Jak tanio wypożyczyć samochód w USA

wypozyczalnia-samochodu-usa

Wynajem samochodu w USA.  Czyli jak i gdzie tanio wypożyczyć samochód będąc na wakacjach w USA. W poniższym artykule postaram się przybliżyć najważniejsze informacje na temat wynajmu samochodów w USA oraz najkorzystniejsze warunki na których powinniśmy wypożyczyć samochód przebywając w USA.

usa-wypozyczalnia-samochodow

Kliknij tutaj aby zobaczyć praktyczne porady jak wypożyczyć samochód w USA przesłane przez naszego czytelnika.

Jeśli właśnie znaleźliście się w hotelu i macie chwilę wolnego czasu aby zwiedzić okolice lub tez planujecie kolejną wyprawę w nieznane, niewątpliwie potrzebujecie niezawodnego środka transportu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu.
Wypożyczyć lub wynająć samochód w USA jest bardzo prosto. W Stanach Zjednoczonych w tym biznesie jest bardzo duża konkurencja. Praktycznie w każdym hotelu znajdują się przedstawicielstwa firm wypożyczających samochody. Z jednej strony ułatwi nam to znalezienie dobrego samochodu w dobrej cenie. Proponuję wiec przed udaniem się do wypożyczalni zaznajomić się z mapą okolicy, zaznaczyć na niej miejsca które planujemy odwiedzić a następnie udać się do wypożyczalni samochodów….internetowej wypożyczalni samochodów !

Wypożyczaj samochód w USA tylko przez internet.

Internet – to jedyne miejsce gdzie możecie najtaniej wypożyczyć samochód i gdzie będziecie mogli dowolnie wybierać w markach,  cenach oraz klasach. Niech Was nie zwiodą swym uśmiechem agenci czyhający w hotelowych wypożyczalniach. Cena którą Wam przyjdzie zapłacić w hotelu  za samochód będzie około 30% wyższa od tej którą znajdziecie w internecie. Jeśli macie ze sobą laptopa poświęćcie pół godziny na porównywaniu ofert wypożyczalni. W zdecydowanej większości hoteli i moteli w USA dostępny jest darmowy bezprzewodowy internet. Jeśli nie posiadacie laptopa skorzystajcie z hotelowej kawiarenki internetowej.

Poniżej zrzut ekranu jednej z wypożyczalni samochodów online oferującej serwis w języku polskim.

wypozyczalnia-samochodow-usa

Oferta jaką znajdziecie na stronach internetowych jest bardzo bogata i należy poświęcić chwilę aby dokładnie przeanalizować warunki na jakich będziecie wypożyczać samochód. Najważniejsza oczywiście jest cena jaką zapłacicie za wypożyczenie odpowiedniego dla potrzeb wyprawy samochodu.

Co potrzeba aby wynająć samochód w USA

Aby wynająć samochód w USA potrzebne są: prawo jazdy (driving license), karta kredytowa (Visa, Master Card, American Express etc) i ukończone 25 lat (informacja dla osób poniżej 25 lat chcących wynająć samochód w USA – tutaj KLIK).  W przypadku turystów z Polski, wystarczy polskie prawo jazdy plus paszport z ważną wizą turystyczną. Czasami  przydaje się wykupienie (w Polsce) dodatkowego tzw. międzynarodowego prawa jazdy. Chodzi tutaj jednak głownie o policyjne kontrole drogowe, które czasami żądają wylegitymowanie się tego typu dokumentem.
Jeżeli ktoś nie posiada ważnej karty kredytowej lub nie ma skończonych 25 lat to powinien się upewnić jakie są szczegółowe przepisy w takiej sytuacji w danej wypożyczalni. Niektóre z firm wynajmujących samochody w USA wypożycza za dodatkową opłatą samochody osobom mającym ukończone 19 lat.

Nawet gdy znajdziecie w internecie bardzo atrakcyjną cenę wynajmu samochodu należny zwrócić uwagę na jakich warunkach będziecie użytkować samochód przez czas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Trzy “systemy” wypożyczenia samochodu w USA

-dzienna stawka plus ograniczone darmowe mile
-dzienna stawka plus płatne mile (za przejechane mile płacimy określaną stawkę)
-dzienna stawka plus darmowe nieograniczone mile (najbardziej popularna forma)

Warto więc wiedzieć w jakim “systemie” (rates for car rentals) wypożyczacie samochód, aby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek. Osobiście zawsze wypożyczam w systemie: dzienna stawka plus darmowe nieograniczone mile. Nawet jeśli pozostałe oferty są tańsze należy się dobrze zastanowić czy warto oszczędzić kilkanaście dolarów. Nigdy nie wiadomo jak daleko będziecie podróżować, nawet jeśli z góry ustaliliście już trasę podróży. Zawsze w ostatniej chwili okazuje się, że coś jeszcze trzeba lub wypada zobaczyć po drodze.

Ubezpieczenie samochodu w wypożyczalni w USA

Kolejną bardzo ważną kwestią jest ubezpieczenie samochodu. Wypożyczalnie samochodów w USA oferuje kilka rodzajów tymczasowego ubezpieczenia. Będziesz mógł wykupić podstawowe lub pełne ubezpieczenie. Poniżej znajduje sie opis oferowanych ubezpieczeń.

