Kilka słów o mnie i moim projekcie INTERAMERYKA

czyli jak to się zaczeło....

Nazywam się Paweł Paluch i od 2002 roku mieszkam w USA i odkrywam Stany Zjednoczone...

Na początek szybki powrót do przeszłości....
Do USA dotarłem wprost z Krakowa, zaraz po ukończeniu studiów na Politechnice Krakowskiej. Rozpocząłem pracę jako inżynier w centrum Chicago. Pracowałem w dużej amerykańskiej korporacji i uczyłem się amerykańskiego stylu życia. W tym czasie również zacząłem podróżować i odkrywać Amerykę.

Pierwszy wyjazd do Las Vegas w 2002 roku i wizyta w Dolinie Śmierci. Vegas nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia ale wizyta w Dolinie Śmierci zupełnie odmieniła moje życie.

Zachwyciłem się podróżami po Stanach Zjednoczonych....

Paweł na szlaku
Odkrywam teraz Amerykę na nowo - z dzieciakami. To genialne doświadczenie!

Od tej chwili dwa a czasem nawet cztery razy w roku pakuję walizki i wyruszam w podróż odwiedzając mniej lub bardziej znane miejsca o różnych porach roku.
Początki mojego odkrywania Ameryki były bardzo intensywne. Wybierałem miejsca, które oddalone są od popularnych atrakcji turystycznych. Chciałem zwiedzić dziką Amerykę zanim założę rodzinę i trzeba będzie nieco zwolnić….

W 2009 roku pojawił się na tym świecie mój syn Victor i narodził się również pomysł bloga „interameryka”.

Zacząłem więc systematycznie opisywać moje „odkrywanie Ameryki”. Robiłem to głownie dla rodziny i znajomych w Polsce którzy byli bardzo ciekawi moich podróży. Jednak z roku na rok zwiększało się grono internautów, którzy odwiedzali moją stronę internetową w poszukiwaniu inspiracji oraz informacji związanych z podróżami po USA.

Na moim blogu staram się  podzielić z czytelnikami najcenniejszymi informacjami pochodzącymi z doświadczenia nabranego podczas licznych podróży po Stanach Zjednoczonych. Znajdziecie więc tutaj artykuły, relacje z podróży, krótkich i dłuższych wakacyjnych wyjazdów, porady, mapy, filmy video opisujące i przedstawiające codzienne życie oraz najciekawsze miejsca w USA.
Znajdziecie tutaj  przydatne  informacje  i ciekawostki podróżnicze, które wiernie oddają atmosferę miejsc wartych odwiedzenia zobaczyć podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Opisuję wszystko co warto zobaczyć począwszy od legendarnej Route 66 po Highway 1, od atrakcji Wschodniego Wybrzeża, Parków Narodowych  po szlaki nad Pacyfikiem.

Zapraszam do wspólnego odkrywania Ameryki!
I zaglądnijcie również do mnie na (anty)Social Media ….