Mobilny Internet w USA – podstawowe informacje.

darmowy internet w USA

Wiele osób wyjeżdżając do USA – na wakacje lub w celach biznesowych – zadaje pytanie związane z dostępem do mobilnego internetu podczas podróży. Pokrótce postaram się wyjaśnić kluczowe wątpliwości związane z bezpłatnym oraz płatnym dostępem do sieci w USA.

Obecnie (listopad 2017) w USA istnieje kilka możliwości dostępu do sieci internetowej, począwszy od zupełnie darmowych punktów WiFi, skończywszy na płatnych, mobilnych serwisach internetu szerokopasmowego typu 4G/LTE umożliwiających korzystanie z sieci na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

darmowy-internet-w-kafejka

Bezpłatny internet w USA – restauracje, bary fast food, kawiarnie itp.

Bezpłatny dostęp do internetu można uzyskać w praktycznie wszystkich restauracjach, kawiarniach oraz lokalach, w których Amerykanie chętnie przesiadują w porach lunchu. Do takich miejsc należą popularne sieciówki, jak: Starbucks, Panera Bread, Caribou Coffe, Einstein Bros Bagels oraz wiele innych, podobnych miejsc. Aby korzystać z internetu w tych lokalizacjach niekoniecznie musicie dokonywać zakupu przysłowiowej kawy czy herbaty aby zasiąść przy stoliku z dostępem do sieci. Wystarczy znaleźć się z laptopem w takiej odległości aby złapać przyzwoitej jakości sygnał WiFi i po zalogowaniu się do systemu (najczęściej jest to kliknięcie na tzw “terms and conditions” – czyli regulamin korzystania z sieci danego lokalu) można za darmo korzystać z Wi-Fi. Nie oczekujcie jednak zbyt szybkiego połączenia internetowego w tych miejscach, szczególnie w porach lunchu (pomiędzy 12 – 13), kiedy lokale są praktycznie pełne ludzi. Czas korzystania z internetu może być limitowany wówczas do 30 min.

Darmowy Internet w USA - kafejka Panera
Ekran logowania do darmowego WiFi w sieciówce “Panera Bread”

Bezpłatny internet – hotele oraz motele w USA

Bezpłatny internet dla gości hotelowych oferują praktycznie wszystkie hotele i motele w USA. Po zakwaterowaniu się w hotelowej recepcji otrzymacie, wraz z elektroniczną kartą wejścia do pokoju, hasło dostępu do sieci WiFi. Zasięg internetu obejmuje przeważnie cały budynek oraz przyległe do niego miejsca tj. baseny, jacuzzi, party deck.
W czasie swoich podróżny po Stanach Zjednoczonych natknąłem się również kilkakrotnie na darmowy internet oferowany dla osób, które nie są gośćmi hotelowymi. Dostępny jednak był on tylko i wyłącznie w głównym lobby w pobliżu recepcji (co w zupełności pozwala na swobodne korzystanie z sieci)

darmowy-internet-w-usa-motele

Bezpłatny internet – kempingi oraz pola namiotowe

Bezpłatny internet dla osób, które wykupiły miejsca noclegowe oferuje również większość kempingów w USA. Przeważnie są to jednak te usytuowane na obrzeżach miasteczek. Nie spodziewajcie się dostępu do internetu na kempingach położonych kilka lub kilkanaście mil poza miastem (np. w parkach narodowych). Internet na kempingach dostępny jest tylko i wyłącznie w obrębie biura, w którym dokonujemy rezerwacji (main office lub lobby). Znajdziecie tam również zawsze kilka kanap, foteli wraz ze stolikami oraz darmową kawą, która umili wam czas oczekiwania na załadowanie się stron www.
Uwaga: na kempingach w USA mają chyba najwolniejszy internet na świecie.

Płatny, mobilny internet w USA.

W ciągu ostatnich lat na rynku amerykańskim bardzo mocno rozwinął się dostęp do płatnego, mobilnego internetu. W ofercie wszystkich firm świadczących usługi telefonii komórkowej na terenie USA znajdują się oferty skierowane do użytkowników, którzy chcą wykupić tymczasowe plany dostępu do internetu bez podpisywania długoterminowych kontraktów. Usługi te mają wspólną nazwę “Internet on the Go”.

mobilny-internet-usa
Stoisko w sklepie sieci Wallmart oferujące różne plany mobilnego internetu

Płatny, mobilny internet w USA można podzielić na dwie kategorie.

Kategoria pierwsza: tzw. “Go Phones”, czyli telefony komórkowe (Prepaid Smartphones) z możliwością dostępu do internetu.
Najczęściej są to tanie modele popularnych marek Samsung, LG, Motorola itp. Aby skorzystać z tej usługi należny kupić w USA telefon (prepaid smartphone) wraz z opłaconym z góry abonamentem, zawierającym określoną przez „providera” ilość transferu do wykorzystania (tzw. data usage). Cena takiego zestawu startowego zaczyna się od $45 (telefon) + data plan (abonament internetowy) i przeważnie pozwala na użycie tylko 1.5 GB danych w ciągu miesiąca.
Oczywiście możemy na bieżąco doładowywać stan naszego konta dokupując karty zawierające dodatkowe GB przesyłu danych (tzw. prepaid internet card lub refill). Dostępne są one w różnych cenach: $45, $60, $100. Karty takie można kupić praktycznie w każdym sklepie i na większości stacji benzynowych w USA.
Wadą takiego rozwiązania jest to, iż dostęp do internetu ograniczony jest tylko i wyłącznie do jednego urządzenia, w tym przypadku do zakupionego telefonu komórkowego. Niestety aparaty te zabezpieczone są przed usługą “tethering”, czyli współdzielenia połączenia internetowego z innymi urządzeniami.

mobilny-internet-usa-prepaidphones

Kategoria druga to zakup tzw. karty startowej (Sim Starter Kit) i wykorzystanie jej we własnym telefonie.