 1. CDW (Collision Damage Waiver) oraz LDW (Loss Damage Waiver)  pokrywa odpowiedzialność finansową w przypadku wypadku, wandalizmu lub kradzieży samochodu. Koszt około $10-$20 / dzień w zależności od wypożyczalni oraz od wieku osoby wypożyczającej samochód.  Technicznie rzecz ujmując, nie jest to ubezpieczenie lecz tzw. ‘waiver’ – czyli sprytny sposób przerzucenia odpowiedzialności za szkodę z kierowcy na firmę wypożyczającą samochód).
  Więcej informacji na temat ubezpieczeń CDW i LDW – znajdziesz tutaj – KLIK
 2. SLP (Supplemental Liability Protection) czasami nazywane tez SLI (Supplemental Liability Insurance)  lub LIS- dodatkowe ubezpieczenie odpowiedzialności wypadkowej do $1 miliona- koszt ok $10/dzień.
 3. PAI (personal accident insurance) Pokrywa medyczne wydatki kierowcy i pasażerów  (poniesione na koszty leczenia) – w większości przypadków nie jest konieczne wykupienie tej polisy. (~$5/dzień) .
 4. PEC (personal effects coverage) Pokrywa kradzież lub zniszczenie rzeczy w samochodzie – w większości przypadkowy nie jest konieczne gdyż duplikuje inne ubezpieczenia, które większość wypożyczających osób już ma wykupione.  (~$5/dzień).
 5. Jeśli posiadasz już samochód i ubezpieczenie na samochód (np. mieszkasz w USA) i to Twoje ubezpieczenie pokrywa tez samochód wypożyczany (rental car). Tak więc nie musisz wykupywać praktycznie żadnego podstawowego  ubezpieczenia.
 6. Jeśli posiadasz kartę kredytową, sprawdź koniecznie w warunkach umowy czy nie pokrywa ona również ubezpieczenia wypożyczonego samochodu! Niektóre karty kredytowe jako “dodatek” do oferty dodają darmowe ubezpieczenie wypożyczonego samochodu. Działa ono jednak tylko, gdy za wypożyczony samochód zapłacisz tą kartą.
wypozyczalnie-samochodow-w-usa
Jeden z ważniejszych dokumentów, który otrzymujemy przy wypożyczeniu samochodu to “Karta Inspekcji” – Pre-Rental Vehicle Inspection Form

Wynajem samochodu w USA – podsumowanie.

Jeżeli nie ma się ubezpieczenia przez kartę kredytowa, ubezpieczenia biznesowego lub ubezpieczenia przez posiadane już ubezpieczenie samochodowe (dla tych co mieszkają w USA)  polecam wykupić  ubezpieczenie typu LDW  (Loss Damage Vaiver). Można się również zastanowić nad ubezpieczeniem typu SLP/SLI (w USA np lekarze i prawnicy biorą SLP/SLI gdyż  maja dużo “stracenia”. Można to sobie przetłumaczyć w sposób następujący: Jeśli spowodujesz wypadek a jesteś prawnikiem lub lekarzem, osoba lub strona poszkodowana na pewno będzie chciała wnieść sprawę do sądu licząc na to, że dostanie duże odszkodowanie od ciebie, jako   osoby dobrze zarabiającej). Studenci i przeciętni zjadacza chleba raczej nie wykupują tego typu ubezpieczeń z powodów oczywistych. Nikt nie będzie ciągał po sądach osoby, której dochód miesięczny jest niski. Z góry wiadomo, że dużych pieniędzy sądzie się nie wygra
Pozostałe ubezpieczenia, takie  jak PAI, PEC jest to tylko  “duplikacja” istniejących polis wykupywana i polecana dla osób dla wyjątkowo przezornych. Jeśli jednak czujesz, że podróżując wypożyczonym samochodem po USA na pewno spowodujesz wypadek – być może jest to również ubezpieczenie na samochód dla Ciebie.

Polecam także wykupienie od razu w wypożyczalni opcji dzięki której zaoszczędzimy czas i pieniądze związane z zakupem benzyny. Proszę pamiętać, że przy zwrocie samochodu należy oddać go zatankowanego do pełna. Jeśli jednak nie zdążycie zatankować samochodu przed oddaniem go do wypożyczalni, do rachunku zostanie doliczona kwota, wydana przez firmę aby zatankować samochód do pełna. Cena za galon benzyny jaką sobie liczy “wypożyczalnia” jest wówczas prawie 2 razy wyższa.  Jeśli jednak  wcześniej w umowie zostanie zaznaczona opcja, która pozwala nam oddanie samochodu z prawie pustym zbiornikiem, firma doliczy nam do rachunku kilka dolarów (plus “normalną” cenę benzyny) jaka będzie musiała dotankować aby uzupełnić zbiornik. Przeważnie cena jaką zapłacicie za galon benzyny podana jest przy podpisywaniu umowy wynajmu samochodu.
Proszę się nie stresować, gdy oddacie samochód z “prawie” pełnym zbiornikiem paliwa. Nikt Państwa nie będzie ścigał gdy zatankujecie samochód na stacji, która oddalona jest np. 20 mil od wypożyczalni samochodów. Lekkie wahania poziomu paliwa są całkowicie dopuszczalne.

Jak w praktyce wygląda wypożyczenie samochodu na lotnisku w USA

Mam nadzieję że tych kilka rad będzie przydatnych podczas wizyty w wypożyczalni samochodów w USA.
Nie zapominajcie iż warto, nawet miesiąc wczesnej śledzić strony internetowe w poszukiwaniu promocji i kuponów rabatowych na wypożyczenie samochodu. Poniżej zamieszczam kilka stron które warto co pewien czas sprawdzać.

Wypożyczalnia samochodów w USA w języku polskim.

Kilka miesięcy temu jedna z największych amerykańskich wypożyczalni online otwarła polskojęzyczną stronę internetową, na której możecie zarezerwować samochód i odebrać go w dowolnym miejscu w USA. Adres strony to www.rentalcars.com/pl (kliknij TUTAJ). Miałem okazję porównać ceny samochodów oferowanych przez amerykańską rentalcars oraz polską wersję tego serwisu. Okazuje się, że ceny dla osób robiących rezerwację z Polski są około 7-10% niższe niż ceny takiego samego samochodu rezerwowanego przez amerykański rentalcars.com

Proszę również sprawdzić poniższe wypożyczalnie oraz porównywarki cen w amerykańskich wypożyczalniach online.

priceline.com (porównanie cen z różnych wypożyczalni)
travelocity.com (porównanie cen z różnych wypożyczalni)
hotwire.com (wyszukiwarka cen z równych wypożyczalni)
rentacarmomma.com (aktualne kupony i promocje)
kayak.com (wyszukiwarka cen samochodów)

© 2017 interameryka.com (artykuł został zaktualizowany  listopad 2017)
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione 

SHARE

76 komentarze

 1. Dobrzy ludzie! Czy możecie polecić jakąś niedrogą wypożyczalnie aut w Las Vegas? potrzebuję auto na 2-3 tygodnie w lipcu aby pojechać do LA, pokręcić się po Kaliforni później Kanion i takie tam. W 2008 będąc na Florydzie miałem auto wraz z pełnym ubezpieczeniem z Budget i to na prawdę nie drogo, ale to było w promocji w pakiecie turystycznym z hotelami, poza pakietami te wieksze wypożyczalnie nie są zbyt atrakcyjne…

 2. @Marta. Trudno powiedzieć jak jest w Nevadzie. Ja zawsze wynajmowałem w AVIS. Ja uważam, że Enterprise jest najdroższy.
  Przeważnie na lotniskach są stanowiska firm wynajmujących auta wiec sprawdź.

  @do autora.
  Ja nie spotkałem się jeszcze z dodatkowym naliczaniem mil. Zawsze jak wypożyczałem auto to było “no milage limit”

 3. Spróbuj ta stronę o której pisze interameryka Rentalcars.com Przed wyjazdem zarezerwowałem sobie pierwsze 4 tygodnie przez nich, potem kolejne przedłużałem bezpośrednio w Dollarze, z którego mam auto. Za każde 4 tygodnie w Miami nowego Forda Escape ‘2010 z wliczonym LDW+SLI place 650 USD, niestety nie da się wynająć na dłużej i co 4 tygodnie musisz wrócić i wziąć nowy samochód. Za dwa tygodnie wyruszam na jakieś dwa miesiące dookoła USA i w po dwóch tygodniach od wyjazdu skończy mi się kolejne 4 tygodnie, wówczas mam podjechać do najbliższej bazy corporate Dollara po drodze tam gdzie akurat będę i zrobi tym razem tylko redo the contract na kolejne 4 tygodnie po tej samej stawce i później po kolejnych 4 tygodniach znowu to samo, bo auto zwracam w Miami. Ale możesz zwracać gdzieś indziej i rentalcars nie naliczało i żadnej dodatkowej opłaty za to, jak próbowałem sobie zasymulować wzięcie auta w Miami i zwrot w San Diego.

 4. jakoś tego nie widze… co bym nie szukał i gdziebym nie szukał na 4 tygodnie za 650 $ z ubezpieczeniem??????????????????????????? za tydzień “malucha” bez ubezpieczeń za prawie 300$ wychodzi!!! Skąd 650$ za 4 tygodnie???? gdzie?????

 5. @Arek
  Własnie sprawdziłem na szybko jak wyglądają obecnie ceny wypożyczenia samochodu na okres 4 tygodni od 14 stycznia 2012 do 14 lutego 2012. Miejsce : Las Vegas
  Najtańsza opcja (bez szukania zniżek, promocji, kuponów itp) to $857 z podatkami i opłatami.
  Sadze ze przy odrobinie cierpliwości spokojnie można znaleźć cenę około $700 (wszystkie oplaty wliczone, jbez ubezpieczenia) za 4 tygodnie (samochód typu compact lub standard car).
  Pod podanym poniżej adresem zamieściłem wyniki wyszukiwania:
  http://www.scribd.com/doc/76826066/samochody

 6. Z tym się zgodze ale nie 650 $ z ubezpieczeniami na 4 tyg. i Dziekuję za podpowiedź. Strona priceline.com super. Polecam bo ceny dużo niższe niż w szukanych wcześniej i tu polecanych wypożyczalniach typu dollar itp. SUV typu Toyota RAV-4 za niecałe 200$ za tydzień. A skoro juz jestem zapytam. Planuje 3 tyg na zwiedzanie Las vegas, parków i okolic. Trasa ma ok 2000 mil. Proszę o podpowiedź czy czas adekwatny do trasy? Po drodze sa parki narodowe i różne ciekawe miejsca i nie bardzo wiem jak to czasowo może wyjść. i jeszcze jedna prośba czy musze szukać wcześniej jakichś rezerwacji czy po drodze nie ma problemu z motelami, hotelami w rozsądnej cenia do 50-60$ za pokój?

 7. @Arek
  Prosze o kontakt na adres interameryka(at)gmail.com w sprawie trasy.
  Jesli planujesz wyjazd w czasie “sezonu” (wakacje, dlugi weekend w USA, ferie itp) to polecam rezerwowac hotele/motele. Jesli nie, spokojnie mozna zrobic rezerwacje z dnia na dzien.

  pozdrawiam !

 8. Hej

  Po pierwsze świetna stronka 🙂 Bardzo przydatne informacje 🙂
  Ale mam podobną sytuację jak Arek – planuje 3tygodniową podróż (btw poślubną – spełnianie marzeń przyszłej Żony i zobaczenie Grand Canyon 😀 ) zacząć chcę w Salt Lake i jechać w dół po kanionach aż do Vegas i powrót przez wlk kanion i drugą stroną (canyonland, arches) i na koniec Yellowstone.
  Też nie jestem przekonany czy mój plan jest w ogóle realny czasowo, oraz druga sprawa czy sezonem można nazwać okres końca września i początku października? Bo wyczytałem, że w przypadku np kanionów często jest duży ruch ale z drugiej strony yellowstone już nie koniecznie…Mogę prosić o pomoc?

  pozdrawiam 🙂

 9. @Rafal
  Prosze o kontakt przez email [email protected]. Zaplanujemy najbardziej optymalna “podroz poslubna”, wraz z romantcznym wieczore pod gwiazdami, gdzies w Arizonie, Utah lub Californii
  🙂

 10. Hej Rafał:-)
  A podpowiedz bilet na przelot już wykupiłeś? jeśli tak to gdzie i za ile? o ile to nie tajemnica. Ja cały czas liczę fundusze… nie wiem czy okroić czas czy komfort 😉

 11. @Kama
  W większości wypożyczalni w USA wymagana dolna granica wieku aby wypożyczyć samochód wynosi 21 lat. Jeśli jednak masz mniej niż 21 lat (nie mniej niż 18 !!) spróbuj wypożyczyć samochód w Thrifty (www.thrifty.com/) Dollar Rent-a-Car (www.dollar.com) lub Alamo (www.alamo.com), Hertz (www.hertz.com) oraz E-Z rent-a-car (www.e-zrentacar.com)
  Musisz jednak przygotować się na dodatkowe opłaty związane z ubezpieczeniem. Wynoszą one od $15 do $30 za dzień i różnią się w zależności od stanu w którym mieści się wypożyczalnia oraz oraz rodzaju samochodu jaki pożyczasz.

  Przeważnie dla osób poniżej 25 roku życia każda z wypożyczalni ma “osobny” cennik (niestety z odpowiedni zawyżonymi stawkami)

  pozdrawiam
  Pawel

 12. Pytanie – czy w USA polskie prawo jazdy wystarczy i czy ktoś miał jakieś problemy z policja na drodze?

 13. Jeśli chcesz w USA wypożyczyć samochód to musisz posiadać kartę kredytową (jeśli nie masz to płacisz “depozyt” wynoszący około $200), polskie prawo jazdy oraz paszport z ważną wizą amerykańską.

  Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję za dokonanie wykroczenia (proszę pamiętać, że policja w USA nie zatrzymuje do tzw. “kontroli” -coś takiego tutaj nie istnieje) powinieneś wylegitymować się polskim prawem jazdy + paszportem z ważną wizą.

  Z policją można mieć problemy tylko wówczas (jak wspomniałem) gdy popełni się wykroczenie. Najczęściej wśród Polaków jest to przejechanie bez zatrzymania się na znaku “Stop”. Kosztuje to około $100.
  Policji w USA tak naprawdę nie interesuje wasz status imigracyjny (z wyjątkiem stanu Arizona, gdzie policja ma prawo deportacji nielegalnych imigrantów). Oni potrzebują tylko potwierdzić dane adresowe aby wiedzieć gdzie mają wysłać mandat. Dla tego imigranci nie posiadający amerykańskiego prawa jazdy muszą mieć przy sobie paszport.

  pozdrawiam

 14. Jak po bezdrożach to tylko samochód z tzw. “high clearance”, czyli praktycznie wszystkie modele jeepa. SUV także się nadają na zdecydowaną większość tras trzeba tylko sprawdzić przed wyjazdem, jak oznaczona jest na mapach dana droga.
  Jeśli ma notkę:
  “high clearance vehicle only” – tylko Jeep
  Rocky, Step Grades – Jeep (ewentualnie dobry SUV)
  Dirt road, Gravel – SUV, nawet zwykły sedan sobie poradzi
  Ruts – w zależności od nawierzchni – Jeep lub dobry SUV

  Proszę zwracać uwagę na informacje typu “Roads are impassable when wet”

  powodzenia!

 15. Jakie są konsekwencje gdy zarysowałem samochód, odpadło trochę lakieru z przodu, jeżeli wypożyczyłem samochów w USA i mam wykupione ubezpieczenie z samochodem od uszkodzeń samochodu? Proszę o szybką odpowiedź

 16. @Paweł
  Jeśli masz wykupione ubezpieczenie razem z samochodem który wypożyczyłeś w USA to nie musisz się niczym martwic. Gdy będziesz oddawał samochód do wypożyczalni sporządzony zostanie na miejscu “protokół” i reszta zajmie się już wypożyczalnia.
  Zapytają Cie gdzie to się stało, jak się to stało, czy brały w tym udział osoby/samochody trzecie itp. To standardowe pytania
  Gdy naprawia już szkodę, otrzymasz przez email lub listem informacje o całej procedurze.
  Tak wiec – no worry

 17. Jak dokładnie wygląda ograniczenie wiekowe w przypadku jazdy samochodem? Chodzi mi o to, czy jeśli auto wypożyczy osoba, która ma ukończone 22 lata, to czy może nim jeździć osoba w wieku 19 lat? Nie ma w takim przypadku konsekwencji np. podczas kontroli policji?

 18. @Patrycja
  Jeśli w USA wypożyczasz samochód i masz poniżej 25 lat, wówczas płacisz dodatkowe ubezpieczenie/opłatę która jest obowiązkowa (nazywa się Young Renter Fee). Opłata wynosi (w zależności od wypożyczalni od $15-25 dziennie).
  Jeśli osoba nie ma ukończonych 21 lat, wówczas wg przepisów większości wypożyczalni nie może pożyczyć samochodu w USA.
  Możecie spróbować (tak jak piszesz) aby samochód wypożyczyła osoba w wieku powyżej 21 lat i dodała osobę w wieku 19 lat jako “second driver” ale jest mała szansa aby to przeszło.
  Jeszcze rok temu wypożyczalnia E-Z Rent a Car jako jedyna w USA wypożyczała samochody dla osób w przedziale wiekowym 19-21 ale na ich stronie www już nie ma żadnych informacji na ten temat.

 19. Strona rentalcars.com oferuje całkiem przyjemne ceny w wypożyczalni Alamo – czy masz jakieś praktyczne doświadczenia z tą wypożyczalnią?

 20. Tak znam i sam używam tej strony do rezerwacji samochodów. Dostępna jest w sieci również polska wersja polska strony rentalcars (kliknij tutaj).
  Polecam ja szczegolnie dla osób robiących rezerwacje z terenu Polski. Macie wliczone wszystkie podstawowe ubezpieczenia w cene!

 21. @Interameryka – dzięki za odpowiedź, oczywiście zamierzam skorzystać z tej strony, ale czy możesz coś powiedzieć o wypożyczalni Alamo? W innym wpisie wpominałeś o National i Dollar, stąd moje pytanie o Alamo. Z góry dzięki!

 22. Jedziemy z chłopakiem za dwa tygodnie po raz pierwszy do US, dokładniej do Kalifornii i tu mnie nachodzi pytanie , czy 21 lat jest uznawane rocznikowo czy brana jest pod uwagę dokładna data urodzenia (Chłopak kończy 21 w grudniu). Chcielibyśmy wypożyczyć samochód, bo to jedyny słuszny środek transportu w LA

 23. Aby wypożyczyć samochód w USA chłopak musi mieć ukończone 21 lat dokładnie w dniu wypożyczenia (lub wcześniej).
  Niestety bardzo dokładnie tego przestrzegają. Tak mówią przepisy wszystkich największych wypożyczalni samochodowych w USA (czyli przeważnie te, których siedziby znajdują się na lotnisku).
  Istnieją jednak mniejsze, lokalne wypożyczalnie samochodów, które wynajmują auta dla osób nie mających jeszcze 21 lat. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą (około 20$ dziennie). Kierowca dodatkowo musi posiadać pełne ubezpieczenie OC+AC.
  Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, odezwij się proszę do mnie przez facebooka.

 24. Witam, właśnie wynająłem na lotnisku w Tampie Dodge Grand Caravan na 10 dni w styczniu 2016 za 419 $ z taxem i ubezpieczeniem, Wliczone:

  Ubezpieczenie AC (z ang CDW)
  Ubezpieczenie OC (ang. TPL)
  Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)
  Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności
  Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą
  Opłata Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Podatki Lokalne
  Opłata za lokalizację premium
  Nielimitowane kilometry.

  wszystko to dzięki Twojej stronce i informacji w niej zawartych
  Teraz szukam noclegów na trasie od Tampy po Key West, jak coś polecasz to proszę o info.

  Pozdrawiam z Polski.

 25. Witam, wybieram się do USA na zachodnie wybrzeże w okresie mniej więcej od połowy września do połowy października. Chciałbym wynająć samochód lecz w chwili przylotu będę miał 24 lata, po tygodniu naszej podróży wskoczy mi 25. Proszę o podpowiedź jak to mądrze rozwiązać, ewentualnie jak patrzą na to wypożyczalnie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

 26. Liczy się ile masz lat dniu wypożyczenia samochodu. Będziesz miał jeszcze poniżej 25 lat więc nie uda Ci się ominąć dodatkowej opłaty. Ale niektóre wypożyczalnie (Hertz, Enterprise, E-Z Rent a Car) w Kalifornii robią wyjątki i wynajmują samochody (bez dodatkowych opłat) dla osób które ukończyły 24 lata. Musisz dokładnie sprawdzić na stronach. Każdy stan ma swoje przepisy
  Możesz jeszcze zrobić tak, że samochód wynajmiesz do daty swoich urodzin. W tym dniu oddasz autko i…znów je wynajmiesz. Cała operacja zajmie Ci prawdopodobnie około 2-3h ale sporo zaoszczędzisz.

 27. Witam,
  Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia przy wynajmie samochodu w USA. Wszędzie czytam że trzeba na to uważać itp. itd. Rozumiem, że lepiej nie kupować na miejscu ubezpieczenia tylko wcześniej online. Zazwyczaj kupując nic nie wiadomo za co się płaci i co jest wliczone. Mam pytanie odnośnie polskiej wyszukiwarki wyżej zaprezentowanej. W ofercie jest napisane m.in
  Opcje wliczone w cenę GRATIS:
  Zmiany, Ochrona od kradzieży, Ubezpieczenie od skutków uszkodzenia
  ORAZ twoja rezerwacja zawiera:Dopłata lotniskowa, Podatki Lokalne

  Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie extra na innych stronach za ok. 31 zł na dzień. Czy po wykupieniu takiego ubezpieczenia będę w 100% zabezpieczony przed poniesieniem ewentualnych kosztów napraw itp.? Poniżej krótki opis tego ubezpieczenia:
  Tylko PLN 31,24 za dzień
  Naprawa/wymiana szyb, świateł i opon
  Koszty napraw i pomocy drogowej
  Opłata za holowanie i przechowanie
  Koszty z tytułu utraty kluczy i zablokowania pojazdu
  Opłaty za korzystanie z karty kredytowej i administracyjne
  Koszty z tytułu utraty użyteczności

  Z drugiej strony na stronie economycarrentals w cenie jest chyba wszystko czyli:
  3rd Party 1 million USD, ZERO Deductible, Wheels, Glass & Underside cover

  Your rental includes:
  Unlimited mileage, Rental Rates & VAT, Airport Taxes, Collision Damage Waiver,Theft insurance,Third party insurance / RLP + SLI, Premium Location Fee, Sales Tax, Wheels, Glass & Underside insurance
  Różne opinie czytałem ale czy w takiej sytuacji również wszystko jest w cenie czy na miejscu będę musiał coś jeszcze dokupować? Niby jest wszystko wymienione że oferta zawiera. Jak to wygląda na miejscu po zakupie na tych 2 wyszukiwarkach? Prośba o informację jeśli ktoś korzystał.

 28. Ubezpieczenia na tych stronach które podajesz są identyczne z tą różnicą, że na economyrantalcars masz wszystko rozpisane szczegółowo a rentalcars masz ogólny opis. Nie wiem jak jest z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia na innych stronach niż wypożyczalnie. Polecam wysłać email lub zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów. Na 100% nigdy pewnie nie będziesz zabezpieczony i jestem pewien, że mając wykupiony standardowy pakiet ubezpieczeń będą Ci dodatkowo chcieli coś jeszcze wcisnąć na lotnisku. Zawsze jak wynajmuję auto tak mam…dla nich każde dodatkowe “ubezpieczenie” nawet za $1 dziennie do dodatkowy zysk. Moja rada – zostań z tym co masz wliczone w pakiet podstawowy.

 29. Witam! Czy dodatkowe ubezpieczenie na opony i szyby jest potrzebne , czy LDW w zupełnosci wystarczy? Pozdrawiam

 30. LDW powinno w zupełności wystarczyć. Przeważnie wypożyczalnie starają się sprzedać dodatkowe “pakiety”… Mnie ostatnio próbowali wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie “na koła” pomimo, że mam zawsze wykupiony pełny pakiet.
  Z tymi “kołami” to różnie bywa. Przeważnie jeśli złapiesz gumę, to jesteś w stanie wymienić sobie sam/sama koło na zapasowe i dojechać do warsztaty/wypożyczalni. Jeśli wykupisz ubezpieczenie “na koła” to możesz nic nie robić tylko zadzwonić do wypożyczalni i czekać na samochód serwisowy. Chłopaki przyjadą i zrobią wszystko za Ciebie….no ale za to właśnie płacisz.

 31. Cześć,

  Wynajmuje samochód przez rentalcars w polskiej wersji językowej i zastanawiam się, czy oferowany tam podstawowy pakiet zabezpiecza mnie w pełni w razie jakiejś stłuczki z innym pojazdem oraz druga sytuacja, czy w razie jakiejś awarii będę ponosił koszta naprawy/pomocy drogowej?

  Pozdrawiam

 32. Na 100% nie mogę Ci tego zagwarantować. Ale jak do tej pory wszystkie osoby które (niestety) miały stłuczki (głownie to potrącenia kojotów i innych zwierzaków na pustyni) i kontaktowały się ze mną nie miały najmniejszych problemów z ubezpieczeniem podstawowym. Nic nie musiały dopłacać ze swojej kieszeni.

 33. Powiedzmy, że wynajmuję samochód przez Rentalcars. Jadę sobie tym wynajętym samochodem przez bezdroża Utah i nagle auto się psuje. Czy mając wykupione tylko podstawowe ubezpieczenie (będące w cenie wynajmu) mogę liczyć na to, że zadzwonię do wypożyczalni, zgłoszę awarię i jakoś mi pomogą, nie obciążając kosztami za holowanie czy cokolwiek innego? Mieliście tego typu doświadczenia?

 34. Jeśli będzie to awaria spowodowana “samoistną” usterką samochodu (a nie tym, że wjedziesz wynajętym samochodem w np. piasek i próbując wyjechać przegrzejesz silnik) to tak. Wszystko zostanie pokryte przez ubezpieczenie. Będziesz tylko musiał czekać na dostarczenie samochodu a to może potrwać do 12h (jeśli utkniesz gdzieś na środku na pustyni). Pamiętaj też, że w regulaminie wypożyczalni napisane jest, że nie można wynajętym samochodem jechać na off-road. Więc wybieraj raczej łagodne trasy (np z szutrową nawierzchnią). Znam kilka świetnych lokalizacji na off-road wypożyczonym samochodem.

 35. Zarezerwowałam samochód na rentalcars, wypożyczalnia Alamo. Myślałam, że tylko blokują kasę i ściągają po oddaniu samochodu, ale widzę, że mi pobrali już. Wypożyczenie dopiero za miesiąc. Poprzednią rezerwację anulowałam i kasa wróciła na konto.
  Czy powinna być blokada czy jednak ściągają pieniądze juz teraz?

 36. Niektóre z wypożyczalni ściągają pieniądze w dniu rezerwacji. Jeszcze jak jest promocyjna cena to na pewno od razu pobierają z konta.
  Brokerzy online to firmy pośredniczące pomiędzy klientem a właściwą wypożyczalnią. Jeśli pobrana została już cała kwota z karty kredytowej – proszę wydrukować i zabrać ze sobą potwierdzenie zapłaty, aby pokazać ten dokument na lotnisku w czasie wynajmu samochodu.

 37. A jaka jest sytuacja jeżeli wypożyczam samochód w jednym mieście i zwracam w innym np: z San Francisco do Las Vegas? Czy wypożyczalnia dolicza dodatkowe opłaty jeżeli oddaje się samochód w innym mieście?

 38. Przeważnie za wynajem samochodu w jednym mieście/stanie i oddanie w innym naliczana jest opłata około $250-500 Wszystko zależy od wypożyczalni oraz odległości w jakiej zostawiamy samochód (od miejsca w którym został wynajęty samochód).
  Od czasu do czasu można jednak znaleźć promocje, w których anulowana jest ta opłata. Proszę kliknąć na banner na górze mojej strony – to wypożyczalnia rentalcars – często mają tam właśnie te promocje. Albo darmowy drugi kierowca albo oddanie samochodu w innej lokalizacji bez dodatkowych opłat.

 39. Hej, doradz mi proszę. Zamierzam z rodziną jechać na Floryde na 7 dni. W chwil obecnej przebywamy w Chicago. Nie mamy karty kredytowej tylko debetowa. I prawo jazdy polskie 26 lat ukończone. Czy są jakieś wypożyczalnie które nam dają samochód? Bo jak dzwonimy to wszędzie potrzebują credit card albo prawa jazdy amerykańskie… Co robić? 🙁

 40. I jeszcze jedno pytanie Które wypożyczalnie biorą depozyt zamiast carty kredytowej? (pisałeś tak w którymś komentarzu)

 41. Cześć, mam 3 pytania.
  1. Czy rezerwacja on-line zawsze oznacza płatność? Gdzieś przeczytałem w jednym z poradników żeby zarezerwować w kilku wypożyczalniach i śledzić ceny, bowiem jest to rezerwacja ceny a nie auta. Jeśli od razu blokują kwotę to raczej nie ma sensu takie dublowanie.
  2. Czy na jakiejś innej niż National stronie pokaże mi pełną cenę razem z ubezpieczeniami? Na Herz i innych dużych cena ostateczna jest ukryta, podają cenę jedynie za auto (a ubezpieczenie to drugie tyle z tego co widzę)
  3. Czy karta kredytowa jest konieczna? Mam jedynie polską debetową Visę, płacę jak kredytową on-line i ma ona funkcjonalność kredytówki (płatność w terminalach, Amazon itd.) więc jeśli ma służyć tylko do płacenia to nie powinno być problemu. Natomiast czy na miejscu chcą tę kartę aby zablokować jakąś dodatkową kwotę na rzecz kaucji za ewentualne szkody? Pisze na niej DEBIT 🙂
  Dzięki za poradnik

 42. 1. Robiąc rezerwację samochodów online sprawdzaj zawsze czy masz możliwość darmowego anulowania. Jeśli nawet pobiorą Ci pieniądze to po anulowaniu za kilka dni zwrócą całą kwotę.
  2. Zawsze masz rezerwację klasy auta a nie danego samochodu
  3. Ja zawsze robię rezerwację na polskiej wersji rentalcars (link https://goo.gl/qHI94Q) i ostateczna cena pokazuje mi się wraz z podatkami, podstawowym ubezpieczeniem itp.
  4. Będąc na miejscu w USA przy odbiorze samochodu wypożyczalnie zawsze żądają karty kredytowej. Blokują środki (około $300-400) jako “wkład własny” za ewentualne uszkodzenia. Jeśli zwracasz samochód bez żadnych uszkodzeń, za kilka dni otrzymujesz zwrot na kartę.
  Jeśli Twoja karta debetowa działa jak kredytowa to może uda Ci się ją użyć. Często gdy odbierasz samochód wszystkie operacje wykonujesz na “terminalu elektronicznym”. Czyli osoba która wydaje Ci samochód spisuje dane z paszportu a płatności dokonujesz przeciągając kartę przez terminal (podobnie jak płatność w sklepach). Karty z napisem “debit” nikt oprócz Ciebie nie widzi. Jeśli terminal ją przyjmie – nie musisz się martwić.

 43. Jeszcze jedno pytanie. Czy brak międyznarodowego prawa jazdy może oznaczać ewentualne problemy z ubezpieczycielem w razie zdarzenia (np. odmowa wypłaty odszkodowania)? Wiem że w praktyce mogą przy wypożyczaniu na to nie zwracać uwagi, natomiast czy to nie będzie formalnie źródłem ewentualnych komplikacji później?

 44. Od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej nie ma żadnej różnicy czy posługuje się ktoś polskim czy międzynarodowym prawem jazdy. Prawo jazdy z PL ważne jest w USA tak długo jak ważna jest wbita w paszporcie wiza (chodzi o wizę tą którą otrzymuje się na lotnisku po przylocie do USA)

 45. A czy jeśli ktoś ma zieloną kartę to czy ma obowiązek wyrobić amerykańskie prawo jazdy i jazda na polskim jest w świetle prawa nielegalna? Bo to już nie jest pobyt turystyczny.

 46. Mam pytanie. Czy można w ogóle wypożyczyć auto w USA mając 18 lat? Większość wypożyczalni wymaga ukończenia 20. Jak to wygląda w Kanadzie?

 47. Niestety nie wiem jak działają przepisy w wypożyczalniach w Kanadzie jeśli chcesz wynająć samochód mając 18 lat. W USA tylko w dwóch stanach możesz wynająć auto mając 18 lat. Są to Nowy Jork i Michigan. Pamiętaj również, że każda z firm wynajmujących samochody ma swoje odrębne wewnętrzne przepisy regulujące opłaty dla osób wynajmujących samochody które nie mają ukończonych 25 lat.

 48. Cześć, wypożyczamy z żoną auto, ja jeżdżę, ona płaci 🙂 tak wygodniej. Czy jeśli przy odbiorze auta, karta nie będzie na mnie, mogą mi robić jakieś problemy?

 49. Nie będzie żadnego problemu. Uważajcie, bo pewnie będą Wam proponowali wykupienie “na wszelki” wypadek tzw. “drugiego kierowcy”. Nie zgadzajcie się. Szkoda na to kasy. Poinformuj Pana w wypożyczalni, że Ty będziesz jedynym kierowcą.

 50. Cześć, mam pytanie dotyczące wynajęcia samochodu przez rentalcars.com:
  Jak to jest z tym wkładem własnym? chcę wypożyczyć suva np przez firmę dollar i w warunkach umowy jest informacja że wkład własny wynosi 0 $. Czy mam gwarancję że w wypożyczalni faktycznie nie zostanie pobrana żadna kwota na poczet wkładu własnego ? Czy depozyt który pobiera dollar (350$) jest tożsamy z wkładem własnym?

 51. Wkład własny to właśnie kwota, która pobierana jest przy wynajęciu samochodu. Jest ona blokowana przeważnie na karcie kredytowej. Skoro Dollar gwarantuje $0 wkładu własnego to najprawdopodobniej i tak będą musieli zablokować $350 na karcie jako depozyt. Jeszcze nie spotkałem się aby jakakolwiek wypożyczalnia w USA anulowała depozyt. 0$ to Wasza odpowiedzialność za uszkodzenia samochodu.

 52. witam, mam pewien problem ze stroną rentalcars.com (dollar, alamo itp), mianowicie przy rezerwacji auta wybieram klasę suv (obecnie wyświetla się ford escape lub podobny) ale gdy już przechodzę do płatności klasa samochodu zmienia się na intermediate. nie rozumiem na czym polega problem i nie wiem jaka ostatecznie klasa będzie zarezerwowana

 53. Hmm..ciekawe. Jeśli chcesz wynająć SUV to musisz na potwierdzeniu płatności również klasę SUV. Może mają jakąś awarię. Odczekaj chwilę. Jak do tej pory nikt mi nie zgłaszał podobnych problemów.

 54. Co ciekawe gdy wybieram np dodge grand caravan to klasyfikuje go jako standard zamiast minivan (tak jak wyświetla na liście aut do wyboru). no nic poczekam parę dni, może faktycznie jest u nich jakiś błąd. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam !

 55. Witam, we wrzesniu wybieramy sie z mezem na 3 tygodnie do Chicago. Chcemy wybrac na nad wodospad Niagara, moze do Kanady, moze do NY… sprawdzam strony dostepne i mi znane typu six, avis itp, ceny wydaja mi sie porownywalne do tych co mamy w Europie, i obala mi sie mit tanich i “wypasionych” amerykanskich aut 🙁 czy moze po prostu zle szukam? Czy prawo przy wynajmie, jest restryjcyjne przy przekraczaniu granicy, podobnie jak w EU? dziekuje z gory za odpowiedz

 56. Witaj. Ciężko mi powiedzieć jakie są ceny wynajmu w Europie. Jak dla mnie cena $250 za tydzień wynajmu SUV klasy Toyota RAV4 wydaje mi się rozsądną ceną. A takie kwoty widzę w tym momencie w wypożyczalni RentalCars. Proszę sprawdzić ceny w polskiej wersji właśnie tej wypożyczalni (na górze mojej strony jest banner). Ta wypożyczalnia ma dodatkowo wliczone w cenę podstawowe ubezpieczenia.

  Nie powinno być większego problemu z przejazdem wynajętym samochodem do Kanady. Proszę jednak poinformować o tym wypożyczalnię…..

 57. Hej, zastanawia mnie pewna kwestia co do wypożyczanych aut. planuję podróż – ok. 5000 km (3 tygodnie) i martwią mnie kwestie związane z użytkowaniem auta przez tyle kilometrów. Czy auto przed wypożyczeniem jest na tyle przygotowane by odbyć tak długą podróż? Czy np. konieczne jest po drodze wymienienie auta lub jakiś z góry przewidziany serwis (uzupełnienie oleju, płynów) ?Masz może jakieś doświadczenia w tej kwestii ? w grę wchodzą wypożyczalnie dollar, budget, thriftty oraz alamo.

 58. Samochody w wypożyczalniach są przygotowane na długie trasy. Nie musisz się martwić o serwis. Ja na każdej z wypraw robię co najmniej 3000 tys mil. Tylko raz zdarzyło mi się, że zapaliła się kontrola “oil change”. Zadzwoniłem do serwisu ale kazali mi się tym nie przejmować.

 59. Hej. Orientujesz się ile może wynieść depozyt za auto wynajmowane w Avisie w San Francisco? Na stronie pośrednika jest tylko informacja o depozycie, bez podania kwoty. Oczywiście pytanie jest, ile zwyczajowo blokują wypożyczalnie, bo dokładnej kwoty raczej się nie przewidzi 😉

 60. Przeważnie depozyt w wypożyczalniach blokują na karcie i jest to kwota około $300-500 w zależności od klasy samochodu. Jak wynajmuję auto klasy SUV to przeważnie jest to $400

 61. Hej. Za kilka dni wybieramy się do NY, gdzie będę wypożyczać samochód na małą wycieczkę do Filadelfii i Waszyngtonu. Wybierając przez rentalcars.com wyskakuje mniej więcej takie okno jak masz powyżej dla Forda Fusiona. Czy widniejące tu ubezpieczenie od skutków uszkodzenia to jest to CDW/LDW?
  Ubezpieczenie SLI dobiera się na miejscu? Ile mniej więcej może kosztować dla samochodu kompaktowego?

 62. Tak to jest ubezpieczenie CDW/LDW. SLI możesz dokupić na miejscu w wypożyczalni przy odbiorze samochodu. Koszt “Supplemental Liability Coverage” to około $10-15 na dzień. Na pewno będą Ci proponować jeszcze inne ubezpieczenia. Polecam wykupić jeszcze tylko Road Assistance (tzw. holowanie). Cena około $4-7/dzień w zaneżności od samochodu.

 63. Witam ponownie, nie spotkałem jeszcze informacji na twoim profilu odnośnie pożyczenia łańcuchów na koła. Czy jest taka możliwość w wypożyczalniach samochodów i czy ewentualnie nie lepiej jest je kupić na miejscu jako tzw jednorazówki i przez przylotem po prostu się ich pozbyć (wyrzucić do kosza). Może ktoś wie ile takie coś kosztuje. Wybieram się zimą (luty) na 3 tygodnie i z tego co wiem to niestety będą mi potrzebne. Pozdrawiam.

 64. Dziękuję a szybką odpowiedź, czyli rozumiem że w wypożyczalniach ich raczej nie znajdę, a 45$ to pewnie za jeden łańcuch na jedno koło?

 65. Niestety nie wiem czy wypożyczalnie mają w ofercie łańcuchy na koła. $45 to za komplet łańcuchów. Ceny są oczywiście różne w zależności od rozmiarów i firm. Ale na krótki pobyt myślę, że spokojnie wystarczą te z “dolnej półki”. Jako wielosezonowe pewnie się nie sprawdzą…

 66. Dziękuję za odpowiedź, a czy możesz coś napisać o spalaniu samochodów SUV w warunkach amerykańskich, znalazłem kiedyś Twój filmik o Fordzie EDGE ale nic nie powiedziałeś ile pali?

 67. Faktycznie zapomniałem dodać ile mi spalił na trasie. Samochód miałem wynajęty na weekend. Średnio 70% autostrady, 30% miasto. Spalanie było na poziomie 4.5 galona/100 mil. Przeliczając na litry 17 litrów/160 km.
  Zaraz dodam tą informację jako komentarz pod filmem.

 68. Jak na takiego “krążowanika” to tragedii nie ma 🙂 Przeczytałem już wszystkie artykuły i komentarze na temat ubezpieczeń na Twojej stronie. W cenie wynajmu mam CDW, TPL, TP oraz dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności. Zastanawia mnie jeszcze to LDW, dobierać je na miejscu? Czy przy takim pakiecie to już nie ma sensu?

 69. LDW – ubezpiecza Cię od odpowiedzialności do danej kwoty pieniędzy (np 1500$) gdy samochód zostanie uszkodzony lub skradziony (przy czym uszkodzenie nie dotyczy kolizji w ruchu drogowym).
  CDW – działa identycznie jak LDW z tym, ze odnosi się tylko do kolizji, wypadków, stłuczek w ruchu drogowym.
  Zdecydowanie bardziej przydatne jest więc (moim zdaniem) CDW niż LDW. Teoretycznie większa szansa na stłuczkę niż kradzież samochodu.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię