Los Angeles

Oto Los Angeles! Chcesz wiedzieć więcej na jego temat?
Zapraszam! Tutaj przeczytasz i dowiesz się więcej o Los Angeles!

Los Angeles to miasto leżące nad słonecznym Pacyfikiem, w południowej części Kalifornii. Jest jednym drugim największym miastem w USA, które zamieszkuje 3.9 miliona osób. To światowa stolica rozrywki i kinematografii a także centrum kulturalne południowej Kalifornii.

Los Angeles znane jest z łagodnego klimatu, doskonałych plaż i atrakcji tj. znak Hollywood, Griffith Observatory, molo w Santa Monica a także Universal Studios, Warner Bros i Paramount Pictures.

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje o Los Angeles, jak również o otaczających miasto lokalizacjach. Przeczytacie o dzielnicach w przedmieściach LA. Poznacie historię miasta, kulturę, lokalne smaki i po prostu…dowiecie się więcej  o Los Angeles

Miasto Los Angeles
Los Angeles - nowoczesne miasto

Los Angeles – centrum

Centrum Los Angeles (Los Angeles Downtown) to tętniące, zawsze pełne wydarzeń i atrakcji turystycznych serce miasta. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością i nie pozwala na nudę! Los Angeles jest fascynującą metropolią. Niezależnie czy jesteś miłośnikiem architektury, muzeów, wystaw, koncertów, wydarzeń sportowych czy artystycznych miasto zapewni Ci wszystko czego potrzebujesz.

Los Angeles – kultura

The Broad, Museum of Contemporary Art , nowoczesne Museum of Neon Art oraz La Brea Tar Pits to najważniejsze miejsca kulturalne miasta. Miłośnicy motoryzacji na pewno będą zachwyceni The Petersen Automotive Museum. Budynek Walt Disney Concert Hall to perełka architektury Los Angeles! To tutaj odbywają się liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.

Los Angeles - Kultura
Budynek Walt Disney Concert Hall w centrum Los Angeles

Los Angeles – smaki

Los Angeles to głównie mieszanka kalifornijskich smaków, kuchni emigrantów z dalekiego wschodu i klasycznego Tex-Mex. Kulinarne Los Angeles to przede wszystkim Grand Central Market. W tym miejscu zatopicie się w bogactwie różnorodności kulturowej, demograficznej i kulinarnej Los Angeles. Odkryjecie na nowo unikalne smaki z całego świata. Szukając bardziej eleganckich lokali gastronomicznych w Los Angeles, zapraszam do Bunker Hill.

Smaki i Kuchnia Los Angeles
Los Angeles to smaki całej Kalifornii…

Los Angeles – Centrum Biznesowe.

Financial District – centrum biznesowe Los Angeles z nowoczesną architekturą i strzelistymi wieżowcami. Tutaj znajduje się najwyższy budynek w Los Angeles Wilshire Grand Center. Dzielnica biznesowa to również siedziby największych korporacji i ekskluzywne butiki.
Miłośnicy wydarzeń sportowych na pewno znają miejsce: Crypto Arena (Staples Center) – to kultowa lokalizacja dla miłośników koszykówki Los Angeles Lakers. Tutaj odbywają się również mecze hokeja oraz różne inne zawody sportowe.

Pogoda, temperatury i klimat w Los Angeles

Warto znać dokładne informacje o pogodzie i klimacie w Los Angeles aby ominąć porę deszczową i maksymalnie wykorzystać najlepszą prognozę pogody.

Najcieplejsze miesiące w Los Angeles to lipiec, sierpień i wrzesień ze średnimi temperaturami około 28°C.
Najzimniejsze miesiące w mieście to styczeń i luty – temperatury wówczas wahają się od 8°C do 18°C.
Najlepsza pogoda i temperatury w Los Angeles zaczynają się od połowy marca i trwają do końca kwietnia. Termometry wskazują wówczas od 21°C do 25°C.

Los Angeles - Pogoda
Pogodne niebo nad Los Angeles …

Musicie pamiętać o porze deszczowej w Los Angeles, która trwa od połowy grudnia do połowy lutego. Wówczas występuje największe zachmurzenie i średnie opady deszczu wynoszą 84 milimetry. W Los Angeles występuje również zjawisko pogodowe zwane June Goloom – charakteryzuje się dużym zachmurzeniem występującym głównie w godzinach porannych. Maj i czerwiec; w tych miesiącach June Gloom pojawia się najczęściej.

Los Angeles i okolice

Co warto zobaczyć w Los Angeles

Najważniejsze atrakcje w Los Angeles

Rodeo Drive

Najdroższa ulica w Los Angeles

Znak Hollywood

Najsłynniejszy na świecie napis Hollywood,

Aleja Gwiazd

Odwiedź słynną Aleję Gwiazd