Praktyczny Przewodnik po USA. eBook – PDF

Poradnik-Przewodnik po USA - ebook, pdf

Witajcie Podróżnicy!

Ebook, który mam przyjemność Wam przedstawić jest zbiorem moich ponad 18-letnich doświadczeń w podróżowaniu, odkrywaniu, smakowaniu i podglądaniu codziennego życia w Stanach Zjednoczonych.

Mieszkając na stałe w USA od 2002 roku, rozpoczynałem odkrywanie miast, bezdroży i szlaków Ameryki z klasyczną mapą i stertą przewodników.
Wiele razy podczas moich podróży przekonywałem się na własnej skórze jak naprawdę działa Ameryka.
Przez wiele lat pokornie ale i z ogromnym zaciekawieniem obserwowałem “american lifestyle”. Uczyłem się od moich amerykańskich przyjaciół jak zachowywać się w danych sytuacjach, jak reagować, kiedy z uśmiechem wyciągać rękę na powitanie a kiedy brać nogi za pas.

Moje odkrywanie Ameryki miało wiele przygód, smaków i zapachów. Często po zakupach w amerykańskich sklepach spożywczych  okazywało się, że znakomita większość ładnie wyglądających produktów była nie do końca jadalna. Paskudne w smaku “amerykańskie przysmaki” – zupełnie nie nadawały się do spożycia! Przyzwyczajony do polskiej kuchni długo szukałem podobnych, znanych z rodzinnego kraju smaków….

W czasie podróży po Stanach najcenniejsze były dla mnie spotkania z lokalnymi mieszkańcami z małych miejscowości. Popularny amerykański “small talk” przeradzał się w przyjacielską rozmowę z której dowiadywałem się gdzie można kupić najtańszą benzynę, zreperować przebitą oponę czy zjeść dobrego burgera.

I właśnie takim doświadczeniem Ameryki chciałbym się z Wami podzielić
i pomóc w tym, abyście nie popełnili podobnych błędów
w trakcie wymarzonej podróży po Stanach Zjednoczonych.

Praktyczny Poradnik dla podróżujących po USA

Nie jest to na pewno typowy przewodnik po Stanach Zjednoczonych.
Nie znajdziecie tutaj na pewno informacji dotyczących najciekawszych szlaków, punktów widokowych czy lokalnych atrakcji. Próżno również tutaj szukać lokalizacji rekomendowanych hoteli, moteli czy kempingów.

poradnik-przewodnik po USA-ebook

Znajdźcie natomiast tutaj mnóstwo przydatnych i praktycznych informacji o tym jak na co dzień działa Ameryka.
Ebook podzielony jest na tematyczne rozdziały w których zawarłem tylko konkretne i co najważniejsze osobiście sprawdzone informacje i porady.

Począwszy od przygotowania się do podróży będąc jeszcze w Polsce, rezerwację hoteli, rejestracji w programie bezwizowym ESTA, przez odprawę na lotnisku, przelot, odprawę w USA, wynajem samochodu, poruszanie się po amerykańskich drogach, zakupy, noclegi, przepisy itp. Pełną listę tematów można podglądnąć w spisie treści  ebooka  (TUTAJ).

Śmiało możecie połączyć treści zawarte w przewodnikach z zawartością tego ebooka. To na pewno zadziała. I obiecuję (jeśli posiadacie dobry przewodnik), że informacje na pewno nie będą się wzajemnie wykluczały.

W ten sposób przygotowani możecie być pewni, że nic nie będzie w stanie Was zaskoczyć w czasie podróży po Stanach Zjednoczonych.

Zapraszam do lektury.
Zapraszam do łatwiejszego, tańszego, szybszego i bezstresowego zwiedzanie Ameryki.

Paweł Paluch
Chicago, maj 2020

Co zawiera ebook:

  • 90 stron praktycznych porad związanych z podróżowaniem po USA
  • 4 przydatne w podróży, gotowe do wydrukowania załączniki
  • odnośniki do najważniejszych stron internetowych
  • zdjęcia oraz infografiki wyjaśniające oznaczenia spotykane w USA
  • wzory druków i dokumentów tj. deklaracja celna,  rachunek z wypożyczalni
E-Booka MOŻESZ KUPIĆ TUTAJ


A TUTAJ można podglądnąć spis treści.