Zakup karty SIM (zestaw startowy) w USA.

Warunkiem skorzystania z tej opcji dostępu do internetu w USA jest posiadanie własnego, odblokowanego telefonu (bez tzw. Sim-Lock). Proszę również zwrócić uwagę aby “zestaw startowy” który kupujecie posiadał już kartę startową SIM.
Jeśli kupicie zestaw startowy bez karty SIM musicie dokupić kartę osobno. Cena takiej karty waha się od $10 do $25 (to wliczona opłata aktywacyjna). Musicie zawsze dokupić do czystej karty SIM osobny plan telefoniczny.
Minimalny okres czasu, w ciągu którego nowy numer zostanie przypisany do Waszej karty SIM wynosi od 30 do 90 dni (w zależności od sieci). Po trzech miesiącach, gdy nie doładujecie konta na minimalną sumę $25 numer, jaki otrzymaliście ulega automatycznej kasacji a karta nadaje się tylko do wyrzucenia.
Najtańsze rozwiązania Sim Starter Kit zakupione w popularnych sieciówkach (Best Buy, Walmart) oferują 2.5 GB transferu w ciągu miesiąca. 

Jeśli przywieziecie z Polski odblokowany telefon, który będzie działał w Stanach (polecam telefony sieci T-Mobile, które na 100% działają w Polsce jak i w USA) wystarczy udać się do dowolnego dealera T-Mobile lub sklepu, w którym można kupić urządzenia elektroniczne (np. BestBuy, Target, Radioshack itp.), aby dokonać zakupu wyżej wymienionych zestawów startowych. Osobiście polecam sieć Walmart – tam znajdziecie najniższe ceny jak również oferty z innych firm (nie tylko T-Mobile).
Dla osób potrzebujących dostępu do większej ilości danych polecam wizytę w sklepach firmowych T-Mobile, Sprint, Verizon, AT&T.

Koszt zestawu startowego (internet + telefon) w USA – listopad 2017

Obecnie najkorzystniejszą ofertę dla osób przyjeżdżających z Polski i chcących kupić karty SIM z usługą internet plus telefon + SMS + MMS ma sieć T-Mobile. W marcu 2017 roku uruchomione zostały dwa plany komórkowe “Simply Prepaid” które oferują:

– 4GB interternetu 4G LTE w cenie $45 (+ podatki i opłaty) co daje kwotę około $60
– 6GB internetu 4g LTE w cenie $55 (+ podatki i opłaty) co daje kwotę około $70

(podatki oraz opłaty dodatkowe różnią się w zależności od stanu i lokalizacji sklepu)
Proszę również pamiętać, że do każdego z tych pakietów musicie dokupić kartę startową SIM. Cena karty w TMobile to na chwilę obecną $10.

Oferta nie zawiera połączeń telefonicznych wychodzących poza USA. Aby mieć możliwość dzwonienia do Polski (bez limitów) musicie dokupić pakiet “Stateside International Calling” za $15.

Płatny internet w USA, 3G/4G/ LTE Mobile Hotspot

Zakup w USA urządzenia typu “Mobile Hotspot” dla grupy osób, które chcą wspólnie korzystać z szerokopasmowego internetu to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Bezprzewodowy nadajnik WiFi pozwala na podłączenie do sieci maksymalnie 5 dowolnych urządzeń typu laptop, tablet, konsola do gier itp. Hotspot jest wielkości dużej paczki papierosów i można zabrać go ze sobą na podróż po całych Stanach Zjednoczonych. Będzie on działać w tych miejscach, w których zasięg internetu oferuje dany provider. Najpopularniejszymi serwisami w USA oferującymi takie urządzenia są T-Mobie, At&T, Virgin Mobile oraz Verizon (którego urządzenia mają zdecydowanie najlepszy zasięg).

mobilny-internet-stoisko-wallmart
Stoisko mobilnego internetu w sklepie Wallmart
Mobilny Internet w USA
Przykładowe urządzenia typu Hotspot w sklepie Wallmart
mobilny-internet-w-usa-ceny
Przykładowe plany Mobile Internet sieci Virgin oraz T-Mobile (uwaga na tekst pisany małym druczkiem!)

Mobile Hotspot to wydatek około $45-$110 za urządzenie (w zależności od modelu) plus abonament za dostęp do internetu (Prepaid Mobile Broadband). Wysokość abonamentu uzależniona jest od limitu danych jaki nam przysługuje w danym pakiecie. Na przykład w sieci Verizon za $60 mamy do dyspozycji 3GB transferu/miesiąc. Ceny oferowane przez „providerów” różnią się znacznie od siebie, proszę więc dokładnie sprawdzić każdą ofertę przed zakupem. Najkorzystniej jest trafić na promocję np. w sieci Wallmart (która oferuje najniższe ceny), Virgin Mobile Hostpot kosztował tylko $29,88 (oryginalna cena $69,98).

mobilny-internet-w-usa-promocja
Dobra promocja, towar wysprzedany….

Aktywacja Mobilnego Hotspot jest bardzo łatwa. Na początku wkładamy do urządzenia zakupioną wcześniej kartę sim (Prepaid Mobile Broadband Card), odczytujemy hasło dostępu do aktywowanej właśnie sieci (pojawi się na ekranie urządzenie lub jest zapisane wewnątrz – pod baterią), a następnie połączamy nasz laptop do sieci WiFi.

Wiele osób pyta również o możliwość korzystania z usługi Google Maps jako podstawowej nawigacji w czasie podróży po USA. Ponieważ sam używam Google Maps (uważam, że sprawdza się ona najlepiej) polecam takie rozwiązanie, jednakże tylko i wyłącznie w obrębie większych miast i miasteczek. Proszę pamiętać iż nawigacja Google do poprawnego działania musi pobierać cały czas z internetu dane dotyczące mapy oraz informacji o sytuacji na drogach. Gdy znajdziecie się poza zasięgiem sieci (szczególnie łatwo jest z niej wypaść w zachodnich stanach tj. Utah, Arizona, Colorado, Nevada, Texas itp.) nawigacja staje się bezużyteczna. Pozostaje wówczas do dyspozycji tradycyjna mapa lub zwykły nadajnik GPS.
Polecam jednak skorzystać z darmowej aplikacji HereMaps (opis działania tutaj – KLIK) oferuje ona mapy offline przygotowane przez Nokia. Mapy są bardzo dokładne i działają rewelacyjnie.

Tyle podstawowych informacji na temat korzystania z internetu w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, iż informacje zawarte w artykule będą nieco pomocne dla wszystkich wybierającym się do USA i chcących korzystać w dowolnym momencie z internetu oraz telefonu.

Proszę również zobaczyć mój materiał video w którym pokazuję jak można z USA dzwonić do Polski oraz jak kupić telefon (zestaw startowy).

Oferta dla czytelników interameryka.com

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy związanej z wyborem karty telefonicznej lub karty z mobilnym internetem na terenie USA proszę się ze mną skontaktować na adres ([email protected]).
Oferuję możliwość przesłania do Polski karty SIM wraz z aktywacją usługi (telefon + internet) na terenie USA. Obecnie mogę zaproponować zdecydowanie lepsze oferty cenowe i rozwiązania dla osób przyjeżdżających do USA na okres max 31 dni.
Przykład:
Karta SIM 4GB internet 3G/4G + nielimitowane rozmowy z Polską + MMS+SMS = $55
Karta SIM 20GB internet 4G LTE + nielimitowane rozmowy z Polską + MMS+SMS = $70

Paweł Paluch © 2014 interameryka.com
Artykuł aktualizowany:  listopad 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

SHARE

71 komentarze

 1. Dzięki za informację. Wybieram się do NYC niedługo i dobrze byłoby mieć własny dostęp. Czy karty do mobilnego internetu (takie do routera wifi) można kupić osobno? Bo w Polsce używam takiego sprzętu, więc byłoby świetnie gdybym po prostu mogła wsadzić nową kartę i jechać dalej. 😉

 2. Tak, kartę do mobilnego routera można dokupić osobno. Jeśli np. nie chcesz używać telefonu tylko sam router kupujesz zestaw startowy do routera i masz dostęp do sieci. Jeśli masz już router T-Mobile to na 100% będzie działać w USA w sieci T-Mobile. Co do innych providerów (AT&T, Verizon, Virgin Mobile itp. ) przypuszczam, ze musisz mieć ich sprzęt (czyt. router)

 3. Witam, jak myślicie, router z Play i amerykańska karta do mobilnego routera mogą zadziałać ?

 4. Witam, router z Play na pewno nie zadziala w USA. To jest zupelnie inna siec. Jesli chcecie zabrac cos z Polski co zadziala w USA to bedzie tylko T-Mobile. (chyba ze router z Play bedzie odblokowany aby dzialal w kazdej z sieci)

 5. dzieki wielkie za ten artykuł, na pewno się przyda. czy jesteś w stanie powiedzieć ile mniej wiecej kosztowałby taki router zakładając, że potrzebuję dostępu do sieci na 3 miesiące? interesuje mnie tylko dostęp na laptopie, nie używam neta na telefonie

 6. Mobilny router w USA kosztuje okolo $100, do tego trzeba doliczyc karte za co najmniej $35 (2.5GB transferu/miesiac). Mozesz oczywiscie (po wykorzystanu calej kwoty na karcie) dokupic nowa.
  Karty sa w cenach od $25 do $150

 7. Witam,

  Czyli jesli zrozumialem mam 2 opcje (nie posiadajac routera i nie chcac za niego placic):

