Elektroniczna autoryzacja podróży od 2009 roku

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

immigrationAmerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff ogłosił wprowadzenie od stycznia 2009 roku systemu elektronicznej autoryzacji podróży do USA (ESTA) dla obywateli 27 państw.

System ten nałoży na podróżnych z Europy Zachodniej, Japonii i kilku innych krajów, udających się do USA, obowiązek przesłania przez internet co najmniej trzy dni przed rozpoczęciem podróży formularza do systemu autoryzacji i uzyskania zgody na podróż do USA.

– Wcześniejsze otrzymanie tych danych pozwoli naszym agentom ustalić, czy podróżny bez wizy stanowi zagrożenie, zanim wejdzie na pokład samolotu lub zanim znajdzie się na naszym terytorium. To stosunkowo prosty i skuteczny środek wzmocnienia naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa podróżnych – powiedział Chertoff.
Wymagana rejestracja online będzie ważna przez dwa lata. System ma zwiększyć bezpieczeństwo USA poprzez utrudnienie wjazdu do Stanów potencjalnym terrorystom z takich krajów jak Francja, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Belgia, Portugalia, Hiszpania, Singapur, Nowa Zelandia, Japonia i Australia.

Dla obywateli krajów już korzystających z amerykańskiego programu bezwizowego VWP (Visa Waiver Program) będzie to pogorszenie warunków podróżowania do USA.

Obecnie Stany Zjednoczone wymagają wiz od wszystkich nowych państw członkowskich UE oprócz Słowenii. Obywatele starych krajów Unii, poza Grecją, nie muszą ubiegać się o wizę wjazdową do USA, gdyż kraje te są w grupie państw objętych VWP. O wizę nie muszą starać się także obywatele Australii, Japonii, Singapuru i Brunei.

źródło:interia.pl

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...