których można korzystać cały rok. Amerykanie nazywają potocznie Florydę Słonecznym Stanem (Sunny State) . Nie ma się im co dziwić, ktoś policzył średnia liczba słonecznych dni na Półwyspie Florydzkim to 237.

Floryda to nie tylko plaże. To również przepiękne lazurowe wody Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego na wschodnim wybrzeżu.

Jeśli dokładnie wpatrzymy się w mapę południowej części Florydy gdzie znajduje się archipelag maleńkich wysepek  (Florida Keys) dostrzeżemy maleńką wyspę o egzotycznej nazwie Key West. To najdalej wysunięty na południe skrawek lądy w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę leży on bliżej Karaibów i Wysp Bahama niż samego głównego stałego lądu Półwyspu Florydzkiego. Planując wyjazd na Florydę proszę nie zapomnieć więc, że można przy okazji doświadczyć egzotyki południowych, ciepłych mórz.

Floryda – popularne destynacje

Miami

Miami - Floryda
Miami – dzielnica biznesowa

Miami to bezsprzecznie najpopularniejsze a zarazem największa metropolia na Florydzie. To tutaj znajduje się centrum turystyczne, kulturalne oraz biznesowe całego stanu Floryda. Samo miasto liczy prawie prawie 414 tysięcy mieszkańców a łącznie z przedmieściami tworzy gigantyczną metropolię którą zamieszkuje 5.5 miliona osób.
Proszę więc nie zdziwić się, gdy natraficie na potężne korki – zwłaszcza w godzinach szczytu.  Przeczytaj więcej o Miami tutaj

Miami Beach

Miami Beach - Floryda

Miami Beach – kolejna popularna i zdecydowanie bardziej rozrywkowa destynacja leżąca niespełna kwadrans od centrum biznesowego Miami. Miami Beach, zwana również South Beach to to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych plaż na świecie, stało się to dzięki popularnemu serialowi z lat 80-tych Policjanci z Miami (Miami Vice)

Tutaj na obszarze kilkunastu mil możemy znaleźć praktycznie wszystko z czego słynie rozrywkowa Floryda. Począwszy od eleganckich sklepów, poprzez egzotyczne restauracje, nocne kluby, dyskoteki, fantastyczne galerie lokalnych artystów aż po błękitna, krystalicznie czystą wodę Oceanu Atlantyckiego.

Bagna Everglades

Bagna Everglades - FlorydaNiecałe 50 kilometrów Miami – jednego z największych miast w USA znajduje się trzeci pod względem wielości Park Narodowy w USA. To Park Narodowy Everglades National Park zwany popularnie Bagna Everglades. 

To największe w USA siedlisko subtropikalnej przyrody na terenie którego możemy obserwować ponad setki gatunków ptaków, ryb oraz gadów …z najznamienitszym przedstawicielem tego gatunku (symbolem Florydy) Aligatorem. Przeczytaj więcej o Bagnach Everglades

Parki rozrywki na Florydzie

Disney World FlorydaBezapelacyjnie najlepsze w Stanach Zjednoczonych Parki Rozrywki znajdują się właśnie na Florydzie. Orlando – to miasto w północnej części Florydy, które stało się lokalizacją dla najważniejszych parków rozrywki:

 • Walt Disney World (na który składają się cztery parki Magic Kingdom, Animal Kingdom, Epcot, Hollywood Studios)
 • Universal Studios (na który składają się Universal Studios oraz Island of Adverntures)
 • Seaworld
 • Discovery Cove
 • LEGOland

Jeśli macie Państwo w planach rodzinne zwiedzanie Parków Rozrywki w Orlando, proszę pamiętać, że sezon trwa tutaj cały rok. Dla tego polecam zakup biletów wyłącznie online i to z co najmniej 3 tygodniowym wyprzedzeniem.

NASA – Centrum Lotów Kosmicznych

NASA na Florydzie - Prom KosmicznyCentrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego to położone na przylądku Canaveral (Cape Canaveral) miejsce, które z roku na rok odwiedza coraz większa liczba turystów.

Tutaj znajdują się wciąż działające wyrzutnie rakiet wystrzeliwujące na orbitę satelity, statki załogowe i bezzałogowe. Największy rozgłos przynoszą obecnie temu miejscu misje prywatnej firmy SPACEX. Rakiety typu Falcon 1-9, Falcon Heavy to wydarzenia medialne na skalę światową, które przy odrobinie szczęścia i dobrym planowaniu można zobaczyć na własne oczy. Polecam skorzystać z kalendarza NASA (KLIK) gdzie znajdują się daty planowanych startów.

Floryda – Praktyczne Informacje

Przepisy drogowe na Florydzie.

Floryda przepisy drogoweTurysta z Polski przylatujący na Florydę i chcący wypożyczyć samochód może posługiwać się polskim prawem jazdy przez okres trwania wizy.  Należy pamiętać iż w większości wypadków dla turystów z innych państw wymagane jest wykupienie ubezpieczenia OC tzw. SLI (Suplemental Liability Incurance) Proszę pamiętać, iż polskie towarzystwa ubezpieczeniowe nie działają na rynku amerykańskich ubezpieczeń samochodowych.

Nie tylko na Florydzie, ale również w innych stanach USA wysokimi mandatami karane są naruszenia przepisów drogowych. W zależności od rodzaju wykroczenia, jak również stanu, w którym się je popełniło wysokość mandatu może wynosić od 50 USD (np. za nieprawidłowe parkowanie) do nawet kilkuset dolarów przy większych przewinieniach drogowych (np. przejazd na czerwonym świetle).

Przepisy drogowe - Floryda- przejście dla pieszych
YELD TO PEDESTRIANS – ustąp pierwszeństwa dla pieszych

Ustawowo na terenie całego stanu wprowadzono również prawo dotyczące pierwszeństwa do przejścia przez jednię pieszych znajdujących się na pasach. State Law (prawo stanowe) mówi iż zawsze należy zatrzymać się przed przejściem dla pieszych aby ustąpić miejsca osobom chcącym przekroczyć ulicę na zebrach.

Podczas poruszania się po autostradach na Florydzie należy przede wszystkim pamiętać o przestrzeganiu dopuszczalnej prędkości jazdy. Najbezpieczniej jest poruszać się w kolumnie jadących samochodów i nie wykonywać gwałtownych manewrów. Może to zwrócić uwagę patrolów policyjnych. Również bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na strefy ograniczenia prędkości głównie w  pobliżu szkół oraz w strefach robót drogowych.

Floryda - droga lokalna przy plaży

Lokalna droga przy jednej z plaż na Florydzie. Ograniczenie prędkości do 20 mil/h Zobacz również: podróżowanie samochodem po USA 

Floryda, środki płatnicze.

Karty kredytowe są powszechnym środkiem płatniczym używanym w USA. Ze względów bezpieczeństwa jak również wygody (rezerwacja hotelu, biletu lotniczego itp.) zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem na Florydę. Wynajęcie samochodu na Florydzie (jak również w innych stanach) bez karty kredytowej jest mocno utrudnione. Czasem wypożyczalnie zgadzają się na warunkowe przyjęcie karty debetowej po spełnieniu określonych warunków (np. po okazaniu wykupionego biletu powrotnego do Europy).

Najbardziej popularne i szeroko akceptowane w całych Stanach są karty: VISA, MasterCard, American Express i Discovery. Na Florydzie we wszystkich sklepach i hotelach można również płacić bez problemów kartami debetowymi. Kart można również używać płacąc na stacjach benzynowych (ale tylko w kasie). Polskie karty przeważnie nie działają w automatach przy dystrybutorach.

Floryda-oplata-za-parking
Parkometr w którym możemy wykupić czasowe pozwolenie na postój. Automaty akceptują kart płatnicze i gotówkę.

Sieć dróg i autostrad w stanie Floryda.

Floryda posiada bardzo dobrze rozwinięty system autostrad oraz dróg ekspresowych. Rewelacyjnie działa tutaj również cała infrastruktura, dołączona do sieci komunikacyjnej (miejsca postojowe, informacja turystyczna itp).

Odwiedzając Florydę należy pamiętać iż część autostrad w tym stanie jest płatna (np. system autostrad Florida Turnpike, łącząca północną Florydę z południową częścią półwyspu). Jeśli chcą Państwo sprawnie i szybko poruszać się po Florydzie, polecam korzystanie z płatnych autostrad.  Jeśli natomiast interesują Was lokalne klimaty i  szczegółowe zwiedzanie tego pięknego i egzotycznego stanu, proszę skorzystać z darmowych autostrad i dróg ekspresowych.

Opłata za przejazd przez płatną „bramkę” wynosi średnio około $1.75. Głównie zależy to od odległości w jakich rozstawione są punkty podporu opłat. Jeśli przejedziecie krótszy odcinek płatnej autostrady opłata wyniesie niekiedy tylko $0.75

Płatne drogi na Florydzie
Bezobsługowa bramka płatnicza na Florydzie
floryda-autostrady
Informacja o zbliżaniu się do bramek elektronicznych oraz płatności gotówką za przejazd autostradą.

Floryda – opłaty za przejazdy autostradami.

Każda z wypożyczalni samochodów na Florydzie oferuje możliwość zakupu pakietu SunPass lub EPass. Ten elektroniczny system płatności pozwalana bezstresowe korzystanie z przejazdów płatnymi odcinkami autostrad.

Ceny za pakiet SunPass/EPass zależą od wypoczalni. Niektóre z nich pobierają dzienną opłatę, doliczając do rachunku kwota za każdy przejazd przez pojednczą bramkę, inne pobierają dzienną stawkę ale do maksymalnej kwoty np $30 w czasie całego okresu wynajmu. Poniżej kilka przykładów (ceny lipca 2022)

Hertz: $5.95 stawka dzienna + przejazdy (brak max kwoty)
Avis, Budget: $5.95 stawka dzienna + przejazdy (max kwota $29.95)
Alamo, National, Enterprise: $3.95 stawka dzienna + przejazdy (max kwota $19.95)

Dollar i Thrifty oferują pakiety zawierające stawkę dzienną + nielimitowane dzienne przejazdy w kwocie $10.50 do max kwoty $52 tygodniowo.

Prędkości na drogach Florydy.

Niepisaną zasadą jest iż można poruszać się po autostradach z prędkością do 10mph większą niż podają znaki drogowe. Jeśli należy jednak pamiętać, iż nie wszyscy policjanci przestrzegają reguł gry i czasem można się narazić.
Niestety, poza autostradami i drogami szybkiego ruchu zasada „przekroczenia prędkości do 10mph nie obowiązuje)

W większości wypadków gdy zostaniecie pierwszy raz zatrzymani przez patrol policji za przekroczenie prędkości otrzymacie Państwo tzw. „warning” – ostrzeżenie. Jeśli zdarzy się Wam to drugi raz, wówczas mandat jest już pewny.

Drogi na Florydzie - przejazd przez most
Drogi jak i przejazdy przez mosty na Florydzie są szerokie i bezpieczne.

Floryda – plaże

Floryda to głównie ciągnące się kilometrami przepiękne piaszczyste plaże. Zarówno od strony Oceanu Atlantyckiego jak i Zatoki Meksykańskiej znajdują się bardzo atrakcyjne plaże. Niemniej jednak najładniejsze plaże (o czym wie bardzo mało osób) znajdują się od strony Zatoki Meksykańskiej. Nawet słynne miasteczko Key West blado wypada przy śnieżnobiałych piaskach i turkusowej wodzie plaż Caladesi Beach oraz Siesta Key.

Zapraszam do przeczytania artykułu: najlepsze plaże na Florydzie – tu znajdziecie dużo przydatnych informacji

Plaża na Florydzie
Plaża Siesta Key Beach – to jedno z najładniejszych miejsc na Florydzie

Floryda – noclegi, hotele i motele

Hotele oraz motele na Florydzie są dosyć tanie (w zależności od klasy). Jednakże przeciętny koszt noclegu wynosi około 120 USD. Cena za pokój hotelowy takiej samej klasy oczywiście jest odpowiednio wyższa w popularnych lokalizacjach turystycznych.

Nie wspominam tutaj nawet o popularnych destynacjach jak Key West, Miami Beach czy Miami, gdzie ceny hotel i moteli są bardzo wysokie i utrzymują się na takim poziome przez praktycznie cały rok. Ja zazwyczaj staram się nie dopłacać za „lokalizację”. Wolę poświęcić na dojazd do plaży około 30 minut a tym samym zapłacić 30% mniej za pokój hotelowy.

Aby odszukać odpowiedni hotel lub motel polecam skorzystanie z internetowych serwisów typu expedia.com, orbitz.com lub polska wersja wyszukiwarki booking.com gdzie możecie szczegółowe informacje dotyczące danej lokalizacji.

Więcej informacji o hotelach i motelach w USA – kliknij TUTAJ 

Hotel na Florydzie

Budynek hotelu sieci LaQuinta gdzieś na Florydzie

Aligatory na Florydzie

Aligatory na Florydzie występują głownie na bagnach Parku Narodowego Everglades. Choć tak na prawdę można spotkać je prawie wszędzie tam, gdzie występują stojące zbiorniki wodne (stawy, oczka wodne a nawet większe sadzawki).

Czy aligatory są groźne i agresywne? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno wiele razy zobaczycie Aligatory wygrzewające się w słońcu Florydy w pobliżu osiedli mieszkaniowych czy nawet klubów golfowych lub parków miejskich (oczywiście tych, które mają dostęp do cieków wodnych). Gady nie są agresywne gdy nie narusza się ich spokoju lub podchodzi na bliską odległość.  Spotykając na swojej drodze Aligatora zdecydowanie zalecam zachować bezpieczny dystans.

Farmy Aligatorów (Alligator Farms) to zdecydowanie najlepsze i najciekawsze miejsca gdzie bezpiecznie można oglądać Aligatory i co ciekawe, uczestniczyć w pokazach karmienia oraz tresury tych gadów. To świetna rozrywka dla całej rodziny!

pokazy tresury aligatora na Florydzie
Tresura Aligatora w jednej z farm na Florydzie

Floryda – pozostałe informacje

Na Florydzie w większych miastach (np. Miami, Ft. Lauderdale, Orlando, Miami Beach) istnieje pewne zagrożenie przestępczością. Dotyczy to głównie niektórych dzielnic, a czasami także centrów miast.  Dlatego polecam zasięgnąć (najlepiej na tej stronie – KLIK ) informacji na temat okolicy w której będziecie się poruszać. Dodatkowo będąc na miejscu w hotelu proszę zapytać w recepcji czy w danej dzielnicy bezpiecznie jest poruszać się po zmroku.

Floryda jest bardzo restrykcyjnym stanem, jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. W większości przypadków nie wolno na Florydzie posiadać przy sobie nie zabezpieczonych (lub nie opakowanych w papier czy reklamówkę) butelek z alkoholem.
Proszę również pamiętać, iż przewożenie w samochodzie otwartych napojów alkoholowych może  (w przypadku zatrzymania przez Policję) skończyć się odebraniem prawa jazdy i wysokim mandatem.

Jeśli już zostaniemy zatrzymani przez policję, należy  ściśle stosować się do otrzymywanych poleceń. Pod żadnym pozorem nie należy wysiadać z samochodu bez wyraźnego polecenia wydanego przez policjanta polecenia.

Parki Narodowe na Florydzie.

Na Florydzie znajdują się tylko dwa Parki Narodowe (National Parks), które można odwiedzić wraz z całą rodziną. Największy i najpopularniejszy to Park Everglages znajdujący się w południowej części półwyspu.

Kolejnym (bardzo mało znanym) parkiem jest przepiękny Dry Tortugas National Park. Dostęp jednak do tego miejsca jest możliwy tylko drogą morską lub powietrzną. Dry Tortugas to wyspa znajdująca się 109 kilometrów na zachód od Key West.

Przyroda na Florydzie
Egzotyczne spotkania z przyrodą na Florydzie gwarantowane są prawie wszędzie….

Wstęp do Parków Narodowych na Florydzie jest płatny i wynosi $35 dla czterech osób podróżujących prywatnym samochodem (kierowca + trzech pasażerów). Zakupiony bilet wstępu na teren parku ważny jest przez siedem dni. Jeśli Floryda to tylko jeden ze stanów w czasie którego zwiedzacie Parki Narodowe; warto rozważyć zakup Karnetu do Parków Narodowych (Annual Pass)

Zakupy na Florydzie

Wiele osób przy okazji pobytu wakacyjnego na Florydzie korzysta z niskich cen w sklepach Outletowych –  Outlet Malls i zaopatruje się w spore ilości firmowej odzieży. Proszę pamiętać, że Floryda ma jeden z najtańszych podatków w USA (tylko 6%).


Do największych sklepów Outlet Malls zalicza się:

 • Sawgrass Mills: 12801 W Sunrise Blvd, Sunrise
 • Orlando International Premium Outlets: 4951 International Dr, Orlando
 • St. Augustine Outlets: 500 Outlet Mall Blvd. St. Augustine
 • Tampa Premium Outlets: 2300 Grand Cypress Drive, Lutz,
 • Silver Sands Premium Outlets: 10562 Emerald Coast Pkwy., Destin
 • Dolphin Mall: 11401 N.W. 12th Street, Miami

Warto więc wiedzieć jak najtaniej przesłać paczkę z zakupami z Florydy do Polski. Warto przy okazji wiedzieć jaka jest najlepsza opcja aby wysłać paczki do Polski z USA. Polecam skorzystać z serwisu firmy AEC Parcel Service.  Kolejną opcją sprawdzoną przy wysyłaniu małych paczek do Polski jest Poczta Amerykańska (USPS).

Polecam mój „live stream” – Co warto zobaczyć na Florydzie, czyli PYTANIA I ODPOWIEDZI dotyczące Florydy.

Zapraszam również do obejrzenia materiału video moich wyjazdów na Florydę. Na pewno pomogą wybrać miejsca, które trzeba zobaczyć w czasie podróży po tym egzotycznym stanie.

Wakacje na Florydzie – seria składająca się z 5 odcinków (zapraszam do obejrzenia wszystkich odcinków na YouTube – kliknij tutaj)

Floryda, wizyta w Miami.

Farma aligatorów na bagnach Everglades.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja czerwiec 2021

ebook-przewodnik-po-USA
NIE WYJEŻDŻAJ DO USA ZANIM NIE PRZECZYTASZ TEGO PORADNIKA! 90 stron praktycznych porad dotyczących przygotowania do podróży, wynajęcia samochodu, zwiedzania, rezerwacji noclegów, zakupów, poruszania się i odkrywania Ameryki na własną rękę.

Facebook Interameryka

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Interameryka - przewodnik po USA. Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA- chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

19 komentarze

 1. Super zrobiony materiał, dużo ważnych , przydatnych informacji….przypomniałem sobie super wakacje z 2000 roku z bazą w Pompano Beach. Floryda to jest to !!!

 2. Wybieram się we wrześnu na Florydę. Dokłanie nie wiem jeszcze w które miejsce powinnam pojechać aby czas spędzony na Florydzie przeznaczyć głównie na odpoczynek. Jakie miejsca są warte zobaczenia?

 3. Jestem teraz na Florydzie. W sklepach akceptują płatności kartą debetową. Ja mam wielowalutową z Santander. Automaty na stacji paliw nie akceptują tej karty. Trzeba zapłacić w kasie. Notebook działa. Zabrałam tylko adapter do podłączenia notebooka. Tak samo ładuje komórkę z Polski. Można też kupić wtyczkę szybko ładujacą bez problemu. Ja kupiłem w salonie t-mobile kartę sum za 40 $
  Cały miesiąc mogę korzystać z Internetu na trasie i dzwonić na amerykańskie numery. Po miesiącu doładuje za 50 $ i starczy mi na cały pobyt 59 dni.

 4. Wszystko fajne ale mam jedno zastrzeżenie co do pisowni nad klipami video ZAPRASZAMY ===DO OGLĄDNIĘCIA====lepiej by brzmiało ==== DO OBEJRZENIA====Pozdrawiam Mirek

 5. Ja mam takie pytanie?
  Kiedy najlepiej polecieć na Florydę?
  I jaka jest temp w czerwcu i lipcu?
  Z gory Dziękuję za odpowiedź

  • Floryda w czerwcu i lipcu jest bardzo gorąca i wilgotna. Mnie osobiście to nie przeszkadza w zwiedzaniu ale są osoby, które ciężko znoszą takie temperatury. Najlepiej wówczas ochłodzić się od strony oceanu. Zawsze wieje tam lekka bryza.

 6. Przestańcie używać określenia „bagna Everglades” (sic), jest to karygodny błąd gdyż Everglades nie są bagnami.
  Druga uwaga dotyczy Miami, gdzie podajecie, że jest największym miastem na Florydzie. Nie jest to prawdą. Miami tworzy największą aglomerację, 6,5 mln. mieszkańców w pasie od Jupiter po Coral Gables.
  Natomiast największym miastem Florydy jest Jacksonville.

  • Dziękuję za komentarz odnośnie Miami. „Bagna Everglades” są właśie pod tą nazwą najczęściej wyszukiwane w internecie. Chciałem więc aby jak najwięcej osób trafiało właśnie tutaj wyszukując tą frazę. Mało kto używa nazwy „Mokradła Everglades” dodam jednak tą nazwę aby być w zgodzie z naturą.

 7. Czy będąc 3 noce na Florydzie warto wziąć nocleg np. w Holywood czy to będzie za daleko?
  Chcemy zwiedzić Miami, ale również inne miejscowości autem.

 8. Jestem Twoim zagorzałym fanem!!! Przy okazji mam pytanie. Czy polska /europejska/ karta parkingowa jesthonorowana w USA?
  Administracyjnie w USA pewnie nie, ale może grzecznościowo?
  Żona jest niepełnosprawna. Będę w styczniu na Florydzie u dzieci.
  Pozdrawiam. Zygmunt

  • Według infromacji jakie znalazłem w Internecie karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych z EU są honorowane w USA. Jest jednak zastrzeżenie, że każdy ze stanów ma swoje wewnątrzne przepisy regulujące to zarządzenie. Na pewno jednak Kalifornia je honoruje.

 9. Witam 🙂

  Mam pytanie – orientuje się Pan jak wygląda pogoda koniec września – początek października ? Planuje wypad na 3-4dni – zwiedzić Miami i okolice wypożyczonym autem – w jakiej okolicy szukać noclegu ( jakieś sprawdzone miejscówki 😉 ? jest Pan w stanie coś podpowiedzieć ?

  Z góry Dziękuje i Pozdrawiam 😉

  • Wrzesień i październik to sezon huraganów więc pogoda to loteria. Na pewno będzie bardzo ciepło i może okazać się bardzo przyjemnie. Jeśli jednak pojawi się jakiś mocniejszy wiat znad Karaibów, będzie pochmurno i deszczowo (ale wciąż bardzo ciepło). Proszę być przygotowanym na ewentualne przemieszczenie się z jednej części Florydy na inną. Przeważnie uciekając przed deszczem można w ciągu 4-5h jazdy przedostać się w słoneczne rejony Florydy.
   Proszę skorzystać z mojego ebooka przy planowaniu zwiedzania Miami i okolic.

   https://sklep.interameryka.com/ebook/miami-przewodnik/

 10. Planujemy road trip w serpniu na Florydzie i zastanaeiam się, czy rezerwować z góry noclegi czy dopiero na miejscu, w danym dniu? Chyba na Key West i Orlando zarezereujemy wcześniej, a na trasę po środku, w tym Miami będziemy wyszukiwać doraźnie. Czy to dobry pomysł?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Przewodnik po USA
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Jeśli planujecie podróż na Florydę – jesteście na dobrej drodze aby ją zrealizować. Tutaj znajdziecie wiele informacji i wskazówek dotyczących podróżowania po tym słonecznym stanie. A tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki

Floryda - więcej informacji

Więcej Florydy na YouTube!

YouTube - Podróże po USA