  1) GPRS + rozmowy
  czyli kupienie karty startowej + doladowania
  “$6,99 (opłata za numer) + $50 (opłata za 30-dniowy serwis telefon+internet). Przeważnie takie rozwiązania oferują 2.5 GB”
  czy nie ma nic za np. 30$ ? 🙁

  2) LTE (bez rozmow)
  czyli kupno zestawu startowego do routera, wsadzenie SIM karty do telefonu i uruchomienie opcji hotspot (mam wtedy net-a np. w tablecie, ale nie ma rozmow na komorce – czyli moge wymieniac SIM na czas potrzeby dostepu do neta)
  30$ Unlimited data (jesli dobrze zrozumialem z fotki – malego druku nie widac 🙁 )
  http://www.interameryka.com/file/2014/01/mobilny-internet-w-usa-ceny.jpg
  czy bedzie wtedy dzialal na komorce skype ?

  bardzo bym prosil o potwierdzenie mojego zrozumienia i odpowiedzi na 2 pytania 🙂

 8. Możesz kupić kartę “prepaid” z mobilnym internetem za np $30. T-Mobile USA oferuje taką opcję. Jednak masz ograniczoną ilość minut na rozmowy do 100 min (na terytorium USA). Nie wiem jak szybko wyczerpią się minuty gdy zadzwonisz do Polski.
  Internet masz jednak bez limitu na 30 dni. Proponuję więc wykupić sobie usługę w Skype, która pozwoli Ci dzwonić na telefon stacjonarny (kosztuje chyba $3) i masz problem z głowy.
  Dzwonisz do Polski z USA ile chcesz.

 9. bardzo dziękuję za artykuł!
  Chciałem dopytac, czy internet w ramach “prepaid” z T-Mobile, o którym wspomniałeś, jest szerokopasmowy tj. 3G/4G/LTE?

  Wspomniany “sim starter kit” to tylko GPRS jak wspomniał Ciekawski?

  Potrzebuję na okres 2 tygodni urlopu 2-3GB internetu do dwóch Iphonów i te opcje wydają mi się najwłaściwsze pod kątem praktyczności i ceny.

  z góry dziękuję za odpowiedź!

 10. @Michał. Tak, w ofercie T-Mobile USA dostępny jest również szybki internet 4G/LTE. Pamiętaj, że będzie on działał tylko w obrębie większych miast. Zdecydowana większość USA to zwykły dostęp do sieci telefonicznej lub słaby sygnał 3G.

 11. Czesc,
  Bardzo podoba mi się Twoja strona, podajesz wiele ciekawych info. Moja przygoda z ameryką rozpocznie się już 19 listopada, będę pływac po karaibach… I mam w związku z tym pytanie – czy tam też będą działac takie karty pre-paid? Potrzebny mi tylko internet bez limitu na skype czy tez fcb…. Pozdrawiam,
  Judyta

 12. Jeśli będziesz pływał po Karaibach musisz mieć wykupiony roaming. Polecam skorzystać z prepaid w sieci Verizon (maja najlepszy zasięg ale musisz sprawdzić ceny)

 13. To moze dodam cos od siebie?
  Mocno nie polecam T-mobile – ma super oferte (sam skorzystalem wielokrotnie), ale nie ma sensownego zasiegu.
  Ostatnio mialem problem nawet w Nowym Orleanie – wszyscy amerykanie mieli super zasieg, wiec zapytalem jakich sieci uzywaja: nikt nie mial T-mobile.
  Chcialbym wierzyc, ze winne byly telefony z PL. ale miarka sie przebrala – nastepnym razem poslucham ich rady: Verizon lub Sprint.

  Co do internetu 4G/LTE: nie zdarzylo mnie sie, zeby dzialal z PL telefonem.

 14. Z siecią T-Mobile w USA jest różnie. Tak się składa, że mam telefon właśnie w T-Mobile i również korzystałem z niego będąc w Nowym Orleanie. Szału nie było (szczególnie poza miastem) ale w centrum nie miałem najmniejszcyh problemów.
  Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w miastach w USA T-Mobile działa przyzwoicie – poza jest na 3+.
  Ale z roku na rok sie poprawia.
  Tak jak piszesz, amerykański Verizon jest jednak najlepszą siecią komórkowa…działa praktycznie wszędzie.

 15. A jak wygląda kwestia kart nano-sim do Ipada?
  Mam router Mi-Fi z Plus GSM nie – odblokowany – zabiorę go, ale głównie chcę korzystać z Ipada.
  Czy zakup typu Mobile Internet sim card działa z Ipadem?
  Ktoś testował ?

  z góry dziękuję.

 16. Proszę uświadomić mnie czy mam rację, czy jestem w błędzie.
  Jeśli zakupie router LTE np taki (http://www.walmart.com/ip/T-Mobile-4G-Mobile-Hotspot/39150757) do tego wspomnianą kartę T-Mobile Unlimited Monthly za $30 to pozostaję mi włożyć kartę SIM do Routera, wpisać jakiś PIN i cieszyć się nielimitowanym internetem na 5 urządzenaich ? Czy owy Router ma własną baterię i wystarczy go podładowywać, czy musi być podpięty cały czas pod USB ?

 17. Tak, router posiada wbudowaną baterię. Pozwala ona miej więcej na 2h pracy (tak podaje producent). Można oczywiście podłączyć go do USB i pracować z podpiętym routerem.
  Proszę pamiętać o najważniejszym! Proszę sprawdzić czy plan T-Moble Unlimited Monthly posiada “data plan” (czyli dostęp do internetu). Z tego co wiem, to karty SIM z planami “internetowymi” zaczynają się od $40-45.

 18. Mam pytanie odnośnie najtańszej karty sim z Internetem 3g/lte tak jak w Polsce możesz kupić kartę za 5 zł i dobrego pakiet za 10 zł 700mb czy istnieje coś takiego w stanach jak tak to jak wygląda to cenowo i w jakiej sieci. Pozdrawiam

 19. Bardzo fajny i myślę,że pomocny artykuł! Orientujecie się może gdzie w NY można zakupić najtaniej taki hotspot z kartą mobilnego internetu, chyba zdecyduję się na Verizon , czytjąc komentarze wychodzi,że ma najlepszy zasięg.potrzebuję internetu na 5 tygodni od 23 lipca 2015, będę podróżował z NY na Florydę i potem do Kalifornii-myślicie ,że to dobre rozwiązanie?

 20. Proszę szukać zestawu Hotspot w świecówkach Wallmart,Target, RadioShack..czasem sklepy Best Buy mają nawet dobre promocje.
  Druga opcja to odblokowany tel. komórkowy z Polski. Są dostępne aplikacje mobilne, które zamieniają go w hotspot. Wychodzi zdecydowanie taniej.
  Pamiętaj, że na trasie poza dużymi miastami będzie problem z internetem. Raczej nastawiaj się na jego brak (szczególnie na trasie pomiędzy Waszyngtonem a Florydą i oczywiście Texas, Arizona i Kalifornijskie pustkowia).

 21. O Walmart na Manhattanie to chyba będzie trudno , a tam wylądujemy na początek 🙂 Patrzyłem w Radioshach ale nic nie ma , Target też lipa, coś mają w Best Buy ale też nie wszędzie na miejscu, trzeba by zamawiać. Rozważę opcję zabrania ze sobą telefonu który będzie robił za hotspot, ale pozostaje jeszcze problem zakupu odpowiedniej karty do internetu. Czy uruchomienie takiej karty po zakupie jest tak proste jak w Polsce czy potrzebna jest jakaś procedura, typu dzwonienie do operatora itp?
  Trochę się obawiam bo mój angielski daleki jest od doskonałości 🙂 Czy myslisz ,że gdym w sklepie, w momencie zakupu, poprosił o “odpalenie ” karty to będzie jakiś problem? Chociaż jak tak pomyślę to chyba telefony mają tylko taką opcję ,że można udostępnić internet tylko jednej osobie, ale może się mylę…Będę latał między dużymi miastami i trochę się kręcił na Florydzie i w Kalifornii , więc mam nadzieję,że zasięg będzie. Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam

 22. Aby aktywować kartę SIM kupioną w USA można to zrobić przez telefon (trochę się trzeba namęczyć). Zobacz moje video (2 części)
  https://www.youtube.com/watch?v=gACzhFYGN_A
  Można też kartę aktywować online, co jest znacznie prostsze. W sklepie również można poprosić o pomoc kogoś z obsługi.
  W telefonie możesz uruchomić opcję “udostępniania internetu” wielu osobom.
  Zasięg w USA poza dużymi miastami (Kalifornia, Utah, Arizona jest kiepski). Floryda jest jeszcze ok

 23. Jaka jest obecnie najlepsza oferta dla nielimitowanego internetu zakładając, że mam telefon bez simlocka które będzie służał jako router ?

 24. Praktycznie co miesiąc pojawiają się promocje mobilnego internetu – średnio za $65 można już kupić kartę SIM z nielimitowanym dostępem do sieci.

 25. mógłbyś podlinkować jakąś z nich ? szukam i nie bardzo wiem czy dobre oferty przeglądam

 26. Proszę o pomoc w wybraniu karty do mojego Iphona 5s .
  Potrzebuję internetu do korzystania z map, podczas ( weekendowego )poruszania się samochodem po USA (Houston i okolice) .
  Z podziękowaniem Elżbieta

 27. Aby korzystać z mobilnego internetu w USA przez weekend wystarczy Ci plan za $45. Wszystkie plany telefoniczne poniżej $45 nie mają wliczonego internetu. Im wyższy plan, tym “więcej” GB danych będziesz potrzebowała.
  Ważne abyś miała odblokowany telefon przywieziony z Polski do USA. Inaczej karty nie zadziałają.
  Napisz do mnie na email jeśli potrzebujesz więcej info interameryka(at)gmail(com).

 28. Planuję wyjechać na 10 dni do NY, najlepiej kupić ten zestaw za 30$ (zależy mi na nielimitowanym internecie oraz kilku smsach do Polski) Jeśli nie to co innego ;)? Mam telefon z T-mobile, więc problemu raczej nie powinno być 😉

  Pozdrawiam

 29. Pamiętaj aby zwrócić uwagę na to ile masz MB szybkiego internetu do wykorzystania na karcie. Najtańsze zestawy mają około 500MB (szybkość LTE) a później transfer spada do prędkości 3G. Na pewno w sklepie znajdziesz jakieś promocje i może się okazać, że za np $5 więcej będziesz miał 1GB lub więcej szybkiego internetu. Warto na to zwrócić uwagę kupując zestaw startowy w USA.

 30. Hej, swietne artykuly 🙂 lecim do US juz za tydzien i zastanawiam sie. Mam tel bez simlocka, spokojnie moge kupic prepaid. To zaledwie 12 dni ale dobrze by bylo miec chociaz internet i mozliwosc zadzwonienia do domu, ze zyje 😉 Ktora opcja bedzie najkorzystniejsza? Taki prepaid za $45 na miesiac w Verizonie, piszecie, ze zasieg super czy jakis maly pakiet T-Mobile lołkostowy ale z lipnym zasiegiem? Planujemy Chicago 3 dni a potem rura do Las Vegas i autem objechac Zachod az do San Francisco. Wiec to nie tylko duze miasta ale polowa dziczy 😉 Mozesz cos doradzic? 🙂

 31. Nie spodziewajcie się na zachodzie USA dobrego zasięgu. Telefony w Kalifornii, Nevadzie i Arizonie działają dobrze tylko przy głównych drogach oraz w miasteczkach. Z internetem jest jeszcze gorzej. Pozostają Wam tylko miasteczka lub zasięg 3G.
  Pamiętajcie ze zachód USA to głownie pustynie…a nikomu na pustyni się nie opłaca stawiać przekaźników telefonów komórkowych.
  Verizon – działa chyba najlepiej w “dziczy”, pozostałe przy głównych drogach…ale i tak nastawcie się na internet tylko przy głównych trasach.
  Powodzenia!

 32. Cześć.
  Mam takie pytanie. Czy jeśli będę miał ze sobą router wi-fi, który jest odblokowany (kupiony w sklepie, nie w żadnej sieci telekomórkowej) to po włożeniu do niego karty SIM jakiegokolwiek operatora w Stanach będzie dostęp do sieci? Chodzi mi o to czy żeby korzystać z Internetu np. w T-Mobile potrzebny jest router kupiony też w T-Mobile?

 33. Tak, odblokowany router przywieziony z Polski będzie działał w USA. T-Mobile amerykański działa z T-Mobile polskim (telefony działają). Możesz mieć jedynie problemy jeśli będziesz chciał kupić SIM w sieci Verizon. Musisz się upewnić w sklepie czy zadziała polskim routerem.

 34. Do nawigacji w telefonie bez zużycia transferu internetu i bez ryzyka związanego z utratą zasięgu sieci, polecam aplikację Here Maps. Można tam sciągnąć do pamięci telefonu mapy całego USA lub poszczególnych stanów.

 35. nie jest prawdą że tylko telefony z polskiej sieci T-Mobile będą poprawnie działać w stanach. W Europie wszystkie telefony obsługują te same częstotliwości (niekoniecznie te same co amerykańskie sieci) i nie ma znaczenia czy telefon jest z T-Mobile, Play czy Plusa – niczym się one nie różnią (sprzętowo) tylko co najwyżej aplikacjami wgranymi przez producenta. Oczywiście mowa o telefonach bez SIM locka który w Polsce praktycznie nie jest już zakładany…
  Z siecią 2G nie będzie żadnego problemu, gorzej z 3G/LTE, warto sprawdzić czy posiadany telefon obsługuje częstotliwości 700, 1700, 2100 Mhz które są najczęściej używane w USA do obsługi 3G/LTE…

 36. Witam i ja mam kilka pytań.1
  1. Kupując taką karte sim i pakiet za chyba 40$ plus rozbudowa o roaming 15$ w T mobile, podobno bede miał internet i minuty jak w usa?
  2. Czy jest opcja doładowania danego numeru przez przelew? Nie zawsze mam po drodze by kupowć doładowania lub poprostu nie ma mnie w stanach by zrobić doładowanie.
  3. Jak to jest jak się pływa? Statek łączy sie przez satelite, następnie przez np. Miami i świat. Czy to też bedzie działać jak bym był w stanach?

 37. Możesz doładować kartę PrePaid T-Mobile Online z każdego miejsca na świecie.
  Pływając statkiem telefon działa używając roamingu (jeśli jesteś poza nadajnikami TMobile w USA). Gdybyś nie kupił roamingu to nie miałbyś po prostu zasięgu. Sprawdź dokładnie informacje na stronie. Nie do wszystkich krajów masz darmowe minuty. Jak jesteś poza nadajnikami USA to data plan (czyli internet) nie jest bezpłatny! Tylko w zasięgu TMobile USA masz darmowe połączenia internetowe.

 38. Hej, jadę do USA na 3 miesiące i zastanawiam się czy jeśli zdejmę simlocka ze smartfona SONY (kupowany przez PLUSA) to będzie bez problemu działała z amerykańska kartą sim? Zastanawiam się również nad kupnem nowego telefonu w USA i tu pytanie w drugą stronę czy po powrocie nowy telefon będzie działał z polską kartą sim 😀

 39. Wszystkie odblokowane telefony z Polski działają w USA. Jeśli chcesz jednak kupić telefon w USA i zabrać do go Polski to musisz rozglądać się za odblokowanym telefonem (unlock phone). Chyba, że kupisz aparat w sieci T-Mobile w USA to będzie on rónież działał w Polsce w sieci….t-Mobile.

 40. Witam,

  Mam pytanie odnośnie telefonu w USA.
  8 sierpnia lecę na 3 tygodnie do rodziny, ale będziemy się przemieszczali i chcielibyśmy mieć kontakt tam na miejscu. Z tego co się orientuję to nie opłaca się używać polskiego numeru w USA, bo dostanę mega rachunek.
  Czy mogę w USA kupić kartę z numerem i używać go przez 3 tygodnie?
  Fajnie by było mieć też internet.

 41. Jest spro możliwości zakupu karty SIM w USA w systemie prepaid. Napisz proszę do mnie na email [email protected]. Mogę Ci podesłać do Polski kartę SIM z amerykańskim numerem telefonu, internetem oraz nielimitowanymi rozmowami do Polski. W sklepach nie znajdziesz takiej oferty. Ja ofertę która jest dostępna tylko online dla turystów z Europy/USA podróżujących w obu kierunkach.

 42. jestem w USA na dwa tygodnie i chciałabym nielimitowany internet w telefonie. Nie potrzebuje nigdzie dzwonić czy smsowac. Jaka jest najlepesza i najtańsza opcja? Z tego ci czytam u góry wszystkie opcje wydają sie być ponad 30 dolarów. Z góry dzieki

 43. Wszystkie karty z planem internetowym w USA zaczynają się praktycznie od $45. Jeśli potrzebujesz mieć nielimitowany internet w telefonie to w systemie PrePaid możesz liczyć tylko na prędkość 3G. Popularne są karty gdzie masz 2GB internetu o prędkości 4G a po wykorzystaniu transferu system przełącza się na nielimitowany internet 3G

 44. Hej Interameryka, a można kupić iPad 4G w USA, żeby działał w Polsce? Nie chodzi mi o Wi-Fi, tylko o włożenie karty polskiego operatora i używanie internetu mobilnego? Z góry dzięki za info!

 45. Jeśli iPad 4G kupisz w firmowym sklepie Apple lub w innym sklepie ale na firmowym stoisku Apple w USA to będzie działał. W sklepach firmowych sprzedają odblokowane modele. Jeśli kupisz u jakiegokolwiek operatora sieci komórkowej – taki iPad 4G będzie zablokowany (Sim-Lock).

 46. Hej,
  Chcę dopytać się o parę spraw związanych z korzystaniem z internetu w USA, gdyż nie jest to dla mnie jeszcze jasne. Jak zauważyłem, jedyna sensowna dla mnie opcja to używanie telefonu jako hotspotu. Dostępny dla mnie jest tylko samsung ace 3 (kupiony w plusie, Standard GSM 850 900 1800 1900). Jakiej karty sim miałbym użyć, aby uzyskać dostęp do internetu (czy prepaid i czy muszę ją rejestrować). Czy muszę korzystać z jakiejś specjalnej aplikacji, aby móc wykorzystać telefon jako hotspot, czy wystarczy, że włączę udostępnianie internetu w ustawieniach.
  Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam

 47. Aby mieć dostęp do internetu w USA musisz kupić kartę z tzw. “Data Plan”. Sprzedawane są one również jako karty PrePaid. Kartę PrePaid należy zarejestrować. Przeważnie radzę osobom przyjeżdżającym do USA z Polski aby podawali jako adres lokalizację hotelu w którym się zatrzymują. To zupełnie wystarczy. Ważny jest tutaj głownie kod pocztowy (tzw. ZIP Code).
  Nie spotkałem się aby karty SIM miały zablokowaną możliwość udostępniania internetu. Jeśli masz odblokowany telefon z Polski wystarczy włączyć (jak piszesz) tą funkcję. SIM działają również z przywiezionymi z Polski Routerami.
  Proszę o kontakt na email [email protected] w sprawie kart SIM. Mogę przesłać taką kartę do Polski.

 48. hej,

  “Wszystkie karty z planem internetowym w USA zaczynają się praktycznie od $45. Jeśli potrzebujesz mieć nielimitowany internet w telefonie to w systemie PrePaid możesz liczyć tylko na prędkość 3G. Popularne są karty gdzie masz 2GB internetu o prędkości 4G a po wykorzystaniu transferu system przełącza się na nielimitowany internet 3G”

  moglbys podac rekomendowana liste tego typu kart/sieci/planow…?
  Chodzi o nielimitowany internet mobilny do lapka biznesowego (pracuej zdalnie, net via moj lub kupiony w usa router 3g/4g lte), moze byc 3g, byle byl nielimitowany i jakis stabilny typu 7Mbps.
  Na poczatek z 15 mil od centrum Chicago, pozniej jade zwiedzac usa (yellowstone, great canion, moze Cejrowskiego odwiedze :P) pracujac jednoczesnie zdalnie (net, prad, lapek, troche cienia i wody mi potrzeba :)), aaa i troche gasoline wypale jak widze…qrna ponad 2k mil w 1 strone…woow :))

  dzieki

 49. dzieki kolego, choc przyznam ze raczej mnie to nieco przeraza gdy sugerujesz ze jednak nie ma (juz??) nielimitowanych planow a te z limitami maja tak male limity i tak duze ceny… w Polandii naszej za 100PLN (30$) mamy 100-500GB zaleznosci od wykombinowania, owszem kraj wiele mniejszy niemniej jednak roznica w cenie per GB ogromna… az dziw bierze ze taka moze byc i skad az tak wielka roznica?
  Co polecasz w takim razie?
  Da sie jakos podpisac umowe na wize i paszport na kilka miechow by bylo nieco wiecej/tnaiej/GB…? czy jakas inna mozliwosc, zatrzymuje sie u wujaszka w chicago na poczatku a ten nieco w innym swiecie i netu nie ma, a ja bez netu nie moge pracowac…:(( wiec koncept mi sie rozwala, a znowu z takimi limitami to mi automatyczne backupy lapka zajada ten limit w tydzien :(( a 500USD/miesiac jakos mi sie nie widzi wydawac na internet…:L
  a jak jest z internetem na osiedlach?? gdzie szukac jakis info czy nie mozna sie pod jakies wifi podlaczyc (odplatnie oczywiscie)…?

  dzieki

 50. Witaj
  Jedziemy na Florydę na 12 dni jaki polecasz perpeid do internetu i tak aby były tanie rozmowy do Polski?
  Internet potrzebujemy mobilnie (emaile,gogle maps itp)

 51. Hej,
  Twoja strona to skarbnica wiedzy! w grudniu wyjezdzam na kilka tygodni do LA, i czy jak kupie router ZTE ML 60, (sieć T-MOBILE), ale podobno działa w każdej sieci. To wtedy wystarczy kupic karte prepaid? czy tmobile ma jakąs oferte nolimit ?chodzi mi wyłącznie o neta.
  Pozdrawiam,
  Klaudia

 52. Router jeśli jest odblokowany będzie działał na pewno w każdej sieci komórkowej w USA. TMobile o ile wiem nie ma żadnych ofert na nielimitowany internet w systemie kart PrePaid. Mają max pakiet z internetem bodajże 12GB.

 53. Siemka,
  Śmigamy na Hawaje na jakieś 1,5 miesiąca.
  Planujemy robić sporo relacji (w tym lajwy) więc przydałoby się możliwie dużo netu na telefonie. Oczywiście na amerykańskiej karcie.

  Z tego co czytam komenty to 22GB to max. /115 USD/
  1. Czy nadal tak jest?
  2. Czy te 22GB są ważne przez miesiąc? Czy do momentu ich wykorzystania?
  3. Czy Hawaje rządzą się takimi samymi prawami w kwestiach netu jak inne stany?

  Pozdrawiam
  Piotr

 54. Witaj. Tak, internet + telefon to dokładnie to samo co w kontynentalnych Stanach. Mogą być jednak większe problemy z zasięgiem. 20GB to limit prędkości 4G internetu. Po wykorzystania system przełącza się na prędkość 3G. Karta SIM jest ważna również przez 31 dni, po tym terminie należy doładować kartę na minimalną kwotę co najmniej $35. Wysyłałem kilka kart SIM dla osób jadących na Hawaje. Wszystko działało bez zarzutu.
  Jak planujecie dużo GB to lepiej kupić np. dwie karty SIM. Daje to 40GB i bardziej się to opłaca niż późniejsze “doładowanie” gdzie za 1GB 4G liczą już sobie $10.

 55. Czy jak kupie karte Sim Starter Kit to bde mogl uzyc tethering czy moze tak jak w opcji Prepaid Smartphones thethering bedzie zablokowany?

 56. Polecam tylko salony TMobile (najtańsza opcja), Verizon, AT&T, Sprint. W sieciówkach typu Walmart tethering na kartach SIM jest przeważnie blokowany

 57. Kupiłem w stanach kartę sim ale telefon nie może połączyć się z internetem. Mam polski telefon z sieci t-mobile. Co zrobić?

 58. Prawdopodobnie telefon z T-Mobile jest zablokowany (Sim-lock) lub trzeba skonfigurować sieć w ustawieniach telefonu. Najlepiej udać się do sklepu sieci T-Mobile. Tam na pewno pomogą.

 59. Czesc. Czy po zakupie karty SIM w stanach musze ja zarejestrowac na moje nazwisko? Czy nie trzeba posiadac stalego adresu zamieszkania w USA zeby to zrobic?

 60. Tak. Karty SIM musisz zarejestrować na imię i nazwisko. Nie musi to być Twoje imię i nazwisko ale takie dane możesz podać. Adres zamieszkania – niekoniecznie. Może to być np. adres hotelu.

 61. Cześć. Napisz mi proszę jak nazywa się wspomniana przez Ciebie oferta: Karta SIM 20GB internet 4G LTE + nielimitowane rozmowy z Polską + MMS+SMS = $70?? Czy rozmowy do Polski w tym pakiecie mogą odbywać się na telefony komórkowe czy tylko stacjonarne? Dzięki!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię