Angels Laning – Zion National Park

Szlak-Angels-Landing-Zion

Angels Landing to najbardziej popularny i jeden z najciekawszych szlaków hikingowych w Parku Narodowym Zion (Zion National Park) i jeden z najpiękniejszych w USA.

Szlak Angels Landing to jedne z najbardziej spektakularnych widoków a zarazem jedne z najtrudniejszych wyzwań dla miłośników hikingu. Prawda jest taka, że Angels Landing nie należy do łatwych szlaków. Podzielony jest na dwie naturalnie ze sobą połączone części, z których pierwsza jest stosunkowo łatwa technicznie (aczkolwiek męcząca). Drugi odcinek szlaku to już prawdziwe wyzwanie. Osoby nie mające doświadczenia w hikingu nie powinny podejmować próby dojścia do punktu widokowego znajdującego się na szczycie.
Ostatnie 650 metrów na szlaku to bardzo wąskie, wykute w skale przejścia o szerokości nie przekraczającej 80 cm. Tutaj jedyną asekuracją są łańcuchy. Nagrodą za trudy wspinaczki jest przepiękna na kanion w którym leży Zion National Park.

Szlak Angels Landing – informacje:

Długość szlaku – 6.5 km (w obie strony)
Czas na szlaku: – około 3.5 – 4h
Szlak: 15% nawierzchnia betonowa, 15% żwir+piach 70% skała
Stopień trudności: bardzo trudny
Wysokość : 453 m nad powierzchnią doliny
Dostępność: W miesiącach zimowych szlak może być tymczasowo zamknięty
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 37.259228, -112.951284 (początek szlaku)
Uwagi: Ostatnia część szlaku nie polecana dla osób z lękiem wysokości i dla małych dzieci. Wymagana odporność na bliskość przepaści. Strome podejścia.  Wykute w skale stopnie pomagają w miarę bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy graniami. Szlak jest bardzo zatłoczony od maja do września. Wymagane dobre buty hikingowe (przyczepność).

Szlak Angels Landing– lokalizacja:

W miesiącach letnich (od maja do października) wewnątrz Zion kursują darmowe autobusy (Shuttle Bus). Wejście na szlak zlokalizowane jest naprzeciw przystanku “The Grotto” ( szósty przystanek licząc do Vistor Center. Czas dojazdu około 20 min). Po wyjściu z autobusu proszę udać się w kierunku rzeki.

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Wejście na szlak (w miesiącach wakacyjnych) najlepiej rozpocząć około godziny 7 rano. Wówczas macie pewność, że po dotarciu o szczytu nie będziecie musieli przeciskać się przez tłumy turystów. Dodatkowym plusem wczesnego wyjścia są stosunkowo niskie temperatury o poranku.

Galeria podróżników:

Jeśli chcesz dodać swoje zdjęcia ze szlaku do Angels Ladnding – KLIKNIJ TUTAJ

SHARE

5 komentarze

  1. Szlak prowadzący na szczyt Angels Landing to był mój najlepszy hiking w całym USA! Bardzo polecam każdemy wyjście na ten szlak. Ja byłem we wrześniu. Szczyt zdobyłem około południa. Było sporo ludzi – aczkolwiek nie było tłoczno.

  2. Jeśli dzieciaki mają kondycję to zdecydowanie tak. Pierwsza część jest technicznie bardzo łatwa aczkolwiek schody i strome podejścia mogą dać się we znaki. Nie ma żadnych niebezpiecznych miejsc typu wąskie przejścia itp. Po dotarciu do pierwszego punktu widokowego ta bardziej odważna część grupy może pokusić się o zdobycie szczytu Angels Landing. Pozostałe osoby mogą zaczekać w tym miejscu podziwiając równie piękne widoki.

  3. Czy wejście na ten szlak w godzinach popołudniowych ok.17 jest równie warte wspinaczki ? Niestety ale do parku przyjadę ok. 15:00 a na następny dzień rano mam zaplanowane the narrows 🙂

  4. Zależy w jakim miesiącu będziesz. Sprawdź najlepiej o której jest zachód słońca w dniu w którym wybierasz się na Angels Landing, dodaj co najmniej 4h od godziny w której pojawisz się w Zion National Park i będziesz wiedziała czy zdążysz dojść na szczyt. Mogę Ci podpowiedzieć, że bardzo dużo osób wspina się aby oglądać zachód słońca z tego miejsca. W kanionie już jest oczywiście ciemno ale niebo się pięknie rozświetla.
    Nie zapomnij zabrać latarki!